Git - en to ga translation catalogue (5529 entries)

en: 
    (use --cached to keep the file, or -f to force removal)
ga: 
    (bain úsáid as --cached chun an comhad a choinneáil, nó -f chun a bhaint a chur i bhfeidhm)

en: 
    (use -f to force removal)
ga: 
    (bain úsáid as -f chun a chur i bhfeidhm)

en: 
    *** Please tell me who you are.
    
    Run
    
      git config --global user.email "you@example.com"
      git config --global user.name "Your Name"
    
    to set your account's default identity.
    Omit --global to set the identity only in this repository.
ga: 
    *** Inis dom cé tú féin, le do thoil.
    
    Rith
    
      git config --global user.email "you@example.com”
      git config --global user.name “Do Ainm”
    
    chun féiniúlacht réamhshocraithe do chuntais a shocrú.
    Fág --global chun an aitheantas a shocrú sa stór seo amháin.

en: 
    After fixing the error cause you may try to fix up
    the remote tracking information by invoking:
ga: 
    Tar éis an chúis earráide a shocrú féadfaidh tú iarracht a dhéanamh socrú
    an fhaisnéis cianrianaithe trí ghairm a dhéanamh ar:

en: 
    Commands:
    p, pick <commit> = use commit
    r, reword <commit> = use commit, but edit the commit message
    e, edit <commit> = use commit, but stop for amending
    s, squash <commit> = use commit, but meld into previous commit
    f, fixup [-C | -c] <commit> = like "squash" but keep only the previous
                       commit's log message, unless -C is used, in which case
                       keep only this commit's message; -c is same as -C but
                       opens the editor
    x, exec <command> = run command (the rest of the line) using shell
    b, break = stop here (continue rebase later with 'git rebase --continue')
    d, drop <commit> = remove commit
    l, label <label> = label current HEAD with a name
    t, reset <label> = reset HEAD to a label
    m, merge [-C <commit> | -c <commit>] <label> [# <oneline>]
            create a merge commit using the original merge commit's
            message (or the oneline, if no original merge commit was
            specified); use -c <commit> to reword the commit message
    u, update-ref <ref> = track a placeholder for the <ref> to be updated
                          to this position in the new commits. The <ref> is
                          updated at the end of the rebase
    
    These lines can be re-ordered; they are executed from top to bottom.
ga: 
    Orduithe:
    p, pioc <commit>= úsáid tiomantas
    r, athfhocal <commit>= bain úsáid as tiomantas, ach cuir an teachtaireacht tiomanta in eagar
    e, eagarthóire <commit>acht = tiomantas a úsáid, ach stop le haghaidh leasú
    s, squash <commit>= gealltanas a úsáid, ach cuir isteach i dtiomantas roimhe seo
    f, fixup [-C | -c] <commit>= cosúil le “squash” ach ní choinnigh ach an ceann roimhe seo
                       teachtaireacht logála commit, mura n-úsáidtear -C, sa chás sin
                       coinnigh ach teachtaireacht an tiomanta seo; tá -c mar an gcéanna le -C ach
                       osclaíonn an t-eagarthóir
    x, exec <command>= ordú reáchtáil (an chuid eile den líne) ag baint úsáide as bhlaosc
    b, briseadh = stad anseo (lean ar aghaidh ar rebase níos déanaí le 'git rebase --continue')
    d, titim <commit>= bain tiomantas
    l, lipéad <label>= lipéad CEAD reatha le hainm
    t, athshocraigh <label>= athshocraigh HEAD go lipéad
    <oneline>m, cumaisc [-C <commit>| -c<commit>] <label>[#]
            tiomantas cumaisc a chruthú ag baint úsáide as an tiomantas cumaisc
            teachtaireacht (nó an t-aonlíne, mura raibh aon chomhcheangal cumaisc bunaidh
            sonraithe); bain úsáid as -c chun an teachtai <commit>reacht tiomanta a athfhocal
    <ref>u, update-ref <ref>= rianú sealbhóir áite chun an a nuashonrú
                       chuig an bpost seo sna gealltanais nua. Is <ref>é
                       nuashonraithe ag deireadh an athbhunaithe
    
    Is féidir na línte seo a athordú; déantar iad a fhorghníomhú ó bharr go bun.

en: 
    Did you mean this? | 
    Did you mean one of these?
ga[0]: 
    An raibh sé seo i gceist agat?
ga[1]: 
    An raibh ceann acu seo i gceist agat?
ga[2]: 
    An raibh ceann acu seo i gceist agat?

en: 
    Disable this message with "git config set advice.%s false"
ga: 
    Díchumasaigh an teachtaireacht seo le "git config set advice.%s false"

en: 
    Do not remove any line. Use 'drop' explicitly to remove a commit.
ga: 
    Ná bain aon líne. Bain úsáid as 'drop' go sainráite chun tiomantas a bhaint.

en: 
    However, if you remove everything, the rebase will be aborted.
ga: 
    Mar sin féin, má bhaineann tú gach rud, cuirfear deireadh leis an athbhunú.

en: 
    If you are planning on basing your work on an upstream
    branch that already exists at the remote, you may need to
    run "git fetch" to retrieve it.
    
    If you are planning to push out a new local branch that
    will track its remote counterpart, you may want to use
    "git push -u" to set the upstream config as you push.
ga: 
    Má tá tú ag pleanáil do chuid oibre a bhunú ar an suas sruth
    brainse atá ann cheana féin ag an iargúlta, b'fhéidir go mbeidh ort
    reáchtáil “git fetch” chun é a aisghabháil.
    
    Má tá tú ag pleanáil brainse áitiúil nua a bhrú amach
    rianóidh sé a mhacasamhail iargúlta, b'fhéidir gur mhaith leat a úsáid
    “git push -u” chun an cumraíocht suas sruth a shocrú agus tú ag brú.

en: 
    If you remove a line here THAT COMMIT WILL BE LOST.
ga: 
    Má bhaineann tú líne anseo CAILLFIDH AN TIOMANTAS.

en: 
    It looks like you may be committing a cherry-pick.
    If this is not correct, please run
    	git update-ref -d CHERRY_PICK_HEAD
    and try again.
ga: 
    Is cosúil go bhfuil tú ag déanamh rogha neamhghnách.
    Mura bhfuil sé seo ceart, rith
    	git update-ref -d CHERRY_PICK_HEAD
    agus déan iarracht arís.

en: 
    It looks like you may be committing a merge.
    If this is not correct, please run
    	git update-ref -d MERGE_HEAD
    and try again.
ga: 
    Is cosúil go bhfuil tú ag déanamh cumasc.
    Mura bhfuil sé seo ceart, rith
    git update-ref -d MERGE_HEAD
    agus déan iarracht arís.

en: 
    It took %.2f seconds to compute the branch ahead/behind values.
    You can use '--no-ahead-behind' to avoid this.
ga: 
    Thóg sé %.2f soicind chun luachanna na brainse chun tosaigh/taobh thiar a ríomh.
    Is féidir leat '--no-ahead-behind' a úsáid chun seo a sheachaint.

en: 
    No patch files specified!
ga: 
    Níl aon chomhaid paiste sonraithe!

en: 
    Please try
    
    	git push --recurse-submodules=on-demand
    
    or cd to the path and use
    
    	git push
    
    to push them to a remote.
ga: 
    Déan iarracht
    
    	git push --recurse-submodules=on-demand
    
    nó cd chuig an gcosán agus úsáid
    
     Brúigh git
    
    chun iad a bhrú chuig iargúlta.

en: 
    The most similar command is | 
    The most similar commands are
ga[0]: 
    Is é an t-ordú is cosúla ná
ga[1]: 
    Is iad na horduithe is cosúla ná
ga[2]: 
    Is iad na horduithe is cosúla ná

en: 
    To avoid automatically configuring an upstream branch when its name
    won't match the local branch, see option 'simple' of branch.autoSetupMerge
    in 'git help config'.
ga: 
    Chun brainse suas srutha a chumrú go huathoibríoch a sheachaint nuair a
    ní mheaitseoidh sé leis an mbrainse áitiúil, féach an rogha 'simplí' de branch.autoSetupMerge
    i 'git help config'.

en: 
    To choose either option permanently, see push.default in 'git help config'.
ga: 
    Chun ceachtar rogha a roghnú go buan, féach push.default i 'git help config'.

en: 
    To have this happen automatically for branches without a tracking
    upstream, see 'push.autoSetupRemote' in 'git help config'.
ga: 
    Chun é seo a tharlóidh go huathoibríoch do bhrainsí gan rianú
    suas sruth, féach 'push.autoSetupRemote' i 'git help config'.

en: 
    Write a message for tag:
      %s
    Lines starting with '%s' will be ignored.
ga: 
    Scríobh teachtaireacht don chlib:
      %s
    Déanfar neamhaird ar línte a thosaíonn le '%s'.

en: 
    Write a message for tag:
      %s
    Lines starting with '%s' will be kept; you may remove them yourself if you want to.
ga: 
    Scríobh teachtaireacht don chlib:
      %s
    Coinneofar línte a thosaíonn le '%s'; féadfaidh tú iad a bhaint féin más mian leat.

en: 
    You are editing the todo file of an ongoing interactive rebase.
    To continue rebase after editing, run:
        git rebase --continue
ga: 
    Tá tú ag eagarthóireacht ar chomhad todo de athbhunú idirghníomhach leanúnach.
    Chun leanúint ar aghaidh ag athbhunú tar éis eagarthóireachta,
        git rebase --continue

en: 
    You have uncommitted changes in your working tree. Please, commit them
    first and then run 'git rebase --continue' again.
ga: 
    Tá athruithe neamhthiomanta agat i do chrann oibre. Le do thoil, tiomnaigh iad
    ar dtús agus ansin rith 'git rebase --continue' arís.

en: 
    git encountered an error while preparing the patches to replay
    these revisions:
    
        %s
    
    As a result, git cannot rebase them.
ga: 
    Bhí earráid ag git agus é ag ullmhú na paistí chun athsheinm
    na hathbhreithnithe seo:
    
     %s
    
    Mar thoradh air sin, ní féidir le git iad a athbhunú.

en:     %-*s forces to %-*s (%s)
ga:     fórsaí %-*s go %-*s (%s)

en:     %-*s forces to %s
ga:     feidhmíonn %-*s chuig %s

en:     %-*s pushes to %-*s (%s)
ga:     %-*s ag brú go %-*s (%s)

en:     %-*s pushes to %s
ga:     %-*s ag brú chuig %s

en:     The Cc list above has been expanded by additional
        addresses found in the patch commit message. By default
        send-email prompts before sending whenever this occurs.
        This behavior is controlled by the sendemail.confirm
        configuration setting.
    
        For additional information, run 'git send-email --help'.
        To retain the current behavior, but squelch this message,
        run 'git config --global sendemail.confirm auto'.
ga:     Leathnaíodh an liosta Cc thuas trí bhreise
        seoltaí a fhaightear sa teachtaireacht tiomanta paiste. De réir réamhshocraithe
        spreagann ríomhphost a sheoladh sula seoltar aon uair a tharlaíonn sé seo.
        Tá an t-iompar seo á rialú ag an sendemail.confirm
        socrú cumraíochta.
    
        Le haghaidh faisnéise breise, reáchtáil 'git send-email --help'.
        Chun an t-iompar reatha a choinneáil, ach an teachtaireacht seo a scriosadh,
        reáchtáil 'git config --global sendemail.confirm auto'.

en:    (%s will become dangling)
ga:    (beidh %s ag crochadh)

en:    or: %s
ga:    nó: %s

en:   (Once your working directory is clean, run "git rebase --continue")
ga:  (Nuair a bheidh d'eolaire oibre glan, reáchtáil “git rebase --continue”)

en:   (all conflicts fixed: run "git cherry-pick --continue")
ga:  (gach coinbhleacht socraithe: reáchtáil “git cherry-pick --continue”)

en:   (all conflicts fixed: run "git rebase --continue")
ga:  (gach coinbhleacht socraithe: reáchtáil “git rebase --continue”)

en:   (all conflicts fixed: run "git revert --continue")
ga:  (gach coinbhleacht socraithe: reáchtáil “git revert --continue”)

en:   (commit or discard the untracked or modified content in submodules)
ga:  (an t-ábhar neamhrianaithe nó modhnaithe i bhfo-mhodúil a thiomsú nó a dhiúscairt)

en:   (fix conflicts and run "git cherry-pick --continue")
ga:  (coinbhleachtaí a shocrú agus reáchtáil “git cherry-pick --continue”)

en:   (fix conflicts and run "git commit")
ga:  (coinbhleachtaí a shocrú agus reáchtáil “git commit”)

en:   (fix conflicts and run "git revert --continue")
ga:  (déan coinbhleachtaí a shocrú agus rith “git revert --continue”)

en:   (fix conflicts and then run "git am --continue")
ga:   (déan coinbhleachtaí a shocrú agus ansin rith “git am --continue”)

en:   (fix conflicts and then run "git rebase --continue")
ga:  (déan coinbhleachtaí a shocrú agus ansin rith “git rebase --continue”)

en:   (run "git cherry-pick --continue" to continue)
ga:  (reáchtáil “git cherry-pick --continue ” chun leanúint ar aghaidh)

en:   (run "git revert --continue" to continue)
ga:  (reáchtáil “git revert --continue” chun leanúint ar aghaidh)

en:   (see more in file %s)
ga:  (féach tuilleadh i gcomhad %s)

en:   (use "%s" for details)
ga:  (bain úsáid as "%s" le haghaidh sonraí)

en:   (use "git %s <file>..." to include in what will be committed)
ga:  (bain úsáid as “git %s <comhad>...” chun an méid a bheidh tiomanta san áireamh)

en:   (use "git add <file>..." to mark resolution)
ga:  (bain úsáid as “git add <comhad>...” chun réiteach a mharcáil)

en:   (use "git add <file>..." to update what will be committed)
ga:   (bain úsáid as “git add <comhad>...” chun an méid a bheidh tiomanta a nuashonrú)

en:   (use "git add/rm <file>..." as appropriate to mark resolution)
ga:  (bain úsáid "git add/rm <comhad>..." de réir mar is cuí chun réiteach a mharcáil)

en:   (use "git add/rm <file>..." to update what will be committed)
ga:   (bain úsáid as “git add/rm <comhad>...” chun an méid a bheidh tiomanta a nuashonrú)

en:   (use "git am --abort" to restore the original branch)
ga:  (bain úsáid as “git am --abort” chun an bhrainse bunaidh a chur ar ais)

en:   (use "git am --allow-empty" to record this patch as an empty commit)
ga:  (bain úsáid as “git am --allow-empty” chun an paiste seo a thaifeadadh mar thiomantas folamh)

en:   (use "git am --skip" to skip this patch)
ga:  (bain úsáid as “git am --skip” chun an paiste seo a scipeáil)

en:   (use "git bisect reset" to get back to the original branch)
ga:  (bain úsáid as “git bisect reset” chun filleadh ar an mbrainse bunaidh)

en:   (use "git branch --unset-upstream" to fixup)
ga:  (bain úsáid as "git branch --unset-upstream" chun é a dheisiú)

en:   (use "git cherry-pick --abort" to cancel the cherry-pick operation)
ga:  (bain úsáid as “git cherry-pick --abort” chun an oibríocht pioc silíní a chealú)

en:   (use "git cherry-pick --skip" to skip this patch)
ga:  (bain úsáid as “git cherry-pick --skip” chun an paiste seo a scipeáil)

en:   (use "git commit --amend" to amend the current commit)
ga:  (bain úsáid as “git commit --amend” chun an tiomantas reatha a leasú)

en:   (use "git commit" to conclude merge)
ga:   (bain úsáid as “git commit” chun cumasc a thabhairt i gcrích)

en:   (use "git merge --abort" to abort the merge)
ga:  (bain úsáid as “git merge --abort” chun an cumaisc a chur ar deireadh)

en:   (use "git pull" if you want to integrate the remote branch with yours)
ga:  (bain úsáid as “git pull” más mian leat an brainse iargúlta a chomhtháthú le leatsa)

en:   (use "git pull" to update your local branch)
ga:  (bain úsáid as “git pull” chun do bhrainse áitiúil a nuashonrú)

en:   (use "git push" to publish your local commits)
ga:  (bain úsáid as “git push” chun do thiomanta áitiúla a fhoilsiú)

en:   (use "git rebase --abort" to check out the original branch)
ga:  (bain úsáid as “git rebase --abort” chun an bhrainse bunaidh a sheiceáil)

en:   (use "git rebase --continue" once you are satisfied with your changes)
ga:  (bain úsáid as “git rebase --continue” nuair a bheidh tú sásta le d'athruithe)

en:   (use "git rebase --edit-todo" to view and edit)
ga:  (bain úsáid as “git rebase --edit-todo” chun féachaint agus eagar a chur in eagar)

en:   (use "git rebase --skip" to skip this patch)
ga:  (bain úsáid as “git rebase --skip” chun an paiste seo a scipeáil)

en:   (use "git restore --source=%s --staged <file>..." to unstage)
ga:  (bain úsáid as "git restore --source=%s --staged <comhad>..." chun an stáitse a dhí-ardú)

en:   (use "git restore --staged <file>..." to unstage)
ga:  (bain úsáid as “git restore --staged <comhad>...” chun an stáitse a dhíchur)

en:   (use "git restore <file>..." to discard changes in working directory)
ga:  (bain úsáid as “git restore <comhad>...” chun athruithe ar eolaire oibre a dhiúscairt)

en:   (use "git revert --abort" to cancel the revert operation)
ga:  (bain úsáid as “git revert --abort” chun an oibríocht aisghabhála a chealú)

en:   (use "git revert --skip" to skip this patch)
ga:  (bain úsáid as “git revert --skip” chun an paiste seo a scipeáil)

en:   (use "git rm --cached <file>..." to unstage)
ga:  (bain úsáid as “git rm --cached <comhad>...” chun an stáitse a dhíchur)

en:   (use "git rm <file>..." to mark resolution)
ga:  (bain úsáid as “git rm <comhad>...” chun réiteach a mharcáil)

en:   Failed to parse dirstat cut-off percentage '%s'
ga:   Theip ar chéatadán scoir dirstat '%s' a pharsáil

en:   Fetch URL: %s
ga:  Faigh URL: %s

en:   HEAD branch (remote HEAD is ambiguous, may be one of the following):
ga:   Brainse HEAD (tá CEAD iargúlta débhríoch, d'fhéadfadh a bheith ar cheann de na nithe seo a leanas)

en:   HEAD branch: %s
ga:   Brainse CEANN: %s

en:   Local branch configured for 'git pull': |   Local branches configured for 'git pull':
ga[0]:   Brainse áitiúil cumraithe le haghaidh 'git pull':
ga[1]:   Craobhacha áitiúla cumraithe le haghaidh 'git pull':
ga[2]:   Craobhacha áitiúla cumraithe le haghaidh 'git pull':

en:   Local ref configured for 'git push'%s: |   Local refs configured for 'git push'%s:
ga[0]:   Tagairt áitiúil cumraithe le haghaidh 'git push'%s:
ga[1]:   Tagairtí áitiúla cumraithe le haghaidh 'git push'%s:
ga[2]:   Tagairtí áitiúla cumraithe le haghaidh 'git push'%s:

en:   Local refs will be mirrored by 'git push'
ga:  Déanfar tagairtí áitiúla a léiriú le 'git push'

en:   Push  URL: %s
ga:     Brúigh  URL: %s

en:   Remote branch:%s |   Remote branches:%s
ga[0]:   Brainse iargúlta: %s
ga[1]:   Brainsí iargúlta:%s
ga[2]:   Brainsí iargúlta:%s

en:   Unknown dirstat parameter '%s'
ga:   Paraiméadar dirstat anaithnid '%s'

en:  %s has become dangling!
ga:  tá %s ag crochadh!

en:  %s will become dangling!
ga:  Beidh %s ag crochadh!

en:  (root-commit)
ga:  (fréamh-thiomantas)

en:  (status not queried)
ga:  (níor fiosraíodh an stádas)

en:  (use -u option to show untracked files)
ga:  (bain úsáid as an rogha -u chun comhaid neamhrianaithe a thaispeáint)

en:  * [pruned] %s
ga:  * [gearrtha] %s

en:  * [would prune] %s
ga:  * [bhearna] %s

en:  - go to submodule (%s), and either merge commit %s
       or update to an existing commit which has merged those changes
ga:  - téigh go dtí an fo-mhodúl (%s), agus cumasc an tiomantas %s
       nó nuashonraigh chuig tiomantas atá ann cheana féin a bhfuil na hathruithe sin cumasctha aige.

en:  ... and %d more.
ga:  ... agus %d níos mó.

en:  OK
ga:  CEART GO LEOR

en:  new (next fetch will store in remotes/%s)
ga:  nua (stóráilfidh an chéad fhaighteacht eile i iargúlta/%s)

en:  skipped
ga:  scipeáilte

en:  stale (use 'git remote prune' to remove)
ga:  seasta (bain úsáid as 'git remote prune' chun a bhaint)

en:  tracked
ga:  rianaithe

en: "git stash store" requires one <commit> argument
ga: <commit>Éilíonn “git stash store” argóint amháin

en: # This is Git's per-user configuration file.
    [user]
    # Please adapt and uncomment the following lines:
    #	name = %s
    #	email = %s
ga: # Seo comhad cumraíochta Git in aghaidh an úsáideora.
    [úsáideoir]
    # Oiriúnaigh agus bain trácht de na línte seo a leanas le do thoil:
    #	ainm = %s
    #	ríomhphost = %s

en: $HOME not set
ga: Níl $HOME socraithe

en: %%(%.*s) does not take arguments
ga: %%(%.*s) ní ghlacann argóintí

en: %-*s    and with remote %s
ga: %-*s    agus le iargúlta %s

en: %.*s is in index
ga: %.*s atá san innéacs

en: %.*s is not a valid attribute name
ga: %.*s ní ainm tréith bailí é

en: %d (FSCK_IGNORE?) should never trigger this callback
ga: %d (FSCK_IGNORE?) níor cheart go spreagfadh an t-aisghlaoch seo

en: %d bytes of body are still expected
ga: Táthar ag súil fós ag súil le %d bytes den chorp

en: %d bytes of length header were received
ga: Fuarthas %d bytes de cheanntásc fad

en: %d line adds whitespace errors. | %d lines add whitespace errors.
ga[0]: Cuireann %d líne earráidí spás bán leis.
ga[1]: Cuireann %d líne earráidí spás bán leis.
ga[2]: Cuireann %d líne earráidí spás bán leis.

en: %d line applied after fixing whitespace errors. | %d lines applied after fixing whitespace errors.
ga[0]: %d líne curtha i bhfeidhm tar éis earráidí spás bán a shocrú.
ga[1]: %d líne curtha i bhfeidhm tar éis earráidí spás bán a shocrú.
ga[2]: %d líne curtha i bhfeidhm tar éis earráidí spás bán a shocrú.

en: %s
    Please specify which branch you want to rebase against.
    See git-rebase(1) for details.
    
        git rebase '<branch>'
ga: %s
    Sonraigh le do thoil cén brainse ar mhaith leat athbhunú ina choinne.
    Féach git-rebase(1) le haghaidh sonraí.
    
    git rebase '<brainse>'

en: %s
    Your changes are safe in the stash.
    You can run "git stash pop" or "git stash drop" at any time.
ga: %s
    Tá do chuid athruithe sábháilte sa stóras.
    Is féidir leat "git stash pop" nó "git stash drop" a rith ag am ar bith.

en: %s %s is not a commit!
ga: Ní gealltanas é %s %s!

en: %s (or --work-tree=<directory>) not allowed without specifying %s (or --git-dir=<directory>)
ga: %s (or --work-tree=<directory>) ní cheadaítear gan sonrú %s (or --git-dir=<directory>)

en: %s - not something we can merge
ga: %s - ní rud is féidir linn a chumasc

en: %s [bad object]
ga: %s [droch-réad]

en: %s [bad tag, could not parse it]
ga: %s [droch-chlib, ní fhéadfaí é a pháirseáil]

en: %s already exists
ga: Tá %s ann cheana féin

en: %s also locked %s
ga: Glas %s freisin %s

en: %s cannot be resolved to branch
ga: Ní féidir %s a réiteach chuig an mbrainse

en: %s cannot contain newline
ga: Ní féidir le líne nua a bheith ag %s

en: %s commit %s - %s
ga: Déanann %s tiomanta %s - %s

en: %s did not send all necessary objects
ga: Níor sheol %s na rudaí riachtanacha go léir

en: %s does not accept arguments: '%s'
ga: Ní ghlacann %s le hargóintí: '%s'

en: %s does not point to a valid object!
ga: Ní thugann %s in iúl go réad bailí!

en: %s exists and is not a directory
ga: Tá %s ann agus ní eolaire é

en: %s exists but is a symbolic ref
ga: Tá %s ann ach is tagairt siombalach é

en: %s expects <n>/<m> form
ga: Tá %s ag súil le<n>/fo <m>irm

en: %s expects a character, got '%s'
ga: Tá %s ag súil le carachtar, fuair '%s'

en: %s expects a non-negative integer value with an optional k/m/g suffix
ga: Tá %s ag súil le luach sláimhir neamh-dhiúltach le iarmhír roghnach k/m/g

en: %s expects a numerical value
ga: Tá %s ag súil le luach uimhriúil

en: %s expects an integer value with an optional k/m/g suffix
ga: Tá %s ag súil le luach sláireach le iarmhír roghnach k/m/g

en: %s failed
ga: Theip ar %s

en: %s has multiple values
ga: Tá luachanna iolracha ag %s

en: %s has type %o, expected %o
ga: %s tá cineál %o air, ach bhíothas ag súil le %o

en: %s is neither a commit nor blob
ga: Ní gealltanas ná blob é %s

en: %s is not a valid '%s' object
ga: Ní réad bailí '%s' é %s '

en: %s is not a valid object
ga: Ní réad bailí é %s

en: %s is not a valid reference
ga: Ní tagairt bailí é %s

en: %s is okay
ga: %s ceart go leor

en: %s isn't available
ga: Níl %s ar fáil

en: %s must be between 0 and 1, using default
ga: Caithfidh %s a bheith idir 0 agus 1, ag baint úsáide as réamhshocrú

en: %s must be non-negative
ga: Caithfidh %s a bheith neamh-diúltach

en: %s must be non-negative, using default
ga: Ní mór %s a bheith neamh-dhiúltach, ag baint úsáide as

en: %s must be positive, using default
ga: Caithfidh %s a bheith dearfach, ag úsáid réamhshocraithe

en: %s must have at least one character
ga: Ní mór carachtar amháin ar a laghad a bheith ag %s

en: %s not allowed: %s:%d
ga: %s ní cheadaítear %s:%d

en: %s points to something strange (%s)
ga: Léiríonn %s rud éigin aisteach (%s)

en: %s process failed
ga: Theip ar phróiseas %s

en: %s process failed to wait
ga: Theip ar phróiseas %s fanacht

en: %s requires a value
ga: Teastaíonn luach ó %s

en: %s requires arguments
ga: Teastaíonn argóintí %s

en: %s requires the merge backend
ga: Teastaíonn %s an cúltaca cumaisc

en: %s reset is not allowed in a bare repository
ga: Ní cheadaítear athshocrú %s i stóras lom

en: %s scheduler is not available
ga: Níl sceidealóir %s ar fáil

en: %s tag %s - %s
ga: Clib %s %s - %s

en: %s takes no arguments
ga: Ní ghlacann %s aon argóintí

en: %s takes no value
ga: Ní ghlacann %s aon luach

en: %s thread failed
ga: Theip ar snáithe %s

en: %s thread failed to join: %s
ga: Theip ar shnáithe %s a bheith páirteach: %s

en: %s tracks both %s and %s
ga: Rianann %s %s agus %s araon

en: %s tree
ga: %s crann

en: %s unexpectedly said: '%s'
ga: Dúirt %s gan choinne: '%s'

en: %s usually tracks %s, not %s
ga: Is gnách go rianann %s %s, ní %s

en: %s was both %s and %s
ga: Bhí %s %s agus %s araon

en: %s with flags 0x%x should not be in cache-tree
ga: Níor chóir go mbeadh %s le bratacha 0x%x i gcrann cache-tree

en: %s, source=%s, destination=%s
ga: %s, foinse = %s, ceann scríbe = %s

en: %s...%s: multiple merge bases, using %s
ga: %s... %s: bonn cumaisc iolracha, ag baint úsáide as %s

en: %s...%s: no merge base
ga: %s... %s: gan aon bhonn cumaisc

en: %s: %s cannot be used with %s
ga: %s: Ní féidir %s a úsáid le %s

en: %s: '%s' is outside repository at '%s'
ga: %s: Tá '%s' an stór lasmuigh ag '%s'

en: %s: 'literal' and 'glob' are incompatible
ga: %s: Níl 'literal' agus 'glob' neamhoiriúnach

en: %s: 'preserve' superseded by 'merges'
ga: %s: cuireadh 'caomhnú' in ionad 'le' cumaisc '

en: %s: Could not drop stash entry
ga: %s: Ní fhéadfaí iontráil stash a scaoileadh

en: %s: Unable to write new index file
ga: %s: Ní féidir comhad innéacs nua a scríobh

en: %s: already exists in index
ga: %s: ann cheana féin san innéacs

en: %s: already exists in working directory
ga: %s: ann cheana féin san eolaire oibre

en: %s: bad revision
ga: %s: droch-athbhreithniú

en: %s: can only add regular files, symbolic links or git-directories
ga: %s: ní féidir ach comhaid rialta, naisc siombalacha nó eolairí git-eolairí a chur leis

en: %s: can't cherry-pick a %s
ga: %s: ní féidir %s a roghnú silíní

en: %s: cannot drop to stage #0
ga: %s: ní féidir titim go dtí céim #0

en: %s: cannot parse parent commit %s
ga: %s: ní féidir le tuismitheoir tiomantas %s a pharsáil

en: %s: cannot stat the open index
ga: %s: ní féidir an t-innéacs oscailte a stáit

en: %s: clean filter '%s' failed
ga: %s: theip ar scagaire glan '%s'

en: %s: detached HEAD points at nothing
ga: %s: pointí HEAD scoite ag aon rud

en: %s: does not exist in index
ga: %s: níl ann san innéacs

en: %s: does not match index
ga: %s: ní mheaitseálann innéacs

en: %s: failed to insert into database
ga: %s: theip ort a chur isteach sa bhunachar sonraí

en: %s: hash-path mismatch, found at: %s
ga: %s: míchomhoiriúnú hash-path, le fáil ag: %s

en: %s: ignoring alternate object stores, nesting too deep
ga: %s: neamhaird a dhéanamh ar stórais rudaí malartacha, neadú ró-

en: %s: index file open failed
ga: %s: theip ar oscailt comhad innéacs

en: %s: index file smaller than expected
ga: %s: comhad innéacs níos lú ná mar a bhí súil leis

en: %s: invalid cover from description mode
ga: %s: clúdach neamhbhailí ó mhodh tuairisc

en: %s: invalid reflog entry %s
ga: %s: iontráil reflog neamhbhailí %s

en: %s: invalid sha1 pointer %s
ga: %s: pointeoir sha1 neamhbhailí %s

en: %s: invalid sha1 pointer in cache-tree of %s
ga: %s: pointeoir sha1 neamhbhailí i gcrann cache-%s

en: %s: invalid sha1 pointer in resolve-undo of %s
ga: %s: pointeoir sha1 neamhbhailí i réiteach a chealú de %s

en: %s: no such path in the working tree.
    Use 'git <command> -- <path>...' to specify paths that do not exist locally.
ga: %s: níl aon chosán den sórt sin sa chrann oibre.
    Úsáid 'git <command>--<path>... 'chun cosáin nach bhfuil ann go háitiúil a shonrú.

en: %s: not a commit
ga: %s: ní gealltanas

en: %s: object corrupt or missing
ga: %s: réad truaillithe nó ar iarraidh

en: %s: object corrupt or missing: %s
ga: %s: réad truaillithe nó ar iarraidh: %s

en: %s: object could not be parsed: %s
ga: %s: ní fhéadfaí réad a pháirseáil: %s

en: %s: object missing
ga: %s: réad ar iarraidh

en: %s: patch does not apply
ga: %s: níl paiste i bhfeidhm

en: %s: pathspec magic not supported by this command: %s
ga: %s: nach dtacaíonn an t-ordú seo le draíocht pathspec: %s

en: %s: smudge filter %s failed
ga: %s: theip ar scagaire smudge %s

en: %s: unable to map index file%s
ga: %s: ní féidir comhad innéacs %s a mhapáil

en: %s: unsupported file type
ga: %s: cineál comhaid gan tacaíocht

en: %s: wrong type
ga: %s: cineál mícheart

en: %sAuthor:    %.*s <%.*s>
ga: %sÚdar:    %.*s <%.*s>

en: %sCommitter: %.*s <%.*s>
ga: %sCeannasaí: %.*s <%.*s>

en: %sDate:      %s
ga: %sDáta: %s

en: %shint:%s%.*s%s
ga: %sleid:%s%.*s%s

en: %sinfo/refs not valid: is this a git repository?
ga: Níl %sinfo/refs bailí: an stór git é seo?

en: %u byte | %u bytes
ga[0]: %u beart
ga[1]: %u beart
ga[2]: %u beart

en: %u byte/s | %u bytes/s
ga[0]: %u beart/s
ga[1]: %u beart/s
ga[2]: %u beart/s

en: '$%s' too big
ga: '$%s' ró-mhór

en: '%s' already exists
ga: Tá '%s' ann cheana féin

en: '%s' already exists and is not a valid git repo
ga: Tá '%s' ann cheana féin agus ní repo git bailí é

en: '%s' already exists in the index
ga: Tá '%s' ann cheana féin san innéacs

en: '%s' already exists in the index and is not a submodule
ga: Tá '%s' ann cheana féin san innéacs agus ní fo-mhodúl é

en: '%s' already specified as '%s'
ga: '%s' sonraithe cheana féin mar '%s'

en: '%s' and pathspec arguments cannot be used together
ga: Ní féidir argóintí '%s' agus pathspec a úsáid le chéile

en: '%s' appears as both a file and as a directory
ga: Tá '%s' le feiceáil mar chomhad agus mar eolaire

en: '%s' appears to be a git command, but we were not
    able to execute it. Maybe git-%s is broken?
ga: Is cosúil gur ordú git é '%s', ach ní raibh muid
    in ann é a fhorghníomhú. B'fhéidir go bhfuil git-%s briste?

en: '%s' at main working tree is not the repository directory
ga: Ní hé '%s' ag an bpríomhchrann oibre an eolaire stórais

en: '%s' cannot be used with '%s'
ga: Ní féidir '%s' a úsáid le '%s'

en: '%s' cannot be used with switching branches
ga: Ní féidir '%s' a úsáid le brainsí a athrú

en: '%s' cannot be used with updating paths
ga: Ní féidir '%s' a úsáid le cosáin a nuashonrú

en: '%s' cannot take <start-point>
ga: Ní féidir '%s' a ghlacadh <start-point>

en: '%s' contains an intermediate version of the email you were composing.
ga: Tá leagan idirmheánach den ríomhphost a bhí á scríobh agat i '%s'.

en: '%s' contains modified or untracked files, use --force to delete it
ga: Tá comhaid modhnaithe nó neamhrianaithe i '%s', bain úsáid as --force chun é a scriosadh

en: '%s' could be both a local file and a tracking branch.
    Please use -- (and optionally --no-guess) to disambiguate
ga: D'fhéadfadh '%s' a bheith ina chomhad áitiúil agus ina bhrainse rianaithe araon.
    Úsáid le do thoil -- (agus go roghnach --no-guess) chun a dhíbhriú

en: '%s' does not accept merge commits
ga: Ní ghlacann '%s' le gealltanais cumaisc

en: '%s' does not appear to be a valid revision
ga: Ní cosúil gur athbhreithniú bailí é '%s'

en: '%s' does not exist
ga: Níl '%s' ann

en: '%s' does not have a commit checked out
ga: Níl tiomantas seiceáilte ag '%s'

en: '%s' does not look like a v2 or v3 bundle file
ga: Níl cuma '%s' cosúil le comhad beartán v2 nó v3

en: '%s' does not point back to '%s'
ga: Ní dhíríonn '%s' ar ais chuig '%s'

en: '%s' does not point to a commit
ga: Ní thugann '%s' in iúl do thiomantas

en: '%s' exists; cannot create '%s'
ga: Tá '%s' ann; ní féidir '%s' a chruthú

en: '%s' failed: no command provided.
ga: Theip ar '%s': níl aon ordú curtha ar fáil.

en: '%s' file does not contain absolute path to the working tree location
ga: Níl cosán iomlán chuig suíomh an chrainn oibre i gcomhad '%s'

en: '%s' filter reported error
ga: Earráid a thuairiscigh scagaire '%s'

en: '%s' for '%s' is not a valid timestamp
ga: Ní stampa ama bailí é '%s' do '%s'

en: '%s' for 'object:type=<type>' is not a valid object type
ga: <type>Ní cineál réad bailí é '%s' le haghaidh 'object:type='

en: '%s' is a main working tree
ga: Is príomhchrann oibre é '%s'

en: '%s' is a missing but already registered worktree;
    use '%s -f' to override, or 'prune' or 'remove' to clear
ga: Is crann oibre atá ar iarraidh ach cláraithe cheana féin é '%s';
    bain úsáid as '%s -f' chun athshlánú, nó 'bearradh' nó 'bhaint' chun a ghlanadh

en: '%s' is a missing but locked worktree;
    use '%s -f -f' to override, or 'unlock' and 'prune' or 'remove' to clear
ga: Is crann oibre atá ar iarraidh ach faoi ghlas é '%s';
    bain úsáid as '%s -f 'chun athshealbhú, nó' díghlasáil 'agus' bearradh 'nó' bhaint 'chun a ghlanadh

en: '%s' is a symlink, refusing to clone with --local
ga: Is nasc comhsheasmhach é '%s', ag diúltú clónú le --local

en: '%s' is aliased to '%s'
ga: Tá '%s' aistrithe go '%s'

en: '%s' is already locked
ga: Tá '%s' faoi ghlas cheana féin

en: '%s' is already locked, reason: %s
ga: Tá '%s' faoi ghlas cheana féin, cúis: %s

en: '%s' is already used by worktree at '%s'
ga: Úsáidtear '%s' cheana féin ag an gcrann oibre ag '%s'

en: '%s' is not a .git file, error code %d
ga: Ní comhad .git é '%s', cód earráide %d

en: '%s' is not a commit and a branch '%s' cannot be created from it
ga: Ní tiomantas é '%s' agus ní féidir brainse '%s' a chruthú uaidh

en: '%s' is not a directory; to treat it as a directory anyway, rerun with --skip-checks
ga: Ní eolaire é '%s'; chun é a chóireáil mar eolaire ar aon nós, athrith le --skip-checks

en: '%s' is not a stash reference
ga: Ní tagairt stash é '%s'

en: '%s' is not a stash-like commit
ga: Ní gealltanas cosúil le stash é '%s'

en: '%s' is not a valid branch name
ga: Ní ainm brainse bailí é '%s'

en: '%s' is not a valid commit
ga: Ní gealltanas bailí é '%s'

en: '%s' is not a valid label
ga: Ní lipéad bailí é '%s'

en: '%s' is not a valid ref name
ga: Ní ainm tagartha bailí é '%s'

en: '%s' is not a valid ref.
ga: Ní tagairt bailí é '%s'.

en: '%s' is not a valid refname
ga: Ní athainm bailí é '%s'

en: '%s' is not a valid remote name
ga: Ní ainm iargúlta bailí é '%s'

en: '%s' is not a valid submodule name
ga: Ní ainm bailí fo-mhodúil é '%s'

en: '%s' is not a valid tag name.
ga: Ní ainm bailí clibeanna é '%s'.

en: '%s' is not a valid task
ga: Ní tasc bailí é '%s'

en: '%s' is not a valid term
ga: Ní téarma bailí é '%s'

en: '%s' is not a working tree
ga: Ní crann oibre é '%s'

en: '%s' is not locked
ga: Níl '%s' faoi ghlas

en: '%s' is outside repository at '%s'
ga: Tá '%s' an stór lasmuigh ag '%s'

en: '%s' is outside the directory tree
ga: Tá '%s' lasmuigh den chrann eolaire

en: '%s' matched multiple (%d) remote tracking branches
ga: Mheaitseáil '%s' roinnt (%d) brainsí rianaithe iargúlta

en: '%s' must be used when '%s' is not specified
ga: Ní mór '%s' a úsáid nuair nach sonraítear '%s'

en: '%s' needs the paths to check out
ga: Teastaíonn '%s' na cosáin chun seiceáil

en: '%s' not recognized as a git repository
ga: Ní aithnítear '%s' mar stór git

en: '%s' or '%s' cannot be used with %s
ga: Ní féidir '%s' nó '%s' a úsáid le %s

en: '%s' outside a repository
ga: '%s' lasmuigh de stór

en: '%s' requires 0 arguments
ga: Éilíonn '%s' 0 argóint

en: '%s' requires 0 or 1 argument
ga: Éilíonn '%s' argóint 0 nó 1

en: '%s' requires a batch mode
ga: Éilíonn '%s' modh baisc

en: '%s' requires either no argument or a commit
ga: Ní éilíonn '%s' aon argóint ná tiomantas

en: '%s' was deleted by the applypatch-msg hook
ga: Scriosadh '%s' ag an crúca applypatch-msg

en: '%s', '%s', or '%s' cannot be used when checking out of a tree
ga: Ní féidir '%s', '%s', nó '%s' a úsáid agus tú ag seiceáil amach as crann

en: '%s': cmd for supported man viewer.
    Please consider using 'man.<tool>.path' instead.
ga: '%s': cmd do lucht féachana fear tacaithe.
    Smaoinigh ar 'fear a úsáid le do thoil. <tool>.path' ina ionad sin.

en: '%s': need exactly one merge base
ga: '%s': teastaíonn bonn cumaisc amháin díreach

en: '%s': need exactly one merge base with branch
ga: '%s': teastaíonn bonn cumaisc amháin díreach le brainse

en: '%s': not a regular file or symlink
ga: '%s': ní comhad rialta nó comhnasc

en: '%s': path for unsupported man viewer.
    Please consider using 'man.<tool>.cmd' instead.
ga: '%s': cosán do lucht féachana fear gan tacaíocht.
    Smaoinigh ar 'fear a úsáid le do thoil. <tool>.cmd' ina ionad.

en: '%s': short read
ga: '%s': léamh gearr

en: '%s': unable to read %s
ga: '%s': ní féidir %s a léamh

en: '%s': unknown man viewer.
ga: '%s': féachtóir fear anaithnid.

en: '%s'?? what are you talking about?
ga: '%s'?? cad atá tú ag caint faoi?

en: '%s.final' contains the composed email.
ga: Cuimsíonn '%s.final' an ríomhphost comhdhéanta.

en: '%s/HEAD' has changed from '%s' and now points to '%s'
ga: Tá '%s/head' athraithe ó '%s' agus léiríonn sé anois chuig '%s'

en: '%s/HEAD' is now created and points to '%s'
ga: Cruthaítear '%s/head' anois agus léiríonn sé chuig '%s'

en: '%s/HEAD' is unchanged and points to '%s'
ga: Níl '%s/head' gan athrú agus díríonn sé chuig '%s'

en: '%s/HEAD' used to point to '%s' (which is not a remote branch), but now points to '%s'
ga: Úsáidtear '%s/head' chun díriú chuig '%s' (nach brainse iargúlta é), ach léiríonn sé anois chuig '%s'

en: '%s/HEAD' was detached at '%s' and now points to '%s'
ga: Bhí '%s/head' scoite ag '%s' agus díríonn sé anois chuig '%s'

en: '%s=<%s>' needs '%s' or '%s'
ga: '%s=<%s>' teastaíonn '%s' nó '%s'

en: '' is not a valid term
ga: '' ní téarma bailí é

en: '-%c' is incompatible with batch mode
ga: Níl '-%c' comhoiriúnach le mód baisc

en: 'GIT_AUTHOR_DATE' already given
ga: 'GIT_AUTHOR_DATE' tugtha cheana féin

en: 'GIT_AUTHOR_EMAIL' already given
ga: 'GIT_AUTHOR_EMAIL' tugtha cheana féin

en: 'GIT_AUTHOR_NAME' already given
ga: 'GIT_AUTHOR_NAME' tugtha cheana féin

en: 'crontab' died
ga: Fuair 'crontab' bás

en: 'edit' does not take a merge commit. If you wanted to
    replay the merge, use 'merge -C' on the commit, and then
    'break' to give the control back to you so that you can
    do 'git commit --amend && git rebase --continue'.
ga: Ní ghlacann 'eagarthó' tiomantas cumaisc. Dá mbeadh tú ag iarraidh
    athsheinn an cumaisc, bain úsáid as 'cumaisc -C' ar an tiomantas, agus ansin
    'brise' chun an rialú a thabhairt ar ais duit ionas gur féidir leat
    déan 'git commit --amend && git rebase --continue'.

en: 'git apply --cached' failed
ga: Theip ar 'git apply --cached'

en: 'git apply' failed
ga: Theip ar 'git apply'

en: 'git bisect %s' can take only one argument.
ga: Ní féidir le 'git bisect %s' ach argóint amháin a ghlacadh.

en: 'git help -a' and 'git help -g' list available subcommands and some
    concept guides. See 'git help <command>' or 'git help <concept>'
    to read about a specific subcommand or concept.
    See 'git help git' for an overview of the system.
ga: Liostaíonn 'git help -a' agus 'git help -g' fo-orduithe atá ar fáil agus roinnt
    treoracha coincheap. <concept>Féach 'git cabhr <command>'nó 'git cabhr'
    léamh faoi fho-ordú nó coincheap ar leith.
    Féach 'git help git' le haghaidh forbhreathnú ar an gcóras.

en: 'git help config' for more information
ga: 'git help config' le haghaidh tuilleadh faisnéise

en: 'git multi-pack-index expire' failed
ga: Theip ar 'git multi-pack-index in éag'

en: 'git multi-pack-index repack' failed
ga: Theip ar 'git multi-pack-index repack'

en: 'git pack-redundant' is nominated for removal.
    If you still use this command, please add an extra
    option, '--i-still-use-this', on the command line
    and let us know you still use it by sending an e-mail
    to <git@vger.kernel.org>.  Thanks.
ga: Tá 'git pack-redundant' ainmnithe le baint.
    Má úsáideann tú an t-ordú seo fós, cuir rogha b
    hreise, '--i-still-use-this', leis an líne ordaithe 
    agus cuir in iúl dúinn go n-úsáideann tú fós é trí ríomhphost 
    a sheoladh chuig <git@vger.kernel.org>.  Go raibh maith agat.

en: 'git refs verify' takes no arguments
ga: Ní ghlacann 'git refs verify' aon argóintí

en: 'git rerere forget' without paths is deprecated
ga: Tá 'git rerere dearmad' gan cosáin scothaithe

en: 'git status --porcelain=2' failed in submodule %s
ga: Theip ar 'git status --porcelain=2' i bhfo-mhodúl %s

en: 'option' without a matching 'ok/error' directive
ga: 'roghan' gan treoir 'ok/earráid' a mheaitseáil

en: 'pick' does not take a merge commit. If you wanted to
    replay the merge, use 'merge -C' on the commit.
ga: Ní ghlacann 'pick' tiomantas cumaisc. Dá mbeadh tú ag iarraidh
    athsheinn an cumaisc, bain úsáid as 'cumaisc -C' ar an tiomantas.

en: 'prepare-commit-msg' hook failed
ga: Theip ar chroí 'prepar-chommit-msg'

en: 'reword' does not take a merge commit. If you wanted to
    replay the merge and reword the commit message, use
    'merge -c' on the commit
ga: Ní ghlacann 'athfhoil' tiomantas cumaisc. Dá mbeadh tú ag iarraidh
    athsheinn an teachtaireacht thiomanta a chumasc agus athfhocal, bain úsáid as
    'cumaisc -c' ar an tiomantas

en: (%s) Adding %s: %s from: '%s'
ga: (%s) Ag cur %s leis: %s ó: '%s'

en: (%s) Could not execute '%s'
ga: (%s) Ní raibh '%s' in ann a fhorghníomhú

en: (%s) Malformed output from '%s'
ga: (%s) Aschur mífheidhmithe ó '%s'

en: (%s) failed to close pipe to '%s'
ga: Theip ar (%s) píopa a dhúnadh chuig '%s'

en: (EXPERIMENTAL!) git replay ([--contained] --onto <newbase> | --advance <branch>) <revision-range>...
ga: (TURGNAMHACH!) git replay ([--contained] --onto <newbase> | --advance <branch>) <revision-range>...

en: (HEAD detached at %s)
ga: (HEAD scoite ag %s)

en: (HEAD detached from %s)
ga: (CEAD scoite ó %s)

en: (REMOVED) was: try to recreate merges instead of ignoring them
ga: (Bainte) a bhí: déan iarracht cumaisc a athchruthú in ionad neamhaird a dhéanamh orthu

en: (body) Adding cc: %s from line '%s'
ga: (corp) Ag cur cc: %s ó líne '%s'

en: (delete)
ga: (scrios)

en: (empty) finish selecting
ga: (folamh) críochnaigh a roghnú

en: (empty) select nothing
ga: (folamh) roghnaigh aon rud

en: (enable|disable|keep)
ga: (cumasaigh|díchumasaigh|coinnigh)

en: (for porcelains) forget saved unresolved conflicts
ga: (le haghaidh poircealláin) déan dearmad ar choimhlintí gan réiteach

en: (internal use for git-rebase)
ga: (úsáid inmheánach le haghaidh git-rebase)

en: (matching)
ga: (meaitseáil)

en: (mbox) Adding cc: %s from line '%s'
ga: (mbox) Ag cur cc: %s ó líne '%s'

en: (mbox) Adding to: %s from line '%s'
ga: (mbox) Ag cur le: %s ó líne '%s'

en: (no URL)
ga: (gan URL)

en: (no branch)
ga: (gan aon bhrainse)

en: (no branch, bisect started on %s)
ga: (gan aon bhrainse, thosaigh bisect ar %s)

en: (no branch, rebasing %s)
ga: (gan aon bhrainse, athbhunú %s)

en: (no branch, rebasing detached HEAD %s)
ga: (gan aon bhrainse, athbhunú CEAD scoite %s)

en: (non-mbox) Adding cc: %s from line '%s'
ga: (non-mbox) Ag cur cc: %s ó líne '%s'

en: (none)
ga: (níl aon)

en: (not queried)
ga: (gan iarraidh)

en: (reading log message from standard input)
ga: (teachtaireacht log a léamh ó ionchur caighdeánach)

en: (roughly %d step) | (roughly %d steps)
ga[0]: (thart ar %d céim)
ga[1]: (thart ar %d céim)
ga[2]: (thart ar %d céim)

en: (synonym to --stat)
ga: (Comhchiallach le --stat)

en: (unknown)
ga: (anaithnid)

en: * %s %s(blob)->%s(submodule)
ga: * %s %s (blob) -> %s (fo-mhodúl)

en: * %s %s(submodule)->%s(blob)
ga: * %s %s (fo-mhodúl) -> %s (blob)

en: * Ignoring funny ref '%s' locally
ga: * Ag neamhaird den tagairt ghreannmhar '%s' go háitiúil

en: * remote %s
ga: * iargúlta %s

en: ** warning: file %s becomes empty but is not deleted
ga: ** rabhadh: éiríonn comhad %s folamh ach ní scriostar é

en: *** Commands ***
ga: *** Orduithe ***

en: ---
    To remove '%c' lines, make them ' ' lines (context).
    To remove '%c' lines, delete them.
    Lines starting with %s will be removed.
ga: ---
    Chun línte '%c' a bhaint, déan línte '' iad (comhthéacs).
    Chun línte '%c' a bhaint, scrios iad.
    Bainfear línte a thosaíonn le %s.

en: --[no-]exclude-standard cannot be used for tracked contents
ga: - ní féidir caighdeán eisiach [no-] a úsáid le haghaidh ábhar rianaithe

en: --[no-]track can only be used if a new branch is created
ga: Ní féidir --[no-]rian a úsáid ach amháin má chruthaítear brainse nua

en: --abort but leave index and working tree alone
ga: --abort ach fág an t-innéacs agus an crann oibre ina n-aonar

en: --abort expects no arguments
ga: --abort ag súil nach bhfuil aon argóintí

en: --add --delete doesn't make sense
ga: Níl ciall ag --add --delete

en: --all can't be combined with refspecs
ga: --all ní féidir é a chomhcheangal le refspecs

en: --all or <enlistment>, but not both
ga: --all nó <enlistment>, ach ní an dá cheann

en: --anonymize-map token cannot be empty
ga: Ní féidir le comhartha --anonymize-map a bheith folamh

en: --append cannot be used with --value=<pattern>
ga: Ní féidir --append a úsáid le --value=<pattern>

en: --atomic can only be used when fetching from one remote
ga: --atomic ní féidir ach adamhach a úsáid ach amháin nuair a bhíonn sé á fháil ó chianrialtán amháin

en: --author '%s' is not 'Name <email>' and matches no existing author
ga: Ní 'Ainm' é --author '%s' agus ní mheaitseálann <email>aon údar atá ann cheana

en: --blob can only be used inside a git repository
ga: Ní féidir --blob a úsáid ach taobh istigh de stór git

en: --branch or --default required
ga: --branch nó --default ag teastáil

en: --check does not make sense
ga: Ní bhíonn ciall ag --check

en: --chmod param '%s' must be either -x or +x
ga: Caithfidh --chmod param '%s' a bheith -x nó +x

en: --command must be the first argument
ga: Ní mór gurb é --command an chéad argóint

en: --comment is only applicable to add/set/replace operations
ga: Níl --comment infheidhme ach le hoibríochtaí a chur leis /socraí/athsholáthar

en: --contents and --reverse do not blend well.
ga: Ní chumasc --contents agus --reverse go maith.

en: --continue expects no arguments
ga: --continue gan aon argóintí ag súil leo

en: --convert-graft-file takes no argument
ga: Ní ghlacann --convert-graft-file aon argóint

en: --default is only applicable to --get
ga: Níl --default infheidhme ach le --get

en: --default requires an argument
ga: Teastaíonn argóint ar --default

en: --default= cannot be used with --all or --url=
ga: Ní féidir --default= a úsáid le --all nó --url =

en: --delete doesn't make sense without any refs
ga: --delete níl ciall leis gan aon réiteoirí

en: --delete only accepts plain target ref names
ga: --delete ní ghlacann sé ach le hainmneacha tagartha sprice simplí

en: --depth is ignored in local clones; use file:// instead.
ga: --depth déantar neamhaird de i gclóin áitiúla; bain úsáid as comhad:// ina ionad.

en: --dump-aliases and --translate-aliases are mutually exclusive
ga: Tá --dump-aliases agus --translate-aliases frithpháirteach

en: --dump-aliases incompatible with other options
ga: --dump-aliases neamhoiriúnach le roghanna eile

en: --empty=ask is deprecated; use '--empty=stop' instead.
ga: Tá --empty=ask díscríofa; bain úsáid as '--empty=stop' ina ionad.

en: --exclude-hidden= passed more than once
ga: --exclude-hidden= rith níos mó ná uair amháin

en: --filter can only be used with the remote configured in extensions.partialclone
ga: --filter Ní féidir ach an scagaire a úsáid ach leis an iargúlta cumraithe in extensions.partialclone

en: --filter is ignored in local clones; use file:// instead.
ga: --filter déantar neamhaird de i gclóin áitiúla; bain úsáid as file:// ina ionad.

en: --fixed-value only applies with 'value-pattern'
ga: Ní bhaineann --fixed-value ach le 'patrún luacha'

en: --fixed-value only applies with --value=<pattern>
ga: ní bhaineann --fixed-value ach le --value=<pattern>

en: --follow requires exactly one pathspec
ga: Teastaíonn --follow go díreach cosán amháin

en: --format can't be combined with other format-altering options
ga: Ní féidir --format a chomhcheangal le roghanna eile a athraíonn formáidí

en: --format cannot be used when not listing
ga: Ní féidir --format a úsáid nuair nach bhfuil sé liostaithe

en: --format cannot be used with -s, -o, -k, -t, --resolve-undo, --deduplicate, --eol
ga: Ní féidir --format a úsáid le -s, -o, -k, -t, --resolve-undo, --deduplicate, --eol

en: --format=%.*s cannot be used with --python, --shell, --tcl
ga: --format=%.*s ní féidir é a úsáid le --python, --shell, --tcl

en: --get-color and variable type are incoherent
ga: Tá --get-color agus cineál athraitheach neamhchomhtháite

en: --git-path requires an argument
ga: Teastaíonn argóint ag teastáil ó --git-path

en: --interdiff requires --cover-letter or single patch
ga: éilíonn --interdiff --cover-letter nó paiste singil

en: --local can only be used inside a git repository
ga: Ní féidir --local a úsáid ach taobh istigh de stór git

en: --local is ignored
ga: --local déantar neamhaird de

en: --max-pack-size cannot be used to build a pack for transfer
ga: Ní féidir --max-pack-size a úsáid chun pacáiste a thógáil le haistriú

en: --merge requires one of the pseudorefs MERGE_HEAD, CHERRY_PICK_HEAD, REVERT_HEAD or REBASE_HEAD
ga: Teastaíonn --merge ceann de na pseudorefs MERGE_HEAD, CHERRY_PICK_HEAD, REVERT_HEAD nó REBASE_HEAD

en: --merge-base does not work with ranges
ga: ní oibríonn --merge-base le raonta

en: --merge-base only works with two commits
ga: Ní oibríonn --merge-base ach le dhá thiomantas

en: --mirror can't be combined with refspecs
ga: --mirror ní féidir é a chomhcheangal le refspecs

en: --mirror is dangerous and deprecated; please
    	 use --mirror=fetch or --mirror=push instead
ga: --mirror tá scáthán contúirteach agus míchuir; le do thoil
     bain úsáid as --mirror=fetch nó --mirror=push ina ionad

en: --mixed with paths is deprecated; use 'git reset -- <paths>' instead.
ga: --mixed le cosáin imithe i léig; bain úsáid as 'git reset -- <cosáin>' ina ionad.

en: --name-only does not make sense
ga: Ní bhíonn ciall ag --name-only

en: --name-only is only applicable to --list or --get-regexp
ga: Níl --name-only infheidhme ach le --list nó --get-regexp

en: --name-status does not make sense
ga: Ní bhíonn ciall ag --name-status

en: --negotiate-only needs one or more --negotiation-tip=*
ga: --negotiate-only teastaíonn ceann amháin nó níos mó --negotiation-tip=*

en: --negotiate-only requires protocol v2
ga: --negotiate-only ag teastáil prótacal v2

en: --no-index or --untracked cannot be used with revs
ga: Ní féidir --no-index nó --untracked a úsáid le hathairí

en: --no-schedule is not allowed
ga: Ní cheadaítear --no-schedule

en: --non-matching is only valid with --verbose
ga: Níl --non-matching bailí ach le --verbose

en: --open-files-in-pager only works on the worktree
ga: Ní oibríonn --open-files-in-pager ach ar an gcrann oibre

en: --ours, --theirs, and --union require --3way
ga: Éilíonn --ours, --theirs, agus --union --3way

en: --path-format requires an argument
ga: Éilíonn --path-format argóint

en: --prefix requires an argument
ga: Teastaíonn argóint ar --prefix

en: --preserve-merges was replaced by --rebase-merges
    Note: Your `pull.rebase` configuration may also be set to 'preserve',
    which is no longer supported; use 'merges' instead
ga: Cuireadh --preserve-merges in ionad --rebase-merges
    Nóta: Féadfar do chumraíocht `pull.rebase` a shocrú chun 'caomhnú' freisin,
    nach dtacaítear leis a thuilleadh; bain úsáid as 'cumaisc' ina ionad

en: --progress can't be used with --incremental or porcelain formats
ga: Ní féidir --progress a úsáid le formáidí --incremental nó poircealláin

en: --promisor cannot be used with a pack name
ga: --promisor ní féidir é a úsáid le hainm pacáiste

en: --quiet is only valid with a single pathname
ga: Níl --quiet bailí ach le ainm cosán amháin

en: --quit expects no arguments
ga: Tá --quit ag súil nach bhfuil aon argóintí

en: --range-diff requires --cover-letter or single patch
ga: Éilíonn --range-diff --cover-letter nó paiste aonair

en: --raw only makes sense with --edit
ga: Ní dhéanann --raw ciall ach le --edit

en: --rebase-merges with an empty string argument is deprecated and will stop working in a future version of Git. Use --rebase-merges without an argument instead, which does the same thing.
ga: Tá --rebase-merges le argóint teaghrán folamh míshuanta agus stopfaidh sé ag obair i leagan amach anseo de Git. Úsáid --rebase-merges gan argóint ina ionad sin, a dhéanann an rud céanna.

en: --recurse-submodules can only be used to create branches
ga: Ní féidir --recurse-submodules a úsáid ach chun brainsí a chruthú

en: --reflog option needs one branch name
ga: Teastaíonn ainm brainse amháin ag teastáil ó rogha --reflog

en: --remerge-diff does not make sense
ga: Ní bhíonn ciall ag --remerge-diff

en: --reschedule-failed-exec requires --exec or --interactive
ga: Éilíonn --reschedule-failed-exec --exec nó --interactive

en: --reset-author can be used only with -C, -c or --amend.
ga: Ní féidir --reset-author a úsáid ach le -C, -c nó --amend.

en: --resolve-git-dir requires an argument
ga: Teastaíonn argóint ag teastáil ó --resolve-git-dir

en: --reverse --first-parent together require range along first-parent chain
ga: --reverse --first-parent le chéile, teastaíonn raon feadh an tslabhra first-parent

en: --reverse and --first-parent together require specified latest commit
ga: Éilíonn --reverse agus --first-parent le chéile an tiomantas sonraithe is déanaí

en: --separate-git-dir incompatible with bare repository
ga: --separate-git-dir neamhoiriúnach le stór lom

en: --shallow-exclude is ignored in local clones; use file:// instead.
ga: --shallow-exclude déantar neamhaird de i gclóin áitiúla; bain úsáid as file:// ina ionad.

en: --shallow-since is ignored in local clones; use file:// instead.
ga: --shallow-since déantar neamhaird de i gclóin áitiúla; bain úsáid as file:// ina ionad.

en: --show-origin is only applicable to --get, --get-all, --get-regexp, and --list
ga: Níl --show-origin infheidhme ach le --get, --get-all, --get-regexp, agus --list

en: --stdin can only be used when fetching from one remote
ga: Ní féidir --stdin a úsáid ach amháin nuair a bhfaightear é ó iargúlta amháin

en: --stdin requires a git repository
ga: --stdin teastaíonn stórlann git

en: --thin cannot be used to build an indexable pack
ga: Ní féidir --thin a úsáid chun pacáiste innéacsaithe a thógáil

en: --track needs a branch name
ga: --track tá ainm brainse ag teastáil

en: --trailer with --only-input does not make sense
ga: níl ciall le --trailer le --only-input

en: --trivial-merge is incompatible with all other options
ga: Tá --trivial-merge neamhoiriúnach le gach rogha eile

en: --unpacked=<packfile> no longer supported
ga: --unpacked=<packfile> ní thacaítear leis a thuilleadh

en: --unshallow on a complete repository does not make sense
ga: níl ciall le --unshallow ar stórlann iomlán

en: --untracked not supported with --recurse-submodules
ga: --untracked nach dtacaítear le --recurse-submodules

en: --url= cannot be used with --all, --regexp or --value
ga: Ní féidir --url = a úsáid le --all, --regexp nó --value

en: --verify with no packfile name given
ga: --verify gan ainm comhaid pacáiste tugtha

en: --worktree can only be used inside a git repository
ga: Ní féidir --worktree a úsáid ach taobh istigh de stór git

en: --worktree cannot be used with multiple working trees unless the config
    extension worktreeConfig is enabled. Please read "CONFIGURATION FILE"
    section in "git help worktree" for details
ga: Ní féidir --worktree a úsáid le crainn oibre iolracha mura bhfuil an cumraíocht
    Tá síneadh WorkTreeConfig cumasaithe. Léigh “COMHAD CUMRAÍOCHTA”
    roinn i “git help worktree” le haghaidh sonraí

en: -C requires a <directory>
ga: Éilíonn -C a <directory>

en: -G requires a non-empty argument
ga: Éilíonn -G argóint neamh-folamh

en: -L does not yet support diff formats besides -p and -s
ga: Ní thacaíonn -L le formáidí diff fós seachas -p agus -s

en: -L<range>:<file> cannot be used with pathspec
ga: -L<range>: ní <file>féidir é a úsáid le pathspec

en: -NUM
ga: -NUMBER

en: -S requires a non-empty argument
ga: Éilíonn -S argóint neamh-folamh

en: -c expects a configuration string
ga: -c ag súil le teaghrán cumraíochta

en: -c requires a <key>=<value> argument
ga: <value>Éilíonn -c a <key>= argóint

en: -d needs at least one argument
ga: -d teastaíonn argóint amháin ar a laghad

en: -e needs exactly one argument
ga: Teastaíonn argóint amháin díreach ó -e

en: -f only makes sense when writing a replacement
ga: Ní dhéanann -f ciall ach nuair a bhíonn athsholáthar á scríobh

en: -g needs at least one argument
ga: Teastaíonn argóint amháin ar a laghad ó -g

en: -n requires an argument
ga: Éilíonn -n argóint

en: -z only makes sense with --stdin
ga: Ní dhéanann -z ciall ach le --stdin

en: -z option used with unsupported option
ga: -z rogha a úsáidtear le rogha gan tacaíocht

en: .git file absolute/relative path mismatch
ga: comhad .git neamhoiriúnú iomlán/coibhneasta coibhneasta

en: .git file broken
ga: comhad .git briste

en: .git file incorrect
ga: comhad .git mícheart

en: .git is not a file
ga: Ní comhad é .git

en: 3-way merge if no file level merging required
ga: Cumaisc trí bhealach mura gá cumasc leibhéal comhaid

en: 3-way merge in presence of adds and removes
ga: Cumaisc 3 bhealach i láthair breiseanna agus bainteanna

en: 4 years, 11 months ago
ga: 4 bliana, 11 mhí ó shin

en: <mode>,<object>,<path>
ga: <mode>,<object>, <path>

en: <object> required with '-%c'
ga: <object>ag teastáil le '-%c'

en: <object>:<path> required, only <object> '%s' given
ga: <object>: ri <path>achtanach, ní <object>thugtar ach '%s'

en: <rev-opts> are documented in git-rev-list(1)
ga: <rev-opts>iad doiciméadaithe i git-rev-list (1)

en: <rev> required with '%s'
ga: <rev>ag teastáil le '%s'

en: <w>[,<i1>[,<i2>]]
ga: <w>[, <i1>[,<i2>]]

en: <width>[,<name-width>[,<count>]]
ga: <width>[, <name-width>[,<count>]]

en: A CVS server emulator for Git
ga: Aithritheoir freastalaí CVS do Git

en: A Git Glossary
ga: Gloclóir Git

en: A Git core tutorial for developers
ga: Teagaisc lárnach Git d'fhorbróirí

en: A git directory for '%s' is found locally with remote(s):
ga: Faightear eolaire git le haghaidh '%s' go háitiúil le cianda(í):

en: A portable graphical interface to Git
ga: Comhéadan grafach iniompartha chuig Git

en: A really simple server for Git repositories
ga: Freastalaí an-simplí do stórais Git

en: A tool for managing large Git repositories
ga: Uirlis chun stórtha móra Git a bhainistiú

en: A tutorial introduction to Git
ga: Réamhrá teagaisc ar Git

en: A tutorial introduction to Git: part two
ga: Réamhrá teagaisc ar Git: cuid a dara

en: A useful minimum set of commands for Everyday Git
ga: Sraith íosta úsáideach orduithe do Everyday Git

en: Aborting
ga: Gearradh

en: Aborting commit due to empty commit message body.
ga: Tiomantas a ghabháil mar gheall ar chorp teachtaireachta tiomanta folamh.

en: Aborting commit due to empty commit message.
ga: Tiomantas a ghabháil mar gheall ar theachtaireacht tiomanta folamh

en: Aborting commit; you did not edit the message.
ga: Tiomantas a ghearradh; níor chuir tú an teachtaireacht in eagar.

en: Aborting notes merge resolution
ga: Rún cumasc le nótaí a ghearradh

en: Aborting.
ga: Ag gearradh.

en: Action
ga: Gníomhaíocht

en: Add file contents to the index
ga: Cuir ábhar an chomhaid leis an innéacs

en: Add file contents to the staging area
ga: Cuir ábhar an chomhaid leis an limistéar stáitse

en: Add or inspect object notes
ga: Cuir nó iniúchadh nótaí réad

en: Add or parse structured information in commit messages
ga: Cuir nó déan faisnéis struchtúrtha i dteachtaireachtaí tiomanta

en: Add untracked
ga: Cuir neamh-rianaithe leis

en: Adding existing repo at '%s' to the index
ga: Ag cur repo atá ann cheana ag '%s' leis an innéacs

en: Adding packfiles to multi-pack-index
ga: Comhaid pacáiste a chur le hinnéacs il-phacáiste

en: Additionally, your index contains uncommitted changes.
ga: Ina theannta sin, tá athruithe neamhthiomanta i d'innéacs.

en: After fixing the above paths, you may want to run `git sparse-checkout reapply`.
ga: Tar éis duit na cosáin thuas a shocrú, b'fhéidir gur mhaith leat `git sparse-checkout reapply` a reáchtáil.

en: After resolving the conflicts, mark them with
    "git add/rm <pathspec>", then run
    "git cherry-pick --continue".
    You can instead skip this commit with "git cherry-pick --skip".
    To abort and get back to the state before "git cherry-pick",
    run "git cherry-pick --abort".
ga: Tar éis na coinbhleachtaí a réiteach, marcáil iad le
    “git add/rm <pathspec>“, ansin rith
    "git cherry-pick --continue".
    Is féidir leat an tiomantas seo a scipeáil ina ionad sin le "git cherry-pick --skip
    Chun abordú agus dul ar ais go dtí an stát roimh “git cherry-pick”,
    reáchtáil “git cherry-pick --abort”.

en: After resolving the conflicts, mark them with
    "git add/rm <pathspec>", then run
    "git revert --continue".
    You can instead skip this commit with "git revert --skip".
    To abort and get back to the state before "git revert",
    run "git revert --abort".
ga: Tar éis na coinbhleachtaí a réiteach, marcáil iad le
    “git add/rm <pathspec>“, ansin rith
    “git ar ais --continue ar aghaidh”.
    Ina áit sin is féidir leat an tiomantas seo a scipeáil le “git revert --skip”.
    Chun deireadh a chur leis agus dul ar ais go dtí an stát roimh “git revert”,
    reáchtáil “git revert --abort”.

en: All conflicts fixed but you are still merging.
ga: Socraíodh gach coinbhleacht ach tá tú fós ag cumasc.

en: Already on '%s'
ga: Ar '%s' cheana féin

en: Already up to date with $pretty_name
ga: Cothrom le dáta cheana féin le $pretty_name

en: Already up to date.
ga: Cothrom le dáta cheana féin.

en: Already up to date. (nothing to squash)
ga: Cothrom le dáta cheana féin. (rud ar bith le squash)

en: An alternate computed from a superproject's alternate is invalid.
    To allow Git to clone without an alternate in such a case, set
    submodule.alternateErrorStrategy to 'info' or, equivalently, clone with
    '--reference-if-able' instead of '--reference'.
ga: Tá malartach arna ríomh ó mhalartach sárthionscadail neamhbhailí.
    Chun ligean Git a chlónú gan malartach i gcás den sórt sin, socraigh
    submodule.alternateErrorStrategy chun 'faisnéis' nó, go coibhéiseach, clónú le
    '--reference-if-able' in ionad '--reference'.

en: An empty message aborts the commit.
ga: Cuireann teachtaireacht fholamh deireadh leis an tiomantas.

en: An overview of recommended workflows with Git
ga: Forbhreathnú ar shreafaí oibre a mholtar le Git

en: Ancillary Commands / Interrogators
ga: Orduithe Coimhdeacha/Ceisteoirí

en: Ancillary Commands / Manipulators
ga: Orduithe Coimhdeachta/Ionramhálaí

en: Annotate file lines with commit information
ga: Línte comhaid a anótáil le faisnéis tiomanta

en: Applied autostash.
ga: Autostash feidhmithe.

en: Applied patch %s cleanly.
ga: Cuireadh paiste %s i bhfeidhm go glan.

en: Applied patch to '%s' cleanly.
ga: Cuireadh paiste i bhfeidhm go '%s' go glan.

en: Applied patch to '%s' with conflicts.
ga: Paiste cuireadh i bhfeidhm ar '%s' le coinbhleachtaí.

en: Applies a quilt patchset onto the current branch
ga: Cuireann paistset cuilte i bhfeidhm ar an mbrainse reatha

en: Apply a patch to files and/or to the index
ga: Cuir paiste i bhfeidhm ar chomhaid agus/nó ar an innéacs

en: Apply a series of patches from a mailbox
ga: Cuir sraith paistí i bhfeidhm ó bhosca poist

en: Apply addition to index [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Cuir an breiseán i bhfeidhm ar innéacs [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply addition to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Cuir an breiseán i bhfeidhm ar an innéacs agus ar an gcrann oibre [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply addition to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Cuir an breiseán i bhfeidhm ar an gcrann oibre [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply deletion to index [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Cuir scriosadh i bhfeidhm ar innéacs [y, n, q, a, d%s,?]?

en: Apply deletion to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Cuir scriosadh i bhfeidhm ar innéacs agus crann oibre [y, n, q, a, d%s,?]?

en: Apply deletion to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Cuir scriosadh i bhfeidhm ar chrann oibre [y, n, q, a, d%s,?]?

en: Apply mode change to index [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Cuir athrú mód i bhfeidhm ar innéacs [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply mode change to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Cuir athrú mód i bhfeidhm ar an innéacs agus ar an gcrann oibre [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply mode change to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Cuir athrú mód i bhfeidhm ar an gcrann oibre [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply the changes introduced by some existing commits
ga: Cuir isteach na hathruithe a thug isteach ag roinnt gealltanais atá ann

en: Apply them to the worktree anyway?
ga: An gcuirfidh tú i bhfeidhm iad ar an gcrann oibre ar aon nós?

en: Apply this hunk to index [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Cuir an píosa seo i bhfeidhm ar innéacs [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply this hunk to index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Cuir an píosa seo i bhfeidhm ar an innéacs agus ar an gcrann oibre [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply this hunk to worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Cuir an píosa seo i bhfeidhm ar an gcrann oibre [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Apply? [y]es/[n]o/[e]dit/[v]iew patch/[a]ccept all:
ga: Cuir i bhfeidhm?[y]es/[n]o/[e]dit/[v]iew patch/[a]glacadh le gach rud:

en: Applying autostash resulted in conflicts.
ga: Bhí coinbhleachtaí mar thoradh ar autostash i bhfeidhm.

en: Applying patch %%s with %d reject... | Applying patch %%s with %d rejects...
ga[0]: Ag cur paiste %%s i bhfeidhm le %d diúltú...
ga[1]: Ag cur paiste %%s i bhfeidhm le %d diúltuithe...
ga[2]: Ag cur paiste %%s i bhfeidhm le %d diúltuithe...

en: Applying: %.*s
ga: Iarratas a dhéanamh: %.*s

en: Are you sure [Y/n]?
ga: An bhfuil tú cinnte [Y/n]?

en: Are you sure you want to use <%s> [y/N]?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat <%s> [Y/n] a úsáid?

en: Argument not supported for format '%s': -%d
ga: Argóint nach dtacaítear le haghaidh formáid '%s': -%d

en: Authentication failed for '%s'
ga: Theip ar fhíordheimhniú do '%s'

en: Author identity unknown
ga: Céannacht an údair anaithnid

en: Auto packing the repository for optimum performance.
ga: Pacáil uathoibríoch an stór chun an fheidhmíocht is fearr

en: Auto packing the repository in background for optimum performance.
ga: Pacáil uathoibríoch an stór sa chúlra chun an fheidhmíocht is fearr

en: Auto-merging %s
ga: Cumaisc uathoibríoch %s

en: Automated merge did not work.
ga: Níor oibrigh cumaisc uathoibrithe.

en: Automatic merge failed; fix conflicts and then commit the result.
ga: Theip ar chumasc uathoibríoch; coimhlintí a shocrú agus ansin an toradh

en: Automatic merge went well; stopped before committing as requested
ga: Chuaigh cumaisc uathoibríoch go maith; stad sula ndearna sé tiomanta

en: Automatic notes merge failed. Fix conflicts in %s and commit the result with 'git notes merge --commit', or abort the merge with 'git notes merge --abort'.
ga: Theip ar chumasc nótaí uathoibríoch Socraigh coinbhleachtaí i %s agus déan an toradh a dhéanamh le 'git notes merge --commit', nó cuir deireadh leis an cumasc le 'git notes merge --abort'.

en: Autostash exists; creating a new stash entry.
ga: Tá Autostash ann; ag cruthú iontráil nua stash.

en: Available custom strategies are:
ga: Is iad seo a leanas na straitéisí saincheaptha atá ar fáil:

en: Available strategies are:
ga: Is iad straitéisí atá ar fáil:

en: BHFI changed '%ls'
ga: Athraigh BHFI '%ls'

en: BOM is prohibited in '%s' if encoded as %s
ga: Tá cosc ar BOM i '%s' má tá sé ionchódaithe mar %s

en: BOM is required in '%s' if encoded as %s
ga: Tá BOM ag teastáil i '%s' má tá sé ionchódaithe mar %s

en: Backend for fast Git data importers
ga: Backend d'allmhaireoirí sonraí tapa Git

en: Bad %s value: '%s'
ga: Droch-luach %s: '%s'

en: Bad bisect_write argument: %s
ga: Droch-argóint bisect_write: %s

en: Bad branch.%s.mergeoptions string: %s
ga: Drochbhrainse. %s.mergeoptions teaghrán: %s

en: Bad notes.rewriteMode value: '%s'
ga: Luach lochtach notes.rewriteMode: '%s'

en: Bad rev input (not a commit): %s
ga: Droch-ionchur rev (ní tiomantas): %s

en: Bad rev input: %s
ga: Droch-ionchur rev: %s

en: Bad value '%s' in environment '%s'
ga: Drochluach '%s' sa timpeallacht '%s'

en: Badly quoted content in file '%s': %s
ga: Ábhar a luaitear go dona sa chomhad '%s': %s

en: Batch objects requested on stdin (or --batch-all-objects)
ga: Baisc rudaí a iarrtar ar stdin (nó --batch-all-objects)

en: Bidirectional operation between a Subversion repository and Git
ga: Oibriú déthreorach idir stór Subversion agus Git

en: Bisecting: %d revision left to test after this %s
     | Bisecting: %d revisions left to test after this %s
ga[0]: Ag trasnú: %d athbhreithniú fágtha le tástáil tar éis an %s seo
ga[1]: Ag roinnt ina dhá leath: %d athbhreithniú fágtha le tástáil tar éis an %s seo
ga[2]: Ag roinnt ina dhá leath: %d athbhreithniú fágtha le tástáil tar éis an %s seo

en: Bisecting: a merge base must be tested
ga: Déroinnt: ní mór bonn cumaisc a thástáil

en: Blaming lines
ga: An milleán ar línte

en: Build a tree-object from ls-tree formatted text
ga: Tóg réad crann ó théacs formáidithe ls-tree

en: Build pack index file for an existing packed archive
ga: Tóg comhad innéacs pacáiste do chartlann pacáilte atá ann

en: By default, deleting the current branch is denied, because the next
    'git clone' won't result in any file checked out, causing confusion.
    
    You can set 'receive.denyDeleteCurrent' configuration variable to
    'warn' or 'ignore' in the remote repository to allow deleting the
    current branch, with or without a warning message.
    
    To squelch this message, you can set it to 'refuse'.
ga: De réir réamhshocraithe, diúltaítear an bhrainse reatha a scriosadh, mar an chéad chéad
    Ní bheidh aon chomhad seiceáilte amach mar thoradh ar 'git clone', rud a chruthaíonn mearbhall.
    
    Is féidir leat athróg cumraíochta 'receive.denyDeleteCurrent' a shocrú go
    'rabhadh 'nó' neamhaird 'sa stór iargúlta chun cead a scriosadh an
    brainse reatha, le teachtaireacht rabhaidh nó gan é.
    
    Chun an teachtaireacht seo a ghearradh, is féidir leat é a shocrú go 'diúlt'.

en: By default, updating the current branch in a non-bare repository
    is denied, because it will make the index and work tree inconsistent
    with what you pushed, and will require 'git reset --hard' to match
    the work tree to HEAD.
    
    You can set the 'receive.denyCurrentBranch' configuration variable
    to 'ignore' or 'warn' in the remote repository to allow pushing into
    its current branch; however, this is not recommended unless you
    arranged to update its work tree to match what you pushed in some
    other way.
    
    To squelch this message and still keep the default behaviour, set
    'receive.denyCurrentBranch' configuration variable to 'refuse'.
ga: De réir réamhshocraithe, nuashonrú an bhrainse reatha i stóras neamh-lom
    diúltaítear, toisc go ndéanfaidh sé an t-innéacs agus an crann oibre neamhréireach
    leis an méid a bhrúigh tú, agus beidh 'git reset --hard' ag teastáil uait chun a mheaitseáil
    an crann oibre go HEAD.
    
    Is féidir leat an t-athróg cumraíochta 'receive.denyCurrentBranch' a shocrú
    chun 'neamhaird' nó 'rabhadh' sa stór iargúlta chun ligean a bhrú isteach
    a bhrainse reatha; áfach, ní mholtar é seo mura bhfuil tú
    socraithe chun a chrann oibre a nuashonrú chun a mheaitseáil ar an méid a bhrú tú isteach
    bealach eile.
    
    Chun an teachtaireacht seo a bhrú agus an t-iompar réamhshocraithe a choinneáil fós, socraigh
    Athróg cumraíochta 'receive.denyCurrentBranch' go 'refuse'.

en: Bye.
ga: Slán..

en: CA path "%s" does not exist
ga: Níl cosán CA “%s” ann

en: CONFLICT (%s): Merge conflict in %s
ga: COIMHLINT (%s): Cumaisc coinbhleacht i %s

en: CONFLICT (directory rename split): Unclear where to rename %s to; it was renamed to multiple other directories, with no destination getting a majority of the files.
ga: CONFLICT (scoilt athainmniú eolaire): Níl soiléir cá háit le %s a athainmniú; athainmníodh é go eolairí éagsúla eile, gan aon cheann scríbe a fháil tromlach na gcomhaid.

en: CONFLICT (distinct types): %s had different types on each side; renamed both of them so each can be recorded somewhere.
ga: COIMHLINT (cineálacha ar leith): Bhí cineálacha difriúla ag %s ar gach taobh; athainmníodh an dá cheann ionas gur féidir gach ceann a thaifeadadh áit éigin.

en: CONFLICT (distinct types): %s had different types on each side; renamed one of them so each can be recorded somewhere.
ga: COIMHLINT (cineálacha ar leith): Bhí cineálacha difriúla ag %s ar gach taobh; athainmníodh ceann acu ionas gur féidir gach ceann a thaifeadadh áit éigin.

en: CONFLICT (file location): %s added in %s inside a directory that was renamed in %s, suggesting it should perhaps be moved to %s.
ga: COIMHLINT (suíomh comhaid): Cuireadh %s isteach i %s taobh istigh de eolaire a athainmníodh i %s, rud a thugann le tuiscint gur cheart é a aistriú go %s b'fhéidir.

en: CONFLICT (file location): %s renamed to %s in %s, inside a directory that was renamed in %s, suggesting it should perhaps be moved to %s.
ga: COIMHLINT (suíomh comhaid): Athainmníodh %s go %s i %s, taobh istigh de eolaire a athainmníodh i %s, ag moladh gur cheart é a aistriú go %s b'fhéidir.

en: CONFLICT (file/directory): directory in the way of %s from %s; moving it to %s instead.
ga: CONFLICT (comhad/eolaire): eolaire ar bhealach %s ó %s; é a bhogadh go %s ina ionad.

en: CONFLICT (implicit dir rename): Cannot map more than one path to %s; implicit directory renames tried to put these paths there: %s
ga: CONFLICT (athainmniú intuigthe): Ní féidir níos mó ná cosán amháin a mhapáil chuig %s; rinne athainmneacha eolaire intuigthe iarracht na cosáin seo a chur ann: %s

en: CONFLICT (implicit dir rename): Existing file/dir at %s in the way of implicit directory rename(s) putting the following path(s) there: %s.
ga: COIMHLINT (athainmniú intuigthe dir): Comhad/dir atá ann cheana ag %s i mbealach athainmniú eolaire intuigthe ag cur na cosáin seo a leanas ann: %s.

en: CONFLICT (modify/delete): %s deleted in %s and modified in %s.  Version %s of %s left in tree.
ga: CONFLICT (modhnó/scriosadh): Scriosta %s i %s agus modhnaithe i %s. Tá leagan %s de %s fágtha sa chrann.

en: CONFLICT (rename involved in collision): rename of %s -> %s has content conflicts AND collides with another path; this may result in nested conflict markers.
ga: COIMHLINT (athainmniú a bhaineann le imbhualadh): athainmnigh %s -> tá coinbhleachtaí ábhair ag %s AGUS imbhuaileann sé le cosán eile; d'fhéadfadh marcóirí coinbhleachta neadaithe a bheith mar thoradh air seo.

en: CONFLICT (rename/delete): %s renamed to %s in %s, but deleted in %s.
ga: COIMHLINT (athainmniú/scrios): Athainmníodh %s go %s i %s, ach scriosadh é i %s.

en: CONFLICT (rename/rename): %s renamed to %s in %s and to %s in %s.
ga: COIMHLINT (athainmniú/athainmniú): Athainmníodh %s go %s i %s agus go %s i %s.

en: CRLF would be replaced by LF in %s
ga: Bheadh LF in ionad CRLF i %s

en: Can merge only exactly one commit into empty head
ga: Ní féidir ach tiomantas amháin a chumasc i gceann folamh

en: Can not do reflog for '%s': %s
ga: Ní féidir athbhreithniú a dhéanamh le haghaidh '%s': %s

en: Can't use --patch and --include-untracked or --all at the same time
ga: Ní féidir --patch agus --include-untracked nó --all a úsáid ag an am céanna

en: Can't use --staged and --include-untracked or --all at the same time
ga: Ní féidir --staged agus --include-untracked nó --all a úsáid ag an am céanna

en: Cannot $action: You have unstaged changes.
ga: Ní féidir $action: Tá athruithe gan stáitse agat.

en: Cannot $action: Your index contains uncommitted changes.
ga: Ní féidir $action: Tá athruithe neamhthiomanta i d'innéacs.

en: Cannot access work tree '%s'
ga: Ní féidir rochtain a fháil ar chrann oibre '%s'

en: Cannot add notes. Found existing notes for object %s. Use '-f' to overwrite existing notes
ga: Ní féidir nótaí a chur leis. Fuarthas nótaí atá ann cheana don réad %s. Úsáid '-f' chun nótaí atá ann cheana a fhorscríobh

en: Cannot autostash
ga: Ní féidir uathoibriú

en: Cannot change unmerged .gitmodules, resolve merge conflicts first
ga: Ní féidir .gitmodules neamh-chumhdaithe a athrú, coinbhleachtaí cumaisc a réiteach

en: Cannot chdir to $cdup, the toplevel of the working tree
ga: Ní féidir a chdir go $cdup, barr an chrainn oibre

en: Cannot come back to cwd
ga: Ní féidir teacht ar ais chuig cwd

en: Cannot commit uninitialized/unreferenced notes tree
ga: Ní féidir crann nótaí neamhthionsaithe/gan tagairt a dhéanamh

en: Cannot copy notes. Found existing notes for object %s. Use '-f' to overwrite existing notes
ga: Ní féidir nótaí a chóipeáil. Fuarthas nótaí atá ann cheana don réad %s. Úsáid '-f' chun nótaí atá ann cheana a fhorscríobh

en: Cannot determine remote HEAD
ga: Ní féidir CEAD cianda a chinneadh

en: Cannot do %s reset with paths.
ga: Ní féidir %s a athshocrú le cosáin.

en: Cannot do a %s reset in the middle of a merge.
ga: Ní féidir athshocrú %s a dhéanamh i lár cumaisc.

en: Cannot fast-forward to multiple branches.
ga: Ní féidir dul ar aghaidh go tapa go brainsí iolracha.

en: Cannot fast-forward your working tree.
    After making sure that you saved anything precious from
    $ git diff %s
    output, run
    $ git reset --hard
    to recover.
ga: Ní féidir do chrann oibre a chur ar aghaidh a thosú.
    Tar éis duit a chinntiú gur shábháil tú aon rud luachmhar ó
    $ git diff %s
    aschur, rith
    $ git reset --hard
    chun aisghabháil.

en: Cannot fetch both %s and %s to %s
ga: Ní féidir %s agus %s a fháil chuig %s

en: Cannot initialize stash
ga: Ní féidir stash a thionscnamh

en: Cannot merge multiple branches into empty head.
ga: Ní féidir brainsí iomadúla a chumasc i gceann folamh.

en: Cannot open existing pack file '%s'
ga: Ní féidir comhad pacáiste atá ann cheana '%s' a oscailt

en: Cannot open existing pack idx file for '%s'
ga: Ní féidir comhad idx pacáiste atá ann cheana a oscailt do '%s'

en: Cannot overwrite
ga: Ní féidir athscríobh

en: Cannot prepare timestamp regexp %s
ga: Ní féidir regexp %s aimstampa a ullmhú

en: Cannot read HEAD
ga: Ní féidir HEAD a léamh

en: Cannot read index
ga: Ní féidir innéacs a léamh

en: Cannot rebase onto multiple branches.
ga: Ní féidir athbhunú ar iliomad brainsí.

en: Cannot record working tree state
ga: Ní féidir stát crann oibre a thaifead

en: Cannot remove worktree changes
ga: Ní féidir athruithe crann oibre a bhaint

en: Cannot rewrite branches: You have unstaged changes.
ga: Ní féidir brainsí a athscríobh: Tá athruithe gan stáitse agat.

en: Cannot run git format-patch from outside a repository
ga: Ní féidir git format-patch a rith ó lasmuigh de stórlann

en: Cannot save the current index state
ga: Ní féidir an staid innéacs reatha a shábháil

en: Cannot save the current staged state
ga: Ní féidir an stát stáitse reatha a shábháil

en: Cannot save the current status
ga: Ní féidir an stádas reatha a shábháil

en: Cannot save the current worktree state
ga: Ní féidir an stát crainn oibre reatha a shábháil

en: Cannot save the untracked files
ga: Ní féidir na comhaid neamhrianaithe a shábháil

en: Cannot switch branch to a non-commit '%s'
ga: Ní féidir brainse a aistriú go '%s' neamh-thiomanta

en: Cannot update %s with %s
ga: Ní féidir %s a nuashonrú le %s

en: Cannot update paths and switch to branch '%s' at the same time.
ga: Ní féidir cosáin a nuashonrú agus aistriú go brainse '%s' ag an am céanna.

en: Cannot update submodule:
    %s
ga: Ní féidir fo-mhodúl a nuashonrú:
    %s

en: Change or optimize batch output
ga: Athraigh nó barrfheabhsú aschur baisc

en: Changes from %s to %s:
ga: Athruithe ó %s go %s:

en: Changes not staged for commit:
ga: Athruithe nach ndearnadh a chur ar stáitse le haghaidh tiomantais:

en: Changes to %s:
ga: Athruithe ar %s:

en: Changes to be committed:
ga: Athruithe atá le déanamh:

en: Check object existence or emit object contents
ga: Seiceáil go bhfuil réad ann nó astaigh ábhar réad

en: Check the GPG signature of commits
ga: Seiceáil síniú GPG na ngealltanais

en: Check the GPG signature of tags
ga: Seiceáil síniú GPG na gclibeanna

en: Checking %s
ga: Seiceáil %s

en: Checking %s %s
ga: Seiceáil %s %s

en: Checking %s link
ga: Nasc %s a sheiceáil

en: Checking cache tree of %s
ga: Crann taisce de %s a sheiceáil

en: Checking connectivity
ga: Nascacht a sheiceáil

en: Checking connectivity (%d objects)
ga: Ag seiceáil nascachta (%d réad)

en: Checking object directories
ga: Seiceáil eolairí réada

en: Checking object directory
ga: Seiceáil eolaire réada

en: Checking objects
ga: Rud a sheiceáil

en: Checking patch %s...
ga: Seiceáil paiste %s...

en: Checking ref database
ga: Seiceáil bunachar sonraí tagairt

en: Checking references consistency
ga: Comhsheasmhacht tagairtí

en: Checking reflog %s->%s
ga: Seiceáil reflog %s->%s

en: Checking rename of '%s' to '%s'
ga: Seiceáil athainmniú '%s' go '%s'

en: Cherry-pick currently in progress.
ga: Cherry-pick atá ar siúl faoi láthair.

en: Cherry-picking is not possible because you have unmerged files.
ga: Ní féidir piocadh silíní toisc go bhfuil comhaid neamh-chumasaithe agat.

en: Chunk-based file formats
ga: Formáidí comhaid bunaithe ar bhunús

en: Cleanup unnecessary files and optimize the local repository
ga: Glan comhaid gan ghá agus an stór áitiúil a bharrfheabhsú

en: Cleared directory '%s'
ga: Glanadh an eolaire '%s'

en: Clearing commit marks in commit graph
ga: Marcanna tiomanta a ghlanadh sa ghraf tiom

en: Clone a repository into a new directory
ga: Clóin stór isteach i eolaire nua

en: Clone succeeded, but checkout failed.
    You can inspect what was checked out with 'git status'
    and retry with 'git restore --source=HEAD :/'
ga: D'éirigh le clón, ach theip ar an tseiceáil.
    Is féidir leat iniúchadh a dhéanamh ar an méid a sheiceáladh le 'git status'
    agus déan iarracht arís le 'git restore --source=HEAD : /'

en: Cloning into '%s'...
ga: Clónáil isteach '%s'...

en: Cloning into bare repository '%s'...
ga: Clónáil isteach i stóras lom '%s'...

en: Collect information for user to file a bug report
ga: Bailigh faisnéis don úsáideoir chun tuarascáil fabht a chomhdú

en: Collecting commits from input
ga: Gealltanais a bhailiú ó ionchur

en: Collecting referenced commits
ga: Gealltanna tagartha a bhailiú

en: Command aliases
ga: Ainmneacha ordaithe

en: Commit %s does not have a GPG signature.
ga: Níl síniú GPG ag Teacht %s.

en: Commit %s has a bad GPG signature allegedly by %s.
ga: Tá droch-shíniú GPG ag Commit %s a líomhnaítear ag %s.

en: Commit %s has a good GPG signature by %s
ga: Tá síniú maith GPG ag Teacht %s le %s

en: Commit %s has an untrusted GPG signature, allegedly by %s.
ga: Tá síniú GPG neamhiontaofa ag Commit %s, a líomhnaítear ag %s.

en: Commit Body is:
ga: Is é an Comhlacht Tiomanta:

en: Commit contents options
ga: Tiomnaigh roghanna ábhair

en: Commit message options
ga: Tiomanta roghanna teachtaire

en: Committer identity unknown
ga: Céannacht an chomórtais anaithnid

en: Committing is not possible because you have unmerged files.
ga: Ní féidir tiomantas a dhéanamh toisc go bhfuil comhaid neamh-chomhcheangailte agat.

en: Committing unmerged notes
ga: Nótaí neamh-mheánaithe a dhéanamh

en: Common Git shell script setup code
ga: Cód socraithe script bhlaosc Git coitianta

en: Compare a tree to the working tree or index
ga: Déan comparáid idir crann leis an gcrann oibre nó leis an innéacs

en: Compare the content and mode of provided blob pairs
ga: Déan comparáid idir ábhar agus modh na bpéirí blob atá curtha ar fáil

en: Compare two commit ranges (e.g. two versions of a branch)
ga: Déan comparáid idir dhá raon tiomanta (e.g. dhá leagan de bhrainse)

en: Compares files in the working tree and the index
ga: Déanann comparáid idir comhaid sa chrann oibre agus san innéacs

en: Compares the content and mode of blobs found via two tree objects
ga: Déanann comparáid idir ábhar agus modh blobs a fhaightear trí dhá rud crann

en: Compressing objects
ga: Rudaí comhbhrúite

en: Compute object ID and optionally create an object from a file
ga: Ríomh ID réad agus cruthaigh réad ó chomhad go roghnach

en: Compute unique ID for a patch
ga: Ríomh ID uathúil le haghaidh paiste

en: Computing commit changed paths Bloom filters
ga: Déanann ríomhaireacht cosáin athraithe a

en: Computing commit graph generation numbers
ga: Tiomann an ríomhaireacht uimhreacha

en: Computing commit graph topological levels
ga: Tiomann ríomhaireacht leibhéil topaic

en: Config file location
ga: Suíomh comhad Config

en: ConnectNamedPipe failed for '%s' (%lu)
ga: Theip ar ConnectNamedPipe le haghaidh '%s' (%lu)

en: Context reduced to (%ld/%ld) to apply fragment at %d
ga: Laghdaithe comhthéacs go (%ld/%ld) chun blúire a chur i bhfeidhm ag %d

en: Continuing in %0.1f seconds, assuming that you meant '%s'.
ga: Ag leanúint ar aghaidh i %0.1f soicind, ag glacadh leis gur chiallaigh tú '%s'.

en: Continuing under the assumption that you meant '%s'.
ga: Ag leanúint faoin toimhde gur chiallaigh tú '%s'.

en: Copy files from the index to the working tree
ga: Cóipeáil comhaid ón innéacs go dtí an crann oibre

en: Corrupt MERGE_HEAD file (%s)
ga: Comhad truaillithe MERGE_HEAD (%s)

en: Could not access submodule '%s'
ga: Níorbh fhéidir rochtain a fháil ar fho-mhodúl '%s'

en: Could not access submodule '%s' at commit %s
ga: Níorbh fhéidir rochtain a fháil ar fho-mhodúl '%s' ag tiomantas %s

en: Could not apply %s... %.*s
ga: Níorbh fhéidir iarratas a dhéanamh %s... %.*s

en: Could not create directory for '%s'
ga: Ní fhéadfaí eolaire a chruthú do '%s'

en: Could not create new root commit
ga: Ní fhéadfaí tiomantas fréimhe nua a chruthú

en: Could not delete %s
ga: Ní fhéadfaí %s a scriosadh

en: Could not detach HEAD
ga: Ní fhéadfaí CEAD a dhícheangal

en: Could not execute the todo command
    
        %.*s
    It has been rescheduled; To edit the command before continuing, please
    edit the todo list first:
    
        git rebase --edit-todo
        git rebase --continue
ga: Ní fhéadfaí an t-ordú todo a fhorghníomhú
    
        %.*s
    Tá sé athsceidealaithe; Chun an t-ordú a chur in eagar sula leanann tú ar aghaidh, le do thoil
    cuir an liosta todo in eagar ar dtús:
    
        git rebase --edit-todo
        git rebase --continue

en: Could not fetch %s
ga: Níorbh fhéidir %s a fháil

en: Could not find a tracked remote branch, please specify <upstream> manually.
ga: Níor féidir brainse iargúlta rianaithe a fháil, sonraigh de láimh le do th <upstream>oil.

en: Could not find merge strategy '%s'.
ga: Níorbh fhéidir straitéis cumaisc '%s' a fháil.

en: Could not find section in .gitmodules where path=%s
ga: Níorbh fhéidir an rannóg a aimsiú i .gitmodules áit a bhfuil an cosán = %s

en: Could not get fetch map for refspec %s
ga: Níorbh fhéidir léarscáil a fháil do refspec %s

en: Could not make %s writable by group
ga: Ní fhéadfaí %s a dhéanamh inscríofa de réir grúpa

en: Could not merge %.*s
ga: Níorbh fhéidir cumasc %.*s

en: Could not open commit-graph '%s'
ga: Níor féidir graf coimisiúnaithe '%s' a oscailt

en: Could not parse HEAD^{tree}
ga: Ní raibh sé in ann HEAD ^ {tree} a pharsáil

en: Could not parse object '%s'
ga: Ní fhéadfaí réad '%s' a pháirseáil

en: Could not parse object '%s'.
ga: Ní fhéadfaí réad '%s' a pháirseáil.

en: Could not read from '%s'
ga: Ní féidir léamh ó '%s'

en: Could not read from remote repository.
    
    Please make sure you have the correct access rights
    and the repository exists.
ga: Ní fhéadfaí léamh ó stór iargúlta.
    
    Déan cinnte go bhfuil na cearta rochtana cearta agat
    agus tá an stór ann.

en: Could not read the index
ga: Ní fhéadfaí an t-innéacs a léamh

en: Could not remove .gitmodules entry for %s
ga: Ní fhéadfaí iontráil.gitmodules a bhaint do %s

en: Could not remove config section '%s'
ga: Ní raibh an chuid cumraithe '%s' in ann a bhaint

en: Could not remove submodule work tree '%s'
ga: Níor féidir crann oibre fo-mhodúil '%s' a bhaint

en: Could not rename config section '%s' to '%s'
ga: Ní fhéadfaí an chuid cumraithe '%s' a athainmniú go '%s'

en: Could not reset index file to revision '%s'.
ga: Ní fhéadfaí comhad innéacs a athshocrú chun athbhreithniú '%s'.

en: Could not resolve HEAD to a commit
ga: Ní fhéadfaí HEAD a réiteach le tiomantas

en: Could not run 'git rev-list <commits> --not --remotes -n 1' command in submodule %s
ga: Ní raibh an t-ordú 'git rev-list <commits>--not --remotes -n 1' a reáchtáil i bhfo-mhodúl %s

en: Could not run 'git rev-list'
ga: Ní fhéadfaí 'git rev-list' a reáchtáil

en: Could not run 'git status --porcelain=2' in submodule %s
ga: Ní féidir 'git status --porcelain=2' a reáchtáil i bhfo-mhodúl %s

en: Could not set SSL backend to '%s': already set
ga: Níorbh fhéidir cúltaca SSL a shocrú go '%s': socraithe cheana féin

en: Could not set SSL backend to '%s': cURL was built without SSL backends
ga: Níor féidir cúltaca SSL a shocrú go '%s': Tógadh cURL gan cúltaca SSL

en: Could not set up %s
ga: Níor féidir %s a chur ar bun

en: Could not setup master '%s'
ga: Ní raibh an máistir '%s' a shocrú

en: Could not spawn pack-objects
ga: Ní fhéadfaí rudaí pacáiste a shannadh

en: Could not unset core.worktree setting in submodule '%s'
ga: Ní fhéadfaí socrú core.worktree a dhíshocrú i bhfo-mhodúl '%s'

en: Could not update .gitmodules entry %s
ga: Ní fhéadfaí iontráil.gitmodules %s a nuashonrú

en: Could not write new index file.
ga: Ní fhéadfaí comhad innéacs nua a scríobh.

en: Could not write object file
ga: Ní fhéadfaí comhad réad a scríobh

en: Count unpacked number of objects and their disk consumption
ga: Líon rudaí neamhphacáilte a chomhaireamh agus a dtomhaltas

en: Counting objects
ga: Rud a chomhaireamh

en: Counting referenced objects
ga: Rud tagartha a chomhaireamh

en: Create a new commit object
ga: Cruthaigh réad tiomanta nua

en: Create a packed archive of objects
ga: Cruthaigh cartlann pacáilte rudaí

en: Create a tree object from the current index
ga: Cruthaigh réad crann ón innéacs reatha

en: Create an archive of files from a named tree
ga: Cruthaigh cartlann comhaid ó chrann ainmnithe

en: Create an empty Git repository or reinitialize an existing one
ga: Cruthaigh stór Git folamh nó déan ceann atá ann cheana a athionsú

en: Create, list, delete or verify a tag object signed with GPG
ga: Cruthaigh, liostáil, scrios nó fíorú réad clibeanna sínithe le GPG

en: Create, list, delete refs to replace objects
ga: Cruthaigh, liostáil, scrios scríobh chun rudaí a athsholáthar

en: Created autostash: %s
ga: Autostash cruthaithe: %s

en: Created new report at '%s'.
ga: Cruthaíodh tuarascáil nua ag '%s'.

en: Creates a tag object with extra validation
ga: Cruthaíonn sé réad clibeanna le bailíochtú breise

en: Creates a temporary file with a blob's contents
ga: Cruthaíonn sé comhad sealadach le hábhar blob

en: Creating an empty commit: %.*s
ga: Tiomantas folamh a chruthú: %.*s

en: Current branch %s is up to date, rebase forced.
ga: Tá an brainse reatha %s cothrom le dáta, athbhunú éigeantach.

en: Current branch %s is up to date.
ga: Tá an brainse reatha %s cothrom le dáta.

en: Debug gitignore / exclude files
ga: Dífhabhtú gitignore/eisiamh comhaid

en: Defining attributes per path
ga: Sainmhíniú tréithe in aghaidh an

en: Defining submodule properties
ga: Airíonna fomhodúil a shainiú

en: Delegation control is not supported with cURL < 7.22.0
ga: Ní thacaítear le cURL <7.22.0 le rialú tarscaireachta

en: Deleted branch %s (was %s).
ga: Brainse %s scriosta (%s ba é).

en: Deleted remote-tracking branch %s (was %s).
ga: Brainse cianrianaithe scriosta %s (bhí %s).

en: Deleted replace ref '%s'
ga: Scriosta in ionad tagairt '%s'

en: Deleted tag '%s' (was %s)
ga: Clib scriosta '%s' (bhí %s)

en: Delta compression using up to %d threads
ga: Comhbhrú Delta ag úsáid suas le snáitheanna %d

en: Developer-facing file formats, protocols and other interfaces
ga: Formáidí comhaid, prótacail agus comhéadain eile atá os comhair an fhorbróra

en: Did you forget to 'git add'?
ga: Ar ndearna tú dearmad 'git add'?

en: Did you hand edit your patch?
    It does not apply to blobs recorded in its index.
ga: Ar chuir tú do phaiste in eagar de láimh?
    Ní bhaineann sé le blobs a taifeadtar ina innéacs.

en: Diff algorithm options
ga: Roghanna algartam Diff

en: Diff output format options
ga: Roghanna formáid aschuir diff

en: Diff rename options
ga: Roghanna athainmnithe Diff

en: Directory %s is in index and no submodule?
ga: Tá eolaire %s in innéacs agus níl aon fho-mhodúl ann?

en: Dirty index: cannot apply patches (dirty: %s)
ga: Innéacs salach: ní féidir paistí a chur i bhfeidhm (salach: %s)

en: Discard addition from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Caitheamh breisiú ó innéacs agus crann oibre [y, n, q, a, d %s,?]?

en: Discard addition from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Scrios an breiseán ón gcrann oibre [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard deletion from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: An scriosadh ón innéacs agus ón gcrann oibre [y,n,q,a,d%s,?] a dhíbirt?

en: Discard deletion from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: An scriosadh ón gcrann oibre [y,n,q,a,d%s,?] a sheachaint?

en: Discard mode change from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Athrú modh a dhiúscairt ó innéacs agus crann oibre [y, n, q, a, d %s,?]?

en: Discard mode change from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Athrú modh a dhiúscairt ó chrann oibre [y, n, q, a, d%s,?]?

en: Discard this hunk from index and worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: An bhfuil an píosa beag seo le fáil réidh ón innéacs agus ón gcrann oibre [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Discard this hunk from worktree [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: An bhfuil an píosa beag seo le fáil réidh ón gcrann oibre [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Display data in columns
ga: Taispeáin sonraí i gcolúin

en: Display gitattributes information
ga: Taispeáin faisnéis gitattributs

en: Display help information about Git
ga: Taispeáin faisnéis chabhrach faoi Git

en: Display options
ga: Roghanna taispeána

en: Display version information about Git
ga: Taispeáin faisnéis leagan faoi Git

en: Diverging branches can't be fast-forwarded, you need to either:
    
    	git merge --no-ff
    
    or:
    
    	git rebase
ga: Ní féidir brainsí éagsúla a chur ar aghaidh go tapa, ní mór duit:
    
     git merge --no-ff
    
    nó:
    
     git rebase

en: Do not modify or remove the line above.
    Everything below it will be ignored.
ga: Ná déan an líne thuas a mhodhnú ná a bhaint.
    Déanfar neamhaird ar gach rud thíos é.

en: Do you really want to send %s? [y|N]:
ga: An bhfuil tú ag iarraidh %s a sheoladh i ndáiríre? [y|N]:

en: Do you want me to do it for you [Y/n]?
ga: An dteastaíonn uait go ndéanfaidh mé é duit [Y/n]?

en: Does not point to a valid commit '%s'
ga: Ní thugann sé in iúl do thiomantas bailí '%s'

en: Download from a remote Git repository via HTTP
ga: Íoslódáil ó stór iargúlta Git trí HTTP

en: Download missing objects in a partial clone
ga: Íoslódáil rudaí atá in easnamh i gclón pá

en: Download objects and refs from another repository
ga: Íoslódáil rudaí agus réimsí ó stór eile

en: Dropped %s (%s)
ga: Scaoil %s (%s)

en: Dry-OK. Log says:
ga: Tirim-ceart go leor. Log deir:

en: Dry-Sent %s
ga: Seoladh tirim %s

en: EXPERIMENTAL: Replay commits on a new base, works with bare repos too
ga: TURGNAMHACH: Tiomann athsheoladh ar bhonn nua, oibríonn sé le repos lom freisin

en: Emit [broken] object attributes
ga: Easaigh tréithe réada [briste]

en: Emit object (blob or tree) with conversion or filter (stand-alone, or with batch)
ga: Rud a astaíonn (blob nó crann) le comhshó nó scagaire (neamhspleách, nó le baisc)

en: Empty commit message.
ga: Teachtaireacht tiomanta folamh.

en: Enabled Hooks
ga: Crúcaí Cumasaithe

en: Ensures that a reference name is well formed
ga: Cinntíonn sé go bhfuil ainm tagartha foirmithe go maith

en: Entering '%s'
ga: Ag iontráil '%s'

en: Entry '%s' overlaps with '%s'.  Cannot bind.
ga: Tá iontráil '%s' ag forluí le '%s'. Ní féidir ceangal a dhéanamh.

en: Enumerating cruft objects
ga: Ag áireamh rudaí cruft

en: Enumerating objects
ga: Rudaí a chur san áireamh

en: Error building trees
ga: Earráid ag tógáil crainn

en: Error: Cannot export nested tags unless --mark-tags is specified.
ga: Earráid: Ní féidir clibeanna neadaithe a onnmhairiú mura sonraítear --mark-tags.

en: Error: Your local changes to the following files would be overwritten by merge
ga: Earráid: Déanfaí d'athruithe áitiúla ar na comhaid seo a leanas a fhorscríobh trí chumasc

en: Errors during submodule fetch:
    %s
ga: Earráidí le linn teacht fo-mhodúil:
    %s

en: Escape character '\' not allowed as last character in attr value
ga: Ní cheadaítear carachtar éalaithe '\' mar charachtar deireanach i luach attr

en: Executing: %s
ga: Forghníomhú: %s

en: Execution of '%s %s' failed in submodule path '%s'
ga: Theip ar fhorghníomhú '%s %s' i gcosán fo-mhodúil '%s'

en: Exiting because of an unresolved conflict.
ga: Ag imeacht mar gheall ar choimhlint neamhréitithe.

en: Exiting because of unfinished merge.
ga: Ag imeacht mar gheall ar chumasc críochnaithe.

en: Expanding reachable commits in commit graph
ga: Gealltanais inrochtana a leathnú sa ghraf tiomanta

en: Expected 'mark' command, got %s
ga: Táthar ag súil leis an ordú 'marc', fuair %s

en: Expected 'to' command, got %s
ga: Táthar ag súil leis an ordú 'to', fuair %s

en: Expected format name:filename for submodule rewrite option
ga: Ainm formáid a bhfuil súil leis ainm comhaid don rogha athscríobh fo-mhodúil

en: Expected git repo version <= %d, found %d
ga: Leagan repo git ag súil leis <= %d, aimsíodh %d

en: Expecting a full ref name, got %s
ga: Ag súil le hainm tagartha iomlán, fuair %s

en: Export a single commit to a CVS checkout
ga: Easpórtáil tiomantas amháin chuig seiceáil CVS

en: External commands
ga: Orduithe seachtracha

en: Extract commit ID from an archive created using git-archive
ga: Bain ID tiomanta as cartlann a cruthaíodh ag baint úsáide as git-archive

en: Extracts patch and authorship from a single e-mail message
ga: Baineann paiste agus údaracht as teachtaireacht ríomhphoist amháin

en: Failed to add submodule '%s'
ga: Theip ar fho-mhodúl '%s' a chur leis

en: Failed to clone '%s' a second time, aborting
ga: Theip ar chlónáil '%s' an dara huair, ag cur isteach

en: Failed to clone '%s'. Retry scheduled
ga: Theip ar chlónáil '%s'. Déan iarracht sceidealta

en: Failed to convert object from %s to %s
ga: Theip ar réad a thiontú ó %s go %s

en: Failed to copy notes from '%s' to '%s'
ga: Theip ar nótaí a chóipeáil ó '%s' go '%s'

en: Failed to find tree of %s.
ga: Theip ar chrann %s a aimsiú.

en: Failed to find tree of HEAD.
ga: Theip ar chrann HEAD a aimsiú.

en: Failed to fstat %s: %s
ga: Theip ar fstat %s: %s

en: Failed to merge in the changes.
ga: Theip ar na hathruithe a chumasc.

en: Failed to merge submodule %s
ga: Theip ar fho-mhodúl %s a chumasc

en: Failed to merge submodule %s (commits don't follow merge-base)
ga: Theip ar fho-mhodúl %s a chumasc (ní leanann gealltanna cumaisc bonn)

en: Failed to merge submodule %s (commits not present)
ga: Theip ar fho-mhodúl %s a chumasc (níl gealltanas ann)

en: Failed to merge submodule %s (no merge base)
ga: Theip ar fho-mhodúl %s a chumasc (gan aon bhonn cumaisc)

en: Failed to merge submodule %s (not checked out)
ga: Theip ar fho-mhodúl %s a chumasc (níor seiceáiltear amach)

en: Failed to merge submodule %s, but a possible merge resolution exists: %s
ga: Theip ar fho-mhodúl %s a chumasc, ach tá réiteach cumaisc féideartha ann: %s

en: Failed to merge submodule %s, but multiple possible merges exist:
    %s
ga: Theip ar fho-mhodúl %s a chumasc, ach tá go leor cumaisc féideartha ann:
    %s

en: Failed to open %s.final: %s
ga: Theip ar %s.final a oscailt: %s

en: Failed to open %s: %s
ga: Theip ar %s a oscailt: %s

en: Failed to open for writing %s: %s
ga: Theip ar oscailt le haghaidh scríbhneoireachta %s: %s

en: Failed to opendir %s: %s
ga: Theip ar %s a oscailt: %s

en: Failed to parse --dirstat/-X option parameter:
    %s
ga: Theip ar pharaiméadar rogha --dirstat/-X a pháirseáil:
    %s

en: Failed to parse emacsclient version.
ga: Theip ar leagan emacsclient a pháirseáil.

en: Failed to perform three-way merge...
ga: Theip ar chumasc trí bhealach a dhéanamh...

en: Failed to recurse into submodule path '%s'
ga: Theip ar athshlánú isteach i gcosán fo-mhodúil '%s'

en: Failed to register submodule '%s'
ga: Theip ar fho-mhodúl '%s' a chlárú

en: Failed to register update mode for submodule path '%s'
ga: Theip ar mhodh nuashonraithe a chlárú do chonair fo-mhodúil '%s'

en: Failed to register url for submodule path '%s'
ga: Theip ar url a chlárú le haghaidh cosán fo-mhodúil '%s'

en: Failed to resolve '%s' as a valid ref.
ga: Theip ar '%s' a réiteach mar thagartha bailí.

en: Failed to resolve '%s' as a valid revision.
ga: Theip ar '%s' a réiteach mar athbhreithniú bailí.

en: Failed to resolve '%s' as a valid tree.
ga: Theip ar '%s' a réiteach mar chrann bailí.

en: Failed to resolve HEAD as a valid ref.
ga: Theip ar HEAD a réiteach mar thagartha bailí.

en: Failed to send %s
ga: Theip ar %s a sheoladh

en: Failed to split patches.
ga: Theip ar phaistí a roinnt.

en: Failed to start emacsclient.
ga: Theip ar emacsclient a thosú.

en: Failed to start the FSEventStream
ga: Theip ar an FSevenStream a thosú

en: Failed to update main cache tree
ga: Theip ar phríomhchrann taisce a nuashonrú

en: Failed to update the following refs with %s:
    %s
ga: Theip ar na hiarratais seo a leanas a nuashonrú le %s:
    %s

en: Falling back to direct application...
ga: Ag titim ar ais chuig feidhmchlár díreach...

en: Falling back to patching base and 3-way merge...
ga: Ag titim ar ais go bonn paiste agus cumasc trí bhealach...

en: Fast-forwarded %s to %s.
ga: Cuireadh %s ar aghaidh go tapa chuig %s.

en: Fast-forwarding to: $pretty_name
ga: Seoladh go tapa chuig: $pretty_name

en: Fetch from and integrate with another repository or a local branch
ga: Faigh ó stór eile nó brainse áitiúil agus comhtháthú leis

en: Fetched in submodule path '%s', but it did not contain %s. Direct fetching of that commit failed.
ga: Faightear i gcosán fo-mhodúil '%s', ach ní raibh %s ann. Theip ar an tiomantas sin a thógáil go díreach.

en: Fetching %s
ga: Ag tarraingt %s

en: Fetching objects
ga: Rudaí a fháil

en: Fetching submodule %s%s
ga: Ag fáil fo-mhodúl %s%s

en: Fetching submodule %s%s at commit %s
ga: Ag fáil fo-mhodúl %s%s ag an tiomnú %s

en: File '%s' exists but it could also be the range of commits
    to produce patches for.  Please disambiguate by...
    
        * Saying "./%s" if you mean a file; or
        * Giving --format-patch option if you mean a range.
ga: Tá comhad '%s' ann ach d'fhéadfadh sé a bheith ina raon na dtiomanta freisin
    chun paistí a tháirgeadh le haghaidh. Déan díbhríochnú le do thoil le do thoil
    
        * Ag rá”. /%s” má tá comhad i gceist agat; nó
        * Rogha --format-patch a thabhairt má tá raon i gceist agat.

en: File formats, protocols and other developer interfaces:
ga: Formáidí comhaid, prótacail agus comhéadain forbróra eile:

en: File not found: %s
ga: Níor aimsíodh an comhad: %s

en: Filter
ga: Scagaire

en: Filter options
ga: Roghanna scagaire

en: Filtering content
ga: Ábhar scagadh

en: Final output: %d %s
ga: Aschur deiridh: %d %s

en: Find as good common ancestors as possible for a merge
ga: Faigh sinsear choiteann chomh maith agus is féidir le cumasc

en: Find commits yet to be applied to upstream
ga: Faigh gealltanais nach ndéanfar cur i bhfeidhm fós ar an sruth

en: Find redundant pack files
ga: Faigh comhaid pacáiste iomarcacha

en: Find symbolic names for given revs
ga: Faigh ainmneacha siombalacha do thiomhartha tugtha

en: Finding and deleting unreferenced packfiles
ga: Comhaid pacáiste gan tagairt a aimsiú agus a scriosadh

en: Finding commits for commit graph among packed objects
ga: Tiomantas a aimsiú maidir le graf tiomanta i measc rudaí pacá

en: Finding extra edges in commit graph
ga: Imill bhreise a aimsiú i ngraf tiomanta

en: Finished dry-run migration of refs, the result can be found at '%s'
ga: Imirce tirim críochnaithe na n-iarmhairc, is féidir an toradh a fháil ag '%s'

en: First, rewinding head to replay your work on top of it...
ga: Ar dtús, téann athfhillte chun do chuid oibre a athsheinm ar a bharr...

en: Fix them up in the work tree, and then use 'git add/rm <file>'
    as appropriate to mark resolution and make a commit.
ga: <file>Socraigh iad sa chrann oibre, agus ansin bain úsáid as 'git add/rm '
    de réir mar is cuí chun réiteach a mharcáil agus tiomantas a dhéanamh.

en: Forgot resolution for '%s'
ga: Déan dearmad dearmad ar réiteach '%s'

en: Found errors in 'diff.dirstat' config variable:
    %s
ga: Earráidí aimsithe in athróg config 'diff.dirstat':
    %s

en: Frequently asked questions about using Git
ga: Ceisteanna coitianta faoi úsáid Git

en: From %.*s
ga: Ó %.*s

en: GIT_INDEX_VERSION set, but the value is invalid.
    Using version %i
ga: socraigh GIT_INDEX_VERSION, ach tá an luach neamhbhailí.
    Ag baint úsáide as leagan %i

en: GPG sign commit
ga: Tiomantas comhartha GPG

en: GPG sign the push
ga: Síníonn GPG an brú

en: GPG-sign commits
ga: Tiomanta comhartha GPG-Comhartha

en: General options
ga: Roghanna ginearálta

en: Generally this means that you provided a wildcard refspec which had no
    matches on the remote end.
ga: Go ginearálta ciallaíonn sé seo gur sholáthraíonn tú refspec cárta fiáin nach raibh aon
    cluichí ar an gceann iargúlta.

en: Generate a zip archive of diagnostic information
ga: Cruthaigh cartlann zip faisnéise diagnóiseach

en: Generates a summary of pending changes
ga: Gineann achoimre ar athruithe ar feitheamh

en: Generating patches
ga: Giniúint paistí

en: Generic options
ga: Roghanna cineálacha

en: Get and set repository or global options
ga: Faigh agus socraigh stór nó roghanna domhanda

en: GetOverlappedResult failed on '%s' [GLE %ld]
ga: Theip ar getOverlappedResult ar '%s' [GLE %ld]

en: Git HTTP-based protocols
ga: Prótacail Git HTTP bunaithe

en: Git Repository Layout
ga: Leagan Amach Stórála Git

en: Git Wire Protocol, Version 2
ga: Prótacal Wire Git, Leagan 2

en: Git command-line interface and conventions
ga: Comhéadan agus coinbhinsiúin líne ordaithe Git

en: Git commit-graph format
ga: Formáid comh-graph Git

en: Git cryptographic signature formats
ga: Formáidí sínithe cripteagrafach Git

en: Git data exporter
ga: Easpórtóir sonraí Git

en: Git for CVS users
ga: Git d'úsáideoirí CVS

en: Git index format
ga: Formáid innéacs Git

en: Git namespaces
ga: Spásanna ainmneacha Git

en: Git normally never creates a ref that ends with 40 hex characters
    because it will be ignored when you just specify 40-hex. These refs
    may be created by mistake. For example,
    
      git switch -c $br $(git rev-parse ...)
    
    where "$br" is somehow empty and a 40-hex ref is created. Please
    examine these refs and maybe delete them. Turn this message off by
    running "git config set advice.objectNameWarning false"
ga: De ghnáth ní chruthaíonn Git tagartha riamh a chríochnaíonn le 40 carachtar
    toisc go ndéanfar neamhaird air nuair a shonraíonn tú ach 40-hex. Na hiarratais seo
    d'fhéadfaí a chruthú trí dhearmad. Mar shampla,
    
      git switch -c $br $(git rev-parse ...)
    
    áit a bhfuil “$br” folamh ar bhealach éigin agus cruthaítear tagairt 40-hex. Le do thoil
    scrúdú a dhéanamh ar na haifeanna seo agus b'fhéidir iad a scriosadh. Cas an teachtaireacht seo as
    ag rith "git config set advice.objectNameWarning false"

en: Git pack format
ga: Formáid pacáiste Git

en: Git web interface (web frontend to Git repositories)
ga: Comhéadan gréasáin Git (tosaigh gréasáin chuig stórais Git)

en: Git's i18n setup code for shell scripts
ga: Cód socraithe i18n Git le haghaidh scripteanna blaosc

en: Give an object a human readable name based on an available ref
ga: Tabhair ainm inléite daonna do réad bunaithe ar thagartha atá ar fáil

en: Graphical alternative to git-commit
ga: Rogha eile grafach seachas git-commit

en: HEAD %s is not a commit!
ga: Ní gealltanas é HEAD %s!

en: HEAD (%s) points outside of refs/heads/
ga: Pointí HEAD (%s) lasmuigh de refs/heads/

en: HEAD (no branch)
ga: CEAD (gan aon bhrainse)

en: HEAD detached at
ga: HEAD scoite ag

en: HEAD detached from
ga: CEANN scartha ó

en: HEAD does not point to a branch
ga: Ní chuireann HEAD in iúl do bhrainse

en: HEAD is now at
ga: Tá HEAD anois ag

en: HEAD is now at %s
ga: Tá HEAD anois ag %s

en: HEAD is up to date, rebase forced.
ga: Tá HEAD cothrom le dáta, athbhunú éigeantach.

en: HEAD is up to date.
ga: Tá HEAD cothrom le dáta.

en: HEAD not found below refs/heads!
ga: Ní fhaightear CEAD thíos na refs/heads!

en: HEAD of working tree %s is not updated
ga: Níl CEANN an chrainn oibre %s nuashonraithe

en: HEAD points to an invalid (or orphaned) reference.
    HEAD path: '%s'
    HEAD contents: '%s'
ga: Tugann HEAD in iúl do thagairt neamhbhailí (nó dílleachta).
    Conair CEAD: '%s'
    Ábhar CEAD: '%s'

en: Helper programs to interact with remote repositories
ga: Cláir chúntóirí chun idirghníomhú le stórálaí

en: Helper to store credentials on disk
ga: Cúntóir chun dintiúir a stóráil ar dhios

en: Helper to temporarily store passwords in memory
ga: Cúntóir chun pasfhocail a stóráil i gcuimhne

en: Hooks used by Git
ga: Crúcaí a úsáideann Git

en: How packs are transferred over-the-wire
ga: Conas a aistrítear pacáistí thar an sreang

en: Hunk #%d applied cleanly.
ga: Cuireadh Hunk #%d i bhfeidhm go glan.

en: Hunk #%d succeeded at %d (offset %d line). | Hunk #%d succeeded at %d (offset %d lines).
ga[0]: D'éirigh le hunk #%d ag %d (líne fhritháireamh %d).
ga[1]: D'éirigh le hunk #%d ag %d (%d líne curtha as feidhm).
ga[2]: D'éirigh le hunk #%d ag %d (%d líne curtha as feidhm).

en: If it does not apply cleanly, you will be given an opportunity to
    edit again.  If all lines of the hunk are removed, then the edit is
    aborted and the hunk is left unchanged.
ga: Mura bhfuil feidhm aige go glan, tabharfar deis duit
    cuir in eagar arís. Má bhaintear gach líne den hunk, ansin is é an t-eagarthóireacht
    cuireadh isteach agus fágtar an hunk gan athrú.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for applying.
ga: Má chuireann an paiste i bhfeidhm go glan, déanfar an hunk eagarthóireachta a mharcáil láithreach le haghaidh iarratas a dhéanamh.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for discarding.
ga: Má chuireann an paiste i bhfeidhm go glan, déanfar an hunk eagarthóireachta a mharcáil láithreach lena dhiúscairt.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for staging.
ga: Má chuireann an paiste i bhfeidhm go glan, déanfar an hunk eagarthóireachta a mharcáil láithreach le haghaidh stáitsithe.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for stashing.
ga: Má chuireann an paiste i bhfeidhm go glan, déanfar an hunk eagarthóireachta a mharcáil láithreach le haghaidh stórála.

en: If the patch applies cleanly, the edited hunk will immediately be marked for unstaging.
ga: Má chuireann an paiste i bhfeidhm go glan, déanfar an hunk eagarthóireachta a mharcáil láithreach le haghaidh dístáisithe.

en: If you are sure you want to delete it, run 'git branch -D %s'
ga: Má tá tú cinnte gur mhaith leat é a scriosadh, reáchtáil 'git branch -D %s'

en: If you intend to update such entries, try one of the following:
    * Use the --sparse option.
    * Disable or modify the sparsity rules.
ga: Má tá sé ar intinn agat iontrálacha den sórt sin a nuashonrú, bain triail as ceann amháin de
    * Úsáid an rogha --sparse.
    * Díchumasaigh nó modhnaigh na rialacha neamhghnách.

en: If you meant to check out a remote tracking branch on, e.g. 'origin',
    you can do so by fully qualifying the name with the --track option:
    
        git checkout --track origin/<name>
    
    If you'd like to always have checkouts of an ambiguous <name> prefer
    one remote, e.g. the 'origin' remote, consider setting
    checkout.defaultRemote=origin in your config.
ga: Má bhí sé i gceist agat brainse cianrianaithe a sheiceáil ar, e.g. 'origin',
    is féidir leat é sin a dhéanamh tríd an ainm a cháiliú go hiomlán leis an rogha --track:
    
        git checkout --track origin/<name>
    
    <name>Más mian leat seiceálacha débhríoch a bheith agat i gcónaí is fearr leat
    iargúlta amháin, e.g. an iargúlta 'origin', smaoinigh ar shocrú
    checkout.defaultRemote=origin i do chumraíocht.

en: If you meant to create a worktree containing a new unborn branch
    (branch with no commits) for this repository, you can do so
    using the --orphan flag:
    
        git worktree add --orphan %s
ga: Má bhí i gceist agat crann oibre a chruthú ina bhfuil brainse nua gan breith
    (brainse gan aon ghealltanais) don stór seo, is féidir leat é sin a dhéanamh
    ag baint úsáide as an --orphan flag:
    
        git worktree add --orphan %s

en: If you meant to create a worktree containing a new unborn branch
    (branch with no commits) for this repository, you can do so
    using the --orphan flag:
    
        git worktree add --orphan -b %s %s
ga: Má bhí i gceist agat crann oibre a chruthú ina bhfuil brainse nua gan breith
    (brainse gan aon ghealltanais) don stór seo, is féidir leat é sin a dhéanamh
    ag baint úsáide as an bhratach --díllí:
    
        git worktree add --orphan -b %s %s

en: If you prefer to skip this patch, run "%s --skip" instead.
ga: Más fearr leat an paiste seo a scipeáil, reáchtáil “%s --skip” ina ionad.

en: If you want to detach HEAD at the commit, try again with the --detach option.
ga: Más mian leat HEAD a dhícheangal ag an tiomantas, déan iarracht arís leis an rogha --detach.

en: If you want to keep it by creating a new branch, this may be a good time
    to do so with:
    
     git branch <new-branch-name> %s
    
     | If you want to keep them by creating a new branch, this may be a good time
    to do so with:
    
     git branch <new-branch-name> %s
ga[0]: Más mian leat é a choinneáil trí bhrainse nua a chruthú, b'fhéidir gur dea-am é seo chun é sin a dhéanamh le:
    
    git branch <ainm-brainse-nua> %s
ga[1]: Más mian leat iad a choinneáil trí bhrainse nua a chruthú, b'fhéidir gur dea-am é seo chun é sin a dhéanamh le:
    
    git branch <ainm-brainse-nua> %s
ga[2]: Más mian leat iad a choinneáil trí bhrainse nua a chruthú, b'fhéidir gur dea-am é seo chun é sin a dhéanamh le:
    
    git branch <ainm-brainse-nua> %s

en: If you want to reuse this local git directory instead of cloning again from
      %s
    use the '--force' option. If the local git directory is not the correct repo
    or you are unsure what this means choose another name with the '--name' option.
ga: Más mian leat an eolaire git áitiúil seo a athúsáid in ionad clónú arís ó
     %s
    bain úsáid as an rogha '--force'. Mura bhfuil an t-eolaire git áitiúil an repo ceart
    nó níl tú cinnte cad a chiallaíonn sé seo roghnaigh ainm eile leis an rogha '--name'.

en: If you wish to set tracking information for this branch you can do so with:
ga: Más mian leat faisnéis rianaithe a shocrú don bhrainse seo is féidir leat é sin a dhéanamh le:

en: If you wish to set tracking information for this branch you can do so with:
    
        git branch --set-upstream-to=%s/<branch> %s
ga: Más mian leat faisnéis rianaithe a shocrú don bhrainse seo is féidir leat é sin a dhéanamh le:
    
        git branch --set-upstream-to=%s/<branch> %s

en: Ignored files
ga: Comhaid neamhaird

en: Import a GNU Arch repository into Git
ga: Iompórtáil stór GNU Arch isteach i Git

en: Import from and submit to Perforce repositories
ga: Iompórtáil ó stórais Perforce agus cuir isteach chuig

en: Incremental repacks are incompatible with bitmap indexes.  Use
    --no-write-bitmap-index or disable the pack.writeBitmaps configuration.
ga: Níl ath-phacáistí incréideacha comhoiriúnach le hinnéacsanna bitmap. Úsáid
    --no-write-bitmap-index nó díchumraíocht an pack.writeBitmaps a dhíchumasú.

en: Index was not unstashed.
ga: Ní raibh an t-innéacs gan stashed.

en: Indexing objects
ga: Rudaí innéacsála

en: Initial commit
ga: Tiomantas tosaigh

en: Initialize, update or inspect submodules
ga: Fo-mhodúil a thionscnamh, a nuashonrú nó a

en: Initialized empty Git repository in %s%s
ga: Stórlann Git folamh tosaithe i %s%s

en: Initialized empty shared Git repository in %s%s
ga: Stórlann Git roinnte folamh tosaithe i %s%s

en: Input ignore patterns>>
ga: Patrúin neamhaird ionchuir >>

en: Instantly browse your working repository in gitweb
ga: Brabhsáil láithreach do stór oibre i gitweb

en: Integer value expected refname:lstrip=%s
ga: Luach sláimhir a bhfuiltear ag súil leis refname:lstrip=%s

en: Integer value expected refname:rstrip=%s
ga: Luach sláimhir a bhfuiltear ag súil leis refname:rstrip=%s

en: Interacting with Others
ga: Idirghníomhú le daoine eile

en: Interdiff against v%d:
ga: Interdiff i gcoinne v%d:

en: Invalid %s: '%s'
ga: %s neamhbhailí: '%s'

en: Invalid back reference
ga: Tagairt cúil neamhbhailí

en: Invalid character class name
ga: Ainm ranga carachtar neamhbhailí

en: Invalid cleanup mode %s
ga: Modh glantacháin neamhbhailí %s

en: Invalid collation character
ga: Carachtar comparáide neamhbhailí

en: Invalid command: you're currently in a %s/%s bisect
ga: Ordú neamhbhailí: tá tú i mbeagán %s/%s faoi láthair

en: Invalid content of \{\}
ga: Ábhar neamhbhailí de\ {\}

en: Invalid ignored mode '%s'
ga: Modh neamhbhailí neamhaird '%s'

en: Invalid number: '%s'
ga: Uimhir neamhbhailí: '%s'

en: Invalid old URL pattern: %s
ga: Sean-phatrún URL neamhbhailí: %s

en: Invalid path: %s
ga: Conair neamhbhailí: %s

en: Invalid pathspec magic '%.*s' in '%s'
ga: Draíocht pathspec neamhbhailí '%.*s' i '%s'

en: Invalid preceding regular expression
ga: Léiriú rialta neamhbhailí

en: Invalid range end
ga: Deireadh raon neamhbhailí

en: Invalid regular expression
ga: Léiriú rialta nebhailí

en: Invalid untracked files mode '%s'
ga: Modh comhaid neamhrianaithe neamhbhailí '%s'

en: Invalid update mode '%s' configured for submodule path '%s'
ga: Modh nuashonraithe neamhbhailí '%s' cumraithe le haghaidh cosán fo-mhodúil '%s'

en: It looks like 'git am' is in progress. Cannot rebase.
ga: Is cosúil go bhfuil 'git am' ar siúl. Ní féidir athbhunú.

en: It seems that there is already a %s directory, and
    I wonder if you are in the middle of another rebase.  If that is the
    case, please try
    	%s
    If that is not the case, please
    	%s
    and run me again.  I am stopping in case you still have something
    valuable there.
ga: Dealraíonn sé go bhfuil eolaire %s ann cheana féin, agus
    N'fheadar an bhfuil tú i lár athbhunaithe eile. Más é sin an
    cás, déan iarracht
     %s
    Mura bhfuil sé sin an cás, le do thoil
     %s
    agus rith mé arís. Táim ag stopadh i gcás go bhfuil rud éigin agat fós
    luachmhar ansin.

en: It took %.2f seconds to enumerate untracked files,
    but the results were cached, and subsequent runs may be faster.
ga: Thóg sé %.2f soicind comhaid gan rianú a áireamh,
    ach cuireadh na torthaí a chosc, agus d'fhéadfadh rith ina dhiaidh sin a bheith níos gasta.

en: It took %.2f seconds to enumerate untracked files.
ga: Thóg sé %.2f soicind comhaid gan rianú a áireamh.

en: It took %.2f seconds to refresh the index after reset.  You can use
    '--no-refresh' to avoid this.
ga: Thóg sé %.2f soicind an t-innéacs a athnuachan tar éis athshocrú. Is féidir leat úsáid a bhaint as
    '--no-refresh' chun é seo a sheachaint.

en: Join two or more development histories together
ga: Bí le dhá stair forbartha nó níos mó le chéile

en: LF would be replaced by CRLF in %s
ga: Bheadh CRLF in ionad LF i %s

en: Lines beginning in "GIT:" will be removed.
    Consider including an overall diffstat or table of contents
    for the patch you are writing.
    
    Clear the body content if you don't wish to send a summary.
ga: Bainfear línte a thosaíonn i “GIT:”.
    Smaoinigh ar diffstat foriomlán nó tábla ábhair a áireamh
    don phaiste atá á scríobh agat.
    
    Glan ábhar an choirp mura dteastaíonn uait achoimre a sheoladh.

en: Lines starting with '%s' will be ignored, and an empty message aborts
    the commit.
ga: Déanfar neamhaird ar línte a thosaíonn le '%s', 
    agus cuirfidh teachtaireacht fholamh deireadh leis an tiomantas.

en: List references in a local repository
ga: Liostaigh tagairtí i stóras áitiúil

en: List references in a remote repository
ga: Liostaigh tagairtí i stór iargúlta

en: List the contents of a tree object
ga: Liostaigh ábhar réad crann

en: List, create, or delete branches
ga: Brainsí a liostáil, a chruthú nó a scriosadh

en: Lists commit objects in reverse chronological order
ga: Tiomann liostaí rudaí in ord croineolaíoch droim

en: Loading known commits in commit graph
ga: Gealltanna aitheanta a luchtú i ngraf tiomanta

en: Lockfile created but not reported: %s
ga: Cruthaíodh comhad Lockfile ach nár tuairiscigh: %s

en: Looking for referenced packfiles
ga: Ag lorg comhaid pacáiste tagartha

en: Looking up %s ...
ga: Ag féachaint suas %s...

en: Low-level Commands / Internal Helpers
ga: Orduithe Leibhéal Íseal/Cúntóirí Inmheánacha

en: Low-level Commands / Interrogators
ga: Orduithe ísealleibhéil/ceisteoirí

en: Low-level Commands / Manipulators
ga: Orduithe Ísealleibhéil/Ionramhálaithe

en: Low-level Commands / Syncing Repositories
ga: Orduithe Leibhéal Íseal/Stóráin Sioncrónaithe

en: Low-level access to refs
ga: Rochtain ar leibhéal íseal ar réimsí

en: MIDX does not contain the BTMP chunk
ga: Níl an píosa BTMP i MIDX

en: Main Porcelain Commands
ga: Príomh-Orduithe Poirce

en: Malformed input line: '%s'.
ga: Líne ionchuir mífhoirmithe: '%s'.

en: Malformed search regexp %s: %s
ga: Regexp cuardaigh mífheidhmithe %s: %s

en: Manage multiple working trees
ga: Bainistigh iliomad crainn oibre

en: Manage reflog information
ga: Bainistigh faisnéis reflog

en: Manage set of tracked repositories
ga: Bainistigh sraith stórais rianaithe

en: Manual hunk edit mode -- see bottom for a quick guide.
ga: Modh eagarthóireachta hunk láimhe - féach an bun le haghaidh treoir thapa.

en: Map author/committer names and/or E-Mail addresses
ga: Léarscáil ainmneacha údar/coistí agus/nó seoltaí rí

en: Marked %d islands, done.
ga: Oileáin %d marcáilte, déanta.

en: Marking %s as complete
ga: Mharcáil %s mar iomlán

en: Marking reachable objects...
ga: Rudaí inrochtana a mharcáil...

en: Maybe you want to use 'update --init'?
ga: B'fhéidir gur mhaith leat 'update --init' a úsáid?

en: Maybe you wanted to say 'git add .'?
ga: B'fhéidir gur mhaith leat a rá 'git add. '?

en: Memory exhausted
ga: Cuimhne ídithe

en: Merge options
ga: Roghanna cumaisc

en: Merge with strategy %s failed.
ga: Theip ar chumasc le straitéis %s.

en: Merging
ga: Cumaisc

en: Merging %s with %s
ga: Cumasc %s le %s

en: Merging %s with %s
ga: Cumasc %s le %s

en: Merging commit-graph
ga: Graf coiste a chumasc

en: Merging is not possible because you have unmerged files.
ga: Ní féidir cumasc a dhéanamh toisc go bhfuil comhaid neamh-chumasaithe agat.

en: Message-ID to be used as In-Reply-To for the first email (if any)?
ga: Aitheantas an Teachtaireachta le húsáid mar In-Reply-To don chéad ríomhphost (más ann dó)?

en: Messaging
ga: Teachtaireachtaí

en: Migrating git directory of '%s%s' from
    '%s' to
    '%s'
ga: Ag aistriú eolaire git de '%s%s' ó
    '%s' go
    '%s'

en: Minimum number of objects to request at a time
ga: Líon íosta rudaí le iarraidh ag an am

en: Missing ')' at the end of pathspec magic in '%s'
ga: Ar iarraidh ')' ag deireadh draíochta pathspec i '%s'

en: Missing from marks for submodule '%s'
ga: Ar iarraidh ó mharcanna don fho-mhodúl '%s'

en: Missing to marks for submodule '%s'
ga: Ar iarraidh marcanna don fho-mhodúl '%s'

en: Mounting one repository inside another
ga: Stóra amháin a chur isteach taobh istigh de cheann

en: Move objects and refs by archive
ga: Bogadh rudaí agus scríbhinní de réir cartlann

en: Move or rename a file, a directory, or a symlink
ga: Bogadh nó athainmnigh comhad, eolaire, nó nasc comhsheasmhach

en: Multiple remote HEAD branches. Please choose one explicitly with:
ga: Brainsí iomadúla HEAD iargúlta. Roghnaigh ceann go sainráite le do thoil:

en: Need a repository to create a bundle.
ga: Teastaíonn stór chun beartán a chruthú.

en: Need a repository to unbundle.
ga: Teastaíonn stór chun dícheangail a dhícheangal.

en: Need to specify how to reconcile divergent branches.
ga: Ní mór a shonrú conas brainsí éagsúla a réiteach.

en: Needed a single revision
ga: Teastaíonn athbhreithniú amháin

en: Negative patterns are ignored in git attributes
    Use '\!' for literal leading exclamation.
ga: Déantar neamhaird ar phatrúin dhiúltacha i d
    Úsáid '\!' le haghaidh brú ceannródaíoch litriúil.

en: No annotated tags can describe '%s'.
    However, there were unannotated tags: try --tags.
ga: Ní féidir le haon chlibeanna anótaithe cur síos a dhéanamh ar '%s'.
    Mar sin féin, bhí clibeanna gan anótáil ann: triail as --tags.

en: No branch name specified
ga: Níl aon ainm brainse sonraithe

en: No changes
ga: Gan aon athruithe

en: No changes - did you forget to use 'git add'?
    If there is nothing left to stage, chances are that something else
    already introduced the same changes; you might want to skip this patch.
ga: Gan aon athruithe - ar ndearna tú dearmad 'git add' a úsáid?
    Mura bhfuil aon rud fágtha chun na céime, tá seans ann go bhfuil rud éigin eile
    tugadh na hathruithe céanna isteach cheana féin; b'fhéidir gur mhaith leat an paiste seo a scipeáil.

en: No changes - recorded it as an empty commit.
ga: Gan aon athruithe - taifeadadh é mar thiomantas folamh.

en: No changes -- Patch already applied.
ga: Gan aon athruithe - paiste curtha i bhfeidhm cheana féin.

en: No changes selected
ga: Gan aon athruithe roghnaithe

en: No changes.
ga: Gan aon athruithe.

en: No changes.
ga: Gan aon athruithe.

en: No commands done.
ga: Níl aon orduithe déanta.

en: No commands remaining.
ga: Níl aon orduithe fágtha.

en: No commit specified and merge.defaultToUpstream not set.
ga: Níl aon tiomantas sonraithe agus níl merge.defaultToUpstream socraithe.

en: No commits yet
ga: Níl aon gealltanais fós

en: No commits yet on
ga: Níl aon gealltanas ar aghaidh go fóill

en: No configured push destination.
    Either specify the URL from the command-line or configure a remote repository using
    
        git remote add <name> <url>
    
    and then push using the remote name
    
        git push <name>
ga: Gan aon cheann scríbe brúite cumraithe.
    Sonraigh an URL ón líne ordaithe nó cumraigh stór iargúlta ag baint úsáide as
    
        git remote add <name> <url>
    
    agus ansin brúigh ag úsáid an ainm iargúlta
    
        git push <ainm>

en: No current branch.
ga: Níl aon bhrainse reatha.

en: No default upstream defined for the current branch.
ga: Níl aon réamhshocraithe suas sruth sainithe don bhrainse reatha.

en: No directory name could be guessed.
    Please specify a directory on the command line
ga: Ní fhéadfaí aon ainm eolaire a thuairim.
    Sonraigh eolaire ar an líne ordaithe le do thoil

en: No exact match on refs or tags, searching to describe
ga: Níl aon mheaitseáil cruinn ar thaifeanna nó clibeanna, ag cuardach chun cur síos

en: No hunk matches the given pattern
ga: Níl aon hunk ag teacht leis an bpatrún tugtha

en: No local changes to save
ga: Níl aon athruithe áitiúla le sábháil

en: No local or remote refs exist despite at least one remote
    present, stopping; use 'add -f' to override or fetch a remote first
ga: Níl aon réimsí áitiúla ná iargúlta ann in ainneoin cianda amháin ar a laghad
    láthair, ag stopadh; bain úsáid as 'add -f' chun iargúlta a shárú nó a fháil ar dtús

en: No match
ga: Gan aon mheaitseáil

en: No merge message -- not updating HEAD
ga: Gan aon teachtaireacht cumaisc - gan HEAD a nuashonrú

en: No merge strategy handled the merge.
ga: Níor láimhseáil aon straitéis chumaisc an cumasc.

en: No more files to clean, exiting.
ga: Níl aon níos mó comhaid le glanadh, ag imeacht amach.

en: No names found, cannot describe anything.
ga: Níor aimsíodh aon ainmneacha, ní féidir cur síos a dhéanamh ar aon rud.

en: No next hunk
ga: Níl aon chéad hunk eile

en: No other hunks to goto
ga: Níl aon ghuncanna eile le dul

en: No other hunks to search
ga: Níl aon ghuncanna eile le cuardach

en: No paths with --include/--only does not make sense.
ga: Níl ciall ag aon chosáin le --include/--only.

en: No pathspec was given. Which files should I remove?
ga: Níor tugadh aon bhealach. Cé na comhaid ba chóir dom a bhaint?

en: No possible source branch, inferring '--orphan'
ga: Níl aon bhrainse foinse féideartha, ag tabhairt faoi deara '--orphan'

en: No previous hunk
ga: Níl aon hunk roimhe seo

en: No previous regular expression
ga: Gan aon léiriú rialta roimhe seo

en: No refs in common and none specified; doing nothing.
    Perhaps you should specify a branch.
ga: Níl aon réimsí i gcoiteann agus níl aon cheann sonraithe; ní dhéanann aon rud.
    B'fhéidir gur chóir duit brainse a shonrú.

en: No remote for the current branch.
ga: Níl aon iargúlta don bhrainse reatha.

en: No remote-tracking branch for %s from %s
ga: Gan aon bhrainse cianrianaithe do %s ó %s

en: No staged changes
ga: Gan aon athruithe céime

en: No stash entries found.
ga: Níor aimsíodh aon iontrálacha stash.

en: No subject line in %s?
ga: Níl aon líne ábhair i %s?

en: No such URL found: %s
ga: Níor aimsíodh aon URL den sórt sin: %s

en: No such path '%s' in the diff
ga: Níl aon chosán den sórt sin '%s' sa diff

en: No such ref: %s
ga: Níl aon tagairt den sórt sin: %s

en: No such remote '%s'
ga: Níl aon iargúlta '%s' den sórt sin

en: No such remote: '%s'
ga: Níl aon iargúlta den sórt sin: '%s'

en: No tags can describe '%s'.
    Try --always, or create some tags.
ga: Ní féidir le clibeanna cur síos a dhéanamh ar '%s'.
    Bain triail as --always, nó cruthaigh roinnt clibeanna.

en: No testable commit found.
    Maybe you started with bad path arguments?
ga: Níor aimsíodh aon tiomantas intástála.
    B'fhéidir gur thosaigh tú le droch-argóintí cosáin?

en: No untracked files.
ga: Gan aon chomhaid neamhrianaithe.

en: No url found for submodule path '%s' in .gitmodules
ga: Níl aon url le haghaidh cosán fo-mhodúil '%s' i .gitmodules

en: No valid patches in input (allow with "--allow-empty")
ga: Níl aon paistí bailí san ionchur (cead le “--allow-empty”)

en: Non-fast-forward commit does not make sense into an empty head
ga: Níl ciall ar thiomantas neamh-thapa ar aghaidh i gceann folamh

en: Nope.
ga: Ní hea..

en: Not a git repository
ga: Ní stór git

en: Not a git repository. Use --no-index to compare two paths outside a working tree
ga: Ní stór git. Úsáid --no-index chun dhá chosán a chur i gcomparáid lasmuigh de chrann oibre

en: Not a regular file: %s
ga: Ní comhad rialta: %s

en: Not a valid commit name %s
ga: Ní ainm tiomanta bailí %s

en: Not a valid object name %s
ga: Ní ainm réad bailí %s

en: Not a valid ref: %s
ga: Ní tagairt bailí: %s

en: Not all child objects of %s are reachable
ga: Níl gach réad leanbh de %s inrochtana

en: Not committing merge; use 'git commit' to complete the merge.
ga: Gan cumasc a dhéanamh; bain úsáid as 'git commit' chun an cumaisc a chur i gcrích.

en: Not currently on any branch.
ga: Níl sé ar aon bhrainse faoi láthair.

en: Not handling anything other than two heads merge.
ga: Gan aon rud a láimhseáil seachas dhá cheann cumasc.

en: Not possible to fast-forward, aborting.
ga: Ní féidir dul ar aghaidh go tapa, ag cur isteach.

en: Not updating non-default fetch refspec
    	%s
    	Please update the configuration manually if necessary.
ga: Gan teacht refspec neamh-réamhshocraithe a nuashonrú
     %s
     Nuashonraigh an chumraíocht de láimh más gá.

en: Note: A branch outside the refs/remotes/ hierarchy was not removed;
    to delete it, use: | Note: Some branches outside the refs/remotes/ hierarchy were not removed;
    to delete them, use:
ga[0]: Nóta: Níor baineadh brainse lasmuigh den ordlathas refs/remotes/;
    chun é a scriosadh, bain úsáid as:
ga[1]: Nóta: Níor baineadh roinnt brainsí lasmuigh den ordlathas refs/remotes/;
    chun iad a scriosadh, bain úsáid as:
ga[2]: Nóta: Níor baineadh roinnt brainsí lasmuigh den ordlathas refs/remotes/;
    chun iad a scriosadh, bain úsáid as:

en: Note: Fast-forwarding submodule %s to %s
ga: Nóta: Fo-mhodúl %s a chur ar aghaidh go tapa chuig %s

en: Note: switching to '%s'.
    
    You are in 'detached HEAD' state. You can look around, make experimental
    changes and commit them, and you can discard any commits you make in this
    state without impacting any branches by switching back to a branch.
    
    If you want to create a new branch to retain commits you create, you may
    do so (now or later) by using -c with the switch command. Example:
    
      git switch -c <new-branch-name>
    
    Or undo this operation with:
    
      git switch -
    
    Turn off this advice by setting config variable advice.detachedHead to false
ga: Nóta: ag aistriú go '%s'.
    
    Tá tú i stát 'CEANN scoite'. Is féidir leat breathnú timpeall, turgnamhach a dhéanamh
    athruithe agus iad a dhéanamh, agus féadfaidh tú aon gealltanais a dhéanann tú san áireamh a dhiúscairt
    stáit gan dul i bhfeidhm ar aon bhrainsí trí aistriú ar ais chuig brainse.
    
    Más mian leat brainse nua a chruthú chun gealltanais a chruthaíonn tú a choinneáil, féadfaidh tú
    déan amhlaidh (anois nó níos déanaí) trí úsáid a bhaint as -c leis an ordú lasc. Sampla:
    
      git switch -c <new-branch-name>
    
    Nó cealaigh an oibríocht seo le:
    
      git switch -c <new-branch-name>
    
    Múch an chomhairle seo trí chomhairle athróg advice.detachedHead a shocrú go false

en: Nothing new to pack.
ga: Níl aon rud nua le pacáil.

en: Nothing specified, nothing added.
ga: Níl aon rud sonraithe, ní chuir aon rud leis.

en: Nothing was applied.
ga: Ní chuirtear aon rud i bhfeidhm.

en: OK. Log says:
ga: CEART GO LEOR. Log deir:

en: Object %s has no note
ga: Níl aon nóta ag réad %s

en: Objects must be of the same type.
    '%s' points to a replaced object of type '%s'
    while '%s' points to a replacement object of type '%s'.
ga: Caithfidh rudaí a bheith den chineál céanna.
    Tugann '%s' in iúl do réad athsholáthair de chineál '%s'
    agus díríonn '%s' ar réad athsholáthair de chineál '%s'.

en: On branch
ga: Ar bhrainse

en: Only binary files changed.
ga: Níor athraigh ach comhaid dénártha.

en: Only binary files changed.
ga: Níor athraigh ach comhaid dénártha.

en: Only one 'attr:' specification is allowed.
ga: Ní cheadaítear ach sonraíocht 'attr: 'amháin.

en: Only one StGIT patch series can be applied at once
ga: Ní féidir ach sraith paiste STGit amháin a chur i bhfeidhm ag an am céanna

en: Only one letter is expected, got '%s'
ga: Níl súil leis ach litir amháin, fuair '%s'

en: Options related to fetching
ga: Roghanna a bhaineann le tarraingt

en: Options related to merging
ga: Roghanna a bhaineann le cumasc

en: Other
ga: Eile

en: Other diff options
ga: Roghanna diff eile

en: Otherwise, please use 'git cherry-pick --skip'
ga: Seachas sin, bain úsáid as 'git cherry-pick --skip'

en: Otherwise, please use 'git rebase --skip'
ga: Seachas sin, bain úsáid as 'git rebase --skip'

en: Outlook reassigned Message-ID to: %s
ga: Athshannaigh Outlook ID teachtaireachta chuig: %s

en: Output information on each ref
ga: Eolas aschuir ar gach tagairt

en: Overwriting existing notes for object %s
ga: Athscríobh nótaí atá ann cheana don réad %s

en: Pack heads and tags for efficient repository access
ga: Ceannanna agus clibeanna pacála le haghaidh rochtain éifeachtach

en: Pack unpacked objects in a repository
ga: Pacáil rudaí neamhphacáilte i stóras

en: Patch failed at %s %.*s
ga: Theip ar phaiste ag %s%.*s

en: Patch format detection failed.
ga: Theip ar bhrath formáid paiste.

en: Patch is empty.
ga: Tá paiste folamh.

en: Patch sent with format=flowed; space at the end of lines might be lost.
ga: Seoladh paiste le formáid = sreabhadh; d'fhéadfaí spás ag deireadh na línte a chailleadh.

en: Patch update
ga: Nuashonrú paiste

en: Path updated: %s added in %s inside a directory that was renamed in %s; moving it to %s.
ga: Conair nuashonraithe: Cuireadh %s isteach i %s taobh istigh de eolaire a athainmníodh i %s; ag bogadh é go %s.

en: Path updated: %s renamed to %s in %s, inside a directory that was renamed in %s; moving it to %s.
ga: Conair nuashonraithe: Athainmníodh %s go %s i %s, taobh istigh de eolaire a athainmníodh i %s; é ag bogadh go %s.

en: Pathspec '%s' is in submodule '%.*s'
ga: Tá pathspec '%s' i bhfo-mhodúl '%.*s

en: Perform merge without touching index or working tree
ga: Déan cumasc gan teagmháil a dhéanamh le hInnéacs nó crann

en: Performing inexact rename detection
ga: Braite athainmnithe míchruinn a dhéanamh

en: Performing three-way merge...
ga: Cumaisc trí bhealach a dhéanamh...

en: Pick out and massage parameters
ga: Paraiméadair a roghnú agus massage

en: Please call `--bisect-state` with at least one argument
ga: Glaoigh ar `--bisect-state` le do thoil le argóint amháin ar a laghad

en: Please commit or stash them.
ga: Déan iad a thiomantas nó a stóráil le do thoil.

en: Please edit the description for the branch
      %s
    Lines starting with '%s' will be stripped.
ga: Cuir an tuairisc don bhrainse in eagar
     %s
    Déanfar línte a thosaíonn le '%s' a scriosadh.

en: Please enter a commit message to explain why this merge is necessary,
    especially if it merges an updated upstream into a topic branch.
ga: Cuir isteach teachtaireacht tiomanta le do thoil chun a mhíniú cén fáth go bhfuil gá leis
    go háirithe má chomhcheanglaíonn sé nuashonraithe suas sruth i mbrainse ábhair.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%s' will be ignored, and an empty message aborts the commit.
ga: Cuir isteach an teachtaireacht tiomanta le haghaidh d'athruithe. Línte ag tosú
    déanfar neamhaird le '%s', agus déanfar teachtaireacht folamh deireadh leis an tiomantas.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%s' will be ignored.
ga: Cuir isteach an teachtaireacht tiomanta le haghaidh d'athruithe. Línte ag tosú
    déanfar neamhaird le '%s'.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%s' will be kept; you may remove them yourself if you want to.
ga: Cuir isteach an teachtaireacht tiomanta le haghaidh d'athruithe. Línte ag tosú
    coimeádfar le '%s'; féadfaidh tú iad a bhaint féin más mian leat.

en: Please enter the commit message for your changes. Lines starting
    with '%s' will be kept; you may remove them yourself if you want to.
    An empty message aborts the commit.
ga: Cuir isteach an teachtaireacht tiomanta le haghaidh d'athruithe. Línte ag tosú
    coimeádfar le '%s'; féadfaidh tú iad a bhaint féin más mian leat.
    Déanann teachtaireacht folamh deireadh leis an tiomantas.

en: Please specify which branch you want to merge with.
ga: Sonraigh le do thoil cén brainse is mian leat a chumasc leis.

en: Please specify which branch you want to rebase against.
ga: Sonraigh le do thoil cén brainse is mian leat a athbhunú ina choinne.

en: Please stage your changes to .gitmodules or stash them to proceed
ga: Cuir do chuid athruithe ar .gitmodules nó iad a stóráil chun dul ar aghaidh

en: Please supply the message using either -m or -F option.
ga: Soláthair an teachtaireacht le do thoil ag baint úsáide as rogha -m nó -F.

en: Please, commit your changes before merging.
ga: Déan d'athruithe a dhéanamh le do thoil sula ndéanann tú cumasc.

en: Premature end of regular expression
ga: Deireadh roimh am an léirithe rialta

en: Prepare patches for e-mail submission
ga: Ullmhaigh paistí le haghaidh aighneachta

en: Preparing worktree (checking out '%s')
ga: Crann oibre a ullmhú (seiceáil '%s')

en: Preparing worktree (detached HEAD %s)
ga: Crann oibre a ullmhú (CEAD scoite %s)

en: Preparing worktree (new branch '%s')
ga: Crann oibre a ullmhú (brainse nua '%s')

en: Preparing worktree (resetting branch '%s'; was at %s)
ga: Ullmhú crann oibre (athshocrú brainse '%s'; bhí ag %s)

en: Previous HEAD position was
ga: Bhí post CEAD roimhe seo

en: Print lines matching a pattern
ga: Línte priontála a mheaitseálann

en: Produce a merge commit message
ga: Teachtaireacht tiomanta cumaisc a chur

en: Prompt help:
ga: Cabhair pras:

en: Prompt help:
    1          - select a numbered item
    foo        - select item based on unique prefix
               - (empty) select nothing
ga: Cabhair pras:
    1 - roghnaigh mír uimhrithe
    foo - roghnaigh mír bunaithe ar réimír uathúil
     - (folamh) roghnaigh aon rud

en: Prompt help:
    1          - select a single item
    3-5        - select a range of items
    2-3,6-9    - select multiple ranges
    foo        - select item based on unique prefix
    -...       - unselect specified items
    *          - choose all items
               - (empty) finish selecting
ga: Cabhair pras:
    1 - roghnaigh mír amháin
    3-5 - roghnaigh raon earraí
    2-3,6-9 - roghnaigh raonta iolracha
    foo - roghnaigh mír bunaithe ar réimír uathúil
    -... - míreanna sonraithe a dhíroghnú
    * - roghnaigh gach earra
     - (folamh) bailchríoch a roghnú

en: Propagating island marks
ga: Marcanna oileáin a iomadú

en: Protocol v0 and v1 capabilities
ga: Cumais Prótacal v0 agus v1

en: Provide contents or details of repository objects
ga: Ábhar nó sonraí rudaí stórais a sholáthar

en: Providing usernames and passwords to Git
ga: Ainmneacha úsáideora agus pasfhocail a sholáthar do

en: Prune all unreachable objects from the object database
ga: Déan gach rud nach féidir inrochtana a ghearradh ón mbunachar sonraí réad

en: Pruning %s
ga: Bearradh %s

en: Pulling is not possible because you have unmerged files.
ga: Ní féidir tarraingt a tharraingt toisc go bhfuil comhaid neamh-chumasaithe agat.

en: Push objects over Git protocol to another repository
ga: Brúigh rudaí thar phrótacal Git chuig stór eile

en: Push objects over HTTP/DAV to another repository
ga: Brúigh rudaí thar HTTP/DAV chuig stór eile

en: Pushing submodule '%s'
ga: Ag brú an fho-mhodúil '%s'

en: Pushing to %s
ga: Ag brú chuig %s

en: RPC failed; %s
ga: Theip ar RPC; %s

en: Range-diff against v%d:
ga: Difríocht raon i gcoinne v%d:

en: Range-diff:
ga: Difríocht raon:

en: Reactivating local git directory for submodule '%s'
ga: Eolaire git áitiúil a athghníomhachtú do fho-mhodúl '%s'

en: Read, modify and delete symbolic refs
ga: Léigh, modhnaigh agus scriosadh taiscéalaí siombalacha

en: ReadDirectoryChangedW failed on '%s' [GLE %ld]
ga: Theip ar ReadDirectoryChangedW ar '%s' [GLE %ld]

en: Reads tree information into the index
ga: Léann faisnéis crainn isteach san innéacs

en: Reapply commits on top of another base tip
ga: Déan gealltanna a athchur i bhfeidhm ar bharr leid bonn eile

en: Rebase %s onto %s (%d command) | Rebase %s onto %s (%d commands)
ga[0]: Athbhunú %s ar %s (ordú %d)
ga[1]: Athbhunú %s ar %s (%d orduithe)
ga[2]: Athbhunú %s ar %s (%d orduithe)

en: Rebasing (%d/%d)%s
ga: Ag athbhunú (%d/%d) %s

en: Rebasing is not possible because you have unmerged files.
ga: Ní féidir athbhunú a dhéanamh toisc go bhfuil comhaid neamh-chumasaithe agat.

en: Receive missing objects from another repository
ga: Faigh rudaí atá in easnamh ó stór eile

en: Receive what is pushed into the repository
ga: Faigh an méid a bhrúitear isteach sa stór

en: Receiving objects
ga: Rudaí a fháil

en: Record changes to the repository
ga: Taifeadadh athruithe ar an stór

en: Recorded preimage for '%s'
ga: Réamhíomhá taifeadta do '%s'

en: Recorded resolution for '%s'.
ga: Réiteach taifeadta le haghaidh '%s'.

en: Recreated %d merge conflict | Recreated %d merge conflicts
ga[0]: Athchruthaíodh %d coimhlint chumasc
ga[1]: Athchruthaíodh %d coinbhleachtaí chumaisc
ga[2]: Athchruthaíodh %d coinbhleachtaí chumaisc

en: Recursive merging with submodules currently only supports trivial cases.
    Please manually handle the merging of each conflicted submodule.
    This can be accomplished with the following steps:
    %s - come back to superproject and run:
    
          git add %s
    
       to record the above merge or update
     - resolve any other conflicts in the superproject
     - commit the resulting index in the superproject
ga: Faoi láthair ní thacaíonn cumasc athfhillteach le fo-mhodúil ach le cásanna míbhá
    Láimhseáil le cumasc gach fo-mhodúl coimhlinte de láimh le do thoil.
    Is féidir é seo a chur i gcrích leis na céimeanna seo a leanas:
    %s - teacht ar ais chuig superproject agus rith:
    
          git add %s
    
     chun an cumasc thuas nó nuashonrú a thaifead
     - aon choimhlintí eile sa superproject a réiteach
     - an t-innéacs mar thoradh air a thiomnú sa sárthionscadal

en: Reduce your working tree to a subset of tracked files
ga: Laghdaigh do chrann oibre go fo-thacar de chomhaid rianaithe

en: Refresh index
ga: Innéacs athnuachan

en: Refreshing index
ga: Innéacs athnuachana

en: Refusing to create empty bundle.
ga: Diúltú beartán folamh a chruthú.

en: Refusing to remove current working directory
ga: Ag diúltú an t-eolaire oibre reatha a bhaint

en: Refusing to remove the current working directory:
    %s
ga: Diúltú an eolaire oibre reatha a bhaint:
    %s

en: Refusing to rewrite notes in %s (outside of refs/notes/)
ga: Diúltú nótaí a athscríobh i %s (lasmuigh de refs/notes/)

en: Refusing to send because the patch
    	%s
    has the template subject '*** SUBJECT HERE ***'. Pass --force if you really want to send.
ga: Diúltú a sheoladh mar gheall ar an paiste
    	%s
    tá an teimpléad faoi réir an ábhair '*** ÁBHAR ANSEO ***'. Pasáil --force más mian leat a sheoladh i ndáiríre.

en: Register file contents in the working tree to the index
ga: Cláraigh ábhar an chomhaid sa chrann oibre chuig an innéacs

en: Regular expression too big
ga: Léiriú rialta ró-mhór

en: Reinitialized existing Git repository in %s%s
ga: Aththionscnaíodh stór Git atá ann cheana i %s%s

en: Reinitialized existing shared Git repository in %s%s
ga: Stórlann Git roinnte atá ann cheana a athsheoladh i %s%s

en: Rejected hunk #%d.
ga: Hunk diúltaithe #%d.

en: Relative path can only be used from the toplevel of the working tree
ga: Ní féidir cosán coibhneasta a úsáid ach ó bharr an chrainn oibre

en: Remote branch %s not found in upstream %s
ga: Níor aimsíodh brainse iargúlta %s i suas sruth %s

en: Remote revision %s not found in upstream %s
ga: Ní aimsíodh athbhreithniú iargúlta %s i suas sruth %s

en: Remove %s [y/N]?
ga: Bain %s [y/N]?

en: Remove extra objects that are already in pack files
ga: Bain rudaí breise atá i gcomhaid pacáiste cheana féin

en: Remove files from the working tree and from the index
ga: Bain comhaid ón gcrann oibre agus ón innéacs

en: Remove unnecessary whitespace
ga: Bain spás bán gan ghá

en: Remove untracked files from the working tree
ga: Bain comhaid neamhrianaithe ón gcrann oibre

en: Removing %s
ga: Ag baint %s

en: Removing %s/%s: %s
ga: Ag baint %s/%s: %s

en: Removing duplicate objects
ga: Rudaí dúblacha a bhaint

en: Removing note for object %s
ga: Nóta a bhaint le haghaidh réad %s

en: Renaming %s to %s
ga: Athainmniú %s go %s

en: Renaming remote references
ga: Tagairtí cianda a athainmniú

en: Repository lacks necessary blobs to fall back on 3-way merge.
ga: Níl na blobanna riachtanacha ag an stór chun titim siar ar chumasc trí bhealach.

en: Repository lacks these prerequisite commits:
ga: Níl na tiomantas réamhriachtanais seo ag an stór:

en: Reset branch '%s'
ga: Athshocraigh brainse '%s'

en: Reset current HEAD to the specified state
ga: Athshocraigh HEAD reatha go dtí an stát sonraithe

en: Resolve all conflicts manually, mark them as resolved with
    "git add/rm <conflicted_files>", then run "git rebase --continue".
    You can instead skip this commit: run "git rebase --skip".
    To abort and get back to the state before "git rebase", run "git rebase --abort".
ga: Réiteach na coinbhleachtaí go léir de láimh, marcáil iad mar réiteach
    “git add/rm <conflicted_files>“, ansin rith “git rebase --continue”.
    Ina áit sin is féidir leat an tiomantas seo a scipeáil: rith “git rebase --skip”.
    Chun abordú agus dul ar ais go dtí an stát roimh “git rebase”, reáchtáil “git rebase --abort”.

en: Resolve operation not in progress, we are not resuming.
ga: Réiteach oibríocht nach bhfuil ar siúl, níl muid ag atosú.

en: Resolved '%s' using previous resolution.
ga: Réitigh '%s' ag úsáid réiteach roimhe seo.

en: Resolving deltas
ga: Deltas a réiteach

en: Restore working tree files
ga: Athchóirigh comhaid crann oibre

en: Restrict the missing objects to the current sparse-checkout
ga: Cuir srian ar na rudaí atá in easnamh don tseiceáil neamhchoitianta

en: Restricted login shell for Git-only SSH access
ga: Blaosc logála isteach srianta le haghaidh rochtain SSH GIT amháin

en: Result:
ga: Toradh:

en: Result: OK
ga: Toradh: Ceart go leor

en: Retrieve and store user credentials
ga: Dintiúir úsáideora a aisghabháil agus

en: Reuse recorded resolution of conflicted merges
ga: Réiteach taifeadta ar chumaisc coinbhleachta a athúsáid

en: Revert
ga: Aisghabháil

en: Revert currently in progress.
ga: Ar ais atá ar siúl faoi láthair.

en: Revert some existing commits
ga: Cuir roinnt gealltanais atá ann cheana ar ais

en: Reverting is not possible because you have unmerged files.
ga: Ní féidir aisiompú toisc go bhfuil comhaid neamh-chomhcheangailte agat.

en: Review diff
ga: Athbhreithniú diff

en: Rewinding the tree to pristine...
ga: Ag athchasadh an chrainn go dtí go mbeidh sé foirfe...

en: Rewrite branches
ga: Brainsí a athscríobh

en: Run '%s' instead [y/N]?
ga: Rith '%s' ina ionad sin [y/N]?

en: Run 'git remote set-head %s %s' to follow the change, or set
    'remote.%s.followRemoteHEAD' configuration option to a different value
    if you do not want to see this message. Specifically running
    'git config set remote.%s.followRemoteHEAD warn-if-not-branch-%s'
    will disable the warning until the remote changes HEAD to something else.
ga: Rith 'git remote set-head %s %s' chun an t-athrú a leanúint, nó socraigh
    rogha cumraíochta 'remote.%s.followRemoteHEAD' go luach difriúil
    mura mian leat an teachtaireacht seo a fheiceáil. Go sonrach, má ritheann tú
    'git config set remote.%s.followRemoteHEAD warn-if-not-branch-%s'
    díchumasófar an rabhadh go dtí go n-athraíonn an cianda HEAD go rud éigin eile.

en: Run a Git command on a list of repositories
ga: Rith ordú Git ar liosta stórais

en: Run a merge for files needing merging
ga: Reáchtáil cumaisc le haghaidh comhaid a bhfuil gá le cumasc orthu

en: Run a three-way file merge
ga: Rith cumasc comhad trí bhealach

en: Run git hooks
ga: Rith crúcaí git

en: Run merge conflict resolution tools to resolve merge conflicts
ga: Rith uirlisí réitigh coinbhleachtaí cumaisc chun coinbhleachtaí

en: Run tasks to optimize Git repository data
ga: Rith tascanna chun sonraí stór Git a bharrfheabhsú

en: SHA1 COLLISION FOUND WITH %s !
ga: FUARTHAS IMBHALL SHA1 LE %s!

en: STARTTLS failed! %s
ga: Theip ar STARTTLS! %s

en: Salvage your data out of another SCM people love to hate
ga: Sábháil do chuid sonraí as SCM eile is breá le daoine fuath a thabhairt

en: Saved working directory and index state %s
ga: Eolaire oibre shábháilte agus staid innéacs %s

en: Scalar enlistments require a worktree
ga: Teastaíonn crann oibre ó liostú scalar

en: Scanning merged commits
ga: Tiomanta cumaisc ag scanadh

en: See "git help gc" for manual housekeeping.
ga: Féach "git help gc" le haghaidh obair tí láimhe.

en: See 'git help <command>' to read about a specific subcommand
ga: Féach 'git help <command>'chun léamh faoi fho-ordú ar leith

en: See 'git help status' for information on how to improve this.
ga: Féach 'git help status' le haghaidh faisnéise maidir le conas é seo a fheabhsú.

en: See `man git check-ref-format`
ga: Féach `man git check-ref-format`

en: See git-pull(1) for details.
ga: Féach git-pull (1) le haghaidh sonraí.

en: Select items to delete
ga: Roghnaigh míreanna le scriosadh

en: Send a collection of patches as emails
ga: Seol bailiúchán paistí mar ríomhphoist

en: Send a collection of patches from stdin to an IMAP folder
ga: Seol bailiúchán paistí ó stdin chuig fillteán IMAP

en: Send archive back to git-archive
ga: Seol cartlann ar ais chuig git-archive

en: Send objects packed back to git-fetch-pack
ga: Seol rudaí pacáilte ar ais chuig git-fetch-pack

en: Send this email reply required
ga: Seol an freagra ríomhphoist riachtanach

en: Send this email? ([y]es|[n]o|[e]dit|[q]uit|[a]ll):
ga: An bhfuil tú ag iarraidh an ríomhphost seo a sheoladh? ([y]es|[n]o|[e]dit|[q]uit|[a]ll):

en: Sent %s
ga: Seoladh %s

en: Server does not allow request for unadvertised object %s
ga: Ní cheadaíonn freastalaí iarraidh ar réad neamhfhógraithe %s

en: Server does not support --deepen
ga: Ní thacaíonn freastalaí le --deepen

en: Server does not support --shallow-exclude
ga: Ní thacaíonn freastalaí le --shallow-exclude

en: Server does not support --shallow-since
ga: Ní thacaíonn freastalaí le --shallow-since

en: Server does not support STARTTLS! %s
ga: Ní thacaíonn freastalaí le STARTTLS! %s

en: Server does not support shallow clients
ga: Ní thacaíonn freastalaí le cliaint éadrom

en: Server does not support shallow requests
ga: Ní thacaíonn an freastalaí le hiarratais

en: Server does not support this repository's object format
ga: Ní thacaíonn freastalaí le formáid réad an stór seo

en: Server side implementation of Git over HTTP
ga: Cur i bhfeidhm taobh freastalaí Git thar HTTP

en: Server supports %s
ga: Tacaíonn freastalaí le %s

en: Server supports filter
ga: Tacaíonn freastalaí le sc

en: Server version is %.*s
ga: Is é leagan freastalaí %.*s

en: Should not be doing an octopus.
ga: Níor chóir go mbeadh sé ag déanamh ochtair.

en: Show a Git logical variable
ga: Taispeáin athróg loighciúil Git

en: Show branches and their commits
ga: Taispeáin brainsí agus a ngealltanais

en: Show canonical names and email addresses of contacts
ga: Taispeáin ainmneacha canónach agus seoltaí ríomhphoist teagmhál

en: Show changes between commits, commit and working tree, etc
ga: Taispeáin athruithe idir gealltanais, tiomantas agus crann oibre, srl

en: Show changes using common diff tools
ga: Taispeáin athruithe ag úsáid uirlisí coitianta diff

en: Show commit logs
ga: Taispeáin logaí tiomanta

en: Show information about files in the index and the working tree
ga: Taispeáin faisnéis faoi chomhaid san innéacs agus sa chrann oibre

en: Show logs with differences each commit introduces
ga: Taispeáin logaí le difríochtaí a thugann gach tiomantas

en: Show packed archive index
ga: Taispeáin an t-innéacs cartlainne

en: Show the working tree status
ga: Taispeáin stádas an chrann oibre

en: Show various types of objects
ga: Taispeáin cineálacha éagsúla rudaí

en: Show what revision and author last modified each line of a file
ga: Taispeáin an t-athbhreithniú agus an t-údar a mhodhnaigh gach líne de chomhad

en: Simple UNIX mbox splitter program
ga: Clár scoilteora mbox UNIX simplí

en: Simple merge did not work, trying automatic merge.
ga: Níor oibrigh an cumasc simplí, táim ag iarraidh cumasc uathoibríoch a dhéanamh.

en: Skipped patch '%s'.
ga: Paiste scipeáilte '%s'.

en: Skipping %s with backup suffix '%s'.
ga: Scaipeáil %s le hiarmhír cúltaca '%s'.

en: Skipping repository %s
ga: Ag scipeáil an stóras %s

en: Skipping submodule '%s'
ga: Fo-mhodúl '%s' a scipeáil

en: Skipping unmerged submodule %s
ga: Fo-mhodúl neamh-mheánaithe %s a scipeáil

en: Skipping: %.*s
ga: Scipeáil: %.*s

en: Some %s revs are not ancestors of the %s rev.
    git bisect cannot work properly in this case.
    Maybe you mistook %s and %s revs?
ga: Ní sinsear an %s rev iad roinnt revs %s
    Ní féidir le git bisect oibriú i gceart sa chás seo.
    B'fhéidir gur mheas tú %s agus %s revs?

en: Sorry, cannot edit this hunk
ga: Tá brón orainn, ní féidir an hunk seo a chur in eagar

en: Sorry, cannot split this hunk
ga: Tá brón orainn, ní féidir an hunk seo a roinnt

en: Sorry, only %d hunk available. | Sorry, only %d hunks available.
ga[0]: Tá brón orm, níl ach %d píosa ar fáil.
ga[1]: Tá brón orm, níl ach %d hunks ar fáil.
ga[2]: Tá brón orm, níl ach %d hunks ar fáil.

en: Sorting objects by packfile
ga: Rudaí a shórtáil de réir pacáiste

en: Specific git-branch actions:
ga: Gníomhartha sonracha git-branch:

en: Specifies intentionally untracked files to ignore
ga: Sonraíonn sé comhaid neamhrianaithe de ghnó le neamhaird

en: Specifying revisions and ranges for Git
ga: Athbhreithnithe agus raonta a shonrú do Git

en: Split into %d hunks.
ga: Roinn ina %d hunks.

en: Squash commit -- not updating HEAD
ga: Tiomantas Squash - gan HEAD a nuashonrú

en: Squash commit into empty head not supported yet
ga: Tiomann squash isteach i gceann folamh nach dtacaítear go fóill

en: Stage addition [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Breiseán céime [y, n, q, a, d%s,?]?

en: Stage deletion [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Scriosadh céime [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stage mode change [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Athrú modh stáitse [y, n, q, a, d%s,?]?

en: Stage this hunk [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Cuir an píosa seo ar stáitse [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Staged '%s' using previous resolution.
ga: '%s 'céim ag baint úsáide as réiteach roimhe seo.

en: Stash addition [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Breiseán stash [y, n, q, a, d%s,?]?

en: Stash deletion [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Scriosadh staise [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Stash mode change [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Athrú modh stash [y, n, q, a, d%s,?]?

en: Stash the changes in a dirty working directory away
ga: Stóráil na hathruithe in eolaire oibre salach ar shiúl

en: Stash this hunk [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: An bhfuil an carachtar seo [y,n,q,a,d%s,?] i bhfolach?

en: Stopped at %s
ga: Stop ag %s

en: Stopped at %s...  %.*s
ga: Stopadh ag %s...  %.*s

en: Stopped at HEAD
ga: Stopadh ag HEAD

en: Stray %s directory found.
    Use "git am --abort" to remove it.
ga: Fuarthas eolaire %s stray.
    Úsáid “git am --abort” chun é a bhaint.

en: Submodule '%s' (%s) registered for path '%s'
ga: Fo-mhodúl '%s' (%s) cláraithe le haghaidh cosán '%s'

en: Submodule '%s' (%s) unregistered for path '%s'
ga: Fo-mhodúl '%s' (%s) neamhchláraithe le haghaidh cosán '%s'

en: Submodule '%s' could not be updated.
ga: Ní fhéadfaí fo-mhodúl '%s' a nuashonrú.

en: Submodule (%s) branch configured to inherit branch from superproject, but the superproject is not on any branch
ga: Brainse fo-mhodúil (%s) atá cumraithe chun brainse a oidhreacht ó sárthionscadal, ach níl an sárthionscadal ar aon bhrainse

en: Submodule changes to be committed:
ga: Athruithe fo-mhodúil atá le tiomantas:

en: Submodule in commit %s at path: '%s' collides with a submodule named the same. Skipping it.
ga: Fo-mhodúl i dtiomantas %s ag an gcosán: imbhuaileann '%s' le fo-mhodúl darb ainm mar an gcéanna. Ag scipeáil é.

en: Submodule path '%s' not initialized
ga: Níor thosaigh cosán fo-mhodúil '%s'

en: Submodule path '%s': '%s %s'
ga: Conair fo-mhodúil '%s': '%s %s'

en: Submodule path '%s': checked out '%s'
ga: Conair fo-mhodúil '%s': seiceáil amach '%s'

en: Submodule path '%s': merged in '%s'
ga: Conair fo-mhodúil '%s': cumasc i '%s'

en: Submodule path '%s': rebased into '%s'
ga: Conair fo-mhodúil '%s': athbhunaithe go '%s'

en: Submodule work tree '%s' contains a .git directory. This will be replaced with a .git file by using absorbgitdirs.
ga: Tá eolair .git i gcrann oibre fo-mhodúil '%s'. Cuirfear comhad .git in ionad seo trí absorbgitdirs a úsáid.

en: Submodule work tree '%s' contains local modifications; use '-f' to discard them
ga: Tá modhnuithe áitiúla i gcrann oibre fo-mhodúil '%s'; bain úsáid as '-f' chun iad a dhiúscairt

en: Submodules changed but not updated:
ga: Fo-mhodúil athraithe ach gan nuashonrú:

en: Success
ga: Rath

en: Successfully rebased and updated %s.
ga: Athbhunaithe agus nuashonraithe %s go rathúil.

en: Summarize 'git log' output
ga: Achoimre ar aschur 'git log'

en: Summary email is empty, skipping it
ga: Tá ríomhphost achoimre folamh, ag scipeáil é

en: Support for <GIT_DIR>/info/grafts is deprecated
    and will be removed in a future Git version.
    
    Please use "git replace --convert-graft-file"
    to convert the grafts into replace refs.
    
    Turn this message off by running
    "git config set advice.graftFileDeprecated false"
ga: Tá tacaíocht d' <GIT_DIR>/info/grafts imithe
    agus bainfear é i leagan Git amach anseo.
    
    Úsáid le do thoil “git replace --convert-graft-file”
    chun na grafts a thiontú ina ionad refs.
    
    Cas an teachtaireacht seo as trí rith
    “git config socraigh advice.graftFileDeprecated bréagach”

en: Switch branches
ga: Athraigh brainsí

en: Switch branches or restore working tree files
ga: Athraigh brainsí nó cuir comhaid crainn oibre ar ais

en: Switched to a new branch '%s'
ga: Aistrithe go brainse nua '%s'

en: Switched to and reset branch '%s'
ga: Aistrigh agus athshocraigh brainse '%s'

en: Switched to branch '%s'
ga: Aistrithe go brainse '%s'

en: Synchronizing submodule url for '%s'
ga: Url fo-mhodúil a shioncrónú do '%s'

en: System Info
ga: Eolas Córais

en: Tag creation options
ga: Roghanna cruthaithe clibeanna

en: Tag listing options
ga: Roghanna liostaithe clibeanna

en: Testing mtime in '%s'
ga: Tástáil mtime i '%s'

en: Thank you for filling out a Git bug report!
    Please answer the following questions to help us understand your issue.
    
    What did you do before the bug happened? (Steps to reproduce your issue)
    
    What did you expect to happen? (Expected behavior)
    
    What happened instead? (Actual behavior)
    
    What's different between what you expected and what actually happened?
    
    Anything else you want to add:
    
    Please review the rest of the bug report below.
    You can delete any lines you don't wish to share.
ga: Go raibh maith agat as tuarascáil fabht Git a líonadh!
    Freagair na ceisteanna seo a leanas le do thoil chun cabhrú linn do cheist a thuiscint
    
    Cad a rinne tú sular tharla an fabht? (Céimeanna chun d'eisiúint a atáirgeadh)
    
    Cad a bhí tú ag súil go dtarlódh? (Iompar ag súil leis)
    
    Cad a tharla ina ionad sin? (Iompar iarbhír)
    
    Cad atá difriúil idir an méid a bhí súil agat leis agus cad a tharla i ndáiríre
    
    Aon rud eile a theastaíonn uait a chur leis:
    
    Déan athbhreithniú ar an chuid eile den tuarascáil fabht thíos.
    Is féidir leat aon línte nach dteastaíonn uait a roinnt a scriosadh.

en: The %s configuration remote.pushDefault in:
    	%s:%d
    now names the non-existent remote '%s'
ga: An cumraíocht %s remote.pushDefault i:
     %s: %d
    ainmníonn anois an iargúlta nach bhfuil ann '%s'

en: The '%s' hook was ignored because it's not set as executable.
    You can disable this warning with `git config set advice.ignoredHook false`.
ga: Rinneadh neamhaird ar an gcroca '%s' toisc nach bhfuil sé socraithe mar infheidhmithe.
    Is féidir leat an rabhadh seo a dhíchumasú le `git config set advice.ignoredHook false `.

en: The --edit-todo action can only be used during interactive rebase.
ga: Ní féidir an gníomh --edit-todo a úsáid ach le linn athbhunú idirghníomhach.

en: The -b/--binary option has been a no-op for long time, and
    it will be removed. Please do not use it anymore.
ga: Tá an rogha -b/--binary neamh-op le fada an lá, agus
    bainfear é. Ná húsáid é níos mó le do thoil.

en: The -m/-F/-c/-C options have been deprecated for the 'edit' subcommand.
    Please use 'git notes add -f -m/-F/-c/-C' instead.
ga: Tá na roghanna -M/-f/-c/-c curtha as an bhfo-ordú 'eagarthóireach'.
    Úsáid le do thoil 'git notes add -f -m/-f/-c/-C' ina ionad.

en: The 1st commit message will be skipped:
ga: Scaipfear an chéad teachtaireacht tiomanta:

en: The <src> part of the refspec is a blob object.
    Did you mean to tag a new blob by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
ga: Is <src>réad blob é an chuid den refspec.
    An raibh sé i gceist agat blob nua a chlibeáil trí bhrú chuig
    '%s:refs/tags/%s'?

en: The <src> part of the refspec is a commit object.
    Did you mean to create a new branch by pushing to
    '%s:refs/heads/%s'?
ga: Is <src>réad tiomanta í an chuid den refspec.
    An raibh i gceist agat brainse nua a chruthú trí bhrú chuig
    '%s:refs/heads/%s'?

en: The <src> part of the refspec is a tag object.
    Did you mean to create a new tag by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
ga: Is <src>réad clibeanna é an chuid den refspec.
    An raibh i gceist agat clib nua a chruthú trí bhrú chuig
    '%s:refs/tags/%s'?

en: The <src> part of the refspec is a tree object.
    Did you mean to tag a new tree by pushing to
    '%s:refs/tags/%s'?
ga: Is <src>réad crann í an chuid den refspec.
    An raibh sé i gceist agat crann nua a chlibeáil trí bhrú chuig
    '%s:refs/tags/%s'?

en: The Git concept guides are:
ga: Is iad na treoracha coincheap Git:

en: The Git repository browser
ga: Brabhsálaí stór Git

en: The bundle file format
ga: An formáid comhaid beartán

en: The bundle records a complete history.
ga: Taifeadann an beartán stair iomlán.

en: The bundle uses this filter: %s
ga: Úsáideann an beartán an scagaire seo: %s

en: The bundle uses this hash algorithm: %s
ga: Úsáideann an beartán an algartam hash seo: %s

en: The candidates are:
    %s
ga: Is iad na hiarrthóirí:
    %s

en: The commit message #%d will be skipped:
ga: Scaipfear an teachtaireacht tiomanta #%d:

en: The current branch %s has multiple upstream branches, refusing to push.
ga: Tá brainsí iolracha suas srutha ag an mbrainse reatha %s, ag diúltú brú.

en: The current branch %s has no upstream branch.
    To push the current branch and set the remote as upstream, use
    
        git push --set-upstream %s %s
    %s
ga: Níl brainse suas srutha ag an mbrainse reatha %s.
    Chun an brainse reatha a bhrú agus an iargúlta a shocrú mar thuas an sruth, bain úsáid as
    
        git push --set-upstream %s %s
    %s

en: The current patch is empty.
ga: Tá an paiste reatha folamh.

en: The destination you provided is not a full refname (i.e.,
    starting with "refs/"). We tried to guess what you meant by:
    
    - Looking for a ref that matches '%s' on the remote side.
    - Checking if the <src> being pushed ('%s')
      is a ref in "refs/{heads,tags}/". If so we add a corresponding
      refs/{heads,tags}/ prefix on the remote side.
    
    Neither worked, so we gave up. You must fully qualify the ref.
ga: Ní ainm athainmnithe iomlán é an ceann scríbe a sholáthair tú (i.e., 
    ag tosú le "refs/"). Rinneamar iarracht buille faoi thuairim a thabhairt faoi cad a bhí i gceist agat le:
    
    - Ag lorg tagartha a mheaitseálann '%s' ar an taobh iargúlta.
    - Ag seiceáil an bhfuil an <src> atá á bhrú ('%s') ina thagairt 
      i "refs/{heads,tags}/". Más ea, cuirimid réimír comhfhreagrach r
      efs/{heads,tags}/ leis ar an taobh iargúlta.
    
    Níor oibrigh ceachtar acu, mar sin thugamar suas. Caithfidh tú an tagairt a cháiliú go hiomlán.

en: The file '%s' contains a byte order mark (BOM). Please use UTF-%.*s as working-tree-encoding.
ga: Tá marc ordaithe beart (BOM) sa chomhad '%s'. Bain úsáid as UTF-%.*s mar ionchódú crann oibre le do thoil.

en: The file '%s' is missing a byte order mark (BOM). Please use UTF-%sBE or UTF-%sLE (depending on the byte order) as working-tree-encoding.
ga: Tá marc ordaithe beart (BOM) ar iarraidh sa chomhad '%s'. Bain úsáid as UTF-%sBE nó UTF-%sLE (ag brath ar ord na mbeart) mar ionchódú crann oibre.

en: The following files are 8bit, but do not declare a Content-Transfer-Encoding.
ga: Is iad na comhaid seo a leanas 8bit, ach ná dearbhaíonn siad Ionchódú Aistrithe Ábhar.

en: The following paths and/or pathspecs matched paths that exist
    outside of your sparse-checkout definition, so will not be
    updated in the index:
ga: Meaitseáil na cosáin agus/nó na cosáin seo a leanas cosáin ann
    lasmuigh de do shainmhíniú seiceála neamhchoitianta, mar sin ní bheidh
    nuashonraithe san innéacs:

en: The following paths are ignored by one of your .gitignore files:
ga: Déanann ceann de do chomhaid .gitignore neamhaird ar na cosáin seo a leanas:

en: The following paths are not up to date and were left despite sparse patterns:
    %s
ga: Níl na cosáin seo a leanas cothrom le dáta agus fágadh iad in ainneoin patrúin neamhchoitianta:
    %s

en: The following paths are unmerged and were left despite sparse patterns:
    %s
ga: Tá na cosáin seo a leanas gan chumasc agus fágadh iad in ainneoin patrúin neamhchoitianta:
    %s

en: The following paths have been moved outside the
    sparse-checkout definition but are not sparse due to local
    modifications.
ga: Tá na cosáin seo a leanas bogadh taobh amuigh den
    sainmhíniú seiceála neamhchoitianta ach níl siad neamhchoitiúil mar gheall ar an
    modhnuithe.

en: The following paths were already present and thus not updated despite sparse patterns:
    %s
ga: Bhí na cosáin seo a leanas i láthair cheana féin agus dá bhrí sin níor nuashonraíodh in ainneoin
    %s

en: The following submodule paths contain changes that can
    not be found on any remote:
ga: Tá athruithe ar féidir leis na cosáin fo-mhodúil seo a leanas
    nach bhfuil le fáil ar aon iargúlta:

en: The following untracked working tree files would be overwritten by %s:
    %%s
ga: Bheadh %s na comhaid crann oibre neamhrianaithe seo a leanas a fhorscríobh:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be overwritten by %s:
    %%sPlease move or remove them before you %s.
ga: Bheadh %s na comhaid crann oibre neamhrianaithe seo a leanas a fhorscríobh:
    %%sDo thoil bog nó bain iad roimh %s.

en: The following untracked working tree files would be overwritten by checkout:
    %%s
ga: Déanfaí na comhaid crann oibre neamhrianaithe seo a leanas a fhorscríobh trí sheiceáil:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be overwritten by checkout:
    %%sPlease move or remove them before you switch branches.
ga: Déanfaí na comhaid crann oibre neamhrianaithe seo a leanas a fhorscríobh trí sheiceáil:
    %%sBogadh nó bain iad sula n-athraíonn tú brainsí.

en: The following untracked working tree files would be overwritten by merge:
    %%s
ga: Déanfaí na comhaid crann oibre neamhrianaithe seo a leanas a fhorscríobh trí chumasc:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be overwritten by merge:
    %%sPlease move or remove them before you merge.
ga: Déanfaí na comhaid crann oibre neamhrianaithe seo a leanas a fhorscríobh trí chumasc:
    %%sDo thoil bog nó bain iad sula ndéanann tú cumasc.

en: The following untracked working tree files would be removed by %s:
    %%s
ga: Bainfí %s na comhaid crann oibre neamhrianaithe seo a leanas:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be removed by %s:
    %%sPlease move or remove them before you %s.
ga: Bainfí %s na comhaid crann oibre neamhrianaithe seo a leanas:
    %%sDo thoil bog nó bain iad roimh %s.

en: The following untracked working tree files would be removed by checkout:
    %%s
ga: Bainfí na comhaid crann oibre gan rianú seo a leanas trí sheiceáil:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be removed by checkout:
    %%sPlease move or remove them before you switch branches.
ga: Bainfí na comhaid crann oibre gan rianú seo a leanas trí sheiceáil:
    %%sBogadh nó bain iad sula n-athraíonn tú brainsí.

en: The following untracked working tree files would be removed by merge:
    %%s
ga: Bainfí na comhaid crann oibre gan rianú seo a leanas trí chumasc:
    %%s

en: The following untracked working tree files would be removed by merge:
    %%sPlease move or remove them before you merge.
ga: Bainfí na comhaid crann oibre gan rianú seo a leanas trí chumasc:
    %%sDo thoil bog nó bain iad sula ndéanann tú a chumasc.

en: The last gc run reported the following. Please correct the root cause
    and remove %s
    Automatic cleanup will not be performed until the file is removed.
    
    %s
ga: Tuairiscigh an rith gc deireanach an méid seo a leanas Ceartaigh an bunchúis le do thoil
    agus bain %s
    Ní dhéanfar glantachán uathoibríoch go dtí go mbainfear an comhad.
    
    %s

en: The main working tree cannot be locked or unlocked
ga: Ní féidir an príomhchrann oibre a ghlasáil nó a dhíghlasáil

en: The merge base %s is %s.
    This means the first '%s' commit is between %s and [%s].
ga: Is é an bonn cumaisc %s ná %s.
    Ciallaíonn sé seo go bhfuil an chéad thiomantas '%s' idir %s agus [%s].

en: The merge base %s is bad.
    This means the bug has been fixed between %s and [%s].
ga: Tá an bonn cumaisc %s go dona.
    Ciallaíonn sé seo go bhfuil an fabht socraithe idir %s agus [%s].

en: The merge base %s is new.
    The property has changed between %s and [%s].
ga: Tá an bonn cumaisc %s nua.
    Tá athrú tagtha ar an maoin idir %s agus [%s].

en: The permissions on your socket directory are too loose; other
    users may be able to read your cached credentials. Consider running:
    
    	chmod 0700 %s
ga: Tá na ceadanna ar d'eolaire soicéad ró-scaoilte; eile
    b'fhéidir go mbeidh úsáideoirí in ann do dhintiúir taiscéadaithe a léamh. Smaoinigh ar rith:
    
     chmod 0700 %s

en: The pre-rebase hook refused to rebase.
ga: Dhiúltaigh an crúca réamh-athbhunú a athbhunú.

en: The previous cherry-pick is now empty, possibly due to conflict resolution.
    If you wish to commit it anyway, use:
    
        git commit --allow-empty
ga: Tá an pioc silíní roimhe seo folamh anois, b'fhéidir mar gheall ar réiteach coinbhleachta.
    Más mian leat é a dhéanamh ar aon nós, bain úsáid as:
    
        git commit --allow-empty

en: The required SMTP server is not properly defined.
ga: Níl an freastalaí SMTP riachtanach sainmhínithe i gceart.

en: The selected hunks do not apply to the index!
ga: Ní bhaineann na hunks roghnaithe leis an innéacs!

en: The standard helper program to use with git-merge-index
ga: An clár cúntóra caighdeánach le húsáid le git-merge-index

en: The stash entry is kept in case you need it again.
ga: Coinnítear an iontráil stash ar eagla go dteastaíonn sé uait arís.

en: The tag message has been left in %s
ga: Tá an teachtaireacht clib fágtha i %s

en: The upstream branch of your current branch does not match
    the name of your current branch.  To push to the upstream branch
    on the remote, use
    
        git push %s HEAD:%s
    
    To push to the branch of the same name on the remote, use
    
        git push %s HEAD
    %s%s
ga: Ní mheaitseálann an brainse suas srutha de do bhrainse reatha
    ainm do bhrainse reatha. Chun brú go dtí an bhrainse suas srutha
    ar an iargúlta, bain úsáid as
    
        git push %s HEAD:%s
    
    Chun brú chuig an mbrainse den ainm céanna ar an iargúlta, bain úsáid as
    
        git push %s HEAD
    %s%s

en: There are multiple remotes whose fetch refspecs map to the remote
    tracking ref '%s':
    %s
    This is typically a configuration error.
    
    To support setting up tracking branches, ensure that
    different remotes' fetch refspecs map into different
    tracking namespaces.
ga: Tá iomadúla iargúlta ann a bhfuil a léarscáil athfheidhmithe a fháil chuig an iargúlta
    tagairt rianaithe '%s':
    %s
    De ghnáth is earráid chumraíochta é seo.
    
    Chun tacú le brainsí rianaithe a bhunú, cinntigh go
    faigheann ciananna éagsúla léarscáil speisiúcháin go difriúil
    spaisí ainmneacha a rianú.

en: There are no candidates for merging among the refs that you just fetched.
ga: Níl aon iarrthóirí ann chun cumasc i measc na gcomharthaí a fuair tú díreach.

en: There are too many unreachable loose objects; run 'git prune' to remove them.
ga: Tá an iomarca rudaí scaoilte neamh-inrochtana ann; reáchtáil 'git prune' chun iad a bhaint.

en: There is no candidate for rebasing against among the refs that you just fetched.
ga: Níl aon iarrthóir ann chun athbhreithniú i measc na n-airíonna a fuair tú díreach.

en: There is no merge in progress (MERGE_HEAD missing).
ga: Níl aon chumasc ar siúl (MERGE_HEAD ar iarraidh).

en: There is no merge to abort (MERGE_HEAD missing).
ga: Níl aon chumasc ann chun deireadh a chur (MERGE_HEAD ar iarraidh).

en: There is no tracking information for the current branch.
ga: Níl aon fhaisnéis rianaithe don bhrainse reatha.

en: These are common Git commands used in various situations:
ga: Seo orduithe coitianta Git a úsáidtear i gcásanna éagsúla:

en: Things common to various protocols
ga: Rudaí coitianta le prótacail éagsúla

en: This is a combination of %d commits.
ga: Is meascán de ghealltanais %d é seo.

en: This is the 1st commit message:
ga: Seo an chéad teachtaireacht tiomanta:

en: This is the commit message #%d:
ga: Seo an teachtaireacht tiomanta #%d:

en: To avoid this message, use "drop" to explicitly remove a commit.
    
    Use 'git config rebase.missingCommitsCheck' to change the level of warnings.
    The possible behaviours are: ignore, warn, error.
ga: Chun an teachtaireacht seo a sheachaint, bain úsáid as “titim” chun tiomantas a bhaint go sainráite.
    
    Úsáid 'git config rebase.missingCommitsCheck' chun leibhéal na rabhaidh a athrú.
    Is iad na hiompraíochtaí féideartha: neamhaird a dhéanamh, rabhadh, earráid.

en: To correct the sparsity of these paths, do the following:
    * Use "git add --sparse <paths>" to update the index
    * Use "git sparse-checkout reapply" to apply the sparsity rules
ga: Chun neamhghnáth na gcosáin seo a cheartú, déan an méid seo a leanas:
    * Úsáid “git add --sparse<paths>" chun an t-innéacs a nuashonrú
    * Úsáid “git sparse-checkout reapply” chun na rialacha neamhchoitianta a chur i bhfeidhm

en: To record the empty patch as an empty commit, run "%s --allow-empty".
ga: Chun an paiste folamh a thaifeadadh mar thiomantas folamh, reáchtáil “%s --allow-empty”.

en: To restore the original branch and stop patching, run "%s --abort".
ga: Chun an brainse bunaidh a chur ar ais agus stopadh le patáil, reáchtáil “%s --abort”.

en: To whom should the emails be sent (if anyone)?
ga: Cé chuige ba chóir na ríomhphoist a sheoladh (más duine ar bith)?

en: Too many arguments.
ga: An iomarca argóintí.

en: Too many revisions specified:%s
ga: Sonraítear an iomarca athbhreithnithe: %s

en: Trailing backslash
ga: Cúlbhraith rianaithe

en: Traversing cruft objects
ga: Ag trasnú ar rudaí cruth

en: Trying merge strategy %s...
ga: Ag iarraidh straitéis cumaisc %s...

en: Trying really trivial in-index merge...
ga: Ag triail a dhéanamh cumasc in-innéacs fíor-thrá

en: Trying simple merge with $pretty_name
ga: Ag iarraidh cumasc simplí le $pretty_name

en: Tweaking diff output
ga: Aschur difriúil a athrú

en: Type
ga: Cineál

en: URL '%s' uses plaintext credentials
ga: Úsáideann URL '%s' dhintiúir téacs simplí

en: Uh oh. Your system reports no Git commands at all.
ga: Ó, a Dhia. Ní thuairiscíonn do chóras aon orduithe Git ar chor ar bith.

en: Unable to add merge result for '%s'
ga: Ní féidir toradh cumaisc a chur le haghaidh '%s'

en: Unable to checkout '%s' in submodule path '%s'
ga: Ní féidir '%s' a sheiceáil i gcosán fo-mhodúil '%s'

en: Unable to create '%s.lock': %s
ga: Ní féidir '%s.lock' a chruthú: %s

en: Unable to create '%s.lock': %s.
    
    Another git process seems to be running in this repository, e.g.
    an editor opened by 'git commit'. Please make sure all processes
    are terminated then try again. If it still fails, a git process
    may have crashed in this repository earlier:
    remove the file manually to continue.
ga: Ní féidir '%s.lock' a chruthú: %s.
    
    Is cosúil go bhfuil próiseas git eile ag rith sa stór seo, e.g.
    eagarthóir a osclaíodh ag 'git commit'. Déan cinnte le do thoil gach próiseas
    foirceanntar ansin déan iarracht arís. Má theipeann air fós, próiseas git
    d'fhéadfadh go mbeadh sé titim sa stór seo níos luaithe:
    bain an comhad de láimh chun leanúint ar aghaidh.

en: Unable to create FSEventStream.
ga: Ní féidir FSeventStream a chruthú.

en: Unable to determine absolute path of git directory
ga: Ní féidir cosán iomlán eolaire git a chinneadh

en: Unable to fetch in submodule path '%s'
ga: Ní féidir le cosán fo-mhodúil '%s' a fháil

en: Unable to fetch in submodule path '%s'; trying to directly fetch %s:
ga: Ní féidir cosán fo-mhodúil '%s' a fháil; ag iarraidh %s a fháil go díreach:

en: Unable to find %s revision in submodule path '%s'
ga: Ní féidir athbhreithniú %s a aimsiú i gcosán fo-mhodúil '%s'

en: Unable to find common commit with $pretty_name
ga: Ní féidir tiomantas coiteann a fháil le $pretty_name

en: Unable to find current revision in submodule path '%s'
ga: Ní féidir an t-athbhreithniú reatha a fháil i gcosán fo-mhodúil '%s'

en: Unable to initialize SMTP properly. Check config and use --smtp-debug.
ga: Ní féidir SMTP a thionscnamh i gceart. Seiceáil configí agus bain úsáid as --smtp-debug.

en: Unable to merge '%s' in submodule path '%s'
ga: Ní féidir '%s' a chumasc i gcosán fo-mhodúil '%s'

en: Unable to push submodule '%s'
ga: Ní féidir an fho-mhodúl '%s' a bhrú

en: Unable to read current working directory
ga: Ní féidir eolaire oibre reatha a léamh

en: Unable to rebase '%s' in submodule path '%s'
ga: Ní féidir '%s' a athbhunú i gcosán fo-mhodúil '%s'

en: Unable to write index.
ga: Ní féidir innéacs a scríobh.

en: Unable to write new index file
ga: Ní féidir comhad innéacs nua a scríobh

en: Unbundling objects
ga: Rudaí a dhícheangal

en: Unexpected option --output
ga: Rogha gan choinne --output

en: Unexpected option --remote
ga: Rogha gan choinne --remote

en: Unexpected stash response: '%s'
ga: Freagra stash gan choinne: '%s'

en: Unexpected tail checksum for %s (disk corruption?)
ga: Seicsum eireaball gan choinne do %s (éilliú diosca?)

en: Unhandled subcommand '%s'
ga: Foordú neamh-láimhseáilte '%s'

en: Unimplemented pathspec magic '%c' in '%s'
ga: Draíocht pathspec neamh-chur i bhfeidhm '%c' i '%s'

en: Unknown --confirm setting: '%s'
ga: Socrú --confirm anaithnid: '%s'

en: Unknown --suppress-cc field: '%s'
ga: Réimse anaithnid --suppress-cc: '%s'

en: Unknown archive format '%s'
ga: Formáid cartlainne anaithnid '%s'

en: Unknown command '%s' (use '?' for help)
ga: Ordú anaithnid '%s' (bain úsáid as '?' le haghaidh cabhair)

en: Unknown hash algorithm
ga: Algartam hash anaithnid

en: Unknown rebase backend: %s
ga: Cúltaca athbhunaithe anaithnid: %s

en: Unknown rebase-merges mode: %s
ga: Modh rebase-chumaisc anaithnid: %s

en: Unknown value for 'diff.submodule' config variable: '%s'
ga: Luach anaithnid d'athróg cumraithe 'diff.submodule': '%s'

en: Unknown value for http.proactiveauth
ga: Luach anaithnid do http.proactiveauth

en: Unmatched ( or \(
ga: Gan chomhoiriúnú (nó\ (

en: Unmatched ) or \)
ga: Gan chomhoiriúnú) nó\)

en: Unmatched [ or [^
ga: Gan chomhoiriúnú [nó [^

en: Unmatched \{
ga: Gan comhoiriúnú\ {

en: Unmerged paths:
ga: Cosáin neamh-chumasaithe:

en: Unpack objects from a packed archive
ga: Díphacáil rudaí ó chartlann pacáilte

en: Unpacking objects
ga: Rudaí a dhíphacáil

en: Unstage addition [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Breiseán gan stáitse [y, n, q, a, d%s,?]?

en: Unstage deletion [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Scriosadh gan stáitse [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Unstage mode change [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Athrú ar mhodh gan stáitse [y, n, q, a, d%s,?]?

en: Unstage this hunk [y,n,q,a,d%s,?]?
ga: Dí-stáitseáil an píosa beag seo den stáitse [y,n,q,a,d%s,?]?

en: Unstaged changes after refreshing the index:
ga: Athruithe gan stáitse tar éis an t-innéacs a athnuachan:

en: Unstaged changes after reset:
ga: Athruithe gan stáitse tar éis athshocrú:

en: Unsupported SSL backend '%s'. Supported SSL backends:
ga: '%s' cúltaca SSL gan tacaíocht. Cúltaca SSL tacaithe:

en: Unsupported combination of ignored and untracked-files arguments
ga: Teaglaim gan tacaíocht d'argóintí comhaid a neamhaird agus gan rianú

en: Untracked cache disabled
ga: Taisce neamhrianaithe míchumasaithe

en: Untracked cache enabled for '%s'
ga: Cumasaíodh taisce neamhrianaithe do '%s'

en: Untracked files
ga: Comhaid neamhrianaithe

en: Untracked files not listed%s
ga: Comhaid neamhrianaithe nár liostaíodh %s

en: Update
ga: Nuashonraigh

en: Update auxiliary info file to help dumb servers
ga: Nuashonraigh comhad faisnéise cúnta chun cabhrú le freastalaithe

en: Update remote refs along with associated objects
ga: Nuashonraigh iargúlta mar aon le rudaí gaolmhara

en: Update the object name stored in a ref safely
ga: Nuashonraigh ainm an réad atá stóráilte i dtagairt go sá

en: Updated %d path from %s | Updated %d paths from %s
ga[0]: Nuashonraíodh %d cosán ó %s
ga[1]: Nuashonraíodh %d cosán ó %s
ga[2]: Nuashonraíodh %d cosán ó %s

en: Updated %d path from the index | Updated %d paths from the index
ga[0]: Nuashonraíodh %d cosán ón innéacs
ga[1]: Nuashonraíodh %d cosán ón innéacs
ga[2]: Nuashonraíodh %d cosán ón innéacs

en: Updated preimage for '%s'
ga: Réamhíomhá nuashonraithe do '%s'

en: Updated tag '%s' (was %s)
ga: Clib nuashonraithe '%s' (bhí %s)

en: Updated the following refs with %s:
    %s
ga: Nuashonraíodh na hifríochtaí seo a leanas le %s:
    %s

en: Updates were rejected because a pushed branch tip is behind its remote
    counterpart. If you want to integrate the remote changes, use 'git pull'
    before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
ga: Diúltaíodh nuashonruithe toisc go bhfuil barr brainse brúite taobh thiar dá
    comhghleacaí. Más mian leat na hathruithe iargúlta a chomhtháthú, bain úsáid as 'git pull'
    sula ndéantar é a bhrú arís.
    Féach an 'Nóta faoi fast-forward 'i 'git push --help' le haghaidh sonraí.

en: Updates were rejected because the remote contains work that you do not
    have locally. This is usually caused by another repository pushing to
    the same ref. If you want to integrate the remote changes, use
    'git pull' before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
ga: Diúltaíodh nuashonruithe toisc go bhfuil obair nach ndéanann tú san iargúlta
    a bheith agat go háitiúil. De ghnáth bíonn stór eile ag brú chuig seo
    an tagairt chéanna. Más mian leat na hathruithe iargúlta a chomhtháthú, bain úsáid as
    'git tarraing' sula ndéantar é a bhrú arís.
    Féach an 'Nóta faoi fast-forward 'i 'git push --help' le haghaidh sonraí.

en: Updates were rejected because the tag already exists in the remote.
ga: Diúltaíodh nuashonruithe toisc go bhfuil an clib ann cheana féin sa iargúlta.

en: Updates were rejected because the tip of the remote-tracking branch has
    been updated since the last checkout. If you want to integrate the
    remote changes, use 'git pull' before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
ga: Diúltaíodh nuashonruithe toisc go bhfuil barr na brainse cianrianaithe
    nuashonraíodh ón tseiceáil deireanach. Más mian leat an
    athruithe iargúlta, bain úsáid as 'git pull' sula mbrú arís.
    Féach an 'Nóta faoi fast-forward 'i 'git push --help' le haghaidh sonraí.

en: Updates were rejected because the tip of your current branch is behind
    its remote counterpart. If you want to integrate the remote changes,
    use 'git pull' before pushing again.
    See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details.
ga: Diúltaíodh nuashonruithe toisc go bhfuil barr do bhrainse reatha taobh thiar de
    a mhacasamhail iargúlta. Más mian leat na hathruithe iargúlta a chomhtháthú,
    bain úsáid as 'git pull' sula mbrú arís.
    Féach an 'Nóta faoi fast-forward 'i 'git push --help' le haghaidh sonraí.

en: Updating %s
ga: Nuashonrú %s

en: Updating %s..%s
ga: Ag nuashonrú %s..%s

en: Updating an unborn branch with changes added to the index.
ga: Brainse breithe a nuashonrú le hathruithe curtha leis an innéacs.

en: Updating files
ga: Comhad a nuashonrú

en: Updating index flags
ga: Nuashonrú bratacha innéacs

en: Updating the following directories would lose untracked files in them:
    %s
ga: Chaillfeadh na n-eolairí seo a leanas a nuashonrú comhaid gan rianú iontu:
    %s

en: Use '--all' if you really want to deinitialize all submodules
ga: Úsáid '--all' más mian leat gach fo-mhodúl a dhíthionsú i ndáiríre

en: Use 'git am --show-current-patch=diff' to see the failed patch
ga: Úsáid 'git am --show-current-patch=diff' chun an paiste theip a fheiceáil

en: Use -f if you really want to add them.
ga: Úsáid -f más mian leat iad a chur leis i ndáiríre.

en: Use binary search to find the commit that introduced a bug
ga: Úsáid cuardach dénártha chun an gealltanas a thug isteach fabht a fháil

en: User-facing repository, command and file interfaces
ga: Comhéadain stór, ordaithe agus comhad atá os comhair úsáideora

en: User-facing repository, command and file interfaces:
ga: Stóráil, ordaithe agus comhéadain comhad atá os comhair úsáideora:

en: Using '%s' as the name for the initial branch. This default branch name
    is subject to change. To configure the initial branch name to use in all
    of your new repositories, which will suppress this warning, call:
    
    	git config --global init.defaultBranch <name>
    
    Names commonly chosen instead of 'master' are 'main', 'trunk' and
    'development'. The just-created branch can be renamed via this command:
    
    	git branch -m <name>
ga: Ag baint úsáide as '%s' mar ainm don bhrainse tosaigh. An ainm brainse réamhshocraithe
    tá sé faoi réir athraithe. Chun an t-ainm brainse tosaigh a chumrú le húsáid i ngach
    de do stór nua, a chuirfidh an rabhadh seo a chur faoi chois, glaoigh ar:
    
    	git config --global init.defaultBranch <name>
    
    Is iad na hainmneacha a roghnaítear go coitianta in ionad 'máistir' príomh ',' stoc 'agus
    'forbair'. Is féidir an brainse atá díreach cruthaithe a athainmniú tríd an ordú seo:
    
    	git branch -m <name>

en: Using index info to reconstruct a base tree...
ga: Eolas innéacs a úsáid chun bonn crann a athchóiriú...

en: Using the %s strategy to prepare resolving by hand.
ga: Ag baint úsáide as straitéis %s chun réiteach a ullmhú de láimh.

en: Validate packed Git archive files
ga: Bailíochtú comhaid cartlainne Git pacáilte

en: Value '%s' for submodule.alternateErrorStrategy is not recognized
ga: Luach '%s' le haghaidh submodule.alternateErrorStrategy ní aithnítear

en: Value '%s' for submodule.alternateLocation is not recognized
ga: Luach '%s' le haghaidh submodule.alternateLocation ní aithnítear

en: Verifies the connectivity and validity of the objects in the database
ga: Fíoraíonn sé nascacht agus bailíocht na rudaí sa bhunachar sonraí

en: Verifying OID order in multi-pack-index
ga: Ordú OID a fhíorú in innéacs il-phacáiste

en: Verifying commits in commit graph
ga: Gealltanna a fhíorú i ngraf tiomanta

en: Verifying object offsets
ga: Athshraith réada a fhíorú

en: WARNING: Avoiding applying %s -> %s rename to %s, because %s itself was renamed.
ga: RABHADH: Seachaint %s a chur i bhfeidhm -> %s a athainmniú go %s, toisc gur athainmníodh %s féin.

en: WARNING: Cannot find items matched by: %s
ga: RABHADH: Ní féidir míreanna a mheaitseáil le: %s a aimsiú

en: WARNING: Untracked file in way of tracked file!  Renaming
                %s -> %s
             to make room.
ga: RABHADH: Comhad neamhrianaithe ar bhealach comhad rianaithe!  Athainmniú
                %s -> %s
             chun seomra a dhéanamh.

en: WARNING: You called a Git command named '%s', which does not exist.
ga: RABHADH: Ghlaoigh tú ordú Git darb ainm '%s', nach bhfuil ann.

en: Warning: Could not retrieve Message-ID from server response.
ga: Rabhadh: Ní fhéadfaí teachtaireachtaí ID a aisghabháil ó fhreagairt freastalaí.

en: Warning: commit message did not conform to UTF-8.
    You may want to amend it after fixing the message, or set the config
    variable i18n.commitEncoding to the encoding your project uses.
ga: Rabhadh: níor chomhlíon teachtaireacht tiomanta le UTF-8.
    B'fhéidir gur mhaith leat é a leasú tar éis an teachtaireacht a shocrú, nó an cumraíocht a shocrú
    athróg i18N.CommitEncoding don ionchódú a úsáideann do thionscadal.

en: Warning: some commits may have been dropped accidentally.
    Dropped commits (newer to older):
ga: Rabhadh: b'fhéidir gur titim roinnt gealltanna de thaisme.
    Gealltanna titim (níos nuaí go níos sine):

en: Warning: you are leaving %d commit behind, not connected to
    any of your branches:
    
    %s
     | Warning: you are leaving %d commits behind, not connected to
    any of your branches:
    
    %s
ga[0]: Rabhadh: tá %d tiomantas á fhágáil agat, gan cheangal le haon cheann de do bhrainsí:
    
    %s
ga[1]: Rabhadh: tá %d tiomantas á bhfágáil agat i do dhiaidh, gan aon cheangal le haon cheann de do bhrainsí:
    
    %s
ga[2]: Rabhadh: tá %d tiomantas á bhfágáil agat i do dhiaidh, gan aon cheangal le haon cheann de do bhrainsí:
    
    %s

en: We are not bisecting.
ga: Nílimid ag déileáil.

en: We are not bisecting.
ga: Nílimid ag déileáil.

en: We cannot bisect more!
ga: Ní féidir linn níos mó a dhícheangal!

en: What now
ga: Cad anois

en: What to do with this address? ([q]uit|[d]rop|[e]dit):
ga: Cad atá le déanamh leis an seoladh seo? ([q]uit|[d]rop|[e]dit):

en: When finished, apply stashed changes with `git stash pop`
ga: Nuair a bheidh críochnaithe, cuir athruithe stashed i bhfeidhm le `git stash pop`

en: When you have resolved this problem, run "%s --continue".
ga: Nuair a bheidh an fhadhb seo réitithe agat, reáchtáil “%s --continue”.

en: Which 8bit encoding should I declare [UTF-8]?
ga: Cén ionchódú 8 giotán ba chóir dom a dhearbhú [UTF-8]?

en: Will not delete all non-push URLs
ga: Ní scriosfaidh sé gach URL neamh-bhrú

en: Wonderful.
ga: Iontach.

en: Would refuse to remove current working directory
ga: Dhiúltódh sé/sí an t-eolaire oibre reatha a bhaint

en: Would remove %s
ga: Bainfeadh %s

en: Would remove the following item: | Would remove the following items:
ga[0]: Bhainfeadh sé an mhír seo a leanas:
ga[1]: Bainfí na míreanna seo a leanas:
ga[2]: Bainfí na míreanna seo a leanas:

en: Would set upstream of '%s' to '%s' of '%s'
ga: Socródh sé suas sruth de '%s' go '%s' de '%s'

en: Would skip repository %s
ga: Scaipfeadh stóras %s

en: Write and verify Git commit-graph files
ga: Scríobh agus fíoraigh comhaid choimisi-graf Git

en: Write and verify multi-pack-indexes
ga: Innéacsanna il-phacáiste a scríobh agus a fhíorú

en: Write/edit the notes for the following object:
ga: Scríobh/cuir in eagar na nótaí don réad seo a leanas:

en: Writing objects
ga: Rudaí a scríobh

en: Writing out commit graph in %d pass | Writing out commit graph in %d passes
ga[0]: Ag scríobh amach graf tiomantais i %d pas
ga[1]: Ag scríobh amach graf tiomantais i %d pas
ga[2]: Ag scríobh amach graf tiomantais i %d pas

en: You appear to have cloned an empty repository.
ga: Is cosúil gur chlónaigh tú stór folamh.

en: You are attempting to fetch %s, which is in the commit graph file but not in the object database.
    This is probably due to repo corruption.
    If you are attempting to repair this repo corruption by refetching the missing object, use 'git fetch --refetch' with the missing object.
ga: Tá tú ag iarraidh %s a fháil, atá sa chomhad graf tiomanta ach nach bhfuil sa bhunachar sonraí réada.
    Is dócha go bhfuil sé seo mar gheall ar éilliú repo.
    Má tá tú ag iarraidh an éilliú repo seo a dheisiú tríd an réad atá in easnamh a athghabháil, bain úsáid as 'git fetch --refetch' leis an réad atá ar iarraidh.

en: You are currently bisecting, started from branch '%s'.
ga: Tá tú ag déileáil faoi láthair, tosaigh tú ó bhrainse '%s'.

en: You are currently bisecting.
ga: Tá tú ag déileáil faoi láthair.

en: You are currently cherry-picking commit %s.
ga: Tá tiomantas %s ag piocadh silíní faoi láthair.

en: You are currently editing a commit during a rebase.
ga: Tá tú ag eagarthóireacht tiomanta faoi láthair le linn athbhunaithe.

en: You are currently editing a commit while rebasing branch '%s' on '%s'.
ga: Tá tú ag eagarthóireacht faoi láthair agus tú ag athbhunú brainse '%s' ar '%s'.

en: You are currently rebasing branch '%s' on '%s'.
ga: Tá tú ag athbhunú brainse '%s' faoi láthair ar '%s'.

en: You are currently rebasing.
ga: Tá tú ag athbhunú faoi láthair.

en: You are currently reverting commit %s.
ga: Tá tiomantas %s á chur ar ais faoi láthair.

en: You are currently splitting a commit during a rebase.
ga: Tá tú ag roinnt tiomantas faoi láthair le linn athbhunaithe.

en: You are currently splitting a commit while rebasing branch '%s' on '%s'.
ga: Tá tiomantas á roinnt agat faoi láthair agus tú ag athbhunú brainse '%s' ar '%s'.

en: You are in a sparse checkout with %d%% of tracked files present.
ga: Tá tú i seiceáil neamhchoitianta le %d%% de na comhaid rianaithe i láthair.

en: You are in a sparse checkout.
ga: Tá tú i seiceáil neamhchoitianta.

en: You are in the middle of a cherry-pick -- cannot amend.
ga: Tá tú i lár rogha silíní - ní féidir leat leasú.

en: You are in the middle of a cherry-pick -- cannot reword.
ga: Tá tú i lár pioc silíní - ní féidir athfhocal a athfhocal.

en: You are in the middle of a merge -- cannot amend.
ga: Tá tú i lár cumaisc - ní féidir leat leasú.

en: You are in the middle of a merge -- cannot reword.
ga: Tá tú i lár cumaisc - ní féidir athfhocal a athfhocal.

en: You are in the middle of a rebase -- cannot amend.
ga: Tá tú i lár athbhunaithe - ní féidir leat leasú.

en: You are in the middle of an am session.
ga: Tá tú i lár seisiún am.

en: You are not currently on a branch.
ga: Níl tú ar bhrainse faoi láthair.

en: You are not currently on a branch.
    To push the history leading to the current (detached HEAD)
    state now, use
    
        git push %s HEAD:<name-of-remote-branch>
ga: Níl tú ar bhrainse faoi láthair.
    Chun an stair a bhrú mar thoradh ar an gceann reatha (CEAD scoite)
    stát anois, bain úsáid as
    
     git push %s HEAD:<ainm-na-brainse-cianda>

en: You are on a branch yet to be born
ga: Tá tú ar bhrainse nach rugadh fós

en: You are pushing to remote '%s', which is not the upstream of
    your current branch '%s', without telling me what to push
    to update which remote branch.
ga: Tá tú ag brú chuig '%s' iargúlta, nach bhfuil suas sruth
    do bhrainse reatha '%s', gan insint liom cad ba cheart a bhrú
    chun an brainse iargúlta a nuashonrú.

en: You asked to amend the most recent commit, but doing so would make
    it empty. You can repeat your command with --allow-empty, or you can
    remove the commit entirely with "git reset HEAD^".
ga: D'iarr tú an gealltanas is déanaí a leasú, ach déanfaí amhlaidh a dhéanamh
    folamh é. Is féidir leat d'ordú a athdhéanamh le --allow-empty, nó is féidir leat
    bain an tiomantas go hiomlán le “git reset HEAD^”.

en: You asked to pull from the remote '%s', but did not specify
    a branch. Because this is not the default configured remote
    for your current branch, you must specify a branch on the command line.
ga: D'iarr tú tarraingt ón iargúlta '%s', ach níor shonraigh tú
    brainse. Toisc nach é seo an cianda cumraithe réamhshocraithe
    do bhrainse reatha, ní mór duit brainse a shonrú ar an líne ordaithe.

en: You can amend the commit now, with
    
      git commit --amend %s
    
    Once you are satisfied with your changes, run
    
      git rebase --continue
ga: Féadfaidh tú an gealltanas a leasú anois, le
    
      git commit --amend %s
    
    Nuair a bheidh tú sásta le d'athruithe, rith
    
      git rebase --continue

en: You can fix this with 'git rebase --edit-todo' and then run 'git rebase --continue'.
    Or you can abort the rebase with 'git rebase --abort'.
ga: Is féidir leat é seo a shocrú le 'git rebase --edit-todo' agus ansin 'git rebase --continue' a rith.
    Nó is féidir leat an rebase a chur le 'git rebase --abort'.

en: You cannot update a remote ref that points at a non-commit object,
    or update a remote ref to make it point at a non-commit object,
    without using the '--force' option.
ga: Ní féidir leat tagairt iargúlta a nuashonrú a chuireann in iúl ar réad neamh-thiomanta,
    nó tagairt iargúlta a nuashonrú chun é a chur in iúl ar réad neamh-thiomanta,
    gan an rogha '--force' a úsáid.

en: You didn't specify any refspecs to push, and push.default is "nothing".
ga: Níor shonraigh tú aon refspec le brú, agus is é push.default “rud ar bith”.

en: You do not have a valid HEAD.
ga: Níl CEANN bailí agat.

en: You do not have the initial commit yet
ga: Níl an tiomantas tosaigh agat fós

en: You have created a nested tag. The object referred to by your new tag is
    already a tag. If you meant to tag the object that it points to, use:
    
    	git tag -f %s %s^{}
ga: Tá clib neadaithe cruthaithe agat. Is é an réad dá dtagraíonn do chlib nua
    clib cheana féin. Má bhí sé i gceist agat an réad a thugann sé in iúl dó a chlibeáil, bain úsáid as:
    
     clib git -f %s %s^ {}

en: You have divergent branches and need to specify how to reconcile them.
    You can do so by running one of the following commands sometime before
    your next pull:
    
      git config pull.rebase false  # merge
      git config pull.rebase true   # rebase
      git config pull.ff only       # fast-forward only
    
    You can replace "git config" with "git config --global" to set a default
    preference for all repositories. You can also pass --rebase, --no-rebase,
    or --ff-only on the command line to override the configured default per
    invocation.
ga: Tá brainsí éagsúla agat agus ní mór duit a shonrú conas iad a réiteach.
    Is féidir leat é sin a dhéanamh trí cheann de na horduithe seo a leanas a reáchtáil rud éigin
    do chéad tarraingt eile:
    
      git config pull.rebase false   # cumaisc
      git config pull.rebase true    # rebase
      git config pull.ff only      # tapa ar aghaidh amháin
    
    Is féidir leat “git config --global” a chur in ionad “git config” chun réamhshocrú a shocrú
    rogha do gach stórais. Is féidir leat pas a chur freisin --rebase, --no-rebase,
    nó --ff-only ar an líne ordaithe chun an réamhshocrú cumraithe in aghaidh a shárú
    ionghairm.

en: You have not concluded your cherry-pick (CHERRY_PICK_HEAD exists).
ga: Níor thug tú do phiocadh silíní i gcrích (CHERRY_PICK_HEAD ann).

en: You have not concluded your cherry-pick (CHERRY_PICK_HEAD exists).
    Please, commit your changes before you merge.
ga: Níor thug tú do phiocadh silíní i gcrích (CHERRY_PICK_HEAD ann).
    Déan do chuid athruithe a dhéanamh sula ndéanann tú cumasc.

en: You have not concluded your merge (MERGE_HEAD exists).
ga: Níor thug tú do chumasc i gcrích (MERGE_HEAD ann).

en: You have not concluded your merge (MERGE_HEAD exists).
    Please, commit your changes before you merge.
ga: Níor thug tú do chumasc i gcrích (MERGE_HEAD ann).
    Déan do chuid athruithe a dhéanamh sula ndéanann tú cumasc.

en: You have not concluded your notes merge (%s exists).
ga: Níor chríochnaigh tú do chuid nótaí a chumasc (%s ann).

en: You have not concluded your previous notes merge (%s exists).
    Please, use 'git notes merge --commit' or 'git notes merge --abort' to commit/abort the previous merge before you start a new notes merge.
ga: Níor chríochnaigh tú do chuid nótaí roimhe seo a chumasc (%s ann).
    Le do thoil, bain úsáid as 'git notes merge --commit 'nó 'git notes merge --abort' chun an cumasc roimhe seo a cheangail/deireadh a chur leis sula dtosaíonn tú le cumasc nótaí nua.

en: You have nothing to amend.
ga: Níl aon rud le leasú agat.

en: You have unmerged paths.
ga: Tá cosáin neamh-chumasaithe agat.

en: You may try updating the submodules using 'git checkout --no-recurse-submodules %s && git submodule update --init'
ga: Is féidir leat triail a bhaint as na fo-mhodúil a nuashonrú ag baint úsáide as 'git checkout --no-recurse-submodules %s && git submodule update --init'

en: You must edit all merge conflicts and then
    mark them as resolved using git add
ga: Ní mór duit gach coinbhleacht cumaisc a chur in eagar agus ansin
    iad a mharcáil mar réitigh ag úsáid git add

en: You must specify a repository to clone.
ga: Ní mór duit stór a shonrú le clónú.

en: You need to give me at least one %s and %s revision.
    You can use "git bisect %s" and "git bisect %s" for that.
ga: Ní mór duit athbhreithniú %s agus %s amháin ar a laghad a thabhairt dom.
    Is féidir leat “git bisect %s” agus “git bisect %s” a úsáid chuige sin.

en: You need to resolve your current index first
ga: Ní mór duit d'innéacs reatha a réiteach ar dtús

en: You need to run this command from the toplevel of the working tree.
ga: Ní mór duit an t-ordú seo a reáchtáil ó bharr an chrainn oibre.

en: You need to start by "git bisect start"
ga: Ní mór duit tosú ag “git bisect start”

en: You need to start by "git bisect start".
    You then need to give me at least one %s and %s revision.
    You can use "git bisect %s" and "git bisect %s" for that.
ga: Ní mór duit tosú ag “git bisect start”.
    Ansin ní mór duit athbhreithniú %s agus %s amháin ar a laghad a thabhairt dom.
    Is féidir leat “git bisect %s” agus “git bisect %s” a úsáid chuige sin.

en: You seem to have moved HEAD since the last 'am' failure.
    Not rewinding to ORIG_HEAD
ga: Is cosúil gur bhogadh tú HEAD ón teip 'am' deireanach.
    Gan athfhillte chuig ORIG_HEAD

en: You seem to have moved HEAD. Not rewinding, check your HEAD!
ga: Is cosúil gur bhogadh tú CEANN. Gan athfhillte, seiceáil do CHEANN!

en: You still have unmerged paths in your index.
    You should 'git add' each file with resolved conflicts to mark them as such.
    You might run `git rm` on a file to accept "deleted by them" for it.
ga: Tá cosáin neamh-chumasaithe agat fós i d'innéacs.
    Ba chóir duit gach comhad a 'chur leis 'git' le coinbhleachtaí réitithe chun iad a mharcáil mar sin.
    D'fhéadfá `git rm` a reáchtáil ar chomhad chun glacadh le “scriosta ag siad” dó.

en: You've added another git repository inside your current repository.
    Clones of the outer repository will not contain the contents of
    the embedded repository and will not know how to obtain it.
    If you meant to add a submodule, use:
    
    	git submodule add <url> %s
    
    If you added this path by mistake, you can remove it from the
    index with:
    
    	git rm --cached %s
    
    See "git help submodule" for more information.
ga: Chuir tú stór git eile leis taobh istigh de do stór reatha.
    Ní bheidh ábhar i gclóin an stór seachtrach
    an stór leabaithe agus ní bheidh a fhios acu conas é a fháil.
    Má bhí sé i gceist agat fo-mhodúl a chur leis, bain úsáid as:
    
     <url>Cuir submodule git %s
    
    Má chuir tú an cosán seo le botún, is féidir leat é a bhaint as an
    innéacs le:
    
    	git rm --cached %s
    
    Féach “git help submodule” le haghaidh tuilleadh faisnéise.

en: Your branch and '%s' have diverged,
    and have %d and %d different commit each, respectively.
     | Your branch and '%s' have diverged,
    and have %d and %d different commits each, respectively.
ga[0]: Tá do bhrainse agus '%s' scartha óna chéile,
    agus tá %d agus %d tiomnú difriúil acu faoi seach.
ga[1]: Tá do bhrainse agus '%s' scartha óna chéile,
    agus tá %d agus %d tiomnuithe difriúla acu faoi seach.
ga[2]: Tá do bhrainse agus '%s' scartha óna chéile,
    agus tá %d agus %d tiomnuithe difriúla acu faoi seach.

en: Your branch and '%s' refer to different commits.
ga: Tagraíonn do bhrainse agus '%s' do thiomnuithe difriúla.

en: Your branch is ahead of '%s' by %d commit.
     | Your branch is ahead of '%s' by %d commits.
ga[0]: Tá do bhrainse chun tosaigh ar '%s' le tiomantas %d.
ga[1]: Tá do bhrainse chun tosaigh ar '%s' le tiomantais %d.
ga[2]: Tá do bhrainse chun tosaigh ar '%s' le tiomantais %d.

en: Your branch is based on '%s', but the upstream is gone.
ga: Tá do bhrainse bunaithe ar '%s', ach tá an suas sruth imithe.

en: Your branch is behind '%s' by %d commit, and can be fast-forwarded.
     | Your branch is behind '%s' by %d commits, and can be fast-forwarded.
ga[0]: Tá do bhrainse taobh thiar de '%s' faoi %d tiomantas, agus is féidir é a luasghéarú ar aghaidh.
ga[1]: Tá do bhrainse taobh thiar de '%s' faoi %d tiomnuithe, agus is féidir é a luasghéarú ar aghaidh.
ga[2]: Tá do bhrainse taobh thiar de '%s' faoi %d tiomnuithe, agus is féidir é a luasghéarú ar aghaidh.

en: Your branch is up to date with '%s'.
ga: Tá do bhrainse cothrom le dáta le '%s'.

en: Your configuration specifies to merge with the ref '%s'
    from the remote, but no such ref was fetched.
ga: Sonraíonn do chumraíocht a chumasc leis an tagairt '%s'
    ón iargúlta, ach níor faightear aon tagairt den sórt sin.

en: Your current terms are %s for the old state
    and %s for the new state.
ga: Is iad na téarmaí reatha %s don seanstát
    agus %s don stát nua.

en: Your edited hunk does not apply. Edit again (saying "no" discards!) [y/n]?
ga: Ní bhaineann do chuid eagraithe. Cuir in eagar arís (ag rá "níl" cuirtear i leataobh é!) [y/n]?

en: Your filter must maintain a one-to-one correspondence
    between its input and output lines.
ga: Caithfidh do scagaire comhfhreagras duine le duine a choinneáil
    idir a línte ionchuir agus aschuir.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by %s:
    %%s
ga: Déanfadh %s d'athruithe áitiúla ar na comhaid seo a leanas a fhorscríobh:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by %s:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you %s.
ga: Déanfadh %s d'athruithe áitiúla ar na comhaid seo a leanas a fhorscríobh:
    %%sDéan do chuid athruithe nó iad a stóráil os comhair %s.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by checkout:
    %%s
ga: Déanfaí d'athruithe áitiúla ar na comhaid seo a leanas a fhorscríobh trí sheiceáil:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by checkout:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you switch branches.
ga: Déanfaí d'athruithe áitiúla ar na comhaid seo a leanas a fhorscríobh trí sheiceáil:
    %%sDéan d'athruithe nó déan iad a stóráil sula n-athraíonn tú brainsí.

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
      %s
ga: Déanfaí d'athruithe áitiúla ar na comhaid seo a leanas a fhorscríobh trí chumasc:
     %s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
    %%s
ga: Déanfaí d'athruithe áitiúla ar na comhaid seo a leanas a fhorscríobh trí chumasc:
    %%s

en: Your local changes to the following files would be overwritten by merge:
    %%sPlease commit your changes or stash them before you merge.
ga: Déanfaí d'athruithe áitiúla ar na comhaid seo a leanas a fhorscríobh trí chumasc:
    %%sDo chuid athruithe a dhéanamh nó cuir isteach iad sula ndéanann tú a chumasc.

en: Your name and email address were configured automatically based
    on your username and hostname. Please check that they are accurate.
    You can suppress this message by setting them explicitly. Run the
    following command and follow the instructions in your editor to edit
    your configuration file:
    
        git config --global --edit
    
    After doing this, you may fix the identity used for this commit with:
    
        git commit --amend --reset-author
ga: Cumraíodh d'ainm agus do sheoladh ríomhphoist bunaithe go huath
    ar d'ainm úsáideora agus d'ainm óstach. Seiceáil le do thoil go bhfuil siad cruinn.
    Is féidir leat an teachtaireacht seo a chosc trí iad a shocrú go sainráite. Rith an
    ag leanúint an t-ordú agus lean na treoracha i d'eagarthóir chun a chur in eagar
    do chomhad cumraíochta:
    
        git config --global --edit
    
    Tar éis duit é seo a dhéanamh, féadfaidh tú an aitheantas a úsáidtear don tiomantas seo a shocrú le:
    
        git commit --amend --reset-author

en: Your name and email address were configured automatically based
    on your username and hostname. Please check that they are accurate.
    You can suppress this message by setting them explicitly:
    
        git config --global user.name "Your Name"
        git config --global user.email you@example.com
    
    After doing this, you may fix the identity used for this commit with:
    
        git commit --amend --reset-author
ga: Cumraíodh d'ainm agus do sheoladh ríomhphoist bunaithe go huath
    ar d'ainm úsáideora agus d'ainm óstach. Seiceáil le do thoil go bhfuil siad cruinn.
    Is féidir leat an teachtaireacht seo a chosc trí iad a shocrú go sainráite:
    
        git config --global user.name "Your Name"
        git config --global user.email you@example.com
    
    Tar éis duit é seo a dhéanamh, féadfaidh tú an aitheantas a úsáidtear don tiomantas seo a shocrú le:
    
        git commit --amend --reset-author

en: Your stash currently has %d entry | Your stash currently has %d entries
ga[0]: Tá %d iontráil i do stash faoi láthair
ga[1]: Tá %d iontrálacha ar do stash faoi láthair
ga[2]: Tá %d iontrálacha ar do stash faoi láthair

en: [(A|C|D|M|R|T|U|X|B)...[*]]
ga: [(A|C|D|M|R|T|U|X|B)... [*]]

en: [(amend|reword):]commit
ga: [(leaso|athfhocal):] comhartha

en: [GLE %ld] could not convert path to UTF-8: '%.*ls'
ga: [GLE %ld] níorbh fhéidir an cosán a thiontú go UTF-8: '%.*ls'

en: [GLE %ld] could not get longname of '%s'
ga: Ní raibh [GLE %ld] in ann ainm fadainm '%s' a fháil

en: [GLE %ld] could not watch '%s'
ga: Ní raibh [GLE %ld] in ann féachaint ar '%s'

en: [GLE %ld] health thread could not open '%ls'
ga: [GLE %ld] ní fhéadfadh snáithe sláinte '%ls' a oscailt

en: [GLE %ld] health thread getting BHFI for '%ls'
ga: [GLE %ld] snáithe sláinte ag fáil BHFI do '%ls'

en: [GLE %ld] unable to get protocol information for '%ls'
ga: [GLE %ld] in ann faisnéis phrótacail a fháil do '%ls'

en: [GLE %ld] unable to open for read '%ls'
ga: [GLE %ld] nach féidir é a oscailt le haghaidh léamh '%ls'

en: [deleted]
ga: [scriosta]

en: [new branch]
ga: [brainse nua]

en: [new ref]
ga: [tagartha nua]

en: [new tag]
ga: [tag nua]

en: [rejected]
ga: [diúltaithe]

en: [tag update]
ga: [Nuashonrú tag]

en: [up to date]
ga: [cothrom le dáta]

en: `batch-size` and `relogin` must be specified together (via command-line or configuration option)
ga: Caithfear `méid baisce' agus `athlogán' a shonrú le chéile (trí líne ordaithe nó rogha cumraíochta)

en: `rebase --preserve-merges` (-p) is no longer supported.
    Use `git rebase --abort` to terminate current rebase.
    Or downgrade to v2.33, or earlier, to complete the rebase.
ga: Ní thacaítear le `rebase --preserve-merges` (-p) a thuilleadh.
    Úsáid `git rebase --abort` chun rebase reatha a fhoirceannadh.
    Nó íosghrádú go v2.33, nó níos luaithe, chun an athbhunú a chur i gcrích.

en: `scalar list` does not take arguments
ga: Ní ghlacann `liosta scalar` argóintí

en: a %s revision is needed
ga: tá athbhreithniú %s ag teastáil

en: a 'file:' URL may not have a port number
ga: b'fhéidir nach mbeadh uimhir chalafoirt ag URL 'file: '

en: a URI for downloading bundles before fetching from origin remote
ga: a URI chun cuachtaí a íoslódáil sula n-iarrtar iad ó chianchéim tionscnaimh

en: a base commit must be provided with --upstream or --onto
ga: caithfear gealltanas bonn a sholáthar le --upstream nó --onto

en: a branch is expected, got '%s'
ga: táthar ag súil le brainse, fuair '%s'

en: a branch is expected, got commit '%s'
ga: táthar ag súil le brainse, fuair sé tiomantas '%s'

en: a branch is expected, got remote branch '%s'
ga: táthar ag súil le brainse, fuair brainse iargúlta '%s'

en: a branch is expected, got tag '%s'
ga: táthar ag súil le brainse, faightear tag '%s'

en: a branch named '%s' already exists
ga: tá brainse darb ainm '%s' ann cheana

en: a notes merge into %s is already in-progress at %s
ga: tá nótaí a chumasc i %s ar siúl cheana féin ag %s

en: abbrev length out of range: %d
ga: fad a ghiorrú lasmuigh den raon: %d

en: abort and check out the original branch
ga: déan deireadh a chur agus seiceáil ar an mbrainse bunaidh

en: abort but keep HEAD where it is
ga: déan deireadh ach coinnigh CEAD san áit a bhfuil sé

en: abort if fast-forward is not possible
ga: déan deireadh a chur ar aghaidh mura féidir go tapa ar aghaidh

en: abort notes merge
ga: cumaisc nótaí abort

en: abort the current in-progress merge
ga: deireadh a chur leis an gcumasc reatha atá ar siúl

en: abort the patching operation but keep HEAD where it is
ga: déan deireadh leis an oibríocht paisteála ach coinnigh CEAD san áit a bhfuil sé

en: accept a patch that touches outside the working area
ga: glacadh le paiste a théann lasmuigh den limistéar oibre

en: accept refs that update .git/shallow
ga: glacadh le hiarrachtaí a nuashonraíonn .git/shalach

en: accept refspecs from stdin
ga: glacadh le refspecs ó stdin

en: accepted promisor remote '%s' not found
ga: nár aimsíodh gealltanas iargúlta '%s'

en: act on remote-tracking branches
ga: gníomhú ar bhrainsí cianrianaithe

en: action
ga: gníomh

en: action if trailer already exists
ga: gníomh má tá leantóir ann cheana féin

en: action if trailer is missing
ga: gníomh má tá leantóir ar iarraidh

en: action when quoted CR is found
ga: gníomh nuair a aimsítear CR a luaitear

en: add 'prunable' annotation to worktrees older than <time>
ga: cuir anótáil 'prunable' le crainn oibre níos sine ná <time>

en: add (at most <n>) entries from shortlog to merge commit message
ga: cuir iontrálacha (ar a mh <n>éad) ó gearrlog chun teachtaireacht tiomanta a chumasc

en: add <pattern> to ignore rules
ga: cuir leis <pattern>na rialacha a neamhaird

en: add <rfc> (default 'RFC') before 'PATCH'
ga: cuir <rfc>(réamhshocraithe 'RFC') roimh 'PATCH'

en: add Cc: header
ga: cuir Cc leis: ceanntásc

en: add To: header
ga: cuir Le: ceanntásc

en: add URL
ga: cuir URL leis

en: add a Signed-off-by trailer
ga: cuir leantóir sínithe as

en: add a Signed-off-by trailer to each commit
ga: cuir leantóir sínithe le gach tiomantas

en: add a Signed-off-by trailer to the commit message
ga: cuir leantóir sínithe amach leis an teachtaireacht tiomanta

en: add a new line without altering any existing values
ga: líne nua a chur leis gan aon luachanna atá ann cheana a athrú

en: add a new variable: name value
ga: cuir athróg nua leis: luach ainm

en: add a signature
ga: cuir síniú

en: add a signature from a file
ga: cuir síniú ó chomhad

en: add branch
ga: cuir brainse

en: add changes from all tracked and untracked files
ga: cuir athruithe ó gach comhad rianaithe agus neamhrianaithe

en: add contents of untracked files to the staged set of changes
ga: cuir ábhar comhaid neamhrianaithe leis an tacar athruithe céimeádta

en: add custom trailer(s)
ga: cuir leantóir (í) saincheaptha

en: add email header
ga: ceanntásc ríomhphoist leis

en: add entries from standard input to the index
ga: cuir iontrálacha ón ionchur caighdeánach leis an innéacs

en: add exec lines after each commit of the editable list
ga: línte exec a chur leis tar éis gach tiomantas den liosta in-eagarthóireachta

en: add prerequisite tree info to the patch series
ga: cuir faisnéis rainn réamhriachtanais leis an tsraith paiste

en: add specified files to index for commit
ga: cuir comhaid sonraithe leis an innéacs le haghaidh tiomanta

en: add the specified entry to the index
ga: cuir an iontráil sonraithe leis an innéacs

en: add the standard git exclusions
ga: cuir na heisiaimh caighdeánacha git

en: add to index only; do not add content to object database
ga: cuir le hinnéacs amháin; ná cuir ábhar le bunachar sonraí réada

en: add untracked file to archive
ga: cuir comhad neamhrianaithe leis an gcartlann

en: add working tree state to the staged set of changes
ga: cuir stát crann oibre leis an tsraith athruithe céimeádta

en: add/add
ga: cuirte/cuir leis

en: added %d path
     | added %d paths
ga[0]: cuireadh %d cosán leis
ga[1]: %d cosán curtha leis
ga[2]: %d cosán curtha leis

en: added by them:
ga: a chuir siad leis:

en: added by us:
ga: curtha leis againn:

en: added with --lock
ga: cuireadh leis le --lock

en: adding embedded git repository: %s
ga: stór git leabaithe a chur leis: %s

en: adding files failed
ga: theip ar chomhaid a chur leis

en: additionally, your index contains uncommitted changes.
ga: ina theannta sin, tá athruithe neamhthiomanta i d'innéacs.

en: advance all branches contained in revision-range
ga: gach brainse atá sa raon athbhreithnithe a chur chun cinn

en: affected file '%s' is beyond a symbolic link
ga: tá an comhad tionchair '%s' níos faide ná nasc siombalach

en: after resolving the conflicts, mark the corrected paths
    with 'git add <paths>' or 'git rm <paths>'
ga: tar éis na coinbhleachtaí a réiteach, marcáil na cosáin cearta
    <paths>le 'git add <paths>'nó 'git rm'

en: ahead
ga: chun tosaigh

en: ahead %d
ga: ar aghaidh %d

en: ahead %d, behind %d
ga: tosaigh %d, taobh thiar de %d

en: alias '%s' changes environment variables.
    You can use '!git' in the alias to do this
ga: athraíonn alias '%s' athróga comhshaoil.
    Is féidir leat úsáid a bhaint as '!git' san alias chun é seo a dhéanamh

en: alias for --log (deprecated)
ga: alias le haghaidh --log (mísheasmhach)

en: alias for --only-trailers --only-input --unfold
ga: ainm le haghaidh --only-trailers --only-input --unfold

en: alias loop detected: expansion of '%s' does not terminate:%s
ga: aimsíodh lúb alias: ní chuirtear deireadh le leathnú '%s': %s

en: alias of --%s
ga: alias de --%s

en: all positive revisions given must be references
ga: caithfidh gach athbhreithniú dearfach a thugtar a bheith ina

en: allow adding an otherwise ignored submodule path
ga: ligean cosán fo-mhodúil a neamhaird a chur leis

en: allow adding otherwise ignored files
ga: ligean comhaid a neamhaird a chur leis

en: allow an external diff helper to be executed
ga: ligean do chúntóir diff seachtrach a fhorghníomhú

en: allow calling of grep(1) (ignored by this build)
ga: cead a ghlaoch grep (1) (neamhaird ag an tógáil seo)

en: allow commits with empty messages
ga: gealltanna a cheadú le teachtaireachtaí folamh

en: allow creation of more than one tree
ga: cead níos mó ná crann amháin a chruthú

en: allow explicitly ignored files to be overwritten
ga: ligean do chomhaid a dhéantar neamhaird air go sainrá

en: allow fall back on 3way merging if needed
ga: ligean titim siar ar chumasc 3bhealach más gá

en: allow fast-forward
ga: ligean go tapa ar aghaidh

en: allow fast-forward (default)
ga: ligean go tapa ar aghaidh (réamhshocraithe)

en: allow merging unrelated histories
ga: ligean stair neamhghaolmhara a chumasc

en: allow missing objects
ga: cead a cheadú rudaí

en: allow overlapping hunks
ga: cead a cheadú do na huncanna

en: allow pre-rebase hook to run
ga: ligean do chrúca réamh-athbhunaithe rith

en: allow rebasing commits with empty messages
ga: ligean do thiomantas a athbhunú le teachtaireachtaí folamh

en: allow recursive removal
ga: cead a bhaint athfhillteach

en: allow storing empty note
ga: ligean nóta folamh a stóráil

en: allow to print `undefined` names (default)
ga: cead a thabhairt d'ainmneacha “neamhshainithe” a phriontáil (réamhshocrú

en: allow updating entries outside of the sparse-checkout cone
ga: ligean iontrálacha a nuashonrú lasmuigh den chón seiceála neamh

en: allow updating of HEAD ref
ga: cead a thabhairt do nuashonrú HEAD ref

en: allow writing an incremental commit-graph file
ga: ligean comhad gráf choimisiúnaithe a scríobh

en: already have %s (%s)
ga: tá %s ann cheana féin (%s)

en: also apply the patch (use with --stat/--summary/--check)
ga: cuir an paiste i bhfeidhm freisin (bain úsáid le --stat/--summary/--check)

en: also consider packs and alternate objects
ga: smaoinigh freisin ar phacáistí agus rudaí

en: also include HEAD ref and pseudorefs
ga: san áireamh freisin HEAD ref agus pseudorefs

en: also read contacts from stdin
ga: léigh teagmhálacha ó stdin freisin

en: also show informational/conflict messages
ga: taispeáin teachtaireachtaí faisnéis/coinbhleachta freisin

en: alternative anchor for relative paths
ga: ancaire malartach do chonair choibhneasta

en: always use long format
ga: úsáid formáid fada i gcónaí

en: ambiguous argument '%s': both revision and filename
    Use '--' to separate paths from revisions, like this:
    'git <command> [<revision>...] -- [<file>...]'
ga: argóint débhríoch '%s': athbhreithniú agus ainm comhaid araon
    Úsáid '--' chun cosáin a scaradh ó athbhreithnithe, mar seo:
    'git <command>[<revision>...] -- [<file>...] '

en: ambiguous argument '%s': unknown revision or path not in the working tree.
    Use '--' to separate paths from revisions, like this:
    'git <command> [<revision>...] -- [<file>...]'
ga: argóint débhríoch '%s': athbhreithniú anaithnid nó cosán nach bhfuil sa chrann oibre.
    Úsáid '--' chun cosáin a scaradh ó athbhreithnithe, mar seo:
    'git <command>[<revision>...] -- [<file>...] '

en: ambiguous object name: '%s'
ga: ainm réad débhríoch: '%s'

en: ambiguous option: %s (could be --%s%s or --%s%s)
ga: rogha débhríoch: %s (d'fhéadfadh a bheith --%s%s nó --%s%s)

en: amend previous commit
ga: leasú a leasú

en: and made changes to the index and/or the working tree.
ga: agus rinne siad athruithe ar an innéacs agus/nó ar an gcrann oibre.

en: and then use:
    
        git cherry-pick --continue
    
    to resume cherry-picking the remaining commits.
    If you wish to skip this commit, use:
    
        git cherry-pick --skip
ga: agus ansin bain úsáid as:
    
        git cherry-pick --continue
    
    chun na gealltanais atá fágtha a atosú ag piocadh silíní.
    Más mian leat an tiomantas seo a scipeáil, bain úsáid as:
    
     git cherry-pick --skip

en: annotate text from stdin
ga: téacs a anótáil ó stdin

en: annotated
ga: anótáilte

en: annotated and GPG-signed tag
ga: clib anótáilte agus sínithe GPS

en: annotated tag %s not available
ga: níl clib anótáilte %s ar fáil

en: annotated tag, needs a message
ga: clib anótáilte, teastaíonn teachtaireacht

en: anonymize output
ga: aschur gan ainm

en: another 'rebase' process appears to be running; '%s.lock' already exists
ga: is cosúil go bhfuil próiseas 'rebase' eile ag rith; tá '%s.lock' ann cheana féin

en: any cloned submodules will be shallow
ga: beidh aon fho-mhodúil clónaithe éadrom

en: any cloned submodules will use their remote-tracking branch
ga: úsáidfidh aon fho-mhodúil clónaithe a mbrainse cianrianaithe

en: append <mark> on broken working tree (default: "-broken")
ga: cuir isteach <mark>ar chrann oibre briste (réamhshocraithe: “-broken”)

en: append <mark> on dirty working tree (default: "-dirty")
ga: cuir isteach <mark>ar chrann oibre salach (réamhshocraithe: “-salach”)

en: append commit name
ga: ainm tiomanta a chur leis

en: append to .git/FETCH_HEAD instead of overwriting
ga: cuir chuig .git/FETCH_HEAD in ionad athscríobh

en: apply a patch without touching the working tree
ga: cuir paiste i bhfeidhm gan teagmháil leis an gcrann oibre

en: apply all changes, even those already present upstream
ga: gach athrú a chur i bhfeidhm, fiú iad siúd atá i láthair suas an

en: apply changes matching the given path
ga: athruithe a chur i bhfeidhm a mheaitseálann

en: apply options and merge options cannot be used together
ga: roghanna i bhfeidhm agus ní féidir roghanna cumaisc a úsáid le chéile

en: apply options are incompatible with rebase.rebaseMerges.  Consider adding --no-rebase-merges
ga: tá roghanna cur i bhfeidhm neamhoiriúnach le rebase.rebaseMerges. Smaoinigh ar --no-rebase-merges a chur leis

en: apply options are incompatible with rebase.updateRefs.  Consider adding --no-update-refs
ga: tá roghanna cur i bhfeidhm neamhoiriúnach le rebase.updateRefs. Smaoinigh ar --no-update-refs a chur leis

en: apply partial clone filters to submodules
ga: cuir scagairí clóin páirteacha i bhfeidhm

en: apply refspec to exported refs
ga: refspec a chur i bhfeidhm ar thaifeanna onnmhair

en: apply the patch in reverse
ga: cuir an paiste i bhfeidhm ar ais

en: applying to an empty history
ga: iarratas a dhéanamh ar stair folamh

en: archive format
ga: formáid cartlann

en: argument expected for %s
ga: argóint ag súil le haghaidh %s

en: argument to --advance must be a reference
ga: caithfidh argóint chuig --advance a bheith ina thagairt

en: argument to --packfile must be a valid hash (got '%s')
ga: caithfidh argóint chuig --packfile a bheith ina hash bailí (fuair '%s')

en: asked to inherit tracking from '%s', but no merge configuration is set
ga: iarrtar ar rianú oidhreachta ó '%s', ach níl aon chumraíocht cumaisc socraithe

en: asked to inherit tracking from '%s', but no remote is set
ga: iarradh ar rianú oidhreachta ó '%s', ach níl aon iargúlta socraithe

en: attach the patch
ga: ceangail an paiste

en: attempt three-way merge, fall back on normal patch if that fails
ga: iarracht a dhéanamh cumasc trí bhealach, titim ar ais ar ghnáthphaiste má theipeann

en: attempt to recreate the index
ga: iarracht an t-innéacs a athchruthú

en: attempt to reinitialize repository with different hash
ga: iarracht a dhéanamh stór a aththionsú le hash difriúil

en: attempt to reinitialize repository with different reference storage format
ga: iarracht a dhéanamh stór a aththionsú le formáid stórála tagartha difriúil

en: attempt to remove non-existent note is not an error
ga: ní earráid é iarracht nóta nach bhfuil ann a bhaint

en: attempted to store non-selected commit: '%s'
ga: rinne iarracht tiomantas neamh-roghnaithe a stóráil: '%s'

en: attempting to write a commit-graph, but 'commitGraph.changedPathsVersion' (%d) is not supported
ga: ag iarraidh commit-graph a scríobh, ach tá 'commitGraph.changedPathsVersion' (%d) ní thacaítear leis

en: attempting to write a commit-graph, but 'core.commitGraph' is disabled
ga: ag iarraidh graf coimite a scríobh, ach tá 'core.commitGraph' díchumasaithe

en: attr spec must not be empty
ga: ní chóir go mbeadh sonraíocht attr folamh

en: author
ga: údar

en: auto-pack refs as needed
ga: tuairiscintí uathoibríoch pacáiste

en: automatically re-schedule any `exec` that fails
ga: athsceidealú go huathoibríoch aon `executaithe' a the

en: automatically stash/stash pop before and after
ga: pop a stash/stash go huathoibríoch roimh agus tar éis

en: autostash reference is a symref
ga: is é tagairt autostash ina symref

en: available git commands in '%s'
ga: orduithe git atá ar fáil i '%s'

en: bad %s
ga: droch %s

en: bad %s format: %%%.*s
ga: fhormáid %s olc: %%%.*s

en: bad %s format: element '%s' does not end in ')'
ga: droch-fhormáid %s: ní chríochnaíonn eilimint '%s' i ')'

en: bad %s format: element '%s' does not start with '('
ga: fhormáid olc %s: ní thosaíonn eilimint '%s' le '('

en: bad %s in commit
ga: droch %s i dtiomantas

en: bad --attr-source or GIT_ATTR_SOURCE
ga: olc --attr-source nó GIT_ATTR_SOURCE

en: bad --color-moved argument: %s
ga: argóint lochtach --color-moved: %s

en: bad --ignore-submodules argument: %s
ga: argóint olc --ignore-submodules: %s

en: bad --pack_header: %s
ga: droch --pack_header: %s

en: bad --word-diff argument: %s
ga: argóint olc --word-diff: %s

en: bad HEAD - I need a HEAD
ga: droch HEAD - Teastaíonn HEAD uaim

en: bad HEAD - strange symbolic ref
ga: bad HEAD - tagairt siombalach aisteach

en: bad action '%s' for '%s'
ga: droch-ghníomh '%s' le haghaidh '%s'

en: bad alias.%s string: %s
ga: droch-ainm. Teagán %s: %s

en: bad boolean config value '%s' for '%s'
ga: droch-luach cumraíochta boolean '%s' do '%s'

en: bad boolean environment value '%s' for '%s'
ga: droch-luach timpeallachta boolean '%s' do '%s'

en: bad config line %d in %s
ga: droch-líne cumraíochta %d i %s

en: bad config line %d in blob %s
ga: droch-líne cumraíochta %d i mblob %s

en: bad config line %d in command line %s
ga: droch-líne cumraíochta %d i líne ordaithe %s

en: bad config line %d in file %s
ga: droch-líne cumraíochta %d i gcomhad %s

en: bad config line %d in standard input
ga: droch-líne cumraíochta %d i ionchur caighdeánach

en: bad config line %d in submodule-blob %s
ga: droch-líne cumraíochta %d i bhfo-modul-blob %s

en: bad config variable '%s' in file '%s' at line %d
ga: droch-athróg cumraithe '%s' sa chomhad '%s' ag líne %d

en: bad git namespace path "%s"
ga: cosán spás ainmneacha git go dona “%s”

en: bad index file sha1 signature
ga: comhad innéacs droch-sha1 síniú

en: bad index version %d
ga: leagan innéacs droch%d

en: bad index version '%s'
ga: droch-leagan innéacs '%s'

en: bad mergetag in commit '%s'
ga: cliciú neamhchuspóir i gcomhad '%s'

en: bad number of arguments
ga: droch-líon na n-argóintí

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in %s: %s
ga: droch-luach cumraíochta uimhriúil '%s' do '%s' i %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in blob %s: %s
ga: droch-luach cumraíochta uimhriúil '%s' do '%s' i mblob %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in command line %s: %s
ga: droch-luach cumraíochta uimhriúil '%s' do '%s' i líne ordaithe %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in file %s: %s
ga: droch-luach cumraíochta uimhriúil '%s' do '%s' i gcomhad %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in standard input: %s
ga: droch-luach cumraíochta uimhriúil '%s' do '%s' in ionchur caighdeánach: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s' in submodule-blob %s: %s
ga: droch-luach cumraíochta uimhriúil '%s' do '%s' i bhfo-mhodúl %s: %s

en: bad numeric config value '%s' for '%s': %s
ga: droch-luach cumraíochta uimhriúil '%s' do '%s': %s

en: bad object type.
ga: droch-chineál réad.

en: bad pack compression level %d
ga: leibhéal comhbhrúite droch-phacáiste %d

en: bad pack-int-id: %u (%u total packs)
ga: bad pack-int-id: %u (pacáistí iomlána %u)

en: bad packed object CRC for %s
ga: réad pacáilte dona CRC le haghaidh %s

en: bad replace ref name: %s
ga: droch-ainm tagartha athsholáthair: %s

en: bad repository '%s'
ga: droch-stóras '%s'

en: bad revision '%s'
ga: droch-athbhreithniú '%s'

en: bad sha1 file: %s
ga: comhad sha1 olc: %s

en: bad signature 0x%08x
ga: droch-shíniú 0x%08x

en: bad source
ga: droch-fhoinse

en: bad subtree '%.*s'
ga: droch-fho-chrann '%.*s'

en: bad tree object %s
ga: réad droch-chrann %s

en: bad zlib compression level %d
ga: droch-leibhéal comhbhrúite zlib %d

en: bad/incompatible signature '%s'
ga: síniú droch-/neamhchomhoiriúnach '%s'

en: ballast character
ga: carachtar balasta

en: bare repository '%s' is incompatible with fsmonitor
ga: níl stór lom '%s' neamhoiriúnach le fsmonitor

en: base commit should be the ancestor of revision list
ga: ba cheart gurb é bonn tiomantas ina sinsear an liosta athbhrei

en: base commit shouldn't be in revision list
ga: níor cheart go mbeadh tiomantas bonn sa liosta athbhrei

en: base-commit
ga: bun-tiomantas

en: batch modes take no arguments
ga: ní ghlacann modhanna baisc aon argóintí

en: batch reference updates
ga: nuashonruithe tagairt baisc

en: be more quiet
ga: a bheith níos ciúine

en: be more thorough (increased runtime)
ga: a bheith níos críochnúla (tréimhse méadaithe)

en: be more verbose
ga: a bheith níos inbhreithnithe

en: be quiet
ga: a bheith ciúin

en: be quiet, only report errors
ga: bí ciúin, ní thuairiscigh ach earráidí

en: be quiet. implies --no-stat
ga: a bheith ciúin. tugann le tuiscint --no-stat

en: be verbose
ga: a bheith inearálta

en: be verbose; must be placed before a subcommand
ga: a bheith inearálta; caithfear é a chur os comhair fo-ordú

en: behind
ga: taobh thiar

en: behind %d
ga: taobh thiar de %d

en: binary
ga: dénártha

en: binary patch does not apply to '%s'
ga: ní bhaineann paiste dénártha le '%s'

en: binary patch to '%s' creates incorrect result (expecting %s, got %s)
ga: cruthaíonn paiste dénártha chuig '%s' toradh mícheart (ag súil le %s, fuair %s)

en: bisect found first bad commit
ga: fuarthas bisect an chéad droch-thiomantas

en: bisect run cannot continue any more
ga: ní féidir le rith bisect leanúint ar aghaidh níos mó

en: bisect run failed: 'git bisect %s' exited with error code %d
ga: theip ar rith bisect: D'éirigh 'git bisect %s' le cód earráide %d

en: bisect run failed: exit code %d from %s is < 0 or >= 128
ga: < 0 or >Theip ar rith bioctha: is é an cód imeachta %d ó %s = 128

en: bisect run failed: no command provided.
ga: theip ar rith bioctha: níl aon ordú curtha ar fáil.

en: bisect run success
ga: rath reatha dhéagsúil

en: bisecting only with a %s commit
ga: ag déileáil ach amháin le tiomantas %s

en: bitmap file '%s' has invalid checksum
ga: tá seicsum neamhbhailí ag comhad bitmap '%s'

en: blob|tree
ga: blob | crann

en: bogus config parameter: %s
ga: paraiméadar cumraíochta bréagach: %s

en: bogus count in %s
ga: comhaireamh bréagach i %s

en: bogus exit code %d for good revision
ga: cód imeachta bréagach %d le haghaidh athbhreithniú maith

en: bogus format in %s
ga: formáid bhréagach i %s

en: borrow the objects from reference repositories
ga: iasacht na rudaí ó stórais tagartha

en: both --cached and trees are given
ga: tugtar --cached agus crainn araon

en: both added:
ga: chuir an bheirt leis:

en: both deleted:
ga: scriosta an dá cheann:

en: both files modified: '%s' and '%s'.
ga: modhnaigh an dá chomhad: '%s' agus '%s'.

en: both modified:
ga: an dá cheann modhnaithe:

en: boundary
ga: teorainn

en: branch
ga: brainse

en: branch %s is being bisected at %s
ga: tá brainse %s á dhíscaoileadh ag %s

en: branch %s is being rebased at %s
ga: tá brainse %s á athbhunú ag %s

en: branch '%s' does not exist
ga: níl brainse '%s' ann

en: branch '%s' has no remote for pushing
ga: níl aon iargúlta ag brainse '%s' chun brú

en: branch '%s' has no upstream information
ga: níl aon fhaisnéis suas sruth ag brainse '%s'

en: branch '%s' not found
ga: níor aimsíodh brainse '%s'

en: branch '%s' not found.
    Did you forget --remote?
ga: níor aimsíodh brainse '%s'.
    Ar ndearna tú dearmad ar --remote?

en: branch '%s' set up to track '%s' by rebasing.
ga: bunaíodh brainse '%s' chun '%s' a rianú trí athbhunú.

en: branch '%s' set up to track '%s'.
ga: bunaíodh brainse '%s' chun '%s' a rianú.

en: branch '%s' set up to track:
ga: bunaíodh brainse '%s' chun rianú:

en: branch copy failed
ga: theip ar chóip brainse

en: branch is copied, but update of config-file failed
ga: cóipeáiltear brainse, ach theip ar nuashonrú comhad config-file

en: branch is renamed, but update of config-file failed
ga: athainmnítear brainse, ach theip ar nuashonrú ar chomhad config-file

en: branch name required
ga: ainm brainse ag teastáil

en: branch of repository to add as submodule
ga: brainse an stór le cur mar fho-mhodúl

en: branch rename failed
ga: theip ar athainmniú brainse

en: branch renamed to %s, but HEAD is not updated
ga: athainmníodh brainse go %s, ach níl HEAD nuashonraithe

en: branch to checkout after clone
ga: brainse chun an tseiceáil tar éis clóin

en: branch with --recurse-submodules can only be used if submodule.propagateBranches is enabled
ga: ní féidir brainse le --recurse-submodules a úsáid ach amháin má tá submodule.propagateBranches cumasaithe

en: branch(es) to track
ga: brainse (í) chun rianú

en: break complete rewrite changes into pairs of delete and create
ga: athruithe iomlána athscríobh a bhriseadh i bpéirí scrios agus cruthaigh

en: broken index, expect %s in %s, got %s
ga: innéacs briste, súil le %s i %s, fuair %s

en: broken link from %7s %s
ga: nasc briste ó %7s %s

en: broken link from %7s %s
                  to %7s %s
ga: nasc briste ó %7s %s
     chuig %7s %s

en: broken links
ga: naisc briste

en: buffer --batch output
ga: maolán --batch baisc

en: build a temporary index based on embedded index information
ga: innéacs sealadach a thógáil bunaithe ar eolas innéacs leabaithe

en: bundle list at '%s' has no mode
ga: níl aon mhodh ag liosta beartán ag '%s'

en: bundle-uri operation not supported by protocol
ga: oibríocht bundle-uri nach dtacaíonn prótacal

en: bundle-uri: expected flush after arguments
ga: bundle-uri: súil le sruth tar éis argóintí

en: bundle-uri: got an empty line
ga: bundle-uri: got an líne folamh

en: bundle-uri: line has empty key or value
ga: bundle-uri: tá eochair nó luach folamh ag líne

en: bundle-uri: line is not of the form 'key=value'
ga: bundle-uri: níl an líne den fhoirm 'key=value'

en: bundle-uri: unexpected argument: '%s'
ga: bundle-uri: argóint gan choinne: '%s'

en: bypass post-rewrite hook
ga: seachbhóthar crúca iar-athsc

en: bypass pre-applypatch and applypatch-msg hooks
ga: seachbhóthar crúcaí réamh-applypatch agus applypatch-msg

en: bypass pre-commit and commit-msg hooks
ga: seachbhóthar crúcaí réamh-thiomanta agus comh-msg

en: bypass pre-merge-commit and commit-msg hooks
ga: seachbhóthar crúcaí réamh-chumaisc-tiomantas agus comh-msg

en: bypass pre-push hook
ga: seachbhóthar crúca réamh

en: byte
ga: bith

en: bytes
ga: beart

en: cache-tree for path %.*s does not match. Expected %s got %s
ga: ní hionann crann-taisce don chonair %.*s. Bhíothas ag súil le %s, ach fuair %s

en: can not move directory into itself
ga: ní féidir eolaire a bhogadh isteach ina féin

en: can't change the meaning of the term '%s'
ga: ní féidir le brí an téarma '%s' a athrú

en: can't connect to subservice %s
ga: ní féidir nasc a dhéanamh le fo-sheirbhís %s

en: can't dup helper output fd
ga: ní féidir le aschur cúntóra fd a dhéanamh

en: can't fetch into checked-out branch
ga: ní féidir teacht isteach i mbrainse seiceáilte

en: can't open file %s
ga: ní féidir comhad %s a oscailt

en: can't open patch '%s': %s
ga: ní féidir paiste '%s' a oscailt: %s

en: can't revert as initial commit
ga: ní féidir teacht ar ais mar thiomantas tosaigh

en: can't start thread for copying data
ga: ní féidir snáithe a thosú chun sonraí a chóipe

en: can't start thread for copying data: %s
ga: ní féidir snáithe a thosú chun sonraí a chóipeáil: %s

en: can't use the builtin command '%s' as a term
ga: ní féidir an t-ordú bunaithe '%s' a úsáid mar théarma

en: cancel revert or cherry-pick sequence
ga: seicheamh aisiompthe nó silíní a roghnú a chealú

en: cancelling a cherry picking in progress
ga: piocadh silíní atá ar siúl a chur ar ceal

en: cancelling a revert in progress
ga: filleadh atá ar siúl a chealú

en: cannot %s: You have unstaged changes.
ga: ní féidir %s: Tá athruithe gan stáitse agat.

en: cannot %s: Your index contains uncommitted changes.
ga: ní féidir %s: Tá athruithe neamhthiomanta ag d'innéacs.

en: cannot '%s' without a previous commit
ga: ní féidir '%s' gan gealltanas roimhe seo

en: cannot abort from a branch yet to be born
ga: ní féidir éirí as brainse nach rugadh fós

en: cannot acquire lock for scheduled background maintenance
ga: ní féidir glas a fháil le haghaidh cothabháil sceidealta cúlra

en: cannot advance target with multiple source branches because ordering would be ill-defined
ga: ní féidir leis an sprioc a chur chun cinn le brainsí foinse iolracha mar go mbeadh ordú

en: cannot advance target with multiple sources because ordering would be ill-defined
ga: ní féidir leis an sprioc a chur chun cinn le foinsí iolracha toisc go mbeadh ordú

en: cannot amend non-existing commit
ga: ní féidir gealltanas nach bhfuil ann a leasú

en: cannot apply a stash in the middle of a merge
ga: ní féidir stash a chur i bhfeidhm i lár cumaisc

en: cannot apply binary patch to '%s' without full index line
ga: ní féidir paiste dénártha a chur i bhfeidhm ar '%s' gan líne innéacs iomlán

en: cannot both write and verify reverse index
ga: ní féidir innéacs droim a scríobh agus a fhíorú

en: cannot change to '%s'
ga: ní féidir athrú go '%s'

en: cannot chdir to %s
ga: ní féidir teacht chuig %s

en: cannot chdir to '%s'
ga: ní féidir teacht ar '%s'

en: cannot checkout %s
ga: ní féidir %s a sheiceáil

en: cannot cherry-pick during a revert.
ga: ní féidir le silíní a phiocadh le linn filleadh.

en: cannot chmod %cx '%s'
ga: ní féidir chmod %cx '%s'

en: cannot clone from filtered bundle
ga: ní féidir clónú ó bhearta scagtha

en: cannot clone submodule '%s' without a URL
ga: ní féidir le fo-mhodúl '%s' a chlónú gan URL

en: cannot close written %s file '%s'
ga: ní féidir comhad %s scríofa '%s' a dhúnadh

en: cannot come back to cwd
ga: ní féidir teacht ar ais chuig cwd

en: cannot compare a named pipe to a directory
ga: ní féidir píopa ainmnithe a chur i gcomparáid le eolaire

en: cannot compare stdin to a directory
ga: ní féidir stdin a chur i gcomparáid le eolaire

en: cannot continue with staged changes in the following files:
    %s
ga: ní féidir leanúint ar aghaidh le hathruithe céime sna comhaid seo a leanas:
    %s

en: cannot copy '%s' to '%s'
ga: ní féidir '%s' a chóipeáil chuig '%s'

en: cannot copy the current branch while not on any
ga: ní féidir leis an mbrainse reatha a chóipeáil cé nach bhfuil ar aon

en: cannot create '%s'
ga: ní féidir '%s' a chruthú

en: cannot create an empty blob in the object database
ga: ní féidir le blob folamh a chruthú sa bhunachar sonraí réad

en: cannot create async thread: %s
ga: ní féidir snáithe async a chruthú: %s

en: cannot create configuration file %s
ga: ní féidir comhad cumraíochta %s a chruthú

en: cannot deduce worktree name from '%s'
ga: ní féidir ainm crann oibre a bhaint as '%s'

en: cannot deflate request; zlib deflate error %d
ga: ní féidir iarratas a dhíscaoileadh; earráid dífhabhtaithe zlib %d

en: cannot deflate request; zlib end error %d
ga: ní féidir iarratas a dhíscaoileadh; earráid deiridh zlib %d

en: cannot delete branch '%s' used by worktree at '%s'
ga: ní féidir brainse '%s' a úsáideann crann oibre ag '%s' a scriosadh

en: cannot delete packs in a precious-objects repo
ga: ní féidir pacáistí a scriosadh i repo rudaí luachmhara

en: cannot do a partial commit during a cherry-pick.
ga: ní féidir le tiomantas páirteach a dhéanamh le linn pioc silíní.

en: cannot do a partial commit during a merge.
ga: ní féidir le tiomantas páirteach a dhéanamh le linn cumaisc.

en: cannot do a partial commit during a rebase.
ga: ní féidir le tiomantas páirteach a dhéanamh le linn athbhunaithe.

en: cannot edit description of more than one branch
ga: ní féidir cur síos ar níos mó ná brainse amháin a chur in eagar

en: cannot expire packs from an incremental multi-pack-index
ga: ní féidir le pacáistí a chur in éag ó innéacs ilphacáiste incriminteach

en: cannot feed the input to external filter '%s'
ga: ní féidir leis an ionchur a bheathú chuig scagaire seachtrach '%s'

en: cannot fetch by sha1 over smart http
ga: ní féidir le sha1 a fháil thar http cliste

en: cannot fill %d byte | cannot fill %d bytes
ga[0]: ní féidir %d beart a líonadh
ga[1]: ní féidir %d beart a líonadh
ga[2]: ní féidir %d beart a líonadh

en: cannot find commit %s (%s)
ga: ní féidir teacht ar thiomantas %s (%s)

en: cannot find revision %s to ignore
ga: ní féidir athbhreithniú %s a fháil le neamhair

en: cannot fix permission bits on '%s'
ga: ní féidir giotáin ceada a shocrú ar '%s'

en: cannot fixup root commit
ga: ní féidir le déanamh fréimhe a shocrú

en: cannot force update the branch '%s' used by worktree at '%s'
ga: ní féidir an brainse '%s' a úsáideann crann oibre a nuashonrú a chur i bhfeidhm ag '%s'

en: cannot fork to run external filter '%s'
ga: ní féidir forc chun scagaire seachtrach '%s' a reáchtáil

en: cannot fstat bitmap file
ga: ní féidir comhad bitmap fstat

en: cannot fstat gitattributes file '%s'
ga: ní féidir an comhad gitattributeanna '%s' fstat

en: cannot fstat packfile
ga: ní féidir le pacáiste fstat

en: cannot fully parse %s=%s
ga: ní féidir %s=%s a pháirseáil go hiomlán

en: cannot get commit message for %s
ga: ní féidir teachtaireacht tiomanta a fháil do %s

en: cannot get patch id
ga: ní féidir id paiste a fháil

en: cannot give description to detached HEAD
ga: ní féidir cur síos a thabhairt ar HEAD scoite

en: cannot handle %s as a builtin
ga: ní féidir %s a láimhseáil mar thógáil

en: cannot handle more than %d base. Ignoring %s. | cannot handle more than %d bases. Ignoring %s.
ga[0]: ní féidir níos mó ná %d bonn a láimhseáil. Ag neamhaird de %s.
ga[1]: ní féidir níos mó ná %d bonn a láimhseáil. Ag neamhaird de %s.
ga[2]: ní féidir níos mó ná %d bonn a láimhseáil. Ag neamhaird de %s.

en: cannot handle more than %d rev. | cannot handle more than %d revs.
ga[0]: ní féidir níos mó ná %d luasghéarú a láimhseáil.
ga[1]: ní féidir níos mó ná %d luasghéarú a láimhseáil.
ga[2]: ní féidir níos mó ná %d luasghéarú a láimhseáil.

en: cannot handle pushes this big
ga: ní féidir brú mór seo a láimhseáil

en: cannot have both --quiet and --verbose
ga: ní féidir --quiet agus --verbose araon a bheith agat

en: cannot implicitly determine correct base for --onto
ga: ní féidir leis an mbonn ceart do --onto a chinneadh go hinneach

en: cannot implicitly determine whether this is an --advance or --onto operation
ga: ní féidir a chinneadh go hinneach an oibríocht --advance nó --onto é seo

en: cannot inherit upstream tracking configuration of multiple refs when rebasing is requested
ga: ní féidir cumraíocht rianaithe suas srutha iolracha a oidhreacht nuair a iarrtar athbhunú

en: cannot lock ref '%s': error reading reference
ga: ní féidir tagairt '%s' a ghlasáil: earráid ag léamh tagairt

en: cannot lock ref '%s': expected symref with target '%s': but is a regular ref
ga: ní féidir tagairt '%s' a ghlasáil: ag súil le symref le sprioc '%s': ach is tagairt rialta é

en: cannot lock ref '%s': is at %s but expected %s
ga: ní féidir tagairt '%s' a ghlasáil: tá sé ag %s ach táthar ag súil leis %s

en: cannot lock ref '%s': reference already exists
ga: ní féidir tagairt '%s' a ghlasáil: tá tagairt ann cheana féin

en: cannot lock ref '%s': reference is missing but expected %s
ga: ní féidir tagairt '%s' a ghlasáil: tá tagairt ar iarraidh ach táthar ag súil leis %s

en: cannot lock ref '%s': unable to resolve reference '%s'
ga: ní féidir tagairt '%s' a ghlasáil: ní féidir tagairt '%s' a réiteach

en: cannot map object %s to %s
ga: ní féidir réad %s a mhapáil go %s

en: cannot merge without a current revision
ga: ní féidir a chumasc gan athbhreithniú reatha

en: cannot mix --commit, --abort or -s/--strategy
ga: ní féidir --commit, --abort nó -s/--strategy a mheascadh

en: cannot mkdir %s
ga: ní féidir teacht ar %s

en: cannot move a locked working tree, lock reason: %s
    use 'move -f -f' to override or unlock first
ga: ní féidir crann oibre faoi ghlas a bhogadh, cúis ghlasála: %s
    bain úsáid as 'move -f -f' chun athshárú nó a dhíghlasáil ar dtús

en: cannot move a locked working tree;
    use 'move -f -f' to override or unlock first
ga: ní féidir le crann oibre faoi ghlas a bhogadh;
    bain úsáid as 'move -f -f' chun athshárú nó a dhíghlasáil ar dtús

en: cannot move both '%s' and its parent directory '%s'
ga: ní féidir '%s' agus a eolaire tuismitheora '%s' a bhogadh

en: cannot open %s
ga: ní féidir %s a oscailt

en: cannot open '%s'
ga: ní féidir '%s' a oscailt

en: cannot open directory %s
ga: ní féidir eolaire %s a oscailt

en: cannot open file '%s' for reading
ga: ní féidir comhad '%s' a oscailt le haghaidh léamh

en: cannot open file '%s' for writing
ga: ní féidir comhad '%s' a oscailt le haghaidh scríobh

en: cannot open file '%s' in mode '%s'
ga: ní féidir comhad '%s' a oscailt sa mhodh '%s'

en: cannot open index for %s
ga: ní féidir innéacs a oscailt do %s

en: cannot open pack index
ga: ní féidir innéacs pacáiste a osc

en: cannot open patch file %s
ga: ní féidir comhad paiste %s a oscailt

en: cannot opendir '%s'
ga: ní féidir '%s' a oscailt

en: cannot overwrite multiple values with a single value
           Use a regexp, --add or --replace-all to change %s.
ga: ní féidir luachanna iolracha a fhorscríobh le luach amháin
     Úsáid regexp, --add nó --replace-all chun %s a athrú.

en: cannot parse color '%s'
ga: ní féidir dath '%s' a pháirseáil

en: cannot parse expected object name '%s'
ga: ní féidir ainm réad a bhfuil súil leis '%s' a pharsáil

en: cannot pread pack file
ga: ní féidir comhad pacáiste a roghnú

en: cannot process '%s' and '%s' at the same time
ga: ní féidir '%s' agus '%s' a phróiseáil ag an am céanna

en: cannot prune in a precious-objects repo
ga: ní féidir le bearradh i repo rudaí luachmhara

en: cannot read '%s'
ga: ní féidir '%s' a léamh

en: cannot read '%s': %s
ga: ní féidir '%s' a léamh: %s

en: cannot read HEAD
ga: ní féidir le HEAD a léamh

en: cannot read blob %s for path %s
ga: ní féidir le blob %s a léamh le haghaidh cosán %s

en: cannot read existing object %s
ga: ní féidir réad %s atá ann cheana a léamh

en: cannot read existing object info %s
ga: ní féidir faisnéis réad atá ann cheana %s a léamh

en: cannot read file '%s' for replaying
ga: ní féidir comhad '%s' a léamh le haghaidh athsheinm

en: cannot read note data from non-blob object '%s'.
ga: ní féidir sonraí nótaí a léamh ó réad neamh-blob '%s'.

en: cannot read object %s '%s'
ga: ní féidir réad %s '%s' a léamh

en: cannot read object for %s
ga: ní féidir réad a léamh do %s

en: cannot read ref file '%s'
ga: ní féidir comhad tagartha '%s' a léamh

en: cannot read the current contents of '%s'
ga: ní féidir ábhar reatha '%s' a léamh

en: cannot read the index
ga: ní féidir leis an innéacs a léamh

en: cannot readlink '%s'
ga: ní féidir nasc '%s' a léamh

en: cannot rebase with locally recorded submodule modifications
ga: ní féidir athbhunú le modhnuithe fo-mhodúil atá taifeadta

en: cannot rebase: You have unstaged changes.
ga: ní féidir athbhunú: Tá athruithe gan stáitse agat.

en: cannot remove a locked working tree, lock reason: %s
    use 'remove -f -f' to override or unlock first
ga: ní féidir crann oibre faoi ghlas a bhaint, cúis ghlasála: %s
    bain úsáid as 'remove -f -f' chun athshárú nó a dhíghlasáil ar dtús

en: cannot remove a locked working tree;
    use 'remove -f -f' to override or unlock first
ga: ní féidir crann oibre faoi ghlas a bhaint;
    bain úsáid as 'remove -f -f' chun athshárú nó a dhíghlasáil ar dtús

en: cannot rename the current branch while not on any
ga: ní féidir leis an mbrainse reatha a athainmniú cé nach bhfuil ar aon

en: cannot repack an incremental multi-pack-index
ga: ní féidir le hinnéacs ilphacáiste incriminteach a athphacáil

en: cannot repack to clean up
ga: ní féidir athphacáil chun glanadh

en: cannot resolve 'simple' push to a single destination
ga: ní féidir brú 'simplí' a réiteach chuig ceann scríbe amháin

en: cannot resolve HEAD
ga: ní féidir le HEAD a réiteach

en: cannot restore terminal settings
ga: ní féidir le socruithe teirminéil

en: cannot resume in the background, please use 'fg' to resume
ga: ní féidir atosú sa chúlra, bain úsáid as 'fg' le do thoil chun atosú

en: cannot resume: %s does not exist.
ga: ní féidir atosú: níl %s ann.

en: cannot reverse-apply a binary patch without the reverse hunk to '%s'
ga: ní féidir paiste dénártha a chur i bhfeidhm ar ais gan an hunk droim ar ais chuig '%s'

en: cannot revert during a cherry-pick.
ga: ní féidir filleadh ar ais le linn pioc silíní.

en: cannot select preferred pack %s with no objects
ga: ní féidir pacáiste roghnaithe %s a roghnú gan aon rudaí

en: cannot send message as 7bit
ga: ní féidir teachtaireacht a sheoladh mar 7bit

en: cannot set up tracking information; starting point '%s' is not a branch
ga: ní féidir faisnéis rianaithe a chur ar bun; ní brainse é pointe tosaigh '%s'

en: cannot specify pathnames with --stdin
ga: ní féidir ainmneacha cosáin a shonrú le --stdin

en: cannot squash merge commit into another commit
ga: ní féidir le squash tiomantas a chumasc i dtiomantas eile

en: cannot start proxy %s
ga: ní féidir le seachfhreastalaí %s

en: cannot stat '%s'
ga: ní féidir '%s' a stát

en: cannot stat template '%s'
ga: ní féidir teacht ar theimpléad '%s'

en: cannot store %s
ga: ní féidir %s a stóráil

en: cannot store reverse index file
ga: ní féidir comhad innéacs droim a stóráil

en: cannot stream blob %s
ga: ní féidir le blob %s a shruthlú

en: cannot strip one component off url '%s'
ga: ní féidir comhpháirt amháin a bhaint as url '%s'

en: cannot switch branch in the middle of an am session
    Consider "git am --quit" or "git worktree add".
ga: ní féidir brainse a athrú i lár seisiún am
    Smaoinigh ar "git am --quit" nó "git worktree add".

en: cannot switch branch while cherry-picking
    Consider "git cherry-pick --quit" or "git worktree add".
ga: ní féidir brainse a athrú agus tú ag cherry-picking
    Smaoinigh ar "git cherry-pick --quit" nó "git worktree add".

en: cannot switch branch while merging
    Consider "git merge --quit" or "git worktree add".
ga: ní féidir brainse a athrú agus cumasc á dhéanamh
    Smaoinigh ar "git merge --quit" nó "git worktree add".

en: cannot switch branch while rebasing
    Consider "git rebase --quit" or "git worktree add".
ga: ní féidir brainse a athrú agus athbhunú á dhéanamh
    Smaoinigh ar "git rebase --quit" nó "git worktree add".

en: cannot switch branch while reverting
    Consider "git revert --quit" or "git worktree add".
ga: ní féidir brainse a athrú agus aisiompú á dhéanamh
    Smaoinigh ar "git revert --quit" nó "git worktree add".

en: cannot symlink '%s' '%s'
ga: ní féidir '%s' '' %s 'a nascadh

en: cannot unlink '%s'
ga: ní féidir '%s' a dhínascadh

en: cannot unlink stray '%s'
ga: ní féidir le '%s' a dhínascadh

en: cannot unlink temporary alternates file
ga: ní féidir le comhad malartacha sealadacha a dhínascadh

en: cannot use %s as an exclude file
ga: ní féidir %s a úsáid mar chomhad eisiata

en: cannot use --attr-source or GIT_ATTR_SOURCE without repo
ga: ní féidir --attr-source nó GIT_ATTR_SOURCE a úsáid gan repo

en: cannot use --filter with --stdin-packs
ga: ní féidir --filter a úsáid le --stdin-packs

en: cannot use --stdin-packs with --cruft
ga: ní féidir --stdin-packs a úsáid le --cruft

en: cannot use -a with -d
ga: ní féidir -a a úsáid le -d

en: cannot use bare repository '%s' (safe.bareRepository is '%s')
ga: ní féidir stór lom '%s' a úsáid (safe.bareRepository is '%s')

en: cannot use internal rev list with --cruft
ga: ní féidir liosta rev inmheánach a úsáid le --cruft

en: cannot use internal rev list with --stdin-packs
ga: ní féidir liosta rev inmheánach a úsáid le --stdin-packs

en: cannot use split index with a sparse index
ga: ní féidir innéacs scoilte a úsáid le hinnéacs neamhchoitianta

en: cannot write %s file '%s'
ga: ní féidir comhad %s '%s' a scríobh

en: cannot write '%s'
ga: ní féidir '%s' a scríobh

en: cannot write bundle version %d with algorithm %s
ga: ní féidir leagan beartán %d a scríobh le algartam %s

en: cannot write split index for a sparse index
ga: ní féidir innéacs scoilte a scríobh le haghaidh innéacs neall

en: case insensitive matching
ga: meaitseáil cás neamhíogair

en: cat-file reported failure
ga: teip tuairiscithe ar chomhad cat

en: chain length = %d: %lu object | chain length = %d: %lu objects
ga[0]: fad slabhra = %d: %lu réad
ga[1]: fad slabhra = %d: %lu réada
ga[2]: fad slabhra = %d: %lu réada

en: change a commit's parents
ga: tuismitheoirí tiomanta a athrú

en: change the upstream info
ga: athraigh an fhaisnéis suas sruth

en: check for forced-updates on all updated branches
ga: seiceáil ar nuashonruithe éigeantacha ar gach brainse nuashonraithe

en: check for reference existence without resolving
ga: seiceáil chun tagartha a bheith ann gan réiteach

en: check if - even missing - files are ignored in dry run
ga: seiceáil an ndéantar neamhaird ar chomhaid - fiú ar iarraidh - ar iarraidh

en: check if <object> exists
ga: seiceáil an bhfuil <object> ann

en: check only connectivity
ga: seiceáil ach nascacht

en: check out all files in the index
ga: seiceáil gach comhad san innéacs

en: check reference database consistency
ga: seiceáil comhsheasmhacht bunachair

en: checking out '%s' failed. Try 'git bisect start <valid-branch>'.
ga: theip ar '%s' a sheiceáil. <valid-branch>Bain triail as 'git bisect start '.

en: checkout <branch> even if already checked out in other worktree
ga: seiceáil <branch>fiú má tá sé seiceáilte cheana féin i gcrann oibre eile

en: checkout <branch> instead of the remote's HEAD
ga: seiceáil <brainse> in ionad CEAD an iargúlta

en: checkout our version for unmerged files
ga: seiceáil ár leagan le haghaidh comhaid neamh-chumasaithe

en: checkout their version for unmerged files
ga: seiceáil a leagan le haghaidh comhaid neamh-chumasaithe

en: checksum doesn't match in MIDX and bitmap
ga: ní mheaitseálann seicsum i MIDX agus bitmap

en: cherry-pick
ga: pioc silíní

en: cherry-pick all commits, even if unchanged
ga: roghnaigh silíní gach gealltanas, fiú mura bhfuil gan athrú

en: cherry-pick failed
ga: theip ar an rogha silíní

en: cherry-pick is already in progress
ga: tá pioc silíní ar siúl cheana féin

en: chmod on %s failed
ga: theip ar chmod ar %s

en: choose a diff algorithm
ga: roghnaigh algartam diff

en: choose all items
ga: roghnaigh gach earra

en: clean               - start cleaning
    filter by pattern   - exclude items from deletion
    select by numbers   - select items to be deleted by numbers
    ask each            - confirm each deletion (like "rm -i")
    quit                - stop cleaning
    help                - this screen
    ?                   - help for prompt selection
ga: glan - tosú ag glanadh
    scagadh de réir patrún - eisiamh míreanna ó scriosadh
    roghnaigh de réir uimhreacha - roghnaigh míreanna atá le scriosadh de réir
    fiafraigh gach ceann - deimhnigh gach scriosadh (cosúil le “rm -i”)
    scor - stop glanadh
    cabhair - an scáileán seo
    ? - cabhair le haghaidh roghnú pras

en: clean.requireForce is true and -f not given: refusing to clean
ga: tá clean.requireForce fíor agus ní thugtar -f: diúltú glanadh

en: clear all previously-defined decoration filters
ga: glan na scagairí maisiúcháin atá sainmhínithe roimhe seo

en: clear assumed-unchanged bit
ga: giotán soiléir glactha gan athrú

en: clear fsmonitor valid bit
ga: giotán bailí fsmonitor soiléir

en: clear skip-worktree bit
ga: giotán crainn oibre scipeála soiléir

en: clear the cache tree before each iteration
ga: glan an crann taisce roimh gach athrú

en: clone --recursive is not compatible with both --reference and --reference-if-able
ga: níl clón --recursive comhoiriúnach le --reference agus --reference-if-able

en: clone of '%s' into submodule path '%s' failed
ga: theip ar chlón '%s' isteach i gcosán fo-mhodúil '%s'

en: clone only one branch, HEAD or --branch
ga: clóin ach brainse amháin, HEAD nó --branch

en: clone single revision <rev> and check out
ga: clónáil athbhreithniú aonair <rev> agus seiceáil amach

en: clone tags, and make later fetches not to follow them
ga: clibeanna clóin, agus tógáil níos déanaí a dhéanamh gan iad a leanúint

en: close failed on standard output
ga: theip ar dhún ar aschur caighdeánach

en: closedir('%s') failed
ga: theip ar closedir ('%s')

en: closing file '%s'
ga: comhad dúnadh '%s'

en: cmdline ends with \
ga: críochnaíonn cmdline le \

en: collaborate (see also: git help workflows)
ga: comhoibriú (féach freisin: sreafaí oibre cabhrach git)

en: collecting merge info failed for trees %s, %s, %s
ga: theip ar fhaisnéis chumaisc a bhailiú do chrainn %s, %s, %s

en: color '*!+-' corresponding to the branch
ga: dath '*! +-' a fhreagraíonn don bhrainse

en: color lines by age
ga: línte datha de réir aois

en: color moved setting must be one of 'no', 'default', 'blocks', 'zebra', 'dimmed-zebra', 'plain'
ga: caithfidh socrú dath a bhogadh a bheith ar cheann de 'níl', 'réamhshocraithe', 'bloic', 'zebra', 'dimmed-zebra', 'simplí'

en: color redundant metadata from previous line differently
ga: meiteashonraí iomarcach dath ó líne roimhe seo ar bheal

en: color-moved-ws: allow-indentation-change cannot be combined with other whitespace modes
ga: dath-moved-ws: ní féidir athrú ligead-ionchur a chomhcheangal le modhanna spás bán eile

en: combine patterns specified with -e
ga: comhcheangal patrúin a shonraítear le -e

en: combined diff formats ('-c' and '--cc') are not supported in
    directory diff mode ('-d' and '--dir-diff').
ga: ní thacaítear le formáidí diff comhcheangailte ('-c' agus '--cc') i
    modh diff eolaire ('-d' agus '--dir-diff').

en: command
ga: ordú

en: command token to send to the server
ga: comhartha ordaithe le seoladh chuig an bhfreastalaí

en: commit
ga: tiomantas

en: commit %s does not have parent %d
ga: commiteáil %s níl tuismitheoir %d aige

en: commit %s exists in commit-graph but not in the object database
ga: tá comhad %s ann sa choimit-graph ach níl sa bhunachar sonraí réad

en: commit %s is a merge but no -m option was given.
ga: cumasc é tiomnú %s ach níor tugadh rogha -m.

en: commit %s is not marked reachable
ga: nach bhfuil comhordú %s marcáilte inrochtana

en: commit '%s' doesn't have an indexed bitmap
ga: cumann nach bhfuil bitmap innéacsaithe ag '%s'

en: commit '%s' has malformed author line
ga: comtal tá líne údair mífhoirmithe ag '%s'

en: commit '%s' lacks author header
ga: níl ceannteideal údair ag comhoiriú '%s'

en: commit all changed files
ga: gach comhad athraithe a thiomnú

en: commit message
ga: teachtaireacht a thabhairt

en: commit only specified files
ga: ach comhaid shonraithe a dhéanamh

en: commit your changes or stash them to proceed.
ga: do chuid athruithe a dhéanamh nó iad a stóráil chun dul ar aghaidh.

en: commit-graph OID lookup chunk is the wrong size
ga: tá an méid mícheart ar an smután cuardaigh OID commit-graph

en: commit-graph base graphs chunk is too small
ga: tá an píosa graif bonn coimisi-graf ró-bheag

en: commit-graph chain does not match
ga: ní mheaitseálann slabhra graf coimisiúnaithe

en: commit-graph chain file too small
ga: comhad slabhra commit-graph ró-bheag

en: commit-graph changed-path index chunk is too small
ga: tá píosa innéacs cosáin athraithe coimisithe ró-bheag

en: commit-graph commit data chunk is wrong size
ga: tá méid mícheart ar an smután sonraí commit commit-graph

en: commit-graph extra-edges pointer out of bounds
ga: léiríonn imill shrea-ghraif choimisiúin amach as teorainneacha

en: commit-graph fanout values out of order
ga: luachanna fanout choimisi-graph as ord

en: commit-graph file is too small
ga: tá comhad coimit-graph ró-bheag

en: commit-graph file is too small to hold %u chunks
ga: tá comhad comh-graph ró-bheag chun codanna %u a choinneáil

en: commit-graph generations chunk is wrong size
ga: is méid mícheart é an píosa glúine ghlúin chomhghraif

en: commit-graph has both zero and non-zero generations (e.g., commits '%s' and '%s')
ga: tá glúine nialasach agus neamh-nialasach ag comh-graph (e.g., geallann sé '%s' agus '%s')

en: commit-graph has incorrect OID order: %s then %s
ga: tá ordú OID mícheart ag commit-graph: %s ansin %s

en: commit-graph has incorrect fanout value: fanout[%d] = %u != %u
ga: tá luach fanout mícheart ag commit-graph: fanout [%d] = %u! = %u

en: commit-graph has no base graphs chunk
ga: níl aon phíosa graif bunghraif ag commit-graph

en: commit-graph hash version %X does not match version %X
ga: ní hionann leagan %X den hais commit-graph agus leagan %X

en: commit-graph oid fanout chunk is wrong size
ga: tá an méid mícheart ar an smután fanout oid commit-graph

en: commit-graph overflow generation data is too small
ga: tá sonraí giniúna ró-shreabha tiomnaithe-graif róbheag

en: commit-graph parent for %s is %s != %s
ga: is é an tuismitheoir comh-graph do %s ná %s! = %s

en: commit-graph parent list for commit %s is too long
ga: tá liosta tuismitheoirí comh-graph do thiomantas %s rófhada

en: commit-graph parent list for commit %s terminates early
ga: foirceannann liosta tuismitheora commit-graph le haghaidh commit %s go luath

en: commit-graph required OID fanout chunk missing or corrupted
ga: teastaíonn gráf coimisiúnaithe OID ar iarraidh nó truaillithe

en: commit-graph required OID lookup chunk missing or corrupted
ga: teastaíonn píosa cuardaigh OID atá ar iarraidh nó truaillithe

en: commit-graph required commit data chunk missing or corrupted
ga: gráf choimisiúnaithe riachtanach a thabhairt do chuid sonraí atá ar iarraidh nó

en: commit-graph requires overflow generation data but has none
ga: teastaíonn sonraí giniúna ró-shreabhadh ach níl aon cheann acu

en: commit-graph signature %X does not match signature %X
ga: ní mheaitseálann síniú gráf coimiteach %X síniú %X

en: commit-graph version %X does not match version %X
ga: ní hionann leagan %X den commit-graph agus leagan %X

en: compare the commit in the index with that in the submodule HEAD
ga: comparáid a dhéanamh idir an tiomantas san innéacs leis an bhfo-mhodúl HEAD

en: compiler info:
ga: eolas tiomsaitheora:

en: completed with %d local object | completed with %d local objects
ga[0]: críochnaithe le %d réad áitiúil
ga[1]: críochnaithe le %d réad áitiúil
ga[2]: críochnaithe le %d réad áitiúil

en: compute full ahead/behind values
ga: luachanna iomlána/taobh thiar de na luachanna a ríomh

en: condensed summary such as creations, renames and mode changes
ga: achoimre chomhdhlúite mar chruthúcháin, athainmneacha agus athruithe mó

en: config
ga: cumraíocht

en: config key storing a list of repository paths
ga: eochair chumraithe a stóráil liosta de chosáin stórais

en: config remote shorthand cannot begin with '/': %s
ga: ní féidir le '/' tosú le gearrthánach iargúlta config: %s

en: conflict style (merge, diff3, or zdiff3)
ga: stíl choimhlinte (cumaisc, diff3, nó zdiff3)

en: conflicted
ga: coimhlinneach

en: conflicts in index. Try without --index.
ga: coinbhleachtaí in innéacs. Bain triail as gan --index.

en: confused by unstable object source data for %s
ga: mearbhall de bharr sonraí foinse réada éagobhsaí do %s

en: confusion beyond insanity
ga: mearbhall níos faide ná mar gheall

en: confusion beyond insanity in parse_pack_objects()
ga: mearbhall níos faide ná imní i parse_pack_objects()

en: consider <n> most recent tags (default: 10)
ga: machnamh <n>ar na clibeanna is déanaí (réamhshocraithe: 10)

en: content
ga: ábhar

en: continue
ga: leanúint

en: continue applying patches after resolving a conflict
ga: leanúint ar aghaidh ag cur paistí a chur i bhfeidhm tar

en: continue listing the history of a file beyond renames
ga: leanúint ar aghaidh ag liostáil stair chomhaid thar athainmneacha

en: continue refresh even when index needs update
ga: leanúint ar aghaidh ar aghaidh ag athnuachan fiú nu

en: continue the current in-progress merge
ga: leanúint leis an gcumasc atá ar siúl reatha

en: control for recursive fetching of submodules
ga: rialú maidir le fo-mhodúil a fháil athshlánach

en: control recursive fetching of submodules
ga: tógáil athfhillteach fo-mhodúil a rialú

en: control recursive pushing of submodules
ga: brú athfhillteach ar fho-mhodúil a rialú

en: control the order in which files appear in the output
ga: rialú an t-ord ina bhfuil comhaid le feiceáil san aschur

en: control use of pre-merge-commit and commit-msg hooks
ga: úsáid crúcaí réamh-chumaisc agus comh-msg a rialú

en: convert <from> to <to> in anonymized output
ga: tiontaigh <from>go <to>in aschur gan ainm

en: convert existing graft file
ga: tiontaigh an comhad graft atá ann cheana

en: convert to a complete repository
ga: tiontaigh go stór iomlán

en: copied:
ga: cóipeáilte:

en: copy Message-ID to the end of commit message
ga: cóipeáil ID teachtaireachtaí go dtí deireadh na teachtaireachta tiomanta

en: copy a branch and its reflog
ga: cóipeáil brainse agus a reflog

en: copy a branch, even if target exists
ga: cóipeáil brainse, fiú má tá sprioc ann

en: copy out the files from named stage
ga: cóipeáil amach na comhaid ón gcéim ainmnithe

en: core.fsmonitor is set; remove it if you really want to disable fsmonitor
ga: tá core.fsmonitor socraithe; bain é más mian leat fsmonitor a dhíchumasú i ndáiríre

en: core.fsmonitor is unset; set it if you really want to enable fsmonitor
ga: tá core.fsmonitor díshocraithe; socraigh é más mian leat fsmonitor a chumasú i ndáiríre

en: core.fsyncMethod = batch is unsupported on this platform
ga: core.fsyncMethod = ní thacaítear leis an bhaisc ar an ardán seo

en: core.fsyncObjectFiles is deprecated; use core.fsync instead
ga: tá core.fsyncObjectFiles díscothaithe; bain úsáid as core.fsync ina ionad

en: core.splitIndex is set to false; remove or change it, if you really want to enable split index
ga: tá core.splitIndex socraithe go bréagach; bain nó athraigh é, más mian leat innéacs scoilte a chumasú i ndáiríre

en: core.splitIndex is set to true; remove or change it, if you really want to disable split index
ga: tá core.splitIndex socraithe go fíor; bain nó athraigh é, más mian leat innéacs scoilte a dhíchumasú

en: core.untrackedCache is set to false; remove or change it, if you really want to enable the untracked cache
ga: tá core.untrackedCache socraithe go bréagach; bain nó athraigh é, más mian leat an taisce neamhrianaithe a chumasú

en: core.untrackedCache is set to true; remove or change it, if you really want to disable the untracked cache
ga: tá core.untrackedCache  go fíor; bain nó athraigh é, más mian leat an taisce neamhrianaithe a dhíchumasú

en: corrupt MERGE_RR
ga: truaillithe MERGE_RR

en: corrupt author: missing date information
ga: údar truaillithe: faisnéis dáta in easnamh

en: corrupt binary patch at line %d: %.*s
ga: paiste dénártha truaillithe ag líne %d: %.*s

en: corrupt bitmap lookup table: commit index %u out of range
ga: tábla cuardaigh bitmap truaillithe: innéacs tiomanta %u lasmuigh den raon

en: corrupt bitmap lookup table: triplet position out of index
ga: tábla cuardaigh bitmap truaillithe: suíomh triplet as innéacs

en: corrupt bitmap lookup table: xor chain exceeds entry count
ga: tábla cuardaigh bitmap truaillithe: sáraíonn slabhra xor líon iontrála

en: corrupt ewah bitmap: commit index %u out of range
ga: bitmap ewah truaillithe: innéacs tiomanta %u lasmuigh den raon

en: corrupt ewah bitmap: truncated header for bitmap of commit "%s"
ga: bitmap ewah truaillithe: ceannteideal gearrtha le haghaidh bitmap de thiomantas “%s”

en: corrupt ewah bitmap: truncated header for entry %d
ga: bitmap ewah truaillithe: ceannteideal gearrtha le haghaidh iontráil %d

en: corrupt loose object '%s'
ga: réad scaoilte truaillithe '%s'

en: corrupt packed object for %s
ga: réad pacáilte truaillithe do %s

en: corrupt patch at line %d
ga: paiste truaillithe ag líne %d

en: corrupt patch for submodule %s
ga: paiste truaillithe do fho-mhodúl %s

en: corrupted bitmap index (too small)
ga: innéacs bitmap truaillithe (ró-bheag)

en: corrupted bitmap index file (too short to fit hash cache)
ga: comhad innéacs bitmap truaillithe (róghearr chun taisce hash a fheistiú)

en: corrupted bitmap index file (too short to fit lookup table)
ga: comhad innéacs bitmap truaillithe (róghearr chun tábla cuardaigh a fheistiú)

en: corrupted bitmap index file (too short to fit pseudo-merge table header)
ga: comhad innéacs bitmap truaillithe (ró-ghearr chun ceannteideal tábla bréag-chumasc a fheistiú)

en: corrupted bitmap index file (too short to fit pseudo-merge table)
ga: comhad innéacs bitmap truaillithe (ró-ghearr chun tábla bréag-chumasc a fheistiú)

en: corrupted bitmap index file (wrong header)
ga: comhad innéacs bitmap truaillithe (ceanntásc mícheart)

en: corrupted bitmap index file, pseudo-merge table too short
ga: comhad innéacs bitmap truaillithe, tábla bréag-chumasc ró-ghearr

en: corrupted bitmap pack index
ga: innéacs pacáiste bitmap truaillte

en: corrupted cache-tree has entries not present in index
ga: tá iontrálacha nach bhfuil i láthair san innéacs ag crann cache-crainn truaillte

en: could not add %s to temporary index
ga: ní fhéadfaí %s a chur le hinnéacs sealadach

en: could not add directory '%s' to archiver
ga: ní fhéadfaí eolaire '%s' a chur leis an gcartlann

en: could not add enlistment
ga: ní fhéadfaí liostú a chur leis

en: could not apply %s... %s
ga: ní fhéadfaí %s a chur i bhfeidhm... %s

en: could not apply '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a chur i bhfeidhm

en: could not archive missing directory '%s'
ga: ní fhéadfaí eolaire '%s' in easnamh a chartlannú

en: could not cd home '%s'
ga: ní fhéadfaí cd baile '%s'

en: could not change to '%s'
ga: ní fhéadfaí athrú go '%s'

en: could not check out original HEAD '%s'. Try 'git bisect reset <commit>'.
ga: ní fhéadfaí an HEAD bunaidh '%s' a sheiceáil. <commit>Bain triail as 'git bisect reset '.

en: could not close '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a dhúnadh

en: could not close refs snapshot tempfile
ga: ní raibh in ann tempfile snapshot refs a dhúnadh

en: could not commit staged changes.
ga: ní fhéadfadh athruithe stáitse a dhéanamh.

en: could not configure %s=%s
ga: ní fhéadfaí %s=%s a chumrú

en: could not configure '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a chumrú

en: could not configure for full clone
ga: ní fhéadfaí a chumrú le haghaidh clón iomlán

en: could not configure log.excludeDecoration
ga: ní fhéadfaí log.excludeDecoration a chumrú

en: could not configure remote in '%s'
ga: ní fhéadfaí iargúlta a chumrú i '%s'

en: could not convert the following graft(s):
    %s
ga: ní raibh sé in ann an graft (í) seo a leanas a thiontú:
    %s

en: could not convert to wide characters: '%s'
ga: ní raibh sé in ann tiontú go carachtair leathan: '%s'

en: could not copy '%s' to '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a chóipeáil chuig '%s'

en: could not create directories for %s
ga: ní fhéadfaí eolairí a chruthú do %s

en: could not create directory '%s'
ga: ní fhéadfaí eolaire '%s' a chruthú

en: could not create directory of '%s'
ga: ní raibh in ann eolaire de '%s' a chruthú

en: could not create empty submodule directory %s
ga: ní fhéadfaí eolaire fo-mhodúil folamh %s a chruthú

en: could not create fd from pipe for '%s'
ga: ní fhéadfaí fd a chruthú ó phíopa do '%s'

en: could not create file '%s'
ga: ní fhéadfaí comhad '%s' a chruthú

en: could not create fsmonitor cookie '%s'
ga: ní fhéadfaí fianán fsmonitor '%s' a chruthú

en: could not create leading directories for '%s'
ga: ní fhéadfaí eolairí tosaigh a chruthú do '%s'

en: could not create leading directories of '%s'
ga: ní fhéadfaí eolairí tosaigh de '%s' a chruthú

en: could not create lost-found
ga: ní fhéadfaí a chruthú a aimsíodh caillte

en: could not create sequencer directory '%s'
ga: ní fhéadfaí eolaire seicheamhach '%s' a chruthú

en: could not create temporary %s
ga: ní fhéadfaí %s sealadach a chruthú

en: could not create temporary file
ga: ní fhéadfaí comhad sealadach a chruthú

en: could not create work tree dir '%s'
ga: ní fhéadfaí crann oibre a chruthú dir '%s'

en: could not delete '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a scriosadh

en: could not delete reference %s: %s
ga: ní fhéadfaí tagairt %s a scriosadh: %s

en: could not delete references: %s
ga: ní fhéadfaí tagairtí a scriosadh: %s

en: could not detach HEAD
ga: ní fhéadfadh CEAD a dhícheangal

en: could not determine HEAD revision
ga: ní raibh sé in ann athbhreithniú HEAD

en: could not determine MIDX preferred pack
ga: ní fhéadfaí pacáiste is fearr MIDX a chinneadh

en: could not determine free disk size for '%s'
ga: ní fhéadfaí méid diosca saor in aisce a chinneadh do '%s'

en: could not determine preferred pack
ga: ní fhéadfaí pacáiste is fearr a chinneadh

en: could not disable tags in '%s'
ga: ní fhéadfaí clibeanna a dhíchumasú i '%s'

en: could not discard worktree changes
ga: ní fhéadfadh athruithe crann oibre a dhiúscairt

en: could not duplicate stdout
ga: ní fhéadfaí stdout a dhúbailt

en: could not edit '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a chur in eagar

en: could not even attempt to merge '%.*s'
ga: níorbh fhéidir fiú iarracht a dhéanamh '%.*s' a chumasc

en: could not expand include path '%s'
ga: ní fhéadfaí leathnú san áireamh cosán '%s'

en: could not fetch %s
ga: ní fhéadfaí %s a fháil

en: could not fetch %s from promisor remote
ga: ní fhéadfaí %s a fháil ó iargúlta gealltanach

en: could not fetch '%s' (exit code: %d)
ga: níorbh fhéidir '%s' a fháil (cód scoir: %d)

en: could not fetch a revision for HEAD
ga: ní fhéadfaí athbhreithniú a fháil do HEAD

en: could not figure out destination name from '%s'
ga: ní fhéadfaí ainm ceann scríbe a fháil amach ó '%s'

en: could not find commit %s
ga: ní raibh sé in ann teacht ar thiomantas %s

en: could not find commit from NOTES_MERGE_PARTIAL.
ga: ní raibh sé in ann tiomantas a fháil ó NOTES_MERGE_PARTIAL.

en: could not find created worktree '%s'
ga: ní raibh an crann oibre cruthaithe '%s' a aimsiú

en: could not find exact merge base
ga: ní fhéadfaí bonn cumaisc cruinn a fháil

en: could not find object directory matching %s
ga: ní fhéadfaí eolaire réada a fháil a mheaitseáil %s

en: could not find pack '%s'
ga: ní raibh an pacáiste '%s' in ann a aimsiú

en: could not finish '%s'
ga: ní raibh '%s' in ann a chríochnú

en: could not finish pack-objects
ga: ní raibh sé in ann pacáistí a chríochnú

en: could not finish pack-objects to repack local links
ga: ní fhéadfaí pacáistí a chríochnú chun naisc áitiúla a athphacáil

en: could not finish pack-objects to repack promisor objects
ga: ní fhéadfadh sé rudaí pacáiste a chríochnú chun rudaí geallta a athphacáil

en: could not freshen shared index '%s'
ga: ní raibh in ann innéacs roinnte '%s' a athnuachan

en: could not generate diff %s^!.
ga: ní fhéadfaí diff %s^ a ghiniúint!.

en: could not generate todo list
ga: ní raibh in ann liosta todo a ghiniúint

en: could not get a repository handle for gitdir '%s'
ga: ní fhéadfaí láimhseáil stór a fháil do gitdir '%s'

en: could not get a repository handle for submodule '%s'
ga: ní fhéadfaí láimhseáil stór a fháil do fho-mhodúl '%s'

en: could not get commit for --ancestry-path argument %s
ga: ní fhéadfaí tiomantas a fháil le haghaidh argóint --ancestry-path %s

en: could not get commit message of '%s'
ga: ní fhéadfaí teachtaireacht tiomanta de '%s' a fháil

en: could not get info for '%s'
ga: ní fhéadfaí faisnéis a fháil do '%s'

en: could not get object info about '%s'
ga: ní fhéadfaí faisnéis réada a fháil faoi '%s'

en: could not get submodule directory for '%s'
ga: ní fhéadfaí eolaire fo-mhodúil a fháil do '%s'

en: could not get the bundle-uri list
ga: ní raibh in ann an liosta bundle-uri a fháil

en: could not get type of object %s in pack %s
ga: ní fhéadfaí cineál réada %s a fháil i bpacáiste %s

en: could not initialize health thread
ga: ní fhéadfaí snáithe sláinte a thionscnamh

en: could not initialize listener thread
ga: ní fhéadfadh snáithe éisteora a thionscnamh

en: could not initialize submodule at path '%s'
ga: ní fhéadfaí fo-mhodúl a thosú ag cosán '%s'

en: could not load cruft pack .mtimes
ga: ní fhéadfaí pacáiste cruft a luchtú .mtimes

en: could not load pack
ga: ní fhéadfaí pacáiste a luchtú

en: could not load reverse index for MIDX %s
ga: ní fhéadfaí innéacs droim a luchtú do MIDX %s

en: could not lock '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a ghlasáil

en: could not lock config file %s
ga: ní fhéadfaí comhad cumraíochta %s a ghlasáil

en: could not look up configuration '%s'. Assuming this repository is its own authoritative upstream.
ga: ní fhéadfaí cumraíocht '%s' a fheiceáil suas. Ag glacadh leis gurb é an stór seo a údarásach suas sruth féin.

en: could not lookup commit '%s'
ga: ní fhéadfaí cuardach a dhéanamh ar '%s'

en: could not lookup name for submodule '%s'
ga: ní fhéadfaí ainm a lorg don fho-mhodúl '%s'

en: could not lstat %s
ga: ní fhéadfaí lstat %s

en: could not mark as interactive
ga: ní fhéadfaí marcáil mar idirghníomh

en: could not migrate git directory from '%s' to '%s'
ga: ní fhéadfaí eolaire git a aistriú ó '%s' go '%s'

en: could not move back to %s
ga: ní fhéadfaí bogadh ar ais chuig %s

en: could not normalize path %s
ga: ní fhéadfaí cosán %s a normalú

en: could not open '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a oscailt

en: could not open '%s' for appending
ga: ní fhéadfaí '%s' a oscailt le haghaidh cur isteach

en: could not open '%s' for reading
ga: ní fhéadfaí '%s' a oscailt le haghaidh léamh

en: could not open '%s' for reading and writing
ga: ní fhéadfaí '%s' a oscailt le haghaidh léamh agus scríbhneoireachta

en: could not open '%s' for writing
ga: ní féidir '%s' a oscailt le haghaidh scríbhneoireachta

en: could not open commit-graph chain '%s'
ga: ní fhéadfaí slabhra coimisi-graf '%s' a oscailt

en: could not open directory '%s'
ga: ní raibh in ann eolaire '%s' a oscailt

en: could not open index for %s
ga: ní raibh in ann innéacs a oscailt do %s

en: could not open or read '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a oscailt nó a léamh

en: could not open pack %s
ga: ní fhéadfaí pacáiste %s a oscailt

en: could not open tempfile %s for writing
ga: ní fhéadfaí teachtaireacht %s a oscailt le haghaidh scríobh

en: could not open temporary file
ga: ní fhéadfadh comhad sealadach a oscailt

en: could not parse %s
ga: ní fhéadfaí %s a pháirseáil

en: could not parse %s as a commit
ga: ní fhéadfaí %s a pharsáil mar thiomantas

en: could not parse '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a pháirseáil

en: could not parse HEAD
ga: ní fhéadfaí HEAD a pháirseáil

en: could not parse HEAD commit
ga: ní fhéadfadh sé gealltanas HEAD a pharsáil

en: could not parse as tree '%s'
ga: ní fhéadfaí parsáil mar chrann '%s'

en: could not parse author script
ga: ní raibh sé in ann script údair a pharsáil

en: could not parse bundle list key %s with value '%s'
ga: ní fhéadfaí eochair liosta beartán %s a pháirseáil le luach '%s'

en: could not parse colored diff
ga: ní raibh sé in ann difríocht daite a pháirseáil

en: could not parse commit %s
ga: ní fhéadfaí a pharsáil a dhéanamh ar thiomantas %s

en: could not parse commit '%s'
ga: ní fhéadfaí gealladh '%s' a pháirseáil

en: could not parse commit from NOTES_MERGE_PARTIAL.
ga: ní raibh sé in ann tiomantas a pharsáil ó NOTES_MERGE_PARTIAL.

en: could not parse conflict hunks in '%s'
ga: ní fhéadfaí coimhlint a pharsáil i '%s'

en: could not parse diff
ga: ní raibh sé in ann difríocht a pharsáil

en: could not parse first line of `log` output: did not start with 'commit ': '%s'
ga: ní raibh sé in ann an chéad líne d'aschur `log` a pháirseáil: níor thosaigh sé le 'commit': '%s'

en: could not parse git header '%.*s'
ga: níorbh fhéidir ceanntásc git a pharsáil '%.*s'

en: could not parse hunk header
ga: ní fhéadfaí ceanntásc hunk a pháirseáil

en: could not parse hunk header '%.*s'
ga: níorbh fhéidir ceanntásc an bhlúire '%.*s' a pharsáil

en: could not parse line: %s
ga: ní fhéadfaí líne a pháirseáil: %s

en: could not parse log for '%s'
ga: ní raibh in ann logáil a pháirseáil le haghaidh '%s'

en: could not parse newly created commit
ga: ní fhéadfadh sé gealltanas nua-chruthaithe a pháirsí

en: could not parse object '%s'
ga: ní fhéadfaí réad '%s' a pháirseáil

en: could not parse parent commit %s
ga: ní fhéadfaí tuismitheoir tiomantas %s a pharsáil

en: could not parse patch '%s'
ga: ní raibh sé in ann paiste '%s' a pháirseáil

en: could not parse transport.color.* config
ga: ní fhéadfaí transport.color.* config a pháirseáil

en: could not read '%s'
ga: ní raibh in ann '%s' a léamh

en: could not read '%s'.
ga: ní raibh '%s' in ann a léamh.

en: could not read 'onto'
ga: ní fhéadfaí 'ar' léamh

en: could not read 'show' output
ga: ní raibh in ann aschur 'taispeáin' a léamh

en: could not read HEAD
ga: ní raibh in ann HEAD a léamh

en: could not read HEAD's commit message
ga: ní raibh sé in ann teachtaireacht tiomanta HEAD a léamh

en: could not read IPC response
ga: ní raibh sé in ann freagra IPC a léamh

en: could not read MERGE_MODE
ga: ní raibh in ann MERGE_MODE a léamh

en: could not read MERGE_MSG
ga: ní raibh in ann MERGE_MSG a léamh

en: could not read SQUASH_MSG
ga: ní raibh in ann SQUASH_MSG a léamh

en: could not read `log` output
ga: ní raibh in ann aschur `log` a léamh

en: could not read bundle '%s'
ga: ní fhéadfaí beartán '%s' a léamh

en: could not read commit message of %s
ga: ní raibh sé in ann teachtaireacht tiomanta %s a léamh

en: could not read commit message: %s
ga: ní féidir teachtaireacht tiomanta a léamh: %s

en: could not read directory changes [GLE %ld]
ga: ní fhéadfaí athruithe eolaire a léamh [GLE %ld]

en: could not read extended pseudo-merge table for commit %s
ga: ní fhéadfaí tábla bréag-chumaisc leathnaithe a léamh le haghaidh tiomanta %s

en: could not read file '%s'
ga: ní raibh in ann comhad '%s' a léamh

en: could not read from stdin
ga: ní fhéadfaí léamh ó stdin

en: could not read index
ga: ní raibh in ann innéacs a léamh

en: could not read input file '%s'
ga: ní raibh in ann comhad ionchuir '%s' a léamh

en: could not read log file '%s'
ga: ní raibh in ann comhad logála '%s' a léamh

en: could not read log from standard input
ga: ní raibh in ann log a léamh ó ionchur caighdeánach

en: could not read object %s
ga: ní raibh in ann réad %s a léamh

en: could not read object %s for symlink %s
ga: ní raibh in ann réad %s a léamh le haghaidh nasc simtéarach %s

en: could not read orig-head
ga: ní raibh sé in ann ceann orig-head a léamh

en: could not read ref %s
ga: ní raibh in ann tagairt %s a léamh

en: could not read symlink %s
ga: ní fhéadfaí nasc simtéarach %s a léamh

en: could not read symlink file %s
ga: ní raibh in ann comhad simnasc %s a léamh

en: could not read tagged object '%s'
ga: ní fhéadfaí réad clibeáilte '%s' a léamh

en: could not read the index
ga: ní raibh in ann an t-innéacs a léamh

en: could not recurse into submodule '%s'
ga: ní fhéadfaí athshlánú isteach i bhfo-mhodúl '%s'

en: could not redirect output
ga: ní fhéadfaí aschur a atreorú

en: could not refresh index
ga: ní fhéadfadh innéacs a athnuachan

en: could not remove '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a bhaint

en: could not remove CHERRY_PICK_HEAD
ga: ní fhéadfaí CHERRY_PICK_HEAD a bhaint

en: could not remove enlistment
ga: ní fhéadfaí liostú a bhaint

en: could not remove stale bitmap: %s
ga: ní fhéadfaí bitmap seasta a bhaint: %s

en: could not remove stale scalar.repo '%s'
ga: ní fhéadfaí scalar.repo '%s' a bhaint as scalar.repo

en: could not remove temporary migration directory '%s'
ga: ní fhéadfaí eolaire imirce sealadach '%s' a bhaint

en: could not rename temporary file to %s
ga: ní fhéadfaí comhad sealadach a athainmniú go %s

en: could not reset --hard
ga: ní fhéadfaí athshocrú --hard

en: could not reset submodule index
ga: ní fhéadfadh innéacs fo-mhodúil a athshocrú

en: could not resolve %s
ga: ní fhéadfaí %s a réiteach

en: could not resolve '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a réiteach

en: could not resolve HEAD
ga: ní fhéadfaí HEAD a réiteach

en: could not resolve HEAD commit
ga: ní fhéadfaí tiomantas HEAD a réiteach

en: could not resolve HEAD ref inside the submodule '%s'
ga: ní fhéadfaí tagairt HEAD a réiteach taobh istigh den fho-mhodúl '%s'

en: could not resolve ref '%s'
ga: ní fhéadfaí tagairt '%s' a réiteach

en: could not restore untracked files from stash
ga: ní raibh in ann comhaid neamhrianaithe a chur ar ais ó stash

en: could not retrieve `%s`
ga: ní fhéadfaí `%s` a aisghabháil

en: could not retrieve server-advertised bundle-uri list
ga: ní fhéadfaí liosta bundle-uri a fógraíodh ag freastalaí a aisghab

en: could not revert %s... %s
ga: ní raibh ann %s a chur ar ais... %s

en: could not run 'git status' in submodule '%s'
ga: ní fhéadfaí 'git status' a reáchtáil i bhfo-mhodúl '%s'

en: could not run stash.
ga: ní fhéadfadh stash a reáchtáil.

en: could not save index tree
ga: ní fhéadfadh crann innéacs a shábháil

en: could not send '%s' command to fsmonitor--daemon
ga: ní fhéadfaí ordú '%s' a sheoladh chuig fsmonitor--daemon

en: could not send IPC command
ga: ní fhéadfaí ordú IPC a sheoladh

en: could not set '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a shocrú

en: could not set '%s' to '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a shocrú go '%s'

en: could not set recommended config
ga: ní fhéadfaí cumraíocht mholta a shocrú

en: could not set upstream of HEAD to %s when it does not point to any branch
ga: ní fhéadfaí suas sruth de HEAD a shocrú go %s nuair nach dtugann sé in iúl go dtí aon bhrainse

en: could not set upstream of HEAD to '%s' from '%s' when it does not point to any branch.
ga: ní fhéadfaí suas sruth de HEAD a shocrú go '%s' ó '%s' nuair nach dtugann sé in iúl go dtí aon bhrainse.

en: could not setenv '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a shocrú

en: could not skip unnecessary pick commands
ga: ní fhéadfadh orduithe pioc gan ghá a scipeáil

en: could not stage '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a chéim

en: could not start 'git column'
ga: ní fhéadfaí 'git column' a thosú

en: could not start 'git status' in submodule '%s'
ga: ní fhéadfaí 'git status' a thosú i bhfo-mhodúl '%s'

en: could not start IPC thread pool on '%s'
ga: ní fhéadfaí linn snáithe IPC a thosú ar '%s'

en: could not start `log`
ga: ní fhéadfaí 'log' a thosú

en: could not start accept_thread '%s'
ga: ní fhéadfaí tosú accept_thread '%s'

en: could not start fsmonitor health thread
ga: ní fhéadfaí snáithe sláinte fsmonitor a thosú

en: could not start fsmonitor listener thread
ga: ní fhéadfaí snáithe éisteora fsmonitor a thosú

en: could not start ls-files in ..
ga: ní fhéadfaí ls-files a thosú i..

en: could not start pack-objects
ga: ní fhéadfaí pacáiste-rudaí a thosú

en: could not start pack-objects to repack local links
ga: ní fhéadfaí pacáiste-earraí a thosú chun naisc áitiúla a athphacáil

en: could not start pack-objects to repack promisor objects
ga: ní fhéadfaí rudaí pacáiste a thosú chun rudaí gealltanna a athphacáil

en: could not start the FSMonitor daemon
ga: ní fhéadfaí an daemon FSMonitor a thosú

en: could not start thread[0] for '%s'
ga: ní fhéadfaí snáithe [0] a thosú le haghaidh '%s'

en: could not start worker[0] for '%s'
ga: ní fhéadfaí oibrí [0] a thosú le haghaidh '%s'

en: could not stat %s
ga: ní raibh ann %s a shástáil

en: could not stat '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a stát

en: could not stat file '%s'
ga: ní fhéadfaí an comhad '%s' a statú

en: could not stat: %s
ga: ní fhéadfaí stat: %s

en: could not switch to %s
ga: ní fhéadfaí aistriú go %s

en: could not switch to '%s'
ga: ní fhéadfaí aistriú go '%s'

en: could not toggle maintenance
ga: níorbh fhéidir cothabháil a athrú

en: could not turn off maintenance
ga: ní fhéadfadh cothabháil a mhúchadh

en: could not unlink: %s
ga: ní fhéadfaí dícheangal: %s

en: could not unset '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a dhíshocrú

en: could not unset upstream of HEAD when it does not point to any branch
ga: ní fhéadfaí a dhíshuiteáil suas an sruth den HEAD nuair nach dtugann sé in iúl d'aon bhrainse

en: could not update %s
ga: ní fhéadfaí %s a nuashonrú

en: could not update HEAD to %s
ga: ní fhéadfaí HEAD a nuashonrú go %s

en: could not write '%s'
ga: ní fhéadfaí '%s' a scríobh

en: could not write '%s' promisor file
ga: ní fhéadfaí comhad gealltanais '%s' a scríobh

en: could not write '%s'.
ga: ní fhéadfaí '%s' a scríobh.

en: could not write commit message file
ga: ní raibh sé in ann comhad teachtaireachta tiomanta a

en: could not write commit template
ga: ní raibh sé in ann teimpléad tiomanta a

en: could not write config file %s
ga: ní fhéadfaí comhad cumraithe %s a scríobh

en: could not write eol to '%s'
ga: ní fhéadfaí eol a scríobh chuig '%s'

en: could not write file: '%s'
ga: ní fhéadfaí comhad a scríobh: '%s'

en: could not write index
ga: ní fhéadfadh innéacs a scríobh

en: could not write loose object index %s
ga: ní fhéadfaí innéacs réad scaoilte %s a scrí

en: could not write multi-pack bitmap
ga: ní fhéadfaí bitmap il-phacáiste a scríobh

en: could not write multi-pack-index
ga: ní fhéadfaí innéacs il-phacáiste a scríobh

en: could not write replacement commit for: '%s'
ga: ní fhéadfaí gealltanas athsholáthair a scríobh do: '%s'

en: could not write temporary index to %s
ga: ní fhéadfaí innéacs sealadach a scríobh chuig %s

en: could not write to '%s'
ga: ní fhéadfaí scríobh chuig '%s'

en: could not write to file '%s'
ga: ní fhéadfaí scríobh chuig comhad '%s'

en: couldn't find remote ref %s
ga: ní raibh in ann tagairt iargúlta %s a fháil

en: couldn't find remote ref HEAD
ga: ní raibh in ann ciantagartha HEAD a fháil

en: couldn't get the oid of the rev '%s'
ga: ní raibh in ann oid an rev '%s' a fháil

en: couldn't hash object from '%s'
ga: ní fhéadfaí réad hash ó '%s'

en: couldn't look up commit object for '%s'
ga: ní raibh in ann réad tiomanta a lorg suas le haghaidh '%s'

en: couldn't look up newly created commit
ga: ní fhéadfadh sé gealltanas nua-chruthaithe a fheiceáil

en: couldn't open the file '%s'
ga: ní raibh in ann an comhad '%s' a oscailt

en: couldn't run fast-export
ga: ní raibh sé in ann onnmhairiú tapa a

en: couldn't run fast-import
ga: ní raibh in ann allmhairiú tapa a reá

en: cover letter needs email format
ga: teastaíonn formáid ríomhphoist ó litir

en: cover-from-description-mode
ga: modh clúdaigh ó-tuairiscríbhinní

en: create
ga: cruthú

en: create a bare repository
ga: stóras lom a chruthú

en: create a cruft pack
ga: cruthaigh pacáiste cruft

en: create a mirror repository (implies --bare)
ga: stóras scátháin a chruthú (tugann le tuiscint --bare)

en: create a new branch
ga: brainse nua a chruthú

en: create a reflog
ga: cruthaigh reflog

en: create a shallow clone of that depth
ga: clón éadomhain den doimhneacht sin a chruthú

en: create a shallow clone since a specific time
ga: clón éadrom a chruthú ó am ar leith

en: create a shallow clone truncated to the specified number of revisions
ga: clón éadomhain a chruthú a ghearrtar go dtí an líon sonraithe athbhreithnithe

en: create a single commit instead of doing a merge
ga: tiomantas amháin a chruthú in ionad cumaisc a dhéanamh

en: create an additional zip archive of detailed diagnostics (default 'stats')
ga: cruthú cartlann zip breise de dhiagnóiseach mionsonraithe ('stats' réamhshocraithe)

en: create and checkout a new branch
ga: brainse nua a chruthú agus a sheiceáil

en: create and switch to a new branch
ga: cruthú agus aistrigh go brainse nua

en: create or reset a branch
ga: brainse a chruthú nó a athshocrú

en: create packs suitable for shallow fetches
ga: pacáistí a chruthú atá oiriúnach le haghaidh tógá

en: create reflog for new branch
ga: cruthú reflog do bhrainse nua

en: create repository within 'src' directory
ga: cruthaigh stór laistigh de eolaire 'src'

en: create the branch's reflog
ga: athbhreithniú na brainse a chruthú

en: create thin packs
ga: cruthaigh pacáistí tanaí

en: create unborn branch
ga: cruthú brainse gan breith

en: create/reset and checkout a branch
ga: cruthaigh/athshocraigh agus seiceáil amach brainse

en: create/reset and switch to a branch
ga: cruthú/athshocraigh agus aistrigh go brainse

en: created a copy of a misnamed branch '%s'
ga: chruthaigh cóip de bhrainse mí-ainmnithe '%s'

en: creating '%s' failed
ga: theip ar chruthú '%s'

en: creating branch '%s'
ga: ag cruthú brainse '%s'

en: credential url cannot be parsed: %s
ga: ní féidir url creidiúnaithe a pháirseáil: %s

en: credential-cache unavailable; no unix socket support
ga: taisce creidiúnaithe ar fáil; gan aon tacaíocht soicéad unix

en: credential-cache--daemon unavailable; no unix socket support
ga: credential-cache--daemon ar fáil; gan aon tacaíocht soicéad unix

en: currently, --write-bitmap-index requires --name-hash-version=1
ga: faoi láthair, teastaíonn --write-bitmap-index --name-hash-version=1

en: daemon failed to start
ga: theip ar daemon a thosú

en: daemon not online yet
ga: daemon nach bhfuil ar líne fós

en: daemon terminated
ga: deireadh le déemon

en: dangling %s %s
ga: ag crochadh %s %s

en: date
ga: dáta

en: debug search strategy on stderr
ga: straitéis cuardaigh dífhabhtú ar stderr

en: debug unpack-trees
ga: crainn díphacáilte a dhífhabhtú

en: decorate options
ga: roghanna maisiú

en: deepen history of shallow clone
ga: stair clón éadomhain a dhoimhniú

en: deepen history of shallow clone, excluding ref
ga: stair an chlóin éadomhain a dhoimhniú, gan tagairt

en: deepen history of shallow repository based on time
ga: stair stór éadomhain a dhoimhniú bunaithe ar am

en: default for recursive fetching of submodules (lower priority than config files)
ga: réamhshocraithe maidir le fo-mhodúil a fháil athshlánach (tosaíocht níos ísle ná comhaid chumraithe)

en: deflate error (%d)
ga: earráid dífhabhtaithe (%d)

en: deflateEnd on object %s failed (%d)
ga: theip ar deflateEnd ar réad %s (%d)

en: deflateEnd on stream object failed (%d)
ga: theip ar réad srutha DeflateEnd (%d)

en: delete
ga: scriosadh

en: delete URLs
ga: scrios URLanna

en: delete branch (even if not merged)
ga: brainse a scriosadh (fiú mura bhfuil sé cumasaithe)

en: delete fully merged branch
ga: scrios brainse lánchumaisc

en: delete refs
ga: scrios réimsí

en: delete refs/remotes/<name>/HEAD
ga: scrios refs/remotes/<name>/HEAD

en: delete replace refs
ga: scrios athsholáthair refs

en: delete symbolic ref
ga: scrios tagairt siombalach

en: delete tags
ga: clibeanna a scriosadh

en: delete the reference
ga: scrios an tagairt

en: deleted by them:
ga: scriosta ag siad:

en: deleted by us:
ga: scriosta againn:

en: deleted file %s still has contents
ga: tá ábhar fós ag comhad scriosta %s

en: deleted file still has contents
ga: tá ábhar fós ag comhad scriosta

en: deleted:
ga: scriosta:

en: deleting '%s' failed
ga: theip ar '%s' a scriosadh

en: deleting branch '%s' that has been merged to
             '%s', but not yet merged to HEAD
ga: brainse '%s' a bhfuil cumasc orthu a scriosadh
     '%s', ach níor chumasc le HEAD go fóill

en: delta base offset is out of bound
ga: tá fhritháireamh bonn delta as ceangailte

en: delta base offset out of bound for %s
ga: bonn delta a fhritháireamh as ceangailte do %s

en: delta base offset overflow in pack for %s
ga: forsreabhadh fhritháireamh bonn delta i bpacáiste do %s

en: delta chain depth %d is too deep, forcing %d
ga: tá doimhneacht slabhra delta %d ró-dhomhain, rud a chuireann iallach ar %d

en: deprecated synonym for --branches
ga: comhchiallach scoite do --branches

en: deprecated: use --annotate-stdin instead
ga: díscríofa: bain úsáid as --annotate-stdin ina ionad

en: deprecated: use --empty=keep instead
ga: díscríofa: bain úsáid as --empty=keep ina ionad

en: depth
ga: doimhneacht

en: depth %s is not a positive number
ga: ní uimhir dhearfach é doimhneacht %s

en: depth for shallow clones
ga: doimhneacht do chlóin éadomhain

en: dereference tags in the input (internal use)
ga: clibeanna dereference san ionchur (úsáid inmheánach)

en: dereference tags into object IDs
ga: clibeanna a dhíthreorú isteach in IDanna réad

en: descend at most <n> levels
ga: síos ag an bhformhór na <n>leibh

en: describe %s
ga: déan cur síos ar %s

en: destination '%s' is not a directory
ga: ní eolaire é ceann scríbe '%s'

en: destination already exists
ga: ceann scríbe ann cheana féin

en: destination directory does not exist
ga: níl eolaire ceann scríbe ann

en: destination exists
ga: ceann scríbe ann

en: destination exists in the index
ga: ceann scríbe ann san innéacs

en: destination path '%s' already exists and is not an empty directory.
ga: tá cosán ceann scríbe '%s' ann cheana féin agus ní eolaire folamh é.

en: detach HEAD at named commit
ga: dícheangail HEAD ag an tiomnú ainmnithe

en: detach from console
ga: dícheangal ón gconsól

en: detached HEAD
ga: scoite CEANN

en: detect copies
ga: cóipí a bhrath

en: detect new or modified lines that have whitespace errors
ga: línte nua nó modhnaithe a bhrath a bhfuil earráidí spás bán acu

en: detect renames
ga: athainmneacha a bhrath

en: detect renames, optionally set similarity index
ga: athainmneacha a bhrath, innéacs cosúlachta a shocrú go ro

en: detected dubious ownership in repository at '%s'
    %sTo add an exception for this directory, call:
    
    	git config --global --add safe.directory %s
ga: braitheadh ​​úinéireacht amhrasach sa stórlann ag '%s'
    %sChun eisceacht a chur leis an eolaire seo, glaoigh ar:
    
    git config --global --add safe.directory %s

en: did not receive expected object %s
ga: nár bhfuair sé réad ag súil leis %s

en: did not see pack-file %s to drop
ga: níor chonaic sé pacáist-chomhad %s le scaoileadh

en: did you mean `--%s` (with two dashes)?
ga: an raibh i gceist agat `--%s` (le dhá shraith)?

en: different
ga: difriúil

en: difftool requires worktree or --no-index
ga: éilíonn difftool crann oibre nó --no-index

en: dir
ga: redir

en: directory
ga: eolaire

en: directory '%s' contains untracked files, but is not in the sparse-checkout cone
ga: tá comhaid neamhrianaithe ag eolaire '%s', ach níl sé sa chón seiceála neamhchoitianta

en: directory '%s' exists already
ga: tá eolaire '%s' ann cheana féin

en: directory '%s' is present in index, but not sparse
ga: tá eolaire '%s' i láthair in innéacs, ach níl sé neamhchoitianta

en: directory from which templates will be used
ga: eolaire as a n-úsáidfear teimpléid

en: directory not empty: '%s'
ga: eolaire nach folamh: '%s'

en: directory stat info changes after adding a file inside subdirectory
ga: athraíonn eolas stat eolaire tar éis comhad a chur taobh istigh den fho-eolaire

en: directory stat info changes after updating a file
ga: athraíonn faisnéis eolaire stat tar éis comhad a nuashonrú

en: directory stat info does not change after adding a new directory
ga: ní athraíonn eolas stat eolaire tar éis eolaire nua a chur leis

en: directory stat info does not change after adding a new file
ga: ní athraíonn eolas stat eolaire tar éis comhad nua a chur leis

en: directory stat info does not change after deleting a directory
ga: ní athraíonn eolas stat eolaire tar éis eolaire a scriosadh

en: directory stat info does not change after deleting a file
ga: ní athraíonn eolas stat eolaire tar éis comhad a scriosadh

en: disable all output of the program
ga: díchumasú gach aschur an chláir

en: disable charset re-coding of metadata
ga: díchumasú ath-chódú charset meiteashonraí

en: disable rename detection
ga: díchumasaigh braite athainmnithe

en: disabling Bloom filters for commit-graph layer '%s' due to incompatible settings
ga: scagairí Bloom a dhíchumasú le haghaidh ciseal coimit-graf '%s' mar gheall ar shuíomhanna neamh-chomho

en: disabling bitmap writing, as some objects are not being packed
ga: scríobh bitmap a dhíchumasú, toisc nach bhfuil roinnt rudaí á phacáil

en: disabling bitmap writing, packs are split due to pack.packSizeLimit
ga: scríobh bitmap a dhíchumasú, roinntear pacáistí mar gheall ar pack.packSizeLimit

en: disabling cone pattern matching
ga: meaitseáil patrún cón a dhíchumas

en: disallow cloning into non-empty directory
ga: clónú a dhícheadú isteach i eolaire neamh-folamh

en: disallow cloning into non-empty directory, implies --init
ga: clónú a dhícheadú isteach i eolaire neamh-folamh, tugann le tuiscint --init

en: display a diffstat of what changed upstream
ga: taispeáint diffstat den rud a d'athraigh suas an sruth

en: do a real merge instead of a trivial merge
ga: déan fíor-chumasc in ionad cumaisc triobháideach

en: do a trivial merge only
ga: déan cumaisc thréimhseach amháin

en: do not actually prune any entries
ga: ná déan aon iontrálacha a ghearradh

en: do not apply trailer.* configuration variables
ga: ná cuir leantóir i bhfeidhm.* athróga cumraíochta

en: do not check if another worktree is using this branch
ga: ná seiceáil an bhfuil crann oibre eile á úsáid ag baint úsáide as an mbrainse seo

en: do not consider tags matching <pattern>
ga: ná smaoinigh ar mheaitseáil clibeanna <pattern>

en: do not create an empty pack output
ga: ná cruthaigh aschur pacáiste folamh

en: do not decorate refs that match <pattern>
ga: ná maisigh na cinn a mheaitseálann <pattern>

en: do not detect renames
ga: ná athainmneacha a bhrath

en: do not fetch a packfile; instead, print ancestors of negotiation tips
ga: ná faigh comhad pacáiste; ina ionad sin, priontáil sinsear leideanna idirbheartaíochta

en: do not fetch all tags (--no-tags)
ga: ná faigh gach clib (--no-tags)

en: do not hide commits by grafts
ga: ná déan gealltanais ag grafts i bhfolach

en: do not ignore new files
ga: ná déan neamhaird de chomhaid nua

en: do not limit pathspecs to sparse entries only
ga: ná teorainn le speisiúintí cosáin le hiontrálacha neamhchoitianta

en: do not list removed files
ga: ná liostáil comhaid a bhaintear

en: do not munge pathnames and use NULs as output field terminators in --raw or --numstat
ga: ná cuir ainmneacha cosáin agus bain úsáid as NULanna mar chríochnóirí réimse aschuir i --raw nó --numstat

en: do not order objects before emitting them
ga: ná ordaigh rudaí sula n-astaíonn tú iad

en: do not output a newline after empty formatted refs
ga: ná aschur líne nua tar éis aifeanna formáidithe folamh

en: do not pack objects in promisor packfiles
ga: ná pacáil rudaí i gcomhaid pacáiste gealltanais

en: do not pretty-print contents for --edit
ga: ná déan ábhar álainn a phriontáil le haghaidh --edit

en: do not print names of files removed
ga: ná priontáil ainmneacha na gcomhaid a bhaintear

en: do not print remote URL
ga: ná priontáil URL iargúlta

en: do not print results to stdout (useful with --verify)
ga: ná priontáil torthaí chuig stdout (úsáideach le --verify)

en: do not prompt before launching a diff tool
ga: ná spreag sula seolann tú uirlis diff

en: do not query remotes
ga: ná fiosraigh iargúlta

en: do not remove, show only
ga: ná bain, taispeáin amháin

en: do not repack this pack
ga: ná déan an pacáiste seo a athphacáil

en: do not report progress or other information over stderr
ga: ná tuairiscigh dul chun cinn nó faisnéis eile faoi stderr

en: do not run git-update-server-info
ga: ná reáchtáil git-update-server-info

en: do not show a diffstat at the end of the merge
ga: ná taispeáin diffstat ag deireadh an chumaisc

en: do not show any source or destination prefix
ga: ná taispeáin aon réimír foinse nó ceann scríbe

en: do not show bundle details
ga: ná taispeáin sonraí beartán

en: do not show diffstat of what changed upstream
ga: ná taispeáin diffstat den mhéid a d'athraigh suas an sruth

en: do not show object names of boundary commits (Default: off)
ga: ná taispeáin ainmneacha réada na ngealltanais teorann (Réamhshocraithe: as)

en: do not show peeled tags
ga: ná taispeáin clibeanna scáilte

en: do not show progress meter
ga: ná taispeáin méadar dul chun cinn

en: do not skip files with skip-worktree set
ga: ná scipeáil comhaid le tacar scip-work tree

en: do not touch index-only entries
ga: ná déan teagmháil le iontrálacha innéacs amháin

en: do not treat "---" as the end of input
ga: ná déileáil le “---” mar dheireadh an ionchuir

en: do not treat root commits as boundaries (Default: off)
ga: ná déileáil le gealltanais fréimhe mar theorainneacha (Réamhshocraithe: as)

en: do not trust the line counts in the hunk headers
ga: ná bíodh muinín agat as na comhaireamh líne sna ceanntásca hunk

en: do not try <directory>/.git/ if <directory> is no Git directory
ga: ná déan iarracht <directory>/.git/ mura bhfuil aon eolaire G <directory> it ann

en: do not use
ga: ná húsáid

en: do not warn about conflicts
ga: ná tabhair rabhadh faoi choimhlintí

en: don't add, only refresh the index
ga: ná cuir leis, ach an t-innéacs a athnuachan

en: don't apply changes matching the given path
ga: ná cuir athruithe a mheaitseáil leis an gcosán tugtha

en: don't automatically commit
ga: ná tiomantas go huathoibríoch

en: don't check the working tree after merging
ga: ná seiceáil an crann oibre tar éis a chumasc

en: don't checkout new files
ga: ná seiceáil comhaid nua

en: don't clone shallow repository
ga: ná clóin stór éadomhain

en: don't create a checkout
ga: ná cruthaigh seiceáil

en: don't expect at least one line of context
ga: ná bí ag súil le líne comhthéacs amháin ar a laghad

en: don't fetch new objects from the remote site
ga: ná faigh rudaí nua ón suíomh iargúlta

en: don't include a patch matching a commit upstream
ga: ná cuir paiste a mheaitseann le tiomantas suas an sruth

en: don't match patterns in binary files
ga: ná meaitseáil patrúin i gcomhaid dénártha

en: don't output binary diffs
ga: ná aschur difríochtaí dénártha

en: don't print cloning progress
ga: ná déan dul chun cinn clónaithe a phriontáil

en: don't print the patch filenames
ga: ná priontáil na hainmneacha comhaid paiste

en: don't return error for empty patches
ga: ná tabhair earráid ar ais le haghaidh paistí folamh

en: don't show empty directories
ga: ná taispeáin eolairí folamh

en: don't show filenames
ga: ná taispeáin ainmneacha comhaid

en: don't strip whitespace from the patch
ga: ná tarraingt spás bán ón bpaiste

en: don't strip/add [PATCH]
ga: ná stiall/cuir [PATCH] leis

en: don't update the index or the work tree
ga: ná nuashonraigh an t-innéacs nó an crann oibre

en: don't use local hardlinks, always copy
ga: ná húsáid crua-naisc áitiúla, cóipeáil i gcónaí

en: done
ga: déanta

en: done.
ga: déanta.

en: done.
ga: déanta.

en: done.
    Connecting to %s (port %s) ...
ga: déanta.
    Ag nascadh le %s (port %s)...

en: drop reflogs entirely during the migration
ga: titim athfhóga go hiomlán le linn na himirce

en: drop reflogs from the current worktree only
ga: scaoil reflogs ón gcrann oibre reatha amháin

en: drop the reflogs of all references
ga: scaoil athbhreithniú na dtagairtí go léir

en: dropping %s %s -- patch contents already upstream
ga: scaoileadh %s %s -- ábhar paiste suas an sruth cheana féin

en: dry run
ga: rith tirim

en: dst ref %s receives from more than one src
ga: faigheann dst ref %s ó níos mó ná src amháin

en: dst refspec %s matches more than one
ga: meaitseálann dst refspec %s níos mó ná ceann amháin

en: dumb http transport does not support shallow capabilities
ga: ní thacaíonn iompar HTTP dumb le cumais éadomhain

en: dump marks to this file
ga: marcanna dumpáil chuig an gcomhad seo

en: duplicate entry in bitmap index: '%s'
ga: iontráil dúblach in innéacs bitmap: '%s'

en: duplicate entry when writing bitmap index: %s
ga: iontráil dúblach agus innéacs bitmap á scríobh: %s

en: duplicate parent %s ignored
ga: neamhaird déanta ar thuismitheoir dúblach %s

en: duplicate replace ref: %s
ga: athsholáthar dúblach tagairt: %s

en: during repack, collect pack-files of smaller size into a batch that is larger than this size
ga: le linn athphacáil, bailigh comhaid pacáiste de mhéid níos lú i mbaisc atá níos mó ná an méid seo

en: early EOF
ga: luath EOF

en: edit current diff and apply
ga: athraigh an dif reatha agus cuir i bhfeidhm

en: edit existing object
ga: réad atá ann cheana in eagar

en: edit files in place
ga: comhaid in áit a chur in eagar

en: edit message before committing
ga: teachtaireacht in eagar sula ndéanann

en: edit note message in editor
ga: teachtaireacht nóta in eagar san eagarthóir

en: edit the commit message
ga: athraigh an teachtaireacht tiomanta

en: edit the description for the branch
ga: cuir an tuairisc don bhrainse a chur in eagar

en: edit the todo list during an interactive rebase
ga: cuir an liosta todo in eagar le linn athbhunú idirghníomhach

en: editing blobs is not supported
ga: ní thacaítear le blobs eagarthóireachta

en: editing object file failed
ga: theip ar eagarthóireacht ar chomhad

en: editing patch failed
ga: theip ar paiste eagarthóire

en: editing stdin is not supported
ga: ní thacaítear le stdin eagarthóireachta

en: either user.signingkey or gpg.ssh.defaultKeyCommand needs to be configured
ga: is gá user.signingkey nó gpg.ssh.defaultKeyCommand a chumrú

en: emacsclient version '%d' too old (< 22).
ga: leagan imacsclient '%d' ró-sean (< 22).

en: email
ga: ríomhphost

en: empty alias for %s
ga: alias folamh do %s

en: empty command in input
ga: ordú folamh san ionchur

en: empty commit set passed
ga: rith tacar tiomanta folamh

en: empty config key
ga: eochair cumraíochta folamh

en: empty exec command
ga: ordú exec folamh

en: empty file name: '%s'
ga: ainm comhaid folamh: '%s'

en: empty filename in tree entry
ga: ainm comhaid folamh i iontráil crann

en: empty ident name (for <%s>) not allowed
ga: ainm ident folamh (le haghaidh <%s>) nach gceadaítear

en: empty mbox: '%s'
ga: mbox folamh: '%s'

en: empty patch. aborted
ga: paiste folam. a ghabhrú

en: empty trailer token in trailer '%.*s'
ga: comhartha leantóra folamh i leantóir '%.*s'

en: enable auto-gc mode
ga: mód auto-gc a chumasú

en: enable computation for changed paths
ga: ríomh a chumasú le haghaidh cosáin athraithe

en: enable message threading, styles: shallow, deep
ga: cumasú snáithe teachtaireachta, stíleanna: éadomhain, domhain

en: enable more strict checking
ga: cumasú seiceáil níos docht

en: enable or disable file system monitor
ga: monatóireacht chórais chomhaid a chumasú

en: enable or disable split index
ga: innéacs scoilte a chumasú nó a dh

en: enable strict checking
ga: cumasú seiceáil docht

en: enable untracked cache without testing the filesystem
ga: taisce neamhrianaithe a chumasú gan an córas comhaid a thástáil

en: enable/disable untracked cache
ga: taisce neamhrianaithe a chumasú/a dhíchumasú

en: encoding
ga: ionchódú

en: encoding '%s' from %s to %s and back is not the same
ga: ionchódú '%s' ó %s go %s agus níl sé mar an gcéanna ar ais

en: end revert or cherry-pick sequence
ga: aisiompú deiridh nó seicheamh piocadh silíní

en: ensure at least <n> lines of context match
ga: a chinntiú go mbe <n>adh línte comhthéacsa

en: entry '%s' in tree %s has blob mode, but is not a blob
ga: tá modh blob ag iontráil '%s' i gcrann %s, ach ní blob í

en: entry '%s' in tree %s has tree mode, but is not a tree
ga: tá modh crann ag iontráil '%s' i gcrann %s, ach ní crann í

en: equivalent to --word-diff=color --word-diff-regex=<regex>
ga: coibhéiseach le --word-diff=color --word-diff-regex=<regex>

en: error adding pack %s
ga: earráid ag cur pacáiste %s

en: error in %s %s: %s
ga: earráid i %s %s: %s

en: error in object: %s
ga: earráid i réad: %s

en: error in sideband demultiplexer
ga: earráid i demultiplexer taobhbanna

en: error on bundle-uri response line %d: %s
ga: earráid ar líne freagartha cumhachta %d: %s

en: error opening '%s'
ga: earráid ag oscailt '%s'

en: error opening index for %s
ga: innéacs oscailte earráide do %s

en: error preparing revisions
ga: earráid ag ullmhú athbhreith

en: error processing acks: %d
ga: earráidí próiseála earráide: %d

en: error processing config file(s)
ga: comhad (í) cumraíochta próiseála earráide

en: error processing shallow info: %d
ga: earráid ag próiseáil faisnéis éadrom: %d

en: error processing wanted refs: %d
ga: próiseáil earráidí a theastaíonn referens: %d

en: error reading %s
ga: earráid ag léamh %s

en: error when closing loose object file
ga: earráid agus comhad réad scaoilte á ndú

en: error while closing pack file
ga: earráid agus comhad pacáiste á dúnadh

en: error while refreshing working directory
ga: earráid agus tú ag athnuachan eolaire

en: error while running fast-export
ga: earráid agus easpórtáil tapa á rith

en: error while running fast-import
ga: earráid agus iompórtáil tapa á rith

en: error:
ga: earráid:

en: error: %s: %s
ga: earráid: %s: %s

en: error: cannot read object %s
ga: earráid: ní féidir réad %s a léamh

en: error: failed to execute internal merge for %s
ga: earráid: theip ar chumasc inmheánach a chur i gcrích le haghaidh %s

en: error: failed to merge submodule %s (repository corrupt)
ga: earráid: theip ar fho-mhodúl %s a chumasc (stór truaillithe)

en: error: object %s is not a blob
ga: earráid: ní blob é réad %s

en: error: tag input does not pass fsck: %s
ga: earráid: ní théann ionchur clib ar fsck: %s

en: error: unable to add %s to database
ga: earráid: ní féidir %s a chur leis an mbunachar sonraí

en: error: unable to extract a valid address from: %s
ga: earráid: ní féidir seoladh bailí a bhaint as: %s

en: error: unable to format message: %s
ga: earráid: ní féidir teachtaireacht a fhormáidiú: %s

en: examine the history and state (see also: git help revisions)
ga: scrúdú a dhéanamh ar an stair agus an stát (féach freisin: athbhreithnithe cabhrach git)

en: exceeded bundle URI recursion limit (%d)
ga: sháraigh teorainn athshlánaithe URI beartán (%d)

en: exceeded maximum include depth (%d) while including
    	%s
    from
    	%s
    This might be due to circular includes.
ga: sháraigh an uasmhéid san áireamh doimhneacht (%d) agus
     %s
    ó
     %s
    D'fhéadfadh sé seo a bheith mar gheall ar áireamh ciorclach.

en: exclude any configured uploadpack.blobpackfileuri with this protocol
ga: eisiamh aon uploadpack.blobpackfileuri cumraithe leis an bprótacal seo

en: exclude guides
ga: treoracha a eisiamh

en: exclude refs which match pattern
ga: a eisiamh iarmhairtí a mheaitseálann patrún

en: exclude test suite <suite>
ga: sraith tástála a eisiamh <suite>

en: exec
ga: feidhmiúcháin

en: exec commands cannot contain newlines
ga: ní féidir línte nua a bheith ag orduithe exec

en: execution failed: %s
    %sYou can fix the problem, and then run
    
      git rebase --continue
ga: theip ar fhorghníomhú: %s
    %sIs féidir leat an fhadhb a shocrú, agus ansin rith
    
      git rebase --continue

en: execution succeeded: %s
    but left changes to the index and/or the working tree.
    Commit or stash your changes, and then run
    
      git rebase --continue
ga: d'éirigh leis an bhforghníomhú: %s
    ach d'fhág sé athruithe ar an innéacs agus/nó ar an gcrann oibre.
    Déan do chuid athruithe a dhéanamh nó a stóráil, agus ansin rith
    
      git rebase --continue

en: exhaustive rename detection was skipped due to too many files.
ga: scipeánadh braite athainmnithe uileghabhálach mar gheall ar an iomarca comhaid.

en: existing sparse-checkout patterns do not use cone mode
ga: ní úsáideann patrúin seiceála neamhchoitianta atá ann cheana modh cón

en: exit immediately after advertising capabilities
ga: imeacht díreach tar éis cumais fógraíochta

en: exit with 1 if there were differences, 0 otherwise
ga: imeacht le 1 má bhí difríochtaí ann, 0 ar shlí eile

en: exit with a zero status even if nothing matched
ga: imeacht le stádas nialasach fiú mura bhfuil aon rud comhoiriúnach

en: exit with exit code 2 if no matching refs are found
ga: imeacht le cód imeachta 2 mura bhfaightear aon aifeanna meaitseála

en: expansion of alias '%s' failed; '%s' is not a git command
ga: theip ar leathnú an leasainm '%s'; ní ordú git é '%s'

en: expected %%(trailers:key=<value>)
ga: ionchasach %%(trailers:key=<value>)

en: expected '%.*s' in submodule path '%s' not to be a symbolic link
ga: ag súil leis '%.*s' i gcosán fo-mhodúil '%s' gan a bheith ina nasc siombalach

en: expected '%s'
ga: ag súil le '%s'

en: expected '%s', received '%s'
ga: bhíothas ag súil le '%s', fuarthas '%s'

en: expected 'tree:<depth>'
ga: <depth>'crann ag súil leis: '

en: expected context line #%d in
    %.*s
ga: líne comhthéacs a bhfuil súil leo #%d i
    %.*s

en: expected edge object ID, got garbage:
     %s
ga: ag súil le haitheantas réada imeall, fuarthas bruscar:
    %s

en: expected flush after bundle-uri listing
ga: súil le sruth tar éis liostú bundle-uri

en: expected flush after capabilities
ga: súil le sruth tar éis cumais

en: expected flush after fetch arguments
ga: súil le sruth tar éis argóintí a fháil

en: expected flush after ls-refs arguments
ga: súil le sruth tar éis argóintí ls-refs

en: expected flush after ref listing
ga: súil le sruth tar éis liostú tagartha

en: expected format: %%(ahead-behind:<committish>)
ga: formáid ionchais:  %%(ahead-behind:<committish>)

en: expected format: %%(align:<width>,<position>)
ga: ionchasach formáid: %%(align:<width>,<position>)

en: expected format: %%(color:<color>)
ga: formáid ionchais: %%(color:<dath>)

en: expected format: %%(is-base:<committish>)
ga: formáid ionchais: %%(is-base:<committish>)

en: expected no other sections to be sent after no '%s'
ga: bhíothas ag súil nach gcuirfear aon chuid eile a sheoladh tar éis gan '%s'

en: expected object ID, got garbage:
     %s
ga: aitheantas réada a bhfuil súil leis, fuair truflais:
     %s

en: expected ok/error, helper said '%s'
ga: súil le ok/earráid, dúirt an cúntóir '%s'

en: expected packfile to be sent after '%s'
ga: táthar ag súil go seolfar pacáid tar éis '%s'

en: expected response end packet after ref listing
ga: pacáiste deiridh freagartha a bhfuiltear ag súil leis

en: expected shallow/unshallow, got %s
ga: bhíothas ag súil leis íol/neamhéadrom, fuair %s

en: expected something after combine:
ga: ag súil le rud éigin tar éis an chomhcheangail:

en: expected submodule path '%s' not to be a symbolic link
ga: ag súil nach mbeidh cosán fo-mhodúil '%s' ina nasc siombalach

en: expected wanted-ref, got '%s'
ga: bhíothas ag súil leis an tagairt a theastaigh, fuair '%s'

en: expecting a color: %s
ga: ag súil le dath: %s

en: expire cruft objects older than <time>
ga: dul in éag rudaí cruft níos sine ná <time>

en: expire objects older than <time>
ga: dul in éag rudaí níos sine ná <time>

en: expire working trees older than <time>
ga: dul in éag crainn oibre níos sine ná <time>

en: expiry-date
ga: dáta éaga

en: external diff died, stopping at %s
ga: fuair diff seachtrach bás, ag stopadh ag %s

en: external filter '%s' failed
ga: theip ar scagaire seachtrach '%s'

en: external filter '%s' failed %d
ga: theip ar scagaire seachtrach '%s' %d

en: external filter '%s' is not available anymore although not all paths have been filtered
ga: níl an scagaire seachtrach '%s' ar fáil a thuilleadh cé nach bhfuil na cosáin uile scagtha

en: extra command line parameter '%s'
ga: paraiméadar líne ordaithe breise '%s'

en: failed reading ssh signing data buffer from '%s'
ga: theip ar mhaolán sonraí sínithe ssh a léamh ó '%s'

en: failed to add packfile '%s'
ga: theip ar chomhad pacáiste '%s' a chur leis

en: failed to add repo to global config
ga: theip ar repo a chur le cumraíocht domhanda

en: failed to apply delta
ga: theip ar delta a chur i bhfeidhm

en: failed to bootstrap service %s
ga: theip ar sheirbhís bootstrap %s

en: failed to clean index
ga: theip ar innéacs a ghlanadh

en: failed to clear multi-pack-index at %s
ga: theip ar innéacs il-phacáiste a ghlanadh ag %s

en: failed to close rev-list's stdin
ga: theip orthu stdin rev-list a dhúnadh

en: failed to convert to a sparse-index
ga: theip ar thiontú go innéacs neamhchoitianta

en: failed to copy '%s' to '%s'; sparse-checkout may not work correctly
ga: theip ar '%s' a chóipeáil go '%s'; b'fhéidir nach n-oibreoidh an tseiceáil neamhchoitianta i gceart

en: failed to copy SID (%ld)
ga: theip ar SID (%ld) a chóipeáil

en: failed to copy file to '%s'
ga: theip ar chomhad a chóipeáil chuig '%s'

en: failed to copy notes from '%s' to '%s'
ga: theip ar nótaí a chóipeáil ó '%s' go '%s'

en: failed to copy worktree config from '%s' to '%s'
ga: theip ar chumraíocht crann oibre a chóipeáil ó '%s' go '%s'

en: failed to create cover-letter file
ga: theip ar chomhad litir chlúdaigh a chruthú

en: failed to create crontab temporary file
ga: theip ar chomhad sealadach crontab a chruthú

en: failed to create directories for '%s'
ga: theip ar eolairí a chruthú do '%s'

en: failed to create directory %s
ga: theip ar eolaire %s a chruthú

en: failed to create directory '%s'
ga: theip ar eolaire '%s' a chruthú

en: failed to create directory for sparse-checkout file
ga: theip ar eolaire a chruthú do chomhad seiceála neamhchoitianta

en: failed to create link '%s'
ga: theip ar nasc '%s' a chruthú

en: failed to create output files
ga: theip ar chomhaid aschuir a chruthú

en: failed to create temp xml file
ga: theip ar chomhad xml temp a chruthú

en: failed to create temporary file
ga: theip ar chomhad sealadach a chruthú

en: failed to decode tree entry
ga: theip ar iontráil crann a dhíchódú

en: failed to delete '%s'
ga: theip ar '%s' a scriosadh

en: failed to delete directory %s
ga: theip ar eolaire %s a scriosadh

en: failed to delete enlistment directory
ga: theip ar eolaire liostála a scriosadh

en: failed to delete file %s
ga: theip ar chomhad %s a scriosadh

en: failed to delete ref NOTES_MERGE_PARTIAL
ga: theip ar an tagairt NOTES_MERGE_PARTIAL a scriosadh

en: failed to delete ref NOTES_MERGE_REF
ga: theip ar an ref a scriosadh NOTES_MERGE_REF

en: failed to download bundle from URI '%s'
ga: theip ar an mbeartán a íoslódáil ó URI '%s'

en: failed to download file at URL '%s'
ga: theip ar an comhad a íoslódáil ag URL '%s'

en: failed to encode '%s' from %s to %s
ga: theip ar '%s' a ionchódú ó %s go %s

en: failed to exec '%s'
ga: theip ar '%s' a fheidhmiú

en: failed to expand path '%s'
ga: theip ar an gcosán '%s' a leathnú

en: failed to expand user dir in: '%s'
ga: theip ar dir an úsáideora a leathnú i: '%s'

en: failed to feed local object to pack-objects
ga: theip ar réad áitiúil a bheathú ar rudaí pacáiste

en: failed to feed promisor objects to pack-objects
ga: theip ar rudaí gealltanna a bheathú ar rudaí pacáiste

en: failed to fetch advertised bundles
ga: theip orthu beartáin fógraithe a fháil

en: failed to fetch bundles from '%s'
ga: theip ar bhaclaí a fháil ó '%s'

en: failed to fetch objects from bundle URI '%s'
ga: theip ar rudaí a fháil ó URI '%s'

en: failed to finalize '%s'
ga: theip ar '%s' a chur i gcrích

en: failed to finalize notes merge
ga: theip orthu nótaí a chumasc a chur i gcrích

en: failed to find exact merge base
ga: theip orthu bonn cumaisc cruinn a fháil

en: failed to find object %s
ga: theip ar réad %s a aimsiú

en: failed to find tag %s
ga: theip ar chlib %s a aimsiú

en: failed to find tree of %s
ga: theip ar chrann %s a aimsiú

en: failed to finish 'git pack-objects' process
ga: theip ar phróiseas 'git pack-objects' a chríochnú

en: failed to finish 'show' for object '%s'
ga: theip ar 'show' a chríochnú le haghaidh réad '%s'

en: failed to flush '%s'
ga: theip ar '%s' a shruthlú

en: failed to format default config value: %s
ga: theip ar luach cumraíochta réamhshocraithe a fhormáidiú: %s

en: failed to generate diff
ga: theip ar éagsúlacht a ghiniúint

en: failed to get default branch for '%s'
ga: theip ar bhrainse réamhshocraithe a fháil do '%s'

en: failed to get default branch name
ga: theip ort ainm brainse réamhshocraithe a fháil

en: failed to get default branch name from remote; using local default
ga: theip ar ainm brainse réamhshocraithe a fháil ó iargúlta; ag baint úsáide as

en: failed to get kernel name and information
ga: theip ar ainm eithne agus faisnéis a fháil

en: failed to get owner for '%s' (%ld)
ga: theip ar úinéir a fháil do '%s' (%ld)

en: failed to get the ssh fingerprint for key '%s'
ga: theip ar mhéarloirg ssh a fháil don eochair '%s'

en: failed to get upstream, if you want to record base commit automatically,
    please use git branch --set-upstream-to to track a remote branch.
    Or you could specify base commit by --base=<base-commit-id> manually
ga: theip ar an dul suas sruth, más mian leat an gealltanas bonn a thaifeadadh go huathoibríoch,
    bain úsáid as git branch --set-upstream-to chun brainse iargúlta a rianú.
    Nó d'fhéadfá an gealltanas bonn a shonrú trí --base=<base-commit-id> de láimh

en: failed to infer range-diff origin of current series
ga: theip ar thionscnamh raon difriúil na sraithe reatha a thabhairt amach

en: failed to initialize sparse-checkout
ga: theip ar sheiceáil éagsúil a thosú

en: failed to initialize the repo, skipping bundle URI
ga: theip ar an repo a thionscnamh, ag scipeáil URI beartán

en: failed to initialize worktree config
ga: theip orthu cumraíocht crann oibre a thionscnamh

en: failed to iterate over '%s'
ga: theip ar athrá thar '%s'

en: failed to load bitmap index (corrupted?)
ga: theip ar innéacs bitmap a luchtú (truaillithe?)

en: failed to load bitmap indexes
ga: theip ar innéacsanna bitmap a luchtú

en: failed to load island regex for '%s': %s
ga: theip ar an oileán regex a luchtú do '%s': %s

en: failed to load pack entry for oid[%d] = %s
ga: theip ar iontráil pacáiste a luchtú do oid [%d] = %s

en: failed to load pack-index for packfile %s
ga: theip ar innéacs pacáiste a luchtú do phacáiste %s

en: failed to load pseudo-merge regex for %s: '%s'
ga: theip ar régex bréag-cumaisc a luchtú do %s: '%s'

en: failed to locate object %d in packfile
ga: theip ar réad %d a aimsiú i packfile

en: failed to look up reference
ga: theip ort tagairt a lorg suas

en: failed to lstat '%s'
ga: theip ar lstat '%s'

en: failed to make %s readable
ga: theip ar %s a dhéanamh inléite

en: failed to map tree entry for %s
ga: theip ar iontráil crann a mhapáil do %s

en: failed to modify sparse-index config
ga: theip orthu cumraíocht innéacs neamhchoitianta a mhodhnú

en: failed to move '%s' to '%s'
ga: theip ar '%s' a bhogadh go '%s'

en: failed to open '%s'
ga: theip ar '%s' a oscailt

en: failed to open pack-index '%s'
ga: theip ar innéacs pacáiste '%s' a oscailt

en: failed to open temporary file
ga: theip ar chomhad sealadach a oscailt

en: failed to parse %s
ga: theip ar %s a pharsáil

en: failed to parse '%s' value '%s'
ga: theip ar luach '%s' a pharsáil '%s'

en: failed to parse --submodule option parameter: '%s'
ga: theip ar pharaiméadar rogha --submodule a pháirseáil: '%s'

en: failed to parse commit %s from commit-graph
ga: theip ar thiomantas %s a pharsáil ó ghraif choimisiúnaithe

en: failed to parse commit %s from object database for commit-graph
ga: theip ar thiomantas %s a pharsáil ó bhunachar sonraí réad le haghaidh graf coimite

en: failed to parse gc.logExpiry value %s
ga: theip ar luach gc.logExpiry %s a pháirseáil

en: failed to parse prune expiry value %s
ga: theip ar luach éaga brúite %s a pharsáil

en: failed to parse tree
ga: theip ar chrann a pháirseáil

en: failed to prefetch remotes
ga: theip ar iargúlta iargúlta a réamhghabháil

en: failed to push all needed submodules
ga: theip ar gach fo-mhodúl riachtanach a bhrú

en: failed to push some refs to '%s'
ga: theip ar roinnt réimsí a bhrú chuig '%s'

en: failed to read %s
ga: theip ar %s a léamh

en: failed to read '%s'
ga: theip ar '%s' a léamh

en: failed to read object '%s'.
ga: theip ar réad '%s' a léamh.

en: failed to read orderfile '%s'
ga: theip ar chomhad ordaithe '%s' a léamh

en: failed to read patch
ga: theip ar phaiste a léamh

en: failed to read ref NOTES_MERGE_PARTIAL
ga: theip ar an tagairt NOTES_MERGE_PARTIAL a léamh

en: failed to read the cache
ga: theip ar an taisce a léamh

en: failed to read the index
ga: theip ar an t-innéacs a léamh

en: failed to recurse into submodule '%s'
ga: theip ar athshlánú isteach i bhfo-mhodúl '%s'

en: failed to register url for submodule path '%s'
ga: theip ar url a chlárú le haghaidh cosán fo-mhodúil '%s'

en: failed to remove %s
ga: theip ar %s a bhaint

en: failed to remove 'git notes merge' worktree
ga: theip ar chrann oibre 'git notes merge' a bhaint

en: failed to remove directory '%s'
ga: theip ar eolaire '%s' a bhaint

en: failed to rename base commit-graph file
ga: theip ar an gcomhad gráf bunchoiste a athainmniú

en: failed to rename temporary commit-graph file
ga: theip ar chomhad gráf choiste sealadach a athainmniú

en: failed to resolve '%s' as a valid ref
ga: theip ar '%s' a réiteach mar thagartha bailí

en: failed to resolve '%s' as a valid ref.
ga: theip ar '%s' a réiteach mar thagartha bailí.

en: failed to resolve HEAD as a valid ref
ga: theip ar HEAD a réiteach mar thagartha bailí

en: failed to resolve NOTES_MERGE_REF
ga: theip orthu NOTES_MERGE_REF a réiteach

en: failed to run '%s'
ga: theip ar '%s' a reáchtáil

en: failed to run 'crontab -l'; your system might not support 'cron'
ga: theip ar 'crontab -l' a reáchtáil; b'fhéidir nach dtacaíonn do chóras le 'cron'

en: failed to run 'crontab'; your system might not support 'cron'
ga: theip ar 'crontab' a reáchtáil; b'fhéidir nach dtacaíonn do chóras le 'cron'

en: failed to run 'describe'
ga: theip ar 'cur síos' a rith

en: failed to run 'git status' on '%s'
ga: theip ar 'git status' a reáchtáil ar '%s'

en: failed to run 'git status' on '%s', code %d
ga: theip ar 'git status' a reáchtáil ar '%s', cód %d

en: failed to run command '%s': %s
ga: theip ort an t-ordú '%s' a reáchtáil: %s

en: failed to run systemctl
ga: theip ar systemctl a reáchtáil

en: failed to set extensions.worktreeConfig setting
ga: theip ar shocrú extensions.worktreeConfig

en: failed to set up maintenance schedule
ga: theip ar sceideal cothabhála a chur ar bun

en: failed to setup revision walk
ga: theip orthu siúlóid athbhreithnithe

en: failed to sign the push certificate
ga: theip ar an deimhniú brú a shíniú

en: failed to skip the commit
ga: theip ar an gealltanas a scipeáil

en: failed to start 'git pack-objects' process
ga: theip ar phróiseas 'git pack-objects' a thosú

en: failed to start iterator over '%s'
ga: theip ar an iterator a thosú thar '%s'

en: failed to start launchctl
ga: theip ar launchctl a thosú

en: failed to start schtasks
ga: theip ar schasks a thosú

en: failed to start systemctl
ga: theip ar systemctl a thosú

en: failed to stat %s
ga: theip ar stát %s

en: failed to stat '%*s%s%s'
ga: theip ar '%*s%s%s' a thaispeáint

en: failed to stat '%s'
ga: theip ar '%s' a stáil

en: failed to stop the FSMonitor daemon
ga: theip ar an daemon FSMonitor a stopadh

en: failed to store link to current notes ref (%s)
ga: theip ar nasc a stóráil le nótaí reatha tagairt (%s)

en: failed to store maximum creation token
ga: theip ar an comhartha cruthaithe uasta a stórá

en: failed to unlink '%s'
ga: theip ar '%s' a dhínascadh

en: failed to unpack HEAD tree object
ga: theip orthu réad crann HEAD a dhíphacáil

en: failed to unpack tree object %s
ga: theip ar réad crann %s a dhíphacáil

en: failed to unpack trees
ga: theip ar chrainn a dhíphacáil

en: failed to unregister repository
ga: theip ar stór a dhíchlárú

en: failed to unset '%s' in '%s'
ga: theip ar '%s' a dhíshocrú i '%s'

en: failed to update conflicted state in '%s'
ga: theip ar an stát coinbhleachta a nuashonrú i '%s'

en: failed to update remote for submodule '%s'
ga: theip ar iargúlta a nuashonrú do fho-mhodúl '%s'

en: failed to walk children of tree %s: not found
ga: theip ar pháistí crann %s a shiúl: níor aimsíodh

en: failed to write archive
ga: theip ar chartlann a scríobh

en: failed to write bitmap index
ga: theip ar innéacs bitmap a scríobh

en: failed to write commit object
ga: theip ar réad tiomanta a scríobh

en: failed to write commit-graph
ga: theip orthu graf coimisiúnaithe a scríobh

en: failed to write correct number of base graph ids
ga: theip orthu líon ceart na n-idí graif bonn a scríobh

en: failed to write loose object index %s
ga: theip ar innéacs réad scaoilte %s a scríobh

en: failed to write multi-pack-index
ga: theip ar innéacs il-phacáiste a scríobh

en: failed to write new configuration file %s
ga: theip ar chomhad cumraíochta nua %s a scríobh

en: failed to write object in stream
ga: theip ar réad a scríobh sa sruth

en: failed to write to '%s'
ga: theip ar scríobh chuig '%s'

en: failed utime() on %s
ga: theip ar utime () ar %s

en: failed utime() on '%s'
ga: theip ar utime () ar '%s'

en: failed write to rev-list
ga: theip ar scríobh chuig rev-list

en: failed writing detached signature to '%s'
ga: theip ar shíniú scoite a scríobh chuig '%s'

en: failed writing ssh signing key buffer to '%s'
ga: theip ar scríobh ssh a shíniú maolán eochair chuig '%s'

en: failed writing ssh signing key to '%s'
ga: theip ar an eochair sínithe ssh a scríobh chuig '%s'

en: failed: %d
ga: theip ar: %d

en: failure to merge
ga: teip a chumasc

en: fake a tagger when tags lack one
ga: clibeoir bréige nuair nach bhfuil ceann ag clibeanna

en: fast-forwardable
ga: tapa a sheoladh

en: fatal:
ga: marfach:

en: fatal: $program_name cannot be used without a working tree.
ga: marfach: ní féidir $program_name a úsáid gan crann oibre.

en: fatal: %s: rejected by %s hook
    %s
    warning: no patches were sent
ga: marfach: %s: dhiúltaithe ag %s hook
    %s
    rabhadh: níor seoladh aon phaistí

en: fatal: %s:%d is longer than 998 characters
    warning: no patches were sent
ga: marfach: %s: %d níos faide ná 998 carachtar
    rabhadh: níor seoladh aon phaistí

en: fatal: alias '%s' expands to itself
ga: marfach: leathnaíonn alias '%s' chuige féin

en: fatal: command '%s' died with exit code %d
ga: marfach: fuair an t-ordú '%s' bás le cód imeachta %d

en: fatal: found configuration options for 'sendmail'
    git-send-email is configured with the sendemail.* options - note the 'e'.
    Set sendemail.forbidSendmailVariables to false to disable this check.
ga: marfach: aimsíodh roghanna cumraíochta do 'sendmail'
    Tá git-send-email cumraithe leis na roghanna sendemail.* - tabhair faoi deara an 'e'.
    Socraigh sendemail.forbidSendmailVariables go bréagach chun an seiceáil seo a dhíchumasú.

en: fetch --all does not make sense with refspecs
ga: ní bhíonn ciall ag teacht --all le refspecs

en: fetch --all does not take a repository argument
ga: ní ghlacann fetch --all argóint stór

en: fetch all tags and associated objects
ga: gach clib agus rudaí gaolmhara a fháil

en: fetch failed.
ga: theip ar fáil.

en: fetch from all remotes
ga: faigh ó gach iargúlta

en: fetch from multiple remotes
ga: a fháil ó iomadúla iargúlta

en: fetch normally indicates which branches had a forced update,
    but that check has been disabled; to re-enable, use '--show-forced-updates'
    flag or run 'git config fetch.showForcedUpdates true'
ga: is gnách go léiríonn teacht na brainsí a raibh nuashonrú éigeantach orthu,
    ach tá an seiceáil sin díchumasaithe; chun athchumasú, bain úsáid as '--show-forced-updates'
    bratach nó rith 'git config fetch.showForcedUpdates true'

en: fetch the remote branches
ga: faigh na brainsí iargúlta

en: fetch updated the current branch head.
    fast-forwarding your working tree from
    commit %s.
ga: nuashonraigh teacht ceann an bhrainse reatha.
    do chrann oibre a chur ar aghaidh go tapa ó
    tiomantas %s.

en: fetch-pack: invalid index-pack output
ga: fetch-pack: aschur pacáiste innéacs-neamhbhailí

en: fetch-pack: unable to fork off %s
ga: fetch-pack: ní féidir %s a fhorc

en: fetch-pack: unable to fork off sideband demultiplexer
ga: pacáiste tarchuir: ní féidir le démultiplexer banna taobh a fhorc

en: fetch.parallel cannot be negative
ga: ní féidir fetch.parallel a bheith diúltach

en: fetching a group and specifying refspecs does not make sense
ga: níl ciall grúpa a fháil agus refspecs a shonrú

en: field
ga: réimse

en: field name to sort on
ga: ainm réimse le sórtáil

en: file
ga: comhad

en: file %s has only %lu line | file %s has only %lu lines
ga[0]: comhad %s níl ach %lu líne
ga[1]: comhad %s níl ach %lu línte
ga[2]: comhad %s níl ach %lu línte

en: file %s is not a regular file
ga: ní comhad rialta é comhad %s

en: file %s is not writable by user
ga: ní féidir an t-úsáideoir comhad %s a scríobh

en: file at URI '%s' is not a bundle or bundle list
ga: comhad ag URI ní beacán nó liosta beartán é '%s'

en: file downloaded from '%s' is not a bundle
ga: ní beartán é an comhad a íoslódáladh ó '%s'

en: file to read from
ga: comhad le léamh ó

en: file to read into hooks' stdin
ga: comhad le léamh isteach i stdin na hracaí

en: files '%s' and '%s' differ in contents
ga: tá difríocht idir comhaid '%s' agus '%s' in ábhar

en: finalize notes merge by committing unmerged notes
ga: cumasc nótaí a chríochnú trí nótaí neamh-chumasaithe a dhéanamh

en: find a geometric progression with factor <N>
ga: faigh dul chun cinn geoiméadrach le fachtóir <N>

en: find ancestors for a single n-way merge
ga: aimsigh sinsear le haghaidh cumasc n-bhealach amháin

en: find in contents not managed by git
ga: aimsigh in ábhar nach mbainistíonn git

en: find line copies within and across files
ga: faigh cóipeanna líne laistigh de chomhaid agus trasna

en: find line movements within and across files
ga: faigh gluaiseachtaí líne laistigh de chomhaid agus trasna

en: find the color configured: slot [<default>]
ga: faigh an dath cumraithe: sliotán [<default>]

en: find the color setting: slot [<stdout-is-tty>]
ga: faigh an socrú dath: sliotán [<stdout-is-tty>]

en: find the tag that comes after the commit
ga: faigh an chlib a thagann tar éis an tiomanta

en: find where <commit> forked from reflog of <ref>
ga: faigh cén áit a <commit> bhforcáladh ó athbhreithniú <ref>

en: finished search at %s
ga: cuardach críochnaithe ag %s

en: flush is only for --buffer mode
ga: níl sruth ach le haghaidh mód --buffer

en: flush packet write failed
ga: theip ar scríobh paicéad sru

en: follow in-tree symlinks
ga: lean naisc shiombailí in-chrann

en: for conflicts, use a union version
ga: le haghaidh coimhlintí, bain úsáid as leagan aontais

en: for conflicts, use our version
ga: le haghaidh coimhlintí, bain úsáid as ár leagan

en: for conflicts, use their version
ga: le haghaidh coimhlintí, bain úsáid as a leagan

en: for conflicts, use this marker size
ga: le haghaidh coinbhleachtaí, bain úsáid as an méid marcóra

en: force
ga: fórsa

en: force checkout (throw away local modifications)
ga: seiceáil fórsa (caith modhnuithe áitiúla)

en: force checkout updates
ga: nuashonruithe seiceála de

en: force cloning progress
ga: dul chun cinn clónaithe fórsa

en: force creation
ga: cruthú fórsa

en: force creation, move/rename, deletion
ga: cruthú fórsa, gluaise/athainmniú, scriosadh

en: force edit of commit
ga: eagarthóireacht fórsa ar thiomantas

en: force edit of tag message
ga: eagarthóireacht fórsa ar theachtaireacht

en: force move even if worktree is dirty or locked
ga: bogadh fórsa fiú má tá crann oibre salach nó faoi ghlas

en: force move/rename even if target exists
ga: aistriúin/athainmniú a fhorbairt fiú má tá sprioc ann

en: force overwrite of existing files
ga: athscríobh fórsa na gcomhaid atá ann cheana

en: force overwrite of local branch
ga: forscríobh fórsa ar bhrainse áitiúil

en: force overwrite of local reference
ga: tagairt áitiúil a fhorscríobh

en: force progress reporting
ga: tuairisciú dul chun cinn

en: force removal even if worktree is dirty or locked
ga: bhaint fórsa fiú má tá crann oibre salach nó faoi ghlas

en: force running gc even if there may be another gc running
ga: fórsa ag rith gc fiú má d'fhéadfadh gc eile a bheith ag rith

en: force updates
ga: nuashonruithe fórsa

en: forced update
ga: nuashonrú éigeant

en: fork failed
ga: theip ar fhorc

en: format
ga: formáid

en: format the patch(es) are in
ga: formáid atá na paistea/na paiste iontu

en: format to use for the output
ga: formáid le húsáid don aschur

en: format.headers without value
ga: format.headers gan luach

en: format: %%(%s) atom used without a %%(%s) atom
ga: formáid: %%(%s) adaim a úsáidtear gan adaim %%(%s)

en: format: %%(else) atom used more than once
ga: formáid: %%(else) adaim a úsáidtear níos mó ná uair amháin

en: format: %%(end) atom missing
ga: formáid :%%(end) ataim ar iarraidh

en: format: %%(end) atom used without corresponding atom
ga: formáid: %%(end) adaim a úsáidtear gan adaim chomhfhreagrach

en: format: %%(then) atom used after %%(else)
ga: formáid: %%(then) adaim a úsáidtear tar éis %%(else)

en: format: %%(then) atom used more than once
ga: formáid: %%(then) adaim a úsáidtear níos mó ná uair amháin

en: found %i tags; gave up search at %s
ga: fuarthas %i clibeanna; thréig an cuardach ag %s

en: frequency
ga: minicíocht

en: from:to
ga: ó:go

en: fsck error in pack objects
ga: fsck earráid i rudaí pacáiste

en: fsck error in packed object
ga: earráid fsck i réad pacáilte

en: fseek failed
ga: theip ar fseek

en: fsmonitor disabled
ga: fsmonitor míchumasaithe

en: fsmonitor enabled
ga: fsmonitor cumasaithe

en: fsmonitor--daemon is already running '%s'
ga: tá fsmonitor--daemon ag rith '%s' cheana féin

en: fsmonitor--daemon is not running
ga: níl fsmonitor--daemon ag rith

en: fsmonitor--daemon not supported on this platform
ga: fsmonitor--daemon  nach dtacaíonn sé ar an ardán seo

en: fsmonitor-daemon is not watching '%s'
ga: níl fsmonitor-daemon ag féachaint ar '%s'

en: fsmonitor-daemon is watching '%s'
ga: tá fsmonitor-daemon ag féachaint ar '%s'

en: fsmonitor: cookie_result '%d' != SEEN
ga: fsmonitor: cookie_result  '%d' != SEEN

en: fsmonitor_ipc__send_query: invalid path '%s'
ga: fsmonitor_ipc__send_query: cosán neamhbhailí '%s'

en: fsmonitor_ipc__send_query: unspecified error on '%s'
ga: fsmonitor_ipc__send_query: earráid neamhshonraithe ar '%s'

en: fstat on %s failed
ga: theip ar fstat ar %s

en: full write to remote helper failed
ga: theip ar scríobh iomlán chuig cianchúntóir

en: garbage at end of loose object '%s'
ga: truflais ag deireadh réad scaoilte '%s'

en: generate a cover letter
ga: litir chlúdaigh a ghiniúint

en: generate compact summary in diffstat
ga: achoimre dlúth a ghiniúint i diffstat

en: generate diff using the "anchored diff" algorithm
ga: diff a ghiniúint ag baint úsáide as an algartam “diff ancáraithe”

en: generate diff using the "histogram diff" algorithm
ga: diff a ghiniúint ag baint úsáide as an algartam “diff histogram”

en: generate diff using the "patience diff" algorithm
ga: diff a ghiniúint ag baint úsáide as an algartam “diff foighne”

en: generate diffs with <n> lines context
ga: difríochtaí a ghiniúint le comhthéacs <n>lín

en: generate diffstat
ga: diffstat a ghiniúint

en: generate diffstat with a given graph width
ga: diffstat a ghiniúint le leithead graf ar leith

en: generate diffstat with a given name width
ga: diffstat a ghiniúint le leithead ainm ar leith

en: generate diffstat with a given width
ga: diffstat a ghiniúint le leithead ar leith

en: generate diffstat with limited lines
ga: diffstat a ghiniúint le línte teoranta

en: generate parts of a cover letter based on a branch's description
ga: codanna de litir chlúdaigh a ghiniúint bunaithe ar thuairisc brainse

en: generate patch
ga: paiste a ghiniúint

en: generate the diff in raw format
ga: giniúint an diff i bhformáid amh

en: get all values: key [<value-pattern>]
ga: faigh na luachanna go léir: eochair [<value-pattern>]

en: get value specific for the URL: section[.var] URL
ga: faigh luach sonrach don URL: rannán [.var] URL

en: get value: name [<value-pattern>]
ga: luach a fháil: ainm [<value-pattern>]

en: get values for regexp: name-regex [<value-pattern>]
ga: <value-pattern>luachanna a fháil do regexp: ainm-regex []

en: git %s: failed to read the index
ga: git %s: theip ar an t-innéacs a léamh

en: git %s: failed to refresh the index
ga: git %s: theip ar an t-innéacs a athnuachan

en: git add [<options>] [--] <pathspec>...
ga: git add [<options>] [--]<pathspec>...

en: git annotate [<options>] [<rev-opts>] [<rev>] [--] <file>
ga: git annotate [<options>] [] [<rev-opts><rev>] [--] <file>

en: git apply [<options>] [<patch>...]
ga: git feidhm [<options>] [<patch>...]

en: git apply: bad git-diff - expected /dev/null on line %d
ga: git apply: bad git-diff - súil leis /dev/null ar líne %d

en: git apply: bad git-diff - expected /dev/null, got %s on line %d
ga: git apply: bad git-diff - ag súil le /dev/null, fuair %s ar líne %d

en: git apply: bad git-diff - inconsistent new filename on line %d
ga: git apply: bad git-diff - ainm comhaid nua neamhchomhsheasmhach ar líne %d

en: git apply: bad git-diff - inconsistent old filename on line %d
ga: git apply: bad git-diff - sean-ainm comhaid neamhréireach ar líne %d

en: git archive --remote <repo> [--exec <cmd>] --list
ga: <cmd>git archive --remote <repo>[--exec] --list

en: git archive --remote <repo> [--exec <cmd>] [<options>] <tree-ish> [<path>...]
ga: <tree-ish><path>git archive --remote <repo>[--exec<cmd>] [] [...<options>]

en: git archive [<options>] <tree-ish> [<path>...]
ga: git cartlan <options>n [] <tree-ish>[<path>...]

en: git archive: expected ACK/NAK, got a flush packet
ga: cartlann git: ag súil le ACK/NAK, fuair sé paicéad sruthán

en: git archive: expected a flush
ga: git archive: bhíothas ag súil le sruthlú

en: git archive: protocol error
ga: git cartlann: earráid prótacal

en: git backfill [--min-batch-size=<n>] [--[no-]sparse]
ga: git backfill [--min-batch-size=<n>] [-- [no-] neart]

en: git bisect (good|bad) [<rev>...]
ga: <rev>git bisect (maith|olc) [...]

en: git bisect replay <logfile>
ga: athsheinm git bisect <logfile>

en: git bisect reset [<commit>]
ga: <commit>athshocrú git bisect []

en: git bisect run <cmd> [<arg>...]
ga: git bisect a rith <cmd>[<arg>...]

en: git blame [<options>] [<rev-opts>] [<rev>] [--] <file>
ga: git an mille <options>án [<rev-opts>] [<rev>] [] [--] <file>

en: git bugreport [(-o | --output-directory) <path>]
                  [(-s | --suffix) <format> | --no-suffix]
                  [--diagnose[=<mode>]]
ga: <path>git bugreport [(-o | --output-directory)]
     <format>[(-s | --iarmhír) | --no-iarmhír]
     [--diagnóis [=<mode>]]

en: git bundle create [-q | --quiet | --progress]
                      [--version=<version>] <file> <git-rev-list-args>
ga: cruthaigh bonn git [-q | --quiet | --progress]
     <version>[--leagan =] <file><git-rev-list-args>

en: git bundle list-heads <file> [<refname>...]
ga: <refname>ceannairí liosta bonn git <file>[...]

en: git bundle unbundle [--progress] <file> [<refname>...]
ga: <refname>díbhuntáil bonn git [--progress] <file>[...]

en: git bundle verify [-q | --quiet] <file>
ga: fíorú beartán git [-q | --quiet] <file>

en: git cat-file (-e | -p | -t | -s) <object>
ga: git cat-file (-e | -p | -t | -s) <réad>

en: git checkout [<options>] <branch>
ga: git checkout [<roghanna>] <brainse>

en: git checkout [<options>] [<branch>] -- <file>...
ga: git checkout [<roghanna>] [<brainse>] --<comhad>...

en: git checkout: --detach does not take a path argument '%s'
ga: git checkout: --detach ní ghlacann argóint cosáin '%s'

en: git checkout: --ours/--theirs, --force and --merge are incompatible when
    checking out of the index.
ga: git checkout: --ours/--theirs, --force agus --merge neamhoiriúnach nuair
    seiceáil amach as an innéacs.

en: git clean [-d] [-f] [-i] [-n] [-q] [-e <pattern>] [-x | -X] [--] [<pathspec>...]
ga: <pathspec>git glan [-d] [-f] [-i] [-n] [-q] [-e] [- <pattern>x | -X] [--] [...]

en: git clone [<options>] [--] <repo> [<dir>]
ga: git clone [<roghanna>] [--] <stóras>[<eolaire>]

en: git column [<options>]
ga: colún git [<options>]

en: git commands available from elsewhere on your $PATH
ga: orduithe git ar fáil ó áiteanna eile ar do $PATH

en: git commit-tree <tree> [(-p <parent>)...]
ga: <parent>git commit-tree <tree>[(-p)...]

en: git commit-tree [(-p <parent>)...] [-S[<keyid>]] [(-m <message>)...]
                    [(-F <file>)...] <tree>
ga: <parent>git commit-tree [(-p)...] [-S [<keyid>]] [(-m<message>)...]
     [(-F<file>)...] <tree>

en: git commit-tree: failed to close '%s'
ga: git commit-tree: theip ar '%s' a dhúnadh

en: git commit-tree: failed to read
ga: git commit-tree: theip ar léamh

en: git commit-tree: failed to read '%s'
ga: git commit-tree: theip ar '%s' a léamh

en: git config [<file-option>] --get-colorbool <name> [<stdout-is-tty>]
ga: <name><stdout-is-tty>git config [<file-option>] --get-colorbool []

en: git config edit [<file-option>]
ga: <file-option>Eagarthóireacht config git []

en: git config get [<file-option>] [<display-option>] [--includes] [--all] [--regexp=<regexp>] [--value=<value>] [--fixed-value] [--default=<default>] <name>
ga: <value><default>git config a fháil [<file-option>] [] [--include<display-option>] [--all] [--regexp=] [-- <regexp>value=] [--luach seasta] [--default=] <name>

en: git config get [<file-option>] [<display-option>] [--includes] [--all] [--regexp] [--value=<value>] [--fixed-value] [--default=<default>] <name>
ga: <value><default>git config a fháil [<file-option>] [] [--include<display-option>] [--all] [--regexp] [--value=] [--luach seasta] [--default=] <name>

en: git config list [<file-option>] [<display-option>] [--includes]
ga: liosta config git [<file-option>] [<display-option>] [--include]

en: git config remove-section [<file-option>] <name>
ga: <file-option>roinn aistrithe git config [] <name>

en: git config rename-section [<file-option>] <old-name> <new-name>
ga: <file-option>roinn athainmnithe git config [] <old-name><new-name>

en: git config set [<file-option>] [--type=<type>] [--all] [--value=<value>] [--fixed-value] <name> <value>
ga: <value>git config set [<file-option>] [--type =] [--all] [--value=<type>] [--luach seasta] <name><value>

en: git config set [<file-option>] [--type=<type>] [--comment=<message>] [--all] [--value=<value>] [--fixed-value] <name> <value>
ga: <value>git config set [<file-option>] [--type =] [--comment =<type>] [--all] [--value=<message>] [--luach seasta] <name><value>

en: git config unset [<file-option>] [--all] [--value=<value>] [--fixed-value] <name>
ga: <value>git config gan socrú [] [--gach<file-option>] [--value=] [--luach seasta] <name>

en: git describe <blob>
ga: git cur síos <blob>

en: git diagnose [(-o | --output-directory) <path>] [(-s | --suffix) <format>]
                 [--mode=<mode>]
ga: <format>git diagnosis [(-o | --output-directory)] [(-s | -- <path>suffix)]
     <mode>[--mód =]

en: git diff header lacks filename information (line %d)
ga: tá easpa eolais ainm comhaid ar cheanntásc git diff (líne %d)

en: git diff header lacks filename information when removing %d leading pathname component (line %d) | git diff header lacks filename information when removing %d leading pathname components (line %d)
ga[0]: tá easpa eolais ainm comhaid ar cheanntásc git diff nuair a bhaintear %d comhpháirt ainm cosáin tosaigh (líne %d)
ga[1]: tá easpa eolais ainm comhaid ar cheanntásc git diff agus %d comhpháirteanna ainm cosáin tosaigh á mbaint (líne %d)
ga[2]: tá easpa eolais ainm comhaid ar cheanntásc git diff agus %d comhpháirteanna ainm cosáin tosaigh á mbaint (líne %d)

en: git difftool [<options>] [<commit> [<commit>]] [--] [<path>...]
ga: git difftool [[<options>]] <commit>[[<commit>]] [--] [<path>...]

en: git fetch-pack: expected ACK/NAK, got '%s'
ga: git fetch-pack: ag súil le ACK/NAK, fuair '%s'

en: git fetch-pack: expected ACK/NAK, got a flush packet
ga: git fetch-pack: ag súil le ACK/NAK, fuair sé paicéad sruthán

en: git fetch-pack: expected a flush packet after shallow list
ga: git fetch-pack: bhíothas ag súil le paicéad sruthán tar éis liosta éadrom

en: git fetch-pack: expected response end packet
ga: git fetch-pack: paicéad deiridh freagartha ag súil leis

en: git fetch-pack: expected shallow list
ga: git fetch-pack: liosta éadomhain a bhfuiltear ag súil leis

en: git fetch-pack: fetch failed.
ga: git fetch-pack: theip ar fáil.

en: git fmt-merge-msg [-m <message>] [--log[=<n>] | --no-log] [--file <file>]
ga: <n><file>git fmt-merge-msg [-m<message>] [--log [=] | --no-log] [--comhad]

en: git format-patch [<options>] [<since> | <revision-range>]
ga: git format-patch [<roghanna>] [<ó> | <raon-athbhreithnithe>]

en: git fsck [--tags] [--root] [--unreachable] [--cache] [--no-reflogs]
             [--[no-]full] [--strict] [--verbose] [--lost-found]
             [--[no-]dangling] [--[no-]progress] [--connectivity-only]
             [--[no-]name-objects] [--[no-]references] [<object>...]
ga: git fsck [--tags] [--root] [--inrochtana] [--cache] [--no-reflogs]
     [-- [no-] iomlán] [--dian] [--verbose] [--caillte]
     [-- [gan-] ag crochadh] [-- [gan-] dul chun cinn] [--nascacht amháin]
     <object>[-- [no-] ainm-rudaí] [-- [aon-] tagairtí] [...]

en: git grep [<options>] [-e] <pattern> [<rev>...] [[--] <path>...]
ga: git grep [<options>] [-e] <pattern>[<rev>...] [[--]<path>...]

en: git help [[-i|--info] [-m|--man] [-w|--web]] [<command>|<doc>]
ga: <command><doc>git help [[-i|--eolas] [-m|--fear] [-w|--gréasáin]] [|]

en: git hook run [--ignore-missing] [--to-stdin=<path>] <hook-name> [-- <hook-args>]
ga: <path><hook-name><hook-args>git hook run [--ignore-missing] [--to-stdin =] [--]

en: git log [<options>] [<revision-range>] [[--] <path>...]
ga: logáil git [<options>] [<revision-range>] [[--]<path>...]

en: git ls-tree [<options>] <tree-ish> [<path>...]
ga: <path>git ls-tree [<options>] [...<tree-ish>]

en: git maintenance <subcommand> [<options>]
ga: cothabháil git <subcommand>[<options>]

en: git maintenance run [--auto] [--[no-]quiet] [--task=<task>] [--schedule]
ga: <task>rith cothabhála git [--auto] [-- [no-] ciúin] [--task=] [--schedule]

en: git maintenance start [--scheduler=<scheduler>]
ga: <scheduler>tús cothabhála git [--scheduler=]

en: git merge [<options>] [<commit>...]
ga: git cumaisc [<options>] [<commit>...]

en: git merge-tree [--trivial-merge] <base-tree> <branch1> <branch2>
ga: git merge-tree [--trivial-cumaisc] <base-tree><branch1><branch2>

en: git mv [-v] [-f] [-n] [-k] <source> <destination>
ga: git mv [-v] [-f] [-n] [-k] <source><destination>

en: git mv [-v] [-f] [-n] [-k] <source>... <destination-directory>
ga: <source>git mv [-v] [-f] [-n] [-k]... <destination-directory>

en: git notes [--ref <notes-ref>] copy [-f] <from-object> <to-object>
ga: git notes [--ref<notes-ref>] cóipeáil [-f] <from-object><to-object>

en: git notes edit [<object>]
ga: nótaí git a chur in eagar [<object>]

en: git notes merge [<options>] <notes-ref>
ga: cumaisc nótaí git [<options>] <notes-ref>

en: git notes show [<object>]
ga: taispeánann nótaí git [<object>]

en: git pack-refs [--all] [--no-prune] [--auto] [--include <pattern>] [--exclude <pattern>]
ga: <pattern><pattern>git pack-refs [--all] [--no-prunes] [--auto] [--include] [--eisiamh]

en: git patch-id [--stable | --unstable | --verbatim]
ga: git patch-id [--seasmhach | --éagobhsaí | --verbatim]

en: git prune [-n] [-v] [--progress] [--expire <time>] [--] [<head>...]
ga: <head>git plum [-n] [-v] [--progress] [--dul in éag] [<time>--] [...]

en: git pull [<options>] [<repository> [<refspec>...]]
ga: git pull [<options>] [<repository>[<refspec>...]]

en: git push [<options>] [<repository> [<refspec>...]]
ga: git push [<roghanna>] [<stóras> [<refspec>...]]

en: git range-diff [<options>] <old-tip>...<new-tip>
ga: git range-diff [<options>] <old-base>..<old-tip> <new-base>..<new-tip>

en: git rebase [-i] [options] [--exec <cmd>] [--onto <newbase> | --keep-base] [<upstream> [<branch>]]
ga: <upstream><branch>git rebase [-i] [roghanna] [--exec<cmd>] [--onto <newbase>| --keep-base] [[]]

en: git rebase [-i] [options] [--exec <cmd>] [--onto <newbase>] --root [<branch>]
ga: <newbase><branch>git rebase [-i] [roghanna] [--exec] [-- <cmd>onto] --root []

en: git reflog [show] [<log-options>] [<ref>]
ga: <ref>git reflog [taispeáin] [] [<log-options>]

en: git reflog delete [--rewrite] [--updateref]
                      [--dry-run | -n] [--verbose] <ref>@{<specifier>}...
ga: git reflog scrios [--athscríobh] [--updateref]
     <ref><specifier>[--driy-run | -n] [--verbose] @ {}...

en: git reflog drop [--all [--single-worktree] | <refs>...]
ga: <refs>git reflog titim [--all [--one-worktree] |...]

en: git reflog exists <ref>
ga: git reflog ann <ref>

en: git reflog expire [--expire=<time>] [--expire-unreachable=<time>]
                      [--rewrite] [--updateref] [--stale-fix]
                      [--dry-run | -n] [--verbose] [--all [--single-worktree] | <refs>...]
ga: <time><time>git reflog in éag [--expire=] [--expire-unreachable=]
     [--athscríobh] [--updateref] [--stale-fix]
     <refs>[--dry-run | -n] [--verbose] [--all [--one-worktree] |...]

en: git reflog list
ga: git reflog liosta

en: git refs verify [--strict] [--verbose]
ga: fíoraíonn git refs [--strong] [--verbose]

en: git remote set-url --add <name> <newurl>
ga: git iargúlta set-url --add <name><newurl>

en: git remote set-url --delete <name> <url>
ga: git iargúlta set-url --delete <name><url>

en: git repack [-a] [-A] [-d] [-f] [-F] [-l] [-n] [-q] [-b] [-m]
    [--window=<n>] [--depth=<n>] [--threads=<n>] [--keep-pack=<pack-name>]
    [--write-midx] [--name-hash-version=<n>]
ga: git athphacáil [-a] [-A] [-d] [-f] [-F] [-l] [-n] [-q] [-b] [-m]
    <n><pack-name>[--fuinneog =] [-- <n>depth=] [--threads=] [--keep- <n>pack =]
    <n>[--write-midx] [--ainm-hash-leagan =]

en: git replace -d <object>...
ga: <object>git athsholáthair -d...

en: git replace [--format=<format>] [-l [<pattern>]]
ga: <pattern>git in ionad [--format =<format>] [-l []]

en: git replace [-f] --edit <object>
ga: git athsholáthair [-f] --edit <object>

en: git replace [-f] --graft <commit> [<parent>...]
ga: <commit><parent>git athsholáthair [-f] --graft [...]

en: git replace [-f] <object> <replacement>
ga: git athsholáthair [-f] <object><replacement>

en: git rerere [clear | forget <pathspec>... | diff | status | remaining | gc]
ga: git rerere [glan | déan dearmad<pathspec>... | diff | stádas | fágtha | gc]

en: git restore [<options>] [--source=<branch>] <file>...
ga: git restore [<roghanna>] [--source=<brainse>] <comhad>...

en: git rev-parse --parseopt [<options>] -- [<args>...]
       or: git rev-parse --sq-quote [<arg>...]
       or: git rev-parse [<options>] [<arg>...]
    
    Run "git rev-parse --parseopt -h" for more information on the first usage.
ga: git rev-parse --parseopt [<options>] -- [<args>...]
       or: git rev-parse --sq-quote [<arg>...]
       or: git rev-parse [<options>] [<arg>...]
    
    Rith “git rev-parse --parseopt -h” le haghaidh tuilleadh faisnéise ar an gcéad úsáid.

en: git rm [-f | --force] [-n] [-r] [--cached] [--ignore-unmatch]
           [--quiet] [--pathspec-from-file=<file> [--pathspec-file-nul]]
           [--] [<pathspec>...]
ga: git rm [-f | --force] [-n] [-r] [--cached] [--neamh-mheaitseáilte]
     <file>[--quiet] [--pathspec-ó-comhad = [--pathspec-comhad-nul]]
     [--] [<pathspec>...]

en: git rm: unable to remove %s
ga: git rm: ní féidir %s a bhaint

en: git shortlog [<options>] [<revision-range>] [[--] <path>...]
ga: git shortlog [<options>] [<revision-range>] [[--]<path>...]

en: git show %s: bad file
ga: git show %s: droch-chomhad

en: git show [<options>] <object>...
ga: git show [<options>]<object>...

en: git show-branch (-g | --reflog)[=<n>[,<base>]] [--list] [<ref>]
ga: <ref>git show-branch (-g | --reflog) [= [<n>,]] [--liosta] [<base>]

en: git stash [push [-p | --patch] [-S | --staged] [-k | --[no-]keep-index] [-q | --quiet]
              [-u | --include-untracked] [-a | --all] [(-m | --message) <message>]
              [--pathspec-from-file=<file> [--pathspec-file-nul]]
              [--] [<pathspec>...]]
ga: git stash [bhrú [-p | --patch] [-S | --stage] [-k | -- [no-] coinneáil innéacs] [-q | --ciúin]
     <message>[-u | --include-untracked] [-a | --all] [(-m | --teachtaireacht)]
     <file>[--pathspec-ó-comhad = [--pathspec-comhad-nul]]
     [--] [<pathspec>...]]

en: git stash clear with arguments is unimplemented
ga: níl git stash clear le hargóintí neamh-chur i bhfeidhm

en: git stash create [<message>]
ga: <message>git stash cruthaigh []

en: git stash list [<log-options>]
ga: <log-options>liosta git stash []

en: git stash store [(-m | --message) <message>] [-q | --quiet] <commit>
ga: git stash store [(-m | --teachtaireacht)<message>] [-q | --ciúin] <commit>

en: git status [<options>] [--] [<pathspec>...]
ga: stádas git [<options>] [--] [<pathspec>...]

en: git submodule deinit [--quiet] [-f | --force] [--all | [--] [<path>...]]
ga: git fo-mhodúil deinit [--quiet] [-f | --force] [--all | [--] [<path>...]]

en: git submodule summary [<options>] [<commit>] [--] [<path>]
ga: git achoimre fo-mhodúil [<options>] [<commit>] [--] [<path>]

en: git submodule sync [--quiet] [--recursive] [<path>]
ga: git sioncrónú fo-mhodúil [--quiet] [--recursive] [<path>]

en: git switch [<options>] [<branch>]
ga: git switch [<roghanna>] [<brainse>]

en: git tag -v [--format=<format>] <tagname>...
ga: <format><tagname>tag git -v [--format =]...

en: git tag [-n[<num>]] -l [--contains <commit>] [--no-contains <commit>]
            [--points-at <object>] [--column[=<options>] | --no-column]
            [--create-reflog] [--sort=<key>] [--format=<format>]
            [--merged <commit>] [--no-merged <commit>] [<pattern>...]
ga: <commit>tag git [-n [<num>]] -l [--conté] [--no-conté<commit>]
     <options>[--points-ag<object>] [--column [=] | --no-column]
     <key><format>[--create-reflog] [--sort=] [--format =]
     <pattern>[--cumaisc<commit>] [--no-cumaisc] [...<commit>]

en: git update-index [<options>] [--] [<file>...]
ga: <file>git update-index [<options>] [--] [...]

en: git update-ref [<options>]    <refname> <new-oid> [<old-oid>]
ga: <refname><new-oid><old-oid>git update-ref [<options>] []

en: git update-ref [<options>] -d <refname> [<old-oid>]
ga: <refname><old-oid>git update-ref [<options>] -d []

en: git verify-tag [-v | --verbose] [--format=<format>] [--raw] <tag>...
ga: <format><tag>git verify-tag [-v | --verbose] [--format =] [--raw]...

en: git version [--build-options]
ga: leagan git [--build-options]

en: git version:
ga: leagan git:

en: git worktree list [-v | --porcelain [-z]]
ga: liosta crann oibre git [-v | --poirceallán [-z]]

en: git worktree lock [--reason <string>] <worktree>
ga: <string>glas crann oibre git [--reason] <worktree>

en: git worktree move <worktree> <new-path>
ga: gluaiseacht sraith oibre git <worktree><new-path>

en: git worktree prune [-n] [-v] [--expire <expire>]
ga: <expire>git worktree prun [-n] [-v] [--dul in éag]

en: git worktree remove [-f] <worktree>
ga: git worktree a bhaint [-f] <worktree>

en: git worktree repair [<path>...]
ga: deisiú crainn oibre git [<path>...]

en: git worktree unlock <worktree>
ga: díghlasáil git worktree <worktree>

en: git write-tree failed to write a tree
ga: theip ar git write-tree crann a scríobh

en: git-http-push failed
ga: theip ar git-http-push

en: git-over-rsync is no longer supported
ga: ní thacaítear le git-over-rsync a thuilleadh

en: git-rebase-todo is missing.
ga: tá git-rebase-todo ar iarraidh.

en: git: '%s' is not a git command. See 'git --help'.
ga: git: Ní ordú git é '%s'. Féach 'git --help'.

en: gitdir absolute/relative path mismatch
ga: mímheaitseáil cosán iomlán/coibhneasta gitdir

en: gitdir file does not exist
ga: níl comhad gitdir ann

en: gitdir file points to non-existent location
ga: pointeálann comhad gitdir chuig suíomh nach bhfuil ann

en: gitdir incorrect
ga: gitdir mícheart

en: gitignore
ga: gignor

en: given pattern contains NULL byte (via -f <file>). This is only supported with -P under PCRE v2
ga: tá byte NULL (trí -f<file>) i bpatrún tugtha. Ní thacaítear leis seo ach le -P faoi PCRE v2

en: giving up
ga: tabhairt suas

en: global 'glob' and 'noglob' pathspec settings are incompatible
ga: níl socruithe pathspec domhanda 'glob' agus 'noglob' neamhoiriúnach

en: global 'literal' pathspec setting is incompatible with all other global pathspec settings
ga: níl suíomh cosáin domhanda 'litriúil' gan luí le gach socruithe beatháin domhanda eile

en: go to which hunk (<ret> to see more)?
ga: téigh chuig cén hunk (<ret> le tuilleadh a fheiceáil)?

en: go to which hunk?
ga: téigh chuig cén hunk?

en: gone
ga: imithe

en: got %s %d %s
ga: fuair %s %d %s

en: got %s (%d) %s
ga: fuair %s (%d) %s

en: got EOF while reading destination path
ga: fuair EOF agus tú ag léamh cosán ceann scríbe

en: got EOF while reading path
ga: fuair EOF agus tú ag léamh cosán

en: got bad config --config=%s
ga: fuair go dona cumraíocht --config=%s

en: gpg failed to sign the data:
    %s
ga: theip ar gpg na sonraí a shíniú:
    %s

en: gpg.ssh.allowedSignersFile needs to be configured and exist for ssh signature verification
ga: ní mór gpg.ssh.allowedSignersFile a chumrú agus a bheith ann le haghaidh fíorú sínithe ssh

en: gpg.ssh.defaultKeyCommand failed: %s %s
ga: theip ar gpg.ssh.defaultKeyCommand: %s %s

en: gpg.ssh.defaultKeyCommand succeeded but returned no keys: %s %s
ga: d’éirigh le gpg.ssh.defaultKeyCommand ach níor tugadh aon eochracha ar ais: %s %s

en: graft for '%s' unnecessary
ga: graft le haghaidh '%s' gan ghá

en: grep: failed to create thread: %s
ga: grep: theip ar shnáithe a chruthú: %s

en: group by committer rather than author
ga: grúpa de réir coimiteora seachas údar

en: group by field
ga: grúpa de réir réimse

en: grow, mark and tweak your common history
ga: do stair choiteann a fhás, a mharcáil agus a athrú

en: handling for missing objects
ga: láimhseáil le haghaidh rudaí atá

en: hard
ga: crua

en: hardlink cannot be checked at '%s'
ga: ní féidir crua-nasc a sheiceáil ag '%s'

en: hardlink different from source at '%s'
ga: crua-nasc difriúil ó fhoinse ag '%s'

en: hash mismatch %s
ga: neamhoiriúnú hash %s

en: hash mismatch for %s (expected %s)
ga: neamhoiriúnú hash do %s (súil leis %s)

en: hash-algorithm
ga: hais-algartam

en: have you committed already?
    try "git %s --continue"
ga: an ndearna tú tiomanta cheana féin?
    bain triail as “git %s --continue”

en: head
ga: ceann

en: header
ga: ceanntásc

en: header for %s too long, exceeds %d bytes
ga: ceannteideal do %s rófhada, níos mó ná %d bytes

en: health thread wait failed [GLE %ld]
ga: theip ar fanacht snáithe sláinte [GLE %ld]

en: helper %s does not support '--force'
ga: ní thacaíonn cúntóir %s le '--force'

en: helper %s does not support 'push-option'
ga: ní thacaíonn cúntóir %s le 'push-rogha'

en: helper %s does not support --%s
ga: ní thacaíonn cúntóir %s le --%s

en: helper %s does not support --atomic
ga: ní thacaíonn cúntóir %s le --atomic

en: helper %s does not support --signed
ga: ní thacaíonn cúntóir %s le --signed

en: helper %s does not support --signed=if-asked
ga: ní thacaíonn cúntóir %s le --signed=if-iarrtha

en: helper %s does not support dry-run
ga: ní thacaíonn cúntóir %s le rith tirim

en: helper reported unexpected status of %s
ga: thuairiscigh cúntóir stádas gan choinne %s

en: heuristic to shift diff hunk boundaries for easy reading
ga: heuristic chun teorainneacha éagsúla a aistriú le haghaidh léamh éasca

en: hide 'git add -N' entries from the index
ga: folaigh iontrálacha 'git add -N' ón innéacs

en: highlight matches
ga: cluichí aibhsithe

en: highlight whitespace errors in the 'context', 'old' or 'new' lines in the diff
ga: aird a tharraingt ar earráidí spás bán sna línte 'comhthéacs', 'sean' nó 'nua' sa diff

en: hint: Waiting for your editor to close the file...%c
ga: leid: Ag fanacht go ndúnfaidh d'eagarthóir an comhad... %c

en: historical option -- no-op
ga: rogha stairiúil  -- no-op

en: historical; does nothing
ga: stairiúil; ní dhéanann aon rud

en: historical; same as --progress
ga: stairiúil; mar an gcéanna le --progress

en: how to handle commits that become empty
ga: conas gealltanais a éiríonn folamh a láimhseáil

en: how to handle empty patches
ga: conas paistí folamh a láimhseáil

en: how to strip spaces and #comments from message
ga: conas spásanna agus #comments a scriosadh ó theachtaireacht

en: how white spaces are ignored in --color-moved
ga: conas a dhéantar neamhaird de spásanna bána i --color-moved

en: http transport does not support %s
ga: ní thacaíonn iompar http le %s

en: human-readable comment string (# will be prepended as needed)
ga: teaghrán tráchtaireachta inléite don duine (déanfar # a ullmhú de réir mar is gá)

en: hunks do not overlap:
    %.*s
    	does not end with:
    %.*s
ga: ní fhorluíonn hunks:
    %.*s
     ní chríochnaíonn sé le:
    %.*s

en: id of a parent commit object
ga: id réad tiomanta tuismitheora

en: ident
ga: idirghníomhaire

en: identify the file status with tags
ga: stádas an chomhaid a aithint le clibeanna

en: if any <file> is not in the index, treat this as an error
ga: mura <file>bhfuil aon cheann san innéacs, déileáil leis seo mar earráid

en: if the commit-graph is split, only verify the tip file
ga: má tá an graf coimite scoilte, ní fhíoraigh ach an comhad leid

en: ignore <rev> when blaming
ga: neamhaird a <rev>dhéanamh agus an milleán

en: ignore additions made by the patch
ga: neamhaird a dhéanamh ar bhreiseanna a dhéanann an

en: ignore author date and use current date
ga: neamhaird a dhéanamh ar dháta údair agus bain úsáid as

en: ignore borrowed objects from alternate object store
ga: neamhaird a dhéanamh ar rudaí atá ar iasacht ó stór

en: ignore carrier-return at the end of line
ga: neamhaird a dhéanamh ar thuairisceán iompróra ag deireadh na líne

en: ignore changes in amount of whitespace
ga: neamhaird a dhéanamh ar athruithe i méid an spás bán

en: ignore changes in whitespace
ga: neamhaird a dhéanamh ar athruithe i spás bán

en: ignore changes in whitespace at EOL
ga: neamhaird a dhéanamh ar athruithe i spás bán ag EOL

en: ignore changes in whitespace when finding context
ga: neamhaird a dhéanamh ar athruithe ar spás bán agus comhthéacs á

en: ignore changes to submodules in the diff generation
ga: neamhaird a dhéanamh ar athruithe ar fho-mhodúil sa ghiniúint diff

en: ignore changes to submodules, optional when: all, dirty, untracked. (Default: all)
ga: neamhaird a dhéanamh ar athruithe ar fho-mhodúil, roghnach nuair a bhíonn: gach, salach, gan rianú. (Réamhshocraithe: gach)

en: ignore changes whose all lines match <regex>
ga: neamhaird a dhéanamh ar athruithe a mheaitseann <regex>

en: ignore changes whose lines are all blank
ga: neamhaird a dhéanamh ar athruithe atá a línte bán

en: ignore files missing from worktree
ga: neamhaird a dhéanamh ar chomhaid atá in easnamh

en: ignore files specified via '.gitignore'
ga: neamhaird a dhéanamh ar chomhaid a shonraítear trí '.gitignore'

en: ignore index when checking
ga: neamhaird a dhéanamh ar innéacs agus

en: ignore packed objects
ga: neamhaird a dhéanamh ar earraí

en: ignore packs that have companion .keep file
ga: neamhaird a dhéanamh ar phacáistí a bhfuil comhad compánach

en: ignore paths removed in the working tree (same as --no-all)
ga: neamhaird a dhéanamh ar chosáin a bhaintear sa chrann oibre (mar an gcéanna le --no-all)

en: ignore refs matching <pattern>
ga: neamhaird a dhéanamh ar mheaitseáil <pattern>

en: ignore revisions from <file>
ga: neamhaird ar athbhreithnithe <file>

en: ignore this pack
ga: neamhaird a dhéanamh ar an b

en: ignore unmerged entries
ga: neamhaird a dhéanamh ar iontrálacha

en: ignore whitespace differences
ga: neamhaird a dhéanamh ar dhifríochtaí spás b

en: ignore whitespace when comparing lines
ga: neamhaird a dhéanamh ar spás bán agus tú ag comparáid

en: ignored invalid color '%.*s' in log.graphColors
ga: neamhaird ar dhath neamhbhailí '%.*s' i log.graphColors

en: ignoring %.4s extension
ga: neamhaird a dhéanamh le síneadh %.4s

en: ignoring %s; cannot handle more than %d ref | ignoring %s; cannot handle more than %d refs
ga[0]: ag déanamh neamhaird de %s; ní féidir níos mó ná %d tagairt a láimhseáil
ga[1]: ag déanamh neamhaird de %s; ní féidir níos mó ná %d tagairtí a láimhseáil
ga[2]: ag déanamh neamhaird de %s; ní féidir níos mó ná %d tagairtí a láimhseáil

en: ignoring '%s' which may be interpreted as a command-line option: %s
ga: neamhaird a dhéanamh ar '%s' ar féidir a léirmhíniú mar rogha líne ordaithe: %s

en: ignoring --verify-signatures for rebase
ga: ag neamhaird --verify-signatures le haghaidh athbhunú

en: ignoring broken ref %s
ga: ag déanamh neamhaird ar thagairt briste %s

en: ignoring capabilities after first line '%s'
ga: neamhaird a dhéanamh ar chumais tar éis an chéad líne '%s'

en: ignoring dangling symref %s
ga: ag déanamh neamhaird ar shiomtref crochta %s

en: ignoring existing multi-pack-index; checksum mismatch
ga: neamhaird a dhéanamh ar innéacs il-phacáiste atá ann cheana; mímheaitseáil

en: ignoring http.savecookies for empty http.cookiefile
ga: neamhaird a dhéanamh ar http.savecookies le haghaidh http.cookiefile folamh

en: ignoring invalid allow_rerere_autoupdate: '%s'
ga: neamhaird a dhéanamh de allow_rerere_autoupdate neamhbhailí: '%s'

en: ignoring overly large gitattributes blob '%s'
ga: neamhaird a dhéanamh ar ghitattributs ró-mhór blob '%s'

en: ignoring overly large gitattributes file '%s'
ga: neamhaird a dhéanamh ar chomhad gitattributs ró-mhór '%s'

en: ignoring overly long attributes line %d
ga: neamhaird a dhéanamh ar líne tréithe ró-fhada %d

en: ignoring ref with broken name %s
ga: neamhaird a dhéanamh ar tagairt le ainm briste %s

en: ignoring suspicious submodule name: %s
ga: ag déanamh neamhaird d'ainm fo-mhodúil amhrasach: %s

en: ignoring template %s
ga: ag neamhaird den teimpléad %s

en: ignoring unknown core.fsync component '%s'
ga: neamhaird a dhéanamh ar chomhpháirt core.fsync anaithnid '%s'

en: ignoring unknown core.fsyncMethod value '%s'
ga: neamhaird a dhéanamh ar luach core.fsyncMethod anaithnid '%s'

en: ignoring unmerged: %s
ga: ag neamhaird a dhéanamh de neamhchumasctha: %s

en: illegal crlf_action %d
ga: crlf_action mídhleathach %d

en: illegal label name: '%.*s'
ga: ainm lipéid neamhdhleathach: '%.*s'

en: immediately exit upon the first failed test
ga: imeacht láithreach ar an gcéad tástáil theip

en: implies --missing=allow-any
ga: tugann le tuiscint --missing=allow-any

en: import all tags and associated objects when fetching
    or do not fetch any tag at all (--no-tags)
ga: iompórtáil gach clib agus rudaí gaolmhara agus tú ag tabhairt
    nó ná faigh aon chlib ar chor ar bith (--no-tags)

en: import marks from this file
ga: marcanna iompórtáil ón gcomhad seo

en: import marks from this file if it exists
ga: marcanna a iompórtáil ón gcomhad seo má tá sé ann

en: in the future
ga: sa todhchaí

en: in the working copy of '%s', CRLF will be replaced by LF the next time Git touches it
ga: sa chóip oibre de '%s', cuirfear LF in ionad CRLF an chéad uair eile a théann Git leis

en: in the working copy of '%s', LF will be replaced by CRLF the next time Git touches it
ga: sa chóip oibre de '%s', cuirfear CRLF in ionad LF an chéad uair eile a théann Git leis

en: in unpopulated submodule '%s'
ga: i bhfo-mhodúl neamhdhaonra '%s'

en: include Git version
ga: leagan Git san áireamh

en: include Git's build options
ga: áireamh roghanna tógála Git

en: include all commits already in the commit-graph file
ga: áireamh na gealltanais go léir cheana féin sa chomhad gráf coimisiúnaithe

en: include ignore files
ga: áireamh neamhaird a dhéanamh

en: include object size
ga: méid an rud san áireamh

en: include objects reachable from any reference
ga: áireamh rudaí atá inrochtana ó aon tagairt

en: include objects referred by reflog entries
ga: áireamh rudaí a dtagraítear ag iontrálacha reflog

en: include objects referred to by the index
ga: áireamh rudaí dá dtagraíonn an t-innéacs

en: include status in commit message template
ga: áireamh stádas i dteimpléad teachtaireachta

en: include tag objects that refer to objects to be packed
ga: áireamh rudaí clibeanna a thagraíonn do rudaí atá le pacáil

en: include the current branch
ga: san áireamh an bhrainse reatha

en: include untracked files in stash
ga: comhaid neamhrianaithe a chur san áireamh i stash

en: include untracked files in the stash
ga: comhaid neamhrianaithe san áireamh sa stash

en: inconsistency with delta count
ga: neamhréireacht le comhaireamh delta

en: inconsistent header lines %d and %d
ga: línte ceanntásc neamhchomhsheasmhach %d agus %d

en: incorporate changes by rebasing rather than merging
ga: athruithe a ionchorprú trí athbhunú seachas cumasc

en: incorrect checksum
ga: seiceáil mícheart

en: index entry is a directory, but not sparse (%08x)
ga: is eolaire é iontráil innéacs, ach ní neamhchoitianta (%08x)

en: index file corrupt
ga: comhad innéacs truaillithe

en: index file corrupt in repo %s
ga: comhad innéacs truaillithe i repo %s

en: index uses %.4s extension, which we do not understand
ga: úsáideann innéacs síneadh %.4s, nach dtuigimid

en: index-pack died
ga: fuair an pacáiste innéacs

en: index-pack: Expecting full hex object ID lines only from pack-objects.
ga: index-pack: Ag súil le línte aitheantais réada heicsidheachúlach iomlán ó pack-objects amháin.

en: index-version: was %d, set to %d
ga: leagan innéacs: bhí %d, socraithe go %d

en: index.version set, but the value is invalid.
    Using version %i
ga: index.version socraithe, ach tá an luach neamhbhailí.
    Ag baint úsáide as leagan %i

en: indicate hit with exit status without output
ga: léirigh bualadh le stádas imeachta gan aschur

en: inflate returned %d
ga: infleáil ar ais %d

en: inflate returned (%d)
ga: inflate ar ais (%d)

en: info: Could not add alternate for '%s': %s
ga: eolas: Ní féidir malartach a chur le haghaidh '%s': %s

en: initialize sparse-checkout file to include only files at root
ga: comhad seiceála neamhchoitianta a thosú chun comhaid amháin a áireamh ag fréamh

en: initialize submodules in the clone
ga: fo-mhodúil a thionscnamh sa chlón

en: initialize the sparse-checkout in cone mode
ga: an tseiceáil neamhchoitianta a thosú i mód cón

en: initialize uninitialized submodules before update
ga: fo-mhodúil neamhthosaithe a thosú roimh an nuashonrú

en: initializing
ga: a thionscnamh

en: inline the patch
ga: inlíne an paiste

en: input is NUL terminated
ga: cuirtear deireadh le hionchur NUL

en: insane in-reply-to: %s
ga: in-fhreagairt daingniúil: %s

en: insert <paragraph-break> between paragraphs
ga: cuir isteach <paragraph-break>idir míreanna

en: instead of applying the patch, output a summary for the input
ga: in ionad an paiste a chur i bhfeidhm, aschur achoimre don ionchur

en: instead of applying the patch, output diffstat for the input
ga: in ionad an paiste a chur i bhfeidhm, diffstat aschuir don ionchur

en: instead of applying the patch, see if the patch is applicable
ga: in ionad an paiste a chur i bhfeidhm, féach an bhfuil an paiste infheidhme

en: insufficient capabilities
ga: cumais neamhleor

en: insufficient permission for adding an object to repository database %s
ga: cead neamhleor chun réad a chur le bunachar sonraí stórais %s

en: interactive add failed
ga: theip ar chur idirghníomh

en: interactive cleaning
ga: glanadh idirghní

en: interactive mode requires patches on the command line
ga: éilíonn modh idirghníomhach paistí ar an líne ordaithe

en: interactive picking
ga: piocadh idirghní

en: interactive rebase in progress; onto
ga: athbhunú idirghníomhach atá ar siúl; ar

en: interactively add changes
ga: cuir athruithe idirghníomhach

en: interactively add files
ga: cuir comhaid idirghníomhach

en: internal error
ga: earráid inmheánach

en: internal error in revision walk
ga: earráid inmheánach i dsiúlóid

en: interpret patterns as fixed strings
ga: patrúin a léiriú mar teaghráin seasta

en: interpret the name as a regular expression
ga: léirmhíniú an t-ainm mar abairt rialta

en: interrupt transfer after <n> seconds of inactivity
ga: cur isteach ar aistriú tar éis so <n>icind neamhghníomhach

en: invalid %XX escape sequence
ga: seicheamh éalaithe %XX neamhbhailí

en: invalid %s
ga: %s neamhbhailí

en: invalid '..' path segment
ga: deighleog cosáin '..' neamhbhailí

en: invalid 'ipc-threads' value (%d)
ga: luach 'ipc-snáitheanna' neamhbhailí (%d)

en: invalid --%s value '%s'
ga: neamhbhailí --%s luach '%s'

en: invalid --decorate option: %s
ga: rogha neamhbhailí --decorate: %s

en: invalid --name-hash-version option: %d
ga: rogha neamhbhailí --name-hash-version: %d

en: invalid --stat value: %s
ga: luach --stat neamhbhailí: %s

en: invalid Date line
ga: líne dáta neamhbhailí

en: invalid MIDX object position, MIDX is likely corrupt
ga: suíomh réad MIDX neamhbhailí, is dócha go bhfuil MIDX truaillithe

en: invalid URL scheme name or missing '://' suffix
ga: ainm scéime URL neamhbhailí nó iarmhír ': //' in easnamh

en: invalid XOR offset in bitmap pack index
ga: fritháireamh XOR neamhbhailí in innéacs pacáiste bitmap

en: invalid argument %s for 'git bisect terms'.
    Supported options are: --term-good|--term-old and --term-bad|--term-new.
ga: argóint neamhbhailí %s le haghaidh 'git bisect terms'.
    Is iad na roghanna tacaithe ná: --term-good|--term-old agus --term-bad|--term-new.

en: invalid argument to %s
ga: argóint neamhbhailí chuig %s

en: invalid attribute name %s
ga: ainm tréithe neamhbhailí %s

en: invalid author identity '%s'
ga: aitheantas údair neamhbhailí '%s'

en: invalid blob object %s
ga: réad blob neamhbhailí %s

en: invalid blob object from stream
ga: réad blob neamhbhailí ón sruth

en: invalid branch name: %s = %s
ga: ainm brainse neamhbhailí: %s = %s

en: invalid branch name: '%s'
ga: ainm brainse neamhbhailí: '%s'

en: invalid branch.%s.merge; cannot rebase onto > 1 branch
ga: brainse neamhbhailí. %s.merge; ní féidir athbhunú ar> 1 bhrainse

en: invalid characters in host name
ga: carachtair neamhbhailí in ainm ósta

en: invalid checksum
ga: seiceáil neamhbhailí

en: invalid color value: %.*s
ga: luach dath neamhbhailí: %.*s

en: invalid command '%.*s'
ga: ordú neamhbhailí '%.*s

en: invalid commit %s
ga: tiomantas neamhbhailí %s

en: invalid commit message cleanup mode '%s'
ga: modh glantacháin teachtaireachta tiomanta neamhbhailí '%s'

en: invalid commit position. commit-graph is likely corrupt
ga: post tiomanta neamhbhailí. Is dócha go bhfuil graf coimite truaillithe

en: invalid commit-graph chain: line '%s' not a hash
ga: slabhra coimit-graf neamhbhailí: ní hash é líne '%s'

en: invalid config file %s
ga: comhad cumraithe neamhbhailí %s

en: invalid config format: %s
ga: formáid cumraíochta neamhbhailí: %s

en: invalid contents: '%s'
ga: ábhar neamhbhailí: '%s'

en: invalid date format: %s
ga: formáid dáta neamhbhailí: %s

en: invalid extra cruft tip: '%s'
ga: tip cruft bhreise neamhbhailí: '%s'

en: invalid file: '%s'
ga: comhad neamhbhailí: '%s'

en: invalid filter-spec '%s'
ga: scagaire neamhbhailí '%s'

en: invalid gitdir file
ga: comhad gitdir neamhbhailí

en: invalid gitfile format: %s
ga: formáid gitfile neamhbhailí: %s

en: invalid hash version
ga: leagan hash neamhbhailí

en: invalid ident line: %.*s
ga: líne aitheantais neamhbhailí: %.*s

en: invalid ident line: %s
ga: líne aitheantais neamhbhailí: %s

en: invalid init-timeout '%s', expecting a non-negative integer
ga: ama init-time '%s' neamhbhailí, ag súil le sláimhir neamh-dhiúltach

en: invalid initial branch name: '%s'
ga: ainm brainse tosaigh neamhbhailí: '%s'

en: invalid key (newline): %s
ga: eochair neamhbhailí (líne nua): %s

en: invalid key pattern: %s
ga: patrún eochair neamhbhailí: %s

en: invalid key: %s
ga: eochair neamhbhailí: %s

en: invalid line %d: %.*s
ga: líne neamhbhailí %d: %.*s

en: invalid line while parsing alternate refs: %s
ga: líne neamhbhailí agus tú ag paráil iarmhairtí malartacha: %s

en: invalid ls-refs response: %s
ga: freagra neamhbhailí ls-refs: %s

en: invalid marker-size '%s', expecting an integer
ga: méid marcóra neamhbhailí '%s', ag súil le sláimhir

en: invalid max-connections '%s', expecting an integer
ga: naisc uasta neamhbhailí '%s', ag súil le sláimhir

en: invalid mode '%s' in --color-moved-ws
ga: modh neamhbhailí '%s' i --color-moved-ws

en: invalid mode for object creation: %s
ga: modh neamhbhailí chun réad a chruthú: %s

en: invalid mode on line %d: %s
ga: modh neamhbhailí ar líne %d: %s

en: invalid multi-pack-index chain: line '%s' not a hash
ga: slabhra innéacs il-phacáiste neamhbhailí: ní hash é líne '%s'

en: invalid number of threads specified (%d)
ga: líon neamhbhailí na snáitheanna sonraithe (%d)

en: invalid number of threads specified (%d) for %s
ga: líon neamhbhailí na snáitheanna a shonraítear (%d) do %s

en: invalid object '%s' given.
ga: réad neamhbhailí '%s' tugtha.

en: invalid object name '%.*s'.
ga: ainm réada neamhbhailí '%.*s'.

en: invalid object type
ga: cineál réad neamhbhailí

en: invalid object type "%s"
ga: cineál réad neamhbhailí “%s”

en: invalid object: %s
ga: réad neamhbhailí: %s

en: invalid onto: '%s'
ga: neamhbhailí ar: '%s'

en: invalid option '%s' in --stdin mode
ga: rogha neamhbhailí '%s' i mód --stdin

en: invalid option combination, ignoring --threads
ga: teaglaim roghanna neamhbhailí, ag neamhaird --threads

en: invalid option: %s
ga: rogha neamhbhailí: %s

en: invalid orig-head: '%s'
ga: orig-head neamhbhailí: '%s'

en: invalid pack.allowPackReuse value: '%s'
ga: luach pack.allowPackReuse neamhbhailí: '%s'

en: invalid packet
ga: pacáiste neamhbhail

en: invalid parameter for pathspec magic 'prefix'
ga: paraiméadar neamhbhailí do 'réimír' draíochta pathspec

en: invalid parameter: expected sha1, got '%s'
ga: paraiméadar neamhbhailí: súil le sha1, fuair '%s'

en: invalid path '%s'
ga: cosán neamhbhailí '%s'

en: invalid path specification
ga: sonraíocht cosáin nebhail

en: invalid pattern: %s
ga: patrún neamhbhailí: %s

en: invalid port number
ga: uimhir phort neamhbhail

en: invalid quoting in push-option value: '%s'
ga: luachan neamhbhailí i luach brú rogha: '%s'

en: invalid raw diff input
ga: ionchur diff amh neamhbhailí

en: invalid ref format: %s
ga: formáid tagartha neamhbhailí: %s

en: invalid ref: '%s'
ga: tagairt neamhbhailí: '%s'

en: invalid reference: %s
ga: tagairt neamhbhailí: %s

en: invalid refspec '%s'
ga: refspec neamhbhailí '%s'

en: invalid regex given to -I: '%s'
ga: regex neamhbhailí a thugtar do -I: '%s'

en: invalid remote service path
ga: cosán seirbhíse iargúlta

en: invalid replace format '%s'
    valid formats are 'short', 'medium' and 'long'
ga: formáid athsholáthair neamhbhailí '%s'
    is iad formáidí bailí ná 'gearr', 'meánach' agus 'fada'

en: invalid rev-index for pack '%s'
ga: innéacs rev-neamhbhailí do phacáiste '%s'

en: invalid section name '%s'
ga: ainm rannán neamhbhailí '%s'

en: invalid section name: %s
ga: ainm rannán neamhbhailí: %s

en: invalid server response; expected service, got flush packet
ga: freagra freastalaí neamhbhailí; seirbhís a bhíothas ag súil

en: invalid server response; got '%s'
ga: freagra freastalaí neamhbhailí; fuair '%s'

en: invalid shallow line: %s
ga: líne éadomhain neamhbhailí: %s

en: invalid start of line: '%c'
ga: tús neamhbhailí na líne: '%c'

en: invalid timeout '%s', expecting a non-negative integer
ga: ama neamhbhailí '%s', ag súil le sláimhir neamh-dhiúltach

en: invalid timestamp
ga: stampa ama neamhbhailí

en: invalid timestamp '%s' given to '--%s'
ga: stampa ama neamhbhailí '%s' a thugtar do '--%s'

en: invalid timezone offset
ga: fhritháireamh crios ama neamh

en: invalid transfer encoding
ga: ionchódú aistrithe bailí

en: invalid unit
ga: aonad neamhbhailí

en: invalid unshallow line: %s
ga: líne neamhéadrom neamhbhailí: %s

en: invalid upstream '%s'
ga: neamhbhailí suas sruth '%s'

en: invalid value for '%s'
ga: luach neamhbhailí do '%s'

en: invalid value for '%s': '%s'
ga: luach neamhbhailí do '%s': '%s'

en: invalid value for '%s': '%s', the only allowed format is '%s'
ga: luach neamhbhailí do '%s': '%s', is é '%s' an t-aon fhormáid ceadaithe

en: invalid value for variable %s
ga: luach neamhbhailí don athróg %s

en: is the first one ancestor of the other?
ga: an é an chéad sinsear amháin den duine eile?

en: island regex from config has too many capture groups (max=%d)
ga: tá an iomarca grúpaí gabhála ag an oileán regex ó config (max = %d)

en: it took %.2f seconds to check forced updates; you can use
    '--no-show-forced-updates' or run 'git config fetch.showForcedUpdates false'
    to avoid this check
ga: thóg sé %.2f soicind chun nuashonruithe éigeantacha a sheiceáil; is féidir leat úsáid
    '--no-show-forced-updates 'nó rith 'git config fetch.showForcedUpdates bréaga'
    chun an seiceáil seo a sheachaint

en: j - leave this hunk undecided, see next undecided hunk
    J - leave this hunk undecided, see next hunk
    k - leave this hunk undecided, see previous undecided hunk
    K - leave this hunk undecided, see previous hunk
    g - select a hunk to go to
    / - search for a hunk matching the given regex
    s - split the current hunk into smaller hunks
    e - manually edit the current hunk
    p - print the current hunk, 'P' to use the pager
    ? - print help
ga: j - fág an hunk seo gan chinneadh, féach an chéad hunk neamhchinnte eile
    J - fág an hunk seo gan chinneadh, féach an chéad hunk eile
    k - fág an hunk seo gan chinneadh, féach an hunk neamhchinnte roimhe seo
    K - fág an hunk seo gan chinneadh, féach an hunk roimhe seo
    g - roghnaigh hunk le dul chuig
    /- cuardaigh hunk a mheaitseann leis an regex a thugtar
    s - roinn an hunk reatha ina huncanna níos lú
    e - cuir an hunk reatha in eagar de láimh
    p - priontáil an hunk reatha, 'P' chun an pager a úsáid
    ? - cabhair priontála

en: just hash any random garbage to create corrupt objects for debugging Git
ga: ní gá ach aon truflais randamach a chur chun rudaí truaillithe a chruthú le haghaidh dífhab

en: just skip files which cannot be added because of errors
ga: ní gá ach comhaid a scipeáil nach féidir a chur leis mar gheall ar earráidí

en: keep
ga: coinnigh

en: keep commits which start empty
ga: coinnigh gealltanais a thosaíonn folamh

en: keep downloaded pack
ga: pacáiste íoslódáilte

en: keep going even if command fails in a repository
ga: coinnigh ort fiú má theipeann an t-ordú i stóras

en: keep index
ga: coinnigh innéacs

en: keep non patch brackets in subject
ga: coinnigh lúibíní gan paiste san ábhar

en: keep subject
ga: coinnigh ábhar

en: keep the `--` passed as an arg
ga: coinnigh an `--` a rith mar arg

en: keep the new working tree locked
ga: coinnigh an crann oibre nua faoi ghlas

en: keep unreachable objects
ga: rudaí nach féidir a choinneáil

en: key
ga: eochair

en: key does not contain a section: %s
ga: níl rannán ag eochair: %s

en: key does not contain variable name: %s
ga: níl ainm athraitheach sa eochair: %s

en: key-id
ga: id eochair

en: key=value
ga: eochair=luach

en: known remote named '%s' but with URL '%s' instead of '%s'
ga: iargúlta ar a dtugtar '%s' ach le URL '%s' in ionad '%s'

en: label tags with mark ids
ga: clibeanna lipéad le id marc

en: layout to use
ga: leagan amach le húsáid

en: lazy fetching disabled; some objects may not be available
ga: tarraingt leisciúil míchumasaithe; b'fhéidir nach mbeidh roinnt rudaí ar fáil

en: leave the rejected hunks in corresponding *.rej files
ga: fág na hunks diúltaithe i gcomhaide*.rej comhfhreagracha

en: let files replace directories and vice-versa
ga: lig do chomhaid eolairí in ionad agus a mhalairt

en: let the user edit the list of commits to rebase
ga: lig don úsáideoir liosta na dtiomantas a athbhunú a chur in eagar

en: libc info:
ga: eolas libc:

en: lie about committer date
ga: bréag faoi dháta an choimisiúnaithe

en: lightweight
ga: éadrom

en: like --batch, but don't emit <contents>
ga: cosúil le --batch, ach ná astaíonn <contents>

en: like --refresh, but ignore assume-unchanged setting
ga: cosúil le --refresh, ach déan neamhaird de shuíomh gan athrú

en: limit pack window by memory in addition to object limit
ga: teorainn le fuinneog pacáiste de réir chuimhne i dteannta le teorainn

en: limit pack window by objects
ga: teorainn fuinneog pacáiste de réir rudaí

en: limit the objects to those that are not yet packed
ga: teorainn leis na rudaí dóibh siúd nach bhfuil pacáilte fós

en: limit the summary size
ga: teorainn a chur leis an méid achoimre

en: limit to branches
ga: teorainn le brainsí

en: limit to tags
ga: teorainn le clibeanna

en: limit traversal to objects outside promisor packfiles
ga: teorainn a chur ar thrasú le rudaí lasmuigh de phacáiste gealltan

en: limits processing to reflogs from the current worktree only
ga: teorann sé leis an bpróiseáil do athfhillteacha ón gcrann oibre reatha amháin

en: limits the maximum delta depth
ga: teorann sé leis an doimhneacht delta uasta

en: limits the maximum number of threads
ga: teorainn leis an líon uasta na snáitheanna

en: line is badly quoted: %s
ga: tá an líne luaite go dona: %s

en: linewrap output
ga: aschur linewrap

en: list all
ga: liostáil go léir

en: list all commits reachable from all refs
ga: liostáil na gealltanais go léir atá inrochtana ó gach ceann

en: list both remote-tracking and local branches
ga: liostáil brainsí cianrianaithe agus áitiúla araon

en: list branch names
ga: liosta ainmneacha brainse

en: list branches in columns
ga: liostáil brainsí i gcolúin

en: list entire tree; not just current directory (implies --full-name)
ga: liostáil crann iomlán; ní hamháin eolaire reatha (tugann le tuiscint --full-name)

en: list filenames without modes/oids/stages
ga: ainmneacha comhaid a liostáil gan modhair/oids/céimeanna

en: list only filenames
ga: ainmneacha comhaid amháin a liostáil

en: list only objects
ga: rudaí amháin a liostáil

en: list replace refs
ga: liosta athsholáthair refs

en: list revs not reachable from others
ga: liosta revs nach féidir teacht ó dhaoine eile

en: list supported archive formats
ga: liosta formáidí cartlainne tacaíochta

en: list tag names
ga: ainmneacha clibeanna liosta

en: list untracked files in columns
ga: liostáil comhaid neamhrianaithe i gcolúin

en: load rewriting config for <command> (implies --stdin)
ga: cumraíocht athscríbhneoireachta ualaigh le haghaidh <command>(tugann le tuiscint --stdin)

en: local object %s is corrupt
ga: tá réad áitiúil %s truaillithe

en: local out of date
ga: áitiúil as dáta

en: local time offset greater than or equal to 24 hours
ga: fritháireamh ama áitiúil atá níos mó ná nó cothrom le 24 uair an chloig

en: local zone differs from GMT by a non-minute interval
ga: tá eatramh neamh-nóiméid difriúil ón gcrios áitiúil

en: lock file '%s' exists, skipping maintenance
ga: tá comhad glasála '%s' ann, ag scipeáil cothabháil

en: log for %s is empty
ga: tá logáil le haghaidh %s folamh

en: log for '%.*s' only goes back to %s
ga: ní théann logáil le haghaidh '%.*s' ach ar ais go %s

en: log for '%.*s' only has %d entries
ga: níl ach iontráil i logáil le haghaidh '%.*s' ach %d ceann

en: log for ref %s has gap after %s
ga: tá bearna ag logáil le haghaidh tagairt %s tar éis %s

en: log for ref %s unexpectedly ended on %s
ga: chríochnaigh logáil le haghaidh tagairt %s gan choinne ar %s

en: look for differences that change the number of occurrences of the specified object
ga: cuardaigh difríochtaí a athraíonn líon na n-earraí den réad sonraithe

en: look for differences that change the number of occurrences of the specified regex
ga: cuardaigh difríochtaí a athraíonn líon na n-imeachtaí sa regex sonraithe

en: look for differences that change the number of occurrences of the specified string
ga: cuardaigh difríochtaí a athraíonn líon na n-imeachtaí sa sreang sonraithe

en: lookup config vars
ga: earraí cumraíochta cuardaigh

en: loose object %s (stored in %s) is corrupt
ga: tá réad scaoilte %s (stóráilte i %s) truaillithe

en: loose object at %s could not be examined
ga: ní fhéadfaí réad scaoilte ag %s a scrúdú

en: ls-tree returned unexpected return code %d
ga: d’fhill an crann ls cód fillte gan choinne %d

en: lstat('%s') failed
ga: theip ar lstat ('%s')

en: machine friendly --stat
ga: cairdiúil le meaisín --stat

en: machine-readable output
ga: aschur inléite meaisín

en: make 'git-difftool' exit when an invoked diff tool returns a non-zero exit code
ga: imeacht 'git-difftool' a dhéanamh nuair a fhilleann uirlis diff a ghairmtear cód imeachta neamh-nialasach

en: make committer date match author date
ga: dáta an údair comhoiriúnaithe dáta a dhéanamh

en: make first mail a reply to <message-id>
ga: déan freagra ar an gcéad phost <message-id>

en: make index objects head nodes
ga: nóid ceann rudaí innéacs a dhéanamh

en: make reflogs head nodes (default)
ga: nóid ceann reflogs a dhéanamh (réamhshocraithe)

en: make replay advance given branch
ga: athsheoladh a dhéanamh roimh ré brainse ar leith

en: make sure the patch is applicable to the current index
ga: déan cinnte go bhfuil an paiste infheidhme maidir leis an innéacs reatha

en: make the output relative to the project top directory
ga: déan an t-aschur i gcoibhneas le barr-eolaire an tion

en: make_cache_entry failed for path '%s'
ga: theip ar make_cache_entry le haghaidh cosán '%s'

en: make_script: error preparing revisions
ga: make_script: earráid ag ullmhú athbhreithnithe

en: make_script: unhandled options
ga: make_script: roghanna neamh-láimhseáilte

en: malformed --author parameter
ga: paraiméadar --author mífhoirmithe

en: malformed expiration date '%s'
ga: dáta éaga mífhoirmithe '%s'

en: malformed field name: %.*s
ga: ainm réimse mífhoirmithe: %.*s

en: malformed format string %s
ga: teaghrán formáid mhífhoirmithe %s

en: malformed input line: '%s'.
ga: líne ionchuir mífhoirmithe: '%s'.

en: malformed line: %s
ga: líne mhífhoirmithe: %s

en: malformed mergetag in commit '%s'
ga: comharthaí mífhoirmithe i dtiomantas '%s'

en: malformed mode in tree entry
ga: modh mífhoirmithe i iontráil crann

en: malformed name field in the index, near path '%s'
ga: réimse ainm mhífhoirmithe san innéacs, in aice le cosán '%s'

en: malformed object at '%s'
ga: réad mífhoirmithe ag '%s'

en: malformed object name %s
ga: ainm réad mífhoirmithe %s

en: malformed object name '%s'
ga: ainm réad mífhoirmithe '%s'

en: malformed options sheet: '%s'
ga: bileog roghanna mífhoirmithe: '%s'

en: malformed response in ref list: %s
ga: freagra mífhoirmithe sa liosta tagartha: %s

en: malformed value for %s
ga: luach mífhoirmithe do %s

en: malformed value for %s: %s
ga: luach mífhoirmithe do %s: %s

en: manipulate push URLs
ga: ionramháil URLanna bhrú

en: mark
ga: marc

en: mark files as "index-only"
ga: comhad a mharcáil mar “innéacs amháin”

en: mark files as "not changing"
ga: comhad a mharcáil mar “gan athrú”

en: mark files as fsmonitor valid
ga: comhad a mharcáil mar fsmonitor bailí

en: mark new files with `git add --intent-to-add`
ga: comhad nua a mharcáil le `git add --intent-to-add`

en: mark the series as Nth re-roll
ga: marcáil an tsraith mar Nú ath-rolla

en: marked counting and '%s' cannot be used together
ga: comhaireamh marcáilte agus ní féidir '%s' a úsáid le chéile

en: master branch
ga: máistirbhrainse

en: match <pattern>
ga: comhoiriúnú <pattern>

en: match patterns only at word boundaries
ga: patrúin a mheaitseáil ach ag teorainneacha focal

en: max length of output filename
ga: fad uasta ainm an chomhaid aschuir

en: max seconds to wait for background daemon startup
ga: soicind uasta chun fanacht le tosú daemon cúlra

en: maximum length of delta chain allowed in the resulting pack
ga: fad uasta an slabhra delta a cheadaítear sa phacáiste mar thoradh air

en: maximum number of changed-path Bloom filters to compute
ga: líon uasta scagairí Bloom cosáin athraithe le ríomh

en: maximum number of commits in a non-base split commit-graph
ga: uaslíon na ngealltanais i ngráf coiste scoilte neamh-bhonn

en: maximum number of results per file
ga: líon uasta na dtorthaí in aghaidh an chomhad

en: maximum ratio between two levels of a split commit-graph
ga: cóimheas uasta idir dhá leibhéal de ghraf coimiste scoilte

en: maximum size of each output pack file
ga: uasmhéid gach comhad pacáiste aschuir

en: maximum size of each packfile
ga: uasmhéid gach pacáiste

en: maximum width
ga: leithead uasta

en: memory exhausted
ga: cuimhne ídithe

en: merge
ga: cumaisc

en: merge commit message (for a non-fast-forward merge)
ga: teachtaireacht tiomanta a chumasc (le haghaidh cumaisc neamh-tapa ar aghaidh)

en: merge strategy
ga: straitéis cumaisc

en: merge strategy to use
ga: straitéis a chumasc le húsáid

en: merge: Unable to write new index file
ga: cumaisc: Ní féidir comhad innéacs nua a scríobh

en: merges with remote %s
ga: cumasc le iargúlta %s

en: message
ga: teachtaireacht

en: message-id
ga: id teachtaireachta

en: migrated refs can be found at '%s'
ga: is féidir airgeanna imirceacha a fháil ag '%s'

en: minimum pack size limit is 1 MiB
ga: is é teorainn íosta méid an phacáiste ná 1 MiB

en: mirror all refs
ga: scáthán gach ceann

en: mismatch in bitmap results
ga: mímheaitseáil i dtorthaí bitmap

en: mismatched algorithms: client %s; server %s
ga: halgartaim míchomhoiriúnach: cliant %s; freastalaí %s

en: mismatched output from interactive.diffFilter
ga: aschur mí-mheaitseáilte ó interactive.diffFilter

en: missing %s %s
ga: %s %s ar iarraidh

en: missing 'GIT_AUTHOR_DATE'
ga: ar iarraidh 'GIT_AUTHOR_DATE'

en: missing 'GIT_AUTHOR_EMAIL'
ga: ar iarraidh 'GIT_AUTHOR_EMAIL'

en: missing 'GIT_AUTHOR_NAME'
ga: ar iarraidh 'GIT_AUTHOR_NAME'

en: missing --config=<config>
ga: ar iarraidh --config=<config>

en: missing --ref-format=<format>
ga: ar iarraidh --ref-format=<format>

en: missing arguments for %s
ga: argóintí atá in easnamh do %s

en: missing author line in commit %s
ga: líne údair ar iarraidh i dtiomantas %s

en: missing binary patch data for '%s'
ga: sonraí paiste dénártha in easnamh do '%s'

en: missing branch name; try -%c
ga: ainm brainse ar iarraidh; iarracht -%c

en: missing branch or commit argument
ga: brainse ar iarraidh nó argóint a dhéanamh

en: missing colon: '%s'
ga: colon in easnamh: '%s'

en: missing config key %s
ga: eochair chumraithe %s in easnamh

en: missing config value %s
ga: luach cumraíochta %s ar iarraidh

en: missing environment variable '%s' for configuration '%.*s'
ga: athróg comhshaoil in easnamh '%s' le haghaidh cumraíocht '%.*s'

en: missing environment variable name for configuration '%.*s'
ga: ainm athróg comhshaoil atá in easnamh do chumraíocht '%.*s'

en: missing host and scheme is not 'file:'
ga: ní 'comhad: 'í an óstach agus an scéim atá in easnamh:

en: missing mapping of %s to %s
ga: mapáil atá in easnamh de %s go %s

en: missing notes on source object %s. Cannot copy.
ga: nótaí in easnamh ar réad foinse %s. Ní féidir cóipeáil.

en: missing object %s for %s
ga: réad atá ar iarraidh %s do %s

en: missing opt-spec before option flags
ga: sonraíocht rogha in easnamh roimh bhratacha roghanna

en: missing value for '%s'
ga: luach ar iarraidh do '%s'

en: mixed
ga: measctha

en: mktree did not return an object name
ga: níor thug mktree ainm réad ar ais

en: mktree reported failure
ga: thuairiscigh mktree teip

en: mmap failed%s
ga: theip ar mmap %s

en: mode
ga: mód

en: mode change for %s, which is not in current HEAD
ga: athrú modh do %s, nach bhfuil i HEAD reatha

en: modified content,
ga: ábhar modhnaithe,

en: modified:
ga: modhnaithe:

en: modify the refspec to place all refs within refs/prefetch/
ga: an refspec a mhodhnú chun gach refs a chur laistigh de refs/prefetch/

en: more than one %s
ga: níos mó ná %s amháin

en: more than one receivepack given, using the first
ga: níos mó ná pacáiste glacadóra amháin a thugtar, ag baint úsáide as an gcéad

en: more than one uploadpack given, using the first
ga: níos mó ná pacáiste uaslódála amháin tugtha, ag baint úsáide as an gcéad

en: more than two blobs given: '%s'
ga: níos mó ná dhá bhlob a thugtar: '%s'

en: move commits that begin with squash!/fixup! under -i
ga: gealltanna gluaiseachta a thosaíonn le squash! /socrú! faoi -i

en: move/rename a branch and its reflog
ga: brainse a bhogadh/athainmniú agus a athainmniú

en: move/rename a branch, even if target exists
ga: brainse a bhogadh/athainmniú, fiú má tá sprioc ann

en: moved lines of code are colored differently
ga: tá línte cóid bogadh daite difriúil

en: mtimes file %s has unknown signature
ga: tá síniú anaithnid ag comhad mtimes %s

en: mtimes file %s is corrupt
ga: tá comhad mtimes %s truaillithe

en: mtimes file %s is too small
ga: tá comhad mtimes %s ró-bheag

en: multi-pack bitmap is missing required reverse index
ga: tá an t-innéacs droim riachtanach in easnamh ilphacáiste

en: multi-pack-index OID fanout is of the wrong size
ga: tá fanout OID ilphacáiste den mhéid mícheart

en: multi-pack-index OID lookup chunk is the wrong size
ga: tá an méid mícheart ar an smután cuardaigh OID innéacs ilphacáiste

en: multi-pack-index chain file too small
ga: comhad slabhra in-innéacs il-phacáiste ró-bheag

en: multi-pack-index file %s is too small
ga: tá comhad in-innéacs ilphacáiste %s ró-bheag

en: multi-pack-index file exists, but failed to parse
ga: tá comhad in-innéacs il-phacáiste ann, ach theip air a pháirseáil

en: multi-pack-index hash version %u does not match version %u
ga: ní hionann leagan %u den hais innéacs ilphacáiste agus leagan %u

en: multi-pack-index large offset out of bounds
ga: innéacs il-phacáiste fhritháireamh mór as teorainneacha

en: multi-pack-index object offset chunk is the wrong size
ga: tá an méid mícheart ar an smután fritháireamh réada innéacs ilphacáiste

en: multi-pack-index pack names out of order: '%s' before '%s'
ga: ainmneacha pacáiste in-innéacs il-phacáiste as ord: '%s' roimh '%s'

en: multi-pack-index pack-name chunk is too short
ga: tá píosa ainm pacáiste innéacs il-phacáiste ró-ghearr

en: multi-pack-index required OID fanout chunk missing or corrupted
ga: teastaíonn innéacs il-phacáiste le píosa fanout OID atá ar iarraidh nó truaillithe

en: multi-pack-index required OID lookup chunk missing or corrupted
ga: teastaíonn innéacs ilphacáiste cuardaigh OID atá ar iarraidh nó truaillithe

en: multi-pack-index required object offsets chunk missing or corrupted
ga: smután fritháireamh réada riachtanach innéacs ilphacáiste ar iarraidh nó truaillithe

en: multi-pack-index required pack-name chunk missing or corrupted
ga: innéacs il-phacáiste teastaíonn píosa ainm pacáiste ar iarraidh nó truaillithe

en: multi-pack-index reverse-index chunk is the wrong size
ga: tá smután droim ar ais-innéacs il-phacáiste ar an méid mícheart

en: multi-pack-index signature 0x%08x does not match signature 0x%08x
ga: ní mheaitseálann síniú innéacs il-phacáiste 0x%08x síniú 0x%08x

en: multi-pack-index stores a 64-bit offset, but off_t is too small
ga: stórálann innéacs il-phacáiste fritháireamh 64-giotán, ach tá off_t ró-bheag

en: multi-pack-index version %d not recognized
ga: ní aithnítear leagan innéacs il-phacáiste %d

en: multiple branches detected, incompatible with --set-upstream
ga: brainsí iolracha brainsí braite, gan oiriúint le --set-upstream

en: multiple filter-specs cannot be combined
ga: ní féidir ilshonraíochtaí scagaire a chomhcheangal

en: multiple merge bases found
ga: fuarthas bonn cumaisc iolr

en: multiple sources for the same target
ga: foinsí iolracha don sprioc chéanna

en: multiple stage entries for merged file '%s'
ga: iontrálacha ilchéime do chomhad cumaisc '%s'

en: multiple updates for '%s' (including one via symref '%s') are not allowed
ga: ní cheadaítear nuashonruithe iolracha do '%s' (lena n-áirítear ceann trí symref '%s')

en: multiple updates for 'HEAD' (including one via its referent '%s') are not allowed
ga: ní cheadaítear nuashonruithe iolracha do 'HEAD' (lena n-áirítear ceann tríd an tagairt '%s')

en: multiple updates for ref '%s' not allowed
ga: ní cheadaítear nuashonruithe iolracha le haghaidh tagairt '%s'

en: must be in a sparse-checkout to reapply sparsity patterns
ga: caithfidh sé a bheith i seiceáil neamhchoitianta chun patrúin éagsúla a athchur i bhfeidh

en: must be one of nothing, matching, simple, upstream or current
ga: caithfidh sé a bheith ar cheann de rud ar bith, meaitseálach, simplí, suas srutha nó reatha

en: must end with a color
ga: caithfidh deireadh a chur le dath

en: must escape char in sub-filter-spec: '%c'
ga: ní mór don char a éalú i sub-filter-spec: '%c'

en: must give exactly one tree
ga: caithfidh crann amháin a thabhairt go díreach

en: must specify a notes ref to merge
ga: ní mór tagairt nótaí a shonrú chun cumasc

en: must supply remote when using --negotiate-only
ga: ní mór iargúlta a sholáthar agus tú ag úsáid --negotiate-only

en: name
ga: ainm

en: name commits with their object names
ga: geallann ainm lena n-ainmneacha réad

en: name consists only of disallowed characters: %s
ga: ní chuimsíonn ainm ach carachtair neamh-cheadaithe: %s

en: name of the new submodule
ga: ainm an fho-mhodúil nua

en: name or pathname of unix domain socket
ga: ainm nó ainm cosán soicéad fearainn unix

en: named-pipe name
ga: ainm píopa ainmnithe

en: need a <file> argument
ga: teastaíonn ar <file>góint

en: need a HEAD to fixup
ga: teastaíonn CEAD ag teastáil chun socrú

en: need a command
ga: teastaíonn ordú

en: need a repository to verify a bundle
ga: teastaíonn stór chun beartán a fhíorú

en: need a subcommand
ga: fo-ordú ag teastáil

en: need a working directory
ga: teastaíonn eolaire oibre

en: need exactly one range
ga: teastaíonn raon amháin díreach

en: need some commits to replay
ga: teastaíonn roinnt gealltanais chun athsheinm

en: need two commit ranges
ga: dhá raon tiomanta ag teastáil

en: negative depth in --deepen is not supported
ga: ní thacaítear le doimhneacht dhiúltach i --deepen

en: negative value for http.postBuffer; defaulting to %d
ga: luach diúltach do http.postBuffer; réamhshocraithe go %d

en: negative values not allowed for submodule.fetchJobs
ga: luachanna diúltacha nach gceadaítear le haghaidh submodule.fetchJobs

en: neither '%s' or '%s' is specified
ga: níl '%s' ná '%s' sonraithe

en: neither systemd timers nor crontab are available
ga: níl uaireoirí systemd ná crontab ar fáil

en: new commit is the same as the old one: '%s'
ga: tá tiomantas nua mar an gcéanna leis an seancheann: '%s'

en: new commits,
ga: tiomantais nua,

en: new file %s depends on old contents
ga: braitheann an comhad nua %s ar an seanábhar

en: new file depends on old contents
ga: braitheann comhad nua ar shean-ábhar

en: new file:
ga: comhad nua:

en: new mode (%o) of %s does not match old mode (%o)
ga: ní mheaitseálann modh nua (%o) de %s sean-mhodh (%o)

en: new mode (%o) of %s does not match old mode (%o) of %s
ga: ní mheaitseálann modh nua (%o) de %s sean-mhodh (%o) de %s

en: new object is the same as the old one: '%s'
ga: tá réad nua mar an gcéanna leis an sean-réad: '%s'

en: new unborn branch
ga: brainse nua gan breith

en: new-branch
ga: brainse-nua

en: newline is forbidden in git:// hosts and repo paths
ga: tá cosc ​​ar líne nua in óstaigh git:// agus cosáin stórais

en: no <cmd> given for --extcmd=<cmd>
ga: níl <cmd> tugtha do --extcmd=<cmd>

en: no <tool> given for --tool=<tool>
ga: níl aon tu <tool> gadh le haghaidh --tool=<tool>

en: no action specified
ga: aon ghníomh sonraithe

en: no attribute source given for --attr-source
ga: níor tugadh foinse tréith do --attr-source

en: no branch named '%s'
ga: níl aon bhrainse darb ainm '%s'

en: no branches given, and HEAD is not valid
ga: aon bhrainsí a thugtar, agus níl HEAD bailí

en: no changes added to commit
ga: níl aon athruithe curtha le tiomantas

en: no changes added to commit (use "git add" and/or "git commit -a")
ga: níl aon athruithe curtha le tiomantas (bain úsáid as “git add” agus/nó “git commit -a”)

en: no cherry-pick in progress
ga: níl aon phiocadh silíní ar siúl

en: no cherry-pick or revert in progress
ga: níl aon phiocadh silíní nó filleadh ar siúl ar siúl

en: no commit on branch '%s' yet
ga: níl aon gealltanas ar bhrainse '%s' go fóill

en: no commits parsed.
ga: níl aon gealltanais paráilsithe.

en: no common commits
ga: gan aon gealltanais choiteann

en: no compiler information available
ga: níl aon fhaisnéis tiomsaitheora ar fáil

en: no config key given for --config-env
ga: níl aon eochair chumraithe tugtha do --config-env

en: no contacts specified
ga: aon teagmhálacha sonraithe

en: no directory given for '%s' option
ga: níl aon eolaire tugtha do rogha '%s'

en: no email was given and auto-detection is disabled
ga: níor tugadh aon ríomhphost agus tá brath uathoibríoch faoi

en: no info viewer handled the request
ga: níl aon fhéachtóir faisnéise ag láimhseáil

en: no input file given for in-place editing
ga: níl aon chomhad ionchuir a thugtar le haghaidh eagarthóireachta

en: no key present in '%.*s'
ga: níl aon eochair i láthair i '%.*s

en: no libc information available
ga: níl aon fhaisnéis libc ar fáil

en: no logfile given
ga: níl aon logfile tugtha

en: no man viewer handled the request
ga: níl aon fhéachtóir fear ar an iarraidh

en: no matching refs with %s
ga: gan aon fhreagraí a mheaitseáil le %s

en: no matching remote head
ga: gan ceann iargúlta meaitseála

en: no merge base found
ga: níl aon bhonn cumaisc le fáil

en: no merge given, only parents.
ga: ní thugtar aon chumasc, tuismitheoirí amháin.

en: no multi-line comment allowed: '%s'
ga: níl aon trácht illíne ceadaithe: '%s'

en: no name was given and auto-detection is disabled
ga: ní tugadh aon ainm agus tá brath uathoibríoch faoi dhíchum

en: no namespace given for --namespace
ga: aon spás ainmneacha a thugtar do --namespace

en: no note found for object %s.
ga: ní bhfuarthas aon nóta do réad %s.

en: no object format specified
ga: aon fhormáid réada a shonra

en: no or empty URL advertised for remote '%s'
ga: níl aon URL nó folamh fógraithe le haghaidh iargúlta '%s'

en: no pack files to index.
ga: gan aon phacáiste comhaid le hinnéacs.

en: no path in gitfile: %s
ga: gan aon chosán i gitfile: %s

en: no path specified
ga: níl aon chosán sonraithe

en: no path specified; see 'git help pull' for valid url syntax
ga: níl aon chosán sonraithe; féach 'git help pull' le haghaidh comhréireachta bailí url

en: no pattern given
ga: aon phatrún a thugtar

en: no rebase in progress
ga: níl aon athbhunú ar siúl

en: no reflog for '%s'
ga: gan aon athbhreithniú do '%s'

en: no reflog specified to delete
ga: níl aon reflog sonraithe le scriosadh

en: no remembered resolution for '%s'
ga: níl aon réiteach cuimhne ar '%s'

en: no remote configured to get bundle URIs from
ga: gan aon iargúlta cumraithe chun URIs beartán a fháil ó

en: no remote repository specified; please specify either a URL or a
    remote name from which new revisions should be fetched
ga: níl aon stór iargúlta sonraithe; sonraigh URL nó a
    ainm iargúlta ar chóir athbhreithnithe nua a fháil

en: no remote specified
ga: gan aon iargúlta sonraithe

en: no revert in progress
ga: níl aon fhilleadh ar siúl

en: no shallow found: %s
ga: níl aon éadrom aimsithe: %s

en: no source branch found;
    you need to specify exactly one branch with the --set-upstream option
ga: ní bhfuarthas aon bhrainse foinse;
    ní mór duit brainse amháin a shonrú go díreach leis an rogha --set-upstream

en: no sparse-checkout to add to
ga: gan aon seiceáil neamhchoitianta le cur leis

en: no submodule mapping found in .gitmodules for path '%s'
ga: níl aon mhapáil fo-mhodúil le fáil i .gitmodules le haghaidh cosán '%s'

en: no such branch '%s'
ga: níl brainse den sórt sin '%s'

en: no such branch/commit '%s'
ga: gan aon bhrainse/tiomantas '%s' den sórt sin

en: no such branch: '%s'
ga: aon bhrainse den sórt sin: '%s'

en: no such path %s in %s
ga: níl aon chosán den sórt sin %s i %s

en: no such ref %s
ga: aon tagairt den sórt sin %s

en: no such ref: %.*s
ga: gan aon tagairt den sórt sin: %.*s

en: no such remote or remote group: %s
ga: gan aon ghrúpa iargúlta nó cianda den sórt sin: %s

en: no such remote ref %s
ga: aon tagairt iargúlta den sórt sin %s

en: no such section: %s
ga: gan aon chuid den sórt sin: %s

en: no such task: '%s'
ga: gan aon tasc den sórt sin: '%s'

en: no tag exactly matches '%s'
ga: níl aon chlib ag teacht go díreach le '%s'

en: no tag message?
ga: gan aon teachtaireacht clib?

en: no terms defined
ga: aon téarmaí sainmhínithe

en: no threads support, ignoring %s
ga: gan tacaíocht do shnáitheanna, ag déanamh neamhaird ar %s

en: no threads support, ignoring --threads
ga: níl aon tacaíocht do shnáitheanna, ag déanamh neamhaird ar --threads

en: no upstream configured for branch '%s'
ga: níl aon chumrú suas srutha le haghaidh brainse '%s'

en: no usage string given before the `--' separator
ga: gan aon teaghrán úsáide a thugtar roimh an deighilteoir `--'

en: no warning for existing files and files not in index
ga: gan aon rabhadh maidir le comhaid agus comhaid atá ann cheana nach bhfuil san innéacs

en: no-op (backward compatibility)
ga: no-op (comhoiriúnacht ar chúl)

en: non delta: %d object | non delta: %d objects
ga[0]: neamh-delta: %d réad
ga[1]: neamh-delta: %d réad
ga[2]: neamh-delta: %d réad

en: non-fast-forward
ga: neamh-tapa ar aghaidh

en: non-tree in cache-tree
ga: neamh-chrann i gcrann cache-

en: not a commit range: '%s'
ga: ní raon tiomanta: '%s'

en: not a directory
ga: ní eolaire

en: not a git repository
ga: ní stór git

en: not a git repository (or any of the parent directories): %s
ga: ní stór git (nó aon cheann de na tuismitheoireolairí): %s

en: not a git repository (or any parent up to mount point %s)
    Stopping at filesystem boundary (GIT_DISCOVERY_ACROSS_FILESYSTEM not set).
ga: ní stór git (nó aon thuismitheoir suas go dtí an pointe gléasta %s)
    Stopadh ag teorainn an chórais chomhaid (níl GIT_DISCOVERY_ACROSS_FILESYSTEM socraithe).

en: not a git repository, but the field '%.*s' requires access to object data
ga: ní stórlann git é, ach éilíonn an réimse '%.*s' rochtain ar shonraí réada

en: not a git repository: %s
ga: ní stór git: %s

en: not a git repository: '%s'
ga: ní stór git: '%s'

en: not a gitdir '%s'
ga: ní ghearr '%s'

en: not a range
ga: ní raon

en: not a reflog: %s
ga: ní athbhreithniú: %s

en: not a rev '%s'
ga: ní rev '%s'

en: not a revision: '%s'
ga: ní athbhreithniú: '%s'

en: not a symmetric range: '%s'
ga: ní raon siméadrach: '%s'

en: not a tree object: %s
ga: ní réad crann: %s

en: not a valid branch point: '%s'
ga: ní pointe brainse bailí: '%s'

en: not a valid directory
ga: ní eolaire bailí

en: not a valid object name %s
ga: ní ainm réad bailí %s

en: not a valid object name: %s
ga: ní ainm réad bailí: %s

en: not a valid object name: '%s'
ga: ní ainm réad bailí: '%s'

en: not a valid object: %s
ga: ní réad bailí: %s

en: not a valid path
ga: ní cosán bailí

en: not copying templates from '%s': %s
ga: gan teimpléid a chóipeáil ó '%s': %s

en: not deleting branch '%s' that is not yet merged to
             '%s', even though it is merged to HEAD
ga: gan brainse '%s' a scriosadh nach bhfuil cumasc fós leis
     '%s', cé go ndéantar é a chumasc le HEAD

en: not handling anything other than two heads merge.
ga: gan láimhseáil aon rud seachas dhá cheann a chumasc.

en: not in a git directory
ga: nach bhfuil i eolaire git

en: not removing '%s' recursively without -r
ga: gan '%s' a bhaint go athshlánach gan -r

en: not run from a git repository - no hooks to show
ga: gan rith ó stór git - gan aon chrúcaí le taispeáint

en: not sending a push certificate since the receiving end does not support --signed push
ga: níl teastas brú á sheoladh ós rud é nach dtacaíonn an taobh glactha le --signed brúigh

en: not setting branch '%s' as its own upstream
ga: gan brainse '%s' a shocrú mar a thuas an sruth féin

en: not setting upstream for a remote remote-tracking branch
ga: gan socrú suas sruth do bhrainse cianrianaithe

en: not setting upstream for a remote tag
ga: gan a shocrú suas sruth le haghaidh clib iargúlta

en: not something we can merge
ga: ní rud is féidir linn a chumasc

en: not something we can merge in %s: %s
ga: ní rud is féidir linn a chumasc i %s: %s

en: not tracking: ambiguous information for ref '%s'
ga: gan rianú: faisnéis dhébhríoch le haghaidh tagairt '%s'

en: not under version control
ga: nach bhfuil faoi rialú leagan

en: note contents as a string
ga: tabhair faoi deara ábhar mar shreang

en: note contents in a file
ga: tabhair faoi deara ábhar i gcomhad

en: note: %s is untracked now.
ga: nótaí: Tá %s dírianaithe anois.

en: notes
ga: nótaí

en: notes-ref
ga: nótairea-tagairt

en: nothing
ga: rud ar bith

en: nothing added to commit but untracked files present
ga: ní chuir aon rud le tiomantas ach comhaid neamhrianaithe i láthair

en: nothing added to commit but untracked files present (use "git add" to track)
ga: ní chuirtear aon rud le tiomantas ach comhaid neamhrianaithe i láthair (bain úsáid as “git add” chun rianú)

en: nothing to commit
ga: aon rud le tiomantas

en: nothing to commit (create/copy files and use "git add" to track)
ga: aon rud le tiomantas (comhaid a chruthú/cóipeáil agus bain úsáid as “git add” chun rianú)

en: nothing to commit (use -u to show untracked files)
ga: aon rud le tiomantas (bain úsáid as -u chun comhaid neamhrianaithe a thaispeáint)

en: nothing to commit, working tree clean
ga: aon rud le tiomantas, crann oibre glan

en: nothing to do
ga: aon rud le déanamh

en: nothing to merge: '%.*s'
ga: níl aon rud le cumasc: '%.*s'

en: notice files missing from worktree
ga: fógra comhaid atá ar iarraidh ón gcrann oibre

en: notice: %s points to an unborn branch (%s)
ga: fógra: Díríonn %s chuig brainse neamhbhreithe (%s)

en: notice: No default references
ga: fógra: Gan aon tagairtí réamhshocraithe

en: num
ga: uimhir

en: number of bytes
ga: líon na mbetaí

en: number of entries in the cache tree to invalidate (default 0)
ga: líon na n-iontrálacha sa chrann taisce le neamhbhailí (réamhshocraithe 0)

en: number of requests per thread
ga: líon iarratais in aghaidh an snáithe

en: number of submodules cloned in parallel
ga: líon na bhfo-mhodúil atá clónaithe go comhthreomhar

en: number of submodules fetched in parallel
ga: líon na bhfo-mhodúil a fuarthas go comhthreomhar

en: number of submodules pulled in parallel
ga: líon na bhfo-mhodúil tarraingthe go comhthreom

en: number of threads in server thread pool
ga: líon na snáitheanna i linn snáithe freastalaí

en: object
ga: réad

en: object %s cannot be read
ga: ní féidir réad %s a léamh

en: object %s has unknown type id %d
ga: réad %s tá cineál ID anaithnid %d aige

en: object %s is a %s, not a %s
ga: is %s é réad %s, ní %s

en: object %s not found
ga: níor aimsíodh réad %s

en: object %s: expected type %s, found %s
ga: réad %s: súil leis an gcineál %s, aimsíodh %s

en: object '%s' does not exist
ga: níl réad '%s' ann

en: object '%s' does not have a unique type
ga: níl cineál uathúil ag réad '%s'

en: object '%s' not found in type bitmaps
ga: níor aimsíodh réad '%s' i gcineál bitmaps

en: object '%s' tagged as '%s', but is a '%s' type
ga: réad '%s' clibeáilte mar '%s', ach is cineál '%s' é

en: object '%s': real type '%s', expected: '%s'
ga: réad '%s': fíor-chineál '%s', ag súil leis: '%s'

en: object already configured in another uploadpack.blobpackfileuri (got '%s')
ga: réad cumraithe cheana féin i uploadpack.blobpackfileuri eile (fuair '%s')

en: object directory %s does not exist; check .git/objects/info/alternates
ga: níl an eolaire réada %s ann; seiceáil .git/objects/info/alternates

en: object directory containing set of packfile and pack-index pairs
ga: eolaire réada ina bhfuil tacar de phéirí pacáiste agus innéacs pacáiste

en: object fails fsck: %s
ga: teipeann ar réad fsck: %s

en: object file %s is empty
ga: tá comhad réad %s folamh

en: object filtering
ga: scagadh réad

en: object filtering requires --objects
ga: teastaíonn scagadh réad --objects

en: object not found: %s
ga: níor aimsíodh réad: %s

en: object not in bitmap: '%s'
ga: réad nach bhfuil i mbitmap: '%s'

en: object type
ga: cineál réad

en: object type mismatch at %s
ga: mímheaitseáil cineál réad ag %s

en: object-info: expected flush after arguments
ga: ear-eolas: súil le sruth tar éis argóintí

en: objects filter not supported: '%s'
ga: ní thacaítear le scagaire réadanna: '%s'

en: objects filter only supported in batch mode
ga: ní thacaítear scagaire rudaí ach i mód baisc

en: octopus merge cannot be executed on top of a [new root]
ga: ní féidir cumaisc ochtair a fhorghníomhú ar bharr [fréamh nua]

en: offset before end of packfile (broken .idx?)
ga: fhritháireamh roimh dheireadh an phackfile (.idx briste?)

en: offset before start of pack index for %s (corrupt index?)
ga: fhritháireamh roimh thús an innéacs pacáiste do %s (innéacs truaillithe?)

en: offset beyond end of pack index for %s (truncated index?)
ga: fhritháireamh thar dheireadh an innéacs pacáiste do %s (innéacs gearrtha?)

en: offset value overflow for delta base object
ga: ró-shreabhadh luacha a fhritháireamh do réad

en: oid lookup out of order: oid[%d] = %s >= %s = oid[%d]
ga: cuardach oid as ord: oid [%d] = %s >= %s = oid [%d]

en: ok to record a change with an empty message
ga: ceart go leor chun athrú a thaifeadadh le teachtaireacht folamh

en: ok to record an empty change
ga: ceart go leor chun athrú folamh a thaifeadadh

en: omit the preimage for deletes
ga: fág an réamhíomhá le haghaidh scriosadh

en: on-demand
ga: ar éileamh

en: only %d entry can be shown at one time. | only %d entries can be shown at one time.
ga[0]: ní féidir ach %d iontráil a thaispeáint ag an am céanna.
ga[1]: ní féidir ach %d iontráil a thaispeáint ag an am céanna.
ga[2]: ní féidir ach %d iontráil a thaispeáint ag an am céanna.

en: only consider tags matching <pattern>
ga: ní mheas ach meaitseáil clibeanna <pattern>

en: only decorate refs that match <pattern>
ga: ní mhaisigh ach na cinn a mheaitseálann <pattern>

en: only download metadata for the branch that will be checked out
ga: meiteashonraí a íoslódáil ach don bhrainse a sheiceálfar

en: only emit output related to the first range
ga: ní scaoileann ach aschur a bhaineann leis an gcéad raon

en: only emit output related to the second range
ga: ní scaoileann ach aschur a bhaineann leis an dara raon

en: only empty the index
ga: ach an t-innéacs a fholmhú

en: only expire files older than a given date-time
ga: ní rachaidh in éag ach comhaid níos sine ná dáta-am ar leith

en: only follow first parent
ga: lean ach an chéad thuismitheoir

en: only found copies from modified paths due to too many files.
ga: ní bhfuarthas ach cóipeanna ó chosáin modhnaithe mar gheall ar an iomarca comhaid.

en: only one batch option may be specified
ga: ní féidir ach rogha baisc amháin a shonrú

en: only one config file at a time
ga: ach comhad cumraithe amháin ag an am

en: only one pattern can be given with -l
ga: ní féidir ach patrún amháin a thabhairt le -l

en: only one reference expected
ga: níl ach tagairt amháin ag súil leis

en: only one reference expected, %d given.
ga: níl ach tagairt amháin ag súil leis, %d tugtha.

en: only one type at a time
ga: ach cineál amháin ag an am

en: only output exact matches
ga: ach cluichí cruinne aschuir

en: only remove from the index
ga: ach a bhaint as an innéacs

en: only show SHA1 hash using <n> digits
ga: ní thaispeáin ach hais SHA1 ag úsáid <n> dhigit

en: only show branches (can be combined with --tags)
ga: ní thaispeáin ach brainsí (is féidir iad a chomhcheangal le --tags)

en: only show tags (can be combined with --branches)
ga: taispeáin clibeanna amháin (is féidir iad a chomhcheangal le --branches)

en: only show trees
ga: ach crainn a thaispeáint

en: only show untracked files in the stash
ga: ní thaispeánann ach comhaid neamhrianaithe sa stash

en: only two arguments allowed in <type> <object> mode, not %d
ga: ní cheadaítear ach dhá argóint <type><object>sa mhodh, ní %d

en: only update entries that differ from HEAD
ga: ach iontrálacha a nuashonrú atá difriúil ó HEAD

en: only use refs matching <pattern>
ga: ní úsáideann ach meaitseáil refs <pattern>

en: only use tags to name the commits
ga: ní húsáid ach clibeanna chun na gealltanais a ainmniú

en: only useful for debugging
ga: ach úsáideach le haghaidh dífhabhtú

en: open an editor
ga: eagarthóir a oscailt

en: opendir('%s') failed
ga: theip ar opendir ('%s')

en: opening %s
ga: oscailt %s

en: operation not supported by protocol
ga: oibriú nach dtacaíonn prótacal

en: opposite of --no-%s
ga: os coinne de --no-%s

en: option
ga: rogha

en: option "%s" is ignored for %s
ga: déantar neamhaird ar rogha “%s” do %s

en: option "%s" value "%s" is not valid for %s
ga: níl an rogha “%s” luach “%s” bailí do %s

en: option '%s' and commit-ish cannot be used together
ga: ní féidir rogha '%s' agus comm-ish a úsáid le chéile

en: option '%s' and commit-ishes cannot be used together
ga: ní féidir rogha '%s' agus coimistí a úsáid le chéile

en: option '%s' can only be used along with '%s'
ga: ní féidir rogha '%s' a úsáid ach amháin in éineacht le '%s'

en: option '%s' must come before non-option arguments
ga: caithfidh rogha '%s' teacht roimh argóintí neamh-rogha

en: option --onto or --advance is mandatory
ga: tá rogha --onto nó --advance éigeantach

en: option `%s' expects "%s" or "%s"
ga: tá rogha `%s' ag súil le “%s” nó “%s”

en: option `%s' expects "always", "auto", or "never"
ga: tá rogha `%s' ag súil le “i gcónaí”, “uathoibríoch”, nó “riamh”

en: option `%s' expects a number greater than zero
ga: tá rogha `%s' ag súil go mbeidh uimhir níos mó ná nialas

en: option `%s' expects a numerical value
ga: tá rogha `%s' ag súil le luach uimhriúil

en: option `%s' must point to a commit
ga: caithfidh rogha `%s' a chur in iúl do thiomantas

en: option `%s' requires a value
ga: teastaíonn luach ag rogha `%s'

en: option diff-algorithm accepts "myers", "minimal", "patience" and "histogram"
ga: glacann difr-algartam rogha le “myers”, “íosta”, “foighne” agus “histogram”

en: option for merge strategy
ga: rogha le haghaidh straitéis cumaisc

en: option for selected merge strategy
ga: rogha do straitéis cumaisc roghnaithe

en: option to transmit
ga: rogha a tharchur

en: option=value
ga: rogha = luach

en: options '%s' and '%s' cannot be used together
ga: ní féidir roghanna '%s' agus '%s' a úsáid le chéile

en: options '%s' and '%s' cannot be used together, use '%s' with '%s'
ga: ní féidir roghanna '%s' agus '%s' a úsáid le chéile, bain úsáid as '%s' le '%s'

en: options '%s' and '%s' cannot be used together, use '%s' with '%s' and '%s'
ga: ní féidir roghanna '%s' agus '%s' a úsáid le chéile, bain úsáid as '%s' le '%s' agus '%s'

en: options '%s' and '%s:%s' cannot be used together
ga: ní féidir roghanna '%s' agus '%s: %s' a úsáid le chéile

en: options '%s', '%s', '%s', and '%s' cannot be used together
ga: ní féidir roghanna '%s', '%s', '%s', agus '%s' a úsáid le chéile

en: options '%s', '%s', and '%s' cannot be used together
ga: ní féidir roghanna '%s', '%s', agus '%s' a úsáid le chéile

en: options '-%c', '-%c', and '%s' cannot be used together
ga: ní féidir na roghanna '-%c', '-%c', agus '%s' a úsáid le chéile

en: original commit '%s' contains mergetag '%s' that is discarded; use --edit instead of --graft
ga: tá mergetag '%s' a dhíscaoiltear as '%s' bunaidh; bain úsáid as --edit in ionad --graft

en: out of range
ga: lasmuigh den raon

en: output a binary diff that can be applied
ga: aschur diff dénártha is féidir a chur i bhfeidhm

en: output all common ancestors
ga: aschur gach sinsear coitianta

en: output all-zero hash in From header
ga: aschur hash uile-nialas i Ó cheanntásc

en: output full tree for each commit
ga: aschur crann iomlán do gach tiomantas

en: output in stuck long form
ga: aschur i bhfoirm fhada greamaithe

en: output only the last line of --stat
ga: aschur ach an líne dheireanach de --stat

en: output only the trailers
ga: aschur ach na leantóirí

en: output pack to stdout
ga: pacáiste aschuir go stdout

en: output the distribution of relative amount of changes for each sub-directory
ga: aschur dáileadh méid coibhneasta na n-athruithe do gach fo-eolaire

en: output to a specific file
ga: aschur chuig comhad ar leith

en: override author for commit
ga: an t-údar a shárú le haghaidh tiomantas

en: override date for commit
ga: dáta athsháraithe le haghaidh tiomanta

en: override error message when patch failure occurs
ga: teachtaireacht earráide a shárú nuair a tharlaíonn teip

en: override the executable bit of the listed files
ga: an giotán infhorghníomhaithe de na comhaid liostaithe a sháraigh

en: override the name of the initial branch
ga: ainm na brainse tosaigh a shárú

en: override the up-to-date check
ga: an seiceáil cothrom le dáta a chur ar

en: overwriting '%s'
ga: athscríobh '%s'

en: pack %s too large to consider in geometric progression
ga: pacáiste %s ró-mhór le breithniú i ddul chun cinn geo

en: pack %s too large to roll up
ga: pacáiste %s ró-mhór le rolladh suas

en: pack compression level
ga: leibhéal comhbhrú pacáiste

en: pack everything
ga: pacáil gach rud

en: pack everything in a single pack
ga: pacáil gach rud i bpacáiste amháin

en: pack exceeds maximum allowed size
ga: sáraíonn an pacáiste an méid uasta a

en: pack exceeds maximum allowed size (%s)
ga: sáraíonn an pacáiste an méid uasta ceadaithe (%s)

en: pack for reuse when computing a multi-pack bitmap
ga: pacáiste le húsáid agus bitmap il-phacáiste á ríomh

en: pack has %d unresolved delta | pack has %d unresolved deltas
ga[0]: tá %d delta gan réiteach sa phacáiste
ga[1]: tá %d deiltí gan réiteach sa phacáiste
ga[2]: tá %d deiltí gan réiteach sa phacáiste

en: pack has junk at the end
ga: tá bruscar ag an bpacáiste ag an deireadh

en: pack is corrupted (SHA1 mismatch)
ga: tá an pacáiste truaillithe (neamhoiriúnú SHA1)

en: pack loose unreachable objects
ga: rudaí scaoilte nach féidir a phacáil

en: pack prefix %s does not begin with objdir %s
ga: ní thosaíonn réimír pacáiste %s le objdir %s

en: pack prefix to store a pack containing filtered out objects
ga: réimír pacáiste chun pacáiste ina bhfuil rudaí scagtha amach a stóráil

en: pack prefix to store a pack containing pruned objects
ga: réimír pacáiste chun pacáiste ina bhfuil rudaí gearrtha a stóráil

en: pack signature mismatch
ga: mímheaitseáil sínithe pacáiste

en: pack too large for current definition of off_t
ga: pacáiste ró-mhór le haghaidh sainmhíniú reatha ar off_t

en: pack unreferenced objects separately
ga: rudaí gan tagairt a phacáil ar leithligh

en: pack-objects did not write a '%s' file for pack %s-%s
ga: níor scríobh pack-objects comhad '%s' do phacáiste %s-%s

en: pack-objects died
ga: rudaí pacáiste fuair bás

en: pack.deltaCacheLimit is too high, forcing %d
ga: pack.deltaCacheLimit ró-ard, ag cur %d i bhfeidhm

en: packed object %s (stored in %s) is corrupt
ga: tá réad pacáilte %s (stóráilte i %s) truaillithe

en: packet write failed - data exceeds max packet size
ga: theip ar scríobh paicéad - sáraíonn sonraí méid uasta an

en: packet write failed: %s
ga: theip ar scríobh pacáiste: %s

en: packet write with format failed
ga: theip ar scríobh pacáiste le formáid

en: packfile %s cannot be accessed
ga: ní féidir teacht ar chomhad pacáiste %s

en: packfile %s cannot be mapped%s
ga: ní féidir comhaid pacáiste %s a mhapáil %s

en: packfile name '%s' does not end with '.%s'
ga: ní chríochnaíonn ainm pacáiste '%s' le '.%s'

en: padding space between columns
ga: spás padding idir colúin

en: padding space on left border
ga: spás padding ar an teorainn chlé

en: padding space on right border
ga: spás padding ar an teorainn dheis

en: parallel jobs
ga: poist chomhthreomhara

en: parent
ga: tuismitheoir

en: parent-number
ga: uimhir tuismitheora

en: parse_object_buffer failed on %s for %s
ga: theip ar parse_object_buffer ar %s do %s

en: partial clone failed; attempting full clone
ga: theip ar chlón páirteach; iarracht clón iomlán

en: pass --delta-islands to git-pack-objects
ga: pas --delta-islands chuig git-pack-objects

en: pass --keep-cr flag to git-mailsplit for mbox format
ga: pas bratach --keep-cr go git-mailsplit le haghaidh formáid mbox

en: pass --local to git-pack-objects
ga: pas --local go git-pack-objects

en: pass --no-reuse-delta to git-pack-objects
ga: pas --no-reuse-delta chuig git-pack-objects

en: pass --no-reuse-object to git-pack-objects
ga: pas --no-reuse-object chuig git-pack-objects

en: pass -b flag to git-mailinfo
ga: pas bratach -b chuig git-mailinfo

en: pass -k flag to git-mailinfo
ga: pas bratach -k chuig git-mailinfo

en: pass -m flag to git-mailinfo
ga: pas bratach -m chuig git-mailinfo

en: pass a leading slash before paths such as '%s' if you want a single file (see NON-CONE PROBLEMS in the git-sparse-checkout manual).
ga: téigh slasc tosaigh roimh chosáin mar '%s' más mian leat comhad amháin (féach FADHBANNA NEAMH-CONE sa lámhleabhar seiceála git-sparse-checkout).

en: pass it through git-apply
ga: cuir isteach é trí git-apply

en: pass it through git-mailinfo
ga: cuir ar aghaidh trí git-mailinfo

en: pass the argument through to the merge strategy
ga: an argóint a chur ar aghaidh chuig an straitéis cumaisc

en: passed to 'git apply'
ga: cuireadh chuig 'git apply'

en: passed to 'git log'
ga: cuireadh chuig 'git log'

en: passed to `diff`
ga: cuireadh chuig `diff`

en: patch failed: %s:%ld
ga: theip ar phaiste: %s: %ld

en: patch fragment without header at line %d: %.*s
ga: blúirt paiste gan ceanntásc ag an líne %d: %.*s

en: patch too large
ga: paiste ró-mhór

en: patch with only garbage at line %d
ga: paiste gan ach truflais ag an líne %d

en: path
ga: cosán

en: path %s has been renamed/deleted
ga: tá conair %s athainmnithe/scriosta

en: path '%s' does not exist
ga: níl cosán '%s' ann

en: path '%s' does not exist (neither on disk nor in the index)
ga: níl cosán '%s' ann (ní ar an diosca ná san innéacs)

en: path '%s' does not exist in '%.*s'
ga: níl cosán '%s' ann i '%.*s'

en: path '%s' does not have all necessary versions
ga: níl gach leagan riachtanach ag cosán '%s'

en: path '%s' does not have necessary versions
ga: níl leaganacha riachtanacha ag cosán '%s'

en: path '%s' does not have our version
ga: níl ár leagan ag cosán '%s'

en: path '%s' does not have their version
ga: níl a leagan ag cosán '%s'

en: path '%s' exists on disk, but not in '%.*s'
ga: tá cosán '%s' ann ar an diosca, ach ní i '%.*s'

en: path '%s' exists on disk, but not in the index
ga: tá cosán '%s' ann ar an diosca, ach ní san innéacs

en: path '%s' exists, but not '%s'
    hint: Did you mean '%.*s:%s' aka '%.*s:./%s'?
ga: tá an cosán '%s' ann, ach níl '%s' ann
    leid: An raibh tú i gceist agat '%.*s:%s' aka '%.*s:./%s'?

en: path '%s' is in the index, but not '%s'
    hint: Did you mean ':%d:%s' aka ':%d:./%s'?
ga: tá an conair '%s' san innéacs, ach ní '%s'
    leideanna: an é ':%d:%s' a bhí i gceist agat, nó ':%d:./%s'?

en: path '%s' is in the index, but not at stage %d
    hint: Did you mean ':%d:%s'?
ga: tá cosán '%s' san innéacs, ach ní ag céim %d
    leid: An raibh i gceist agat ': %d: %s'?

en: path '%s' is unmerged
ga: tá cosán '%s' neamh-chomhcheangailte

en: path '%s': cannot merge
ga: cosán '%s': ní féidir a chumasc

en: path is not valid UTF-8: %s
ga: níl cosán bailí UTF-8: %s

en: path name too long for external filter
ga: ainm cosáin rófhada le haghaidh scagaire seachtrach

en: path of git-upload-pack on the remote host
ga: cosán git-upload-pack ar an óstach cianda

en: path to git-upload-pack on the remote
ga: cosán chuig git-upload-pack ar an gcianrialtán

en: path to the remote git-upload-archive command
ga: cosán chuig an ordú iargúlta git-upload-archive

en: path to upload pack on remote end
ga: cosán chun pacáiste a uaslódáil ar iargúlta

en: path too long (%d chars, SHA1: %s): %s
ga: cosán rófhada (%d chars, SHA1: %s): %s

en: path:content
ga: bealach:ábhar

en: paths '%s ...' with -a does not make sense
ga: ní chiallaíonn cosáin '%s... 'le -a

en: paths are separated with NUL character
ga: tá cosáin scartha le carachtar NUL

en: paths cannot be used with switching branches
ga: ní féidir cosáin a úsáid le brainsí a athrú

en: pathspec
ga: sonraíocht chosáin

en: pathspec '%s' did not match any file(s) known to git
ga: níor mheaitseáil pathspec '%s' aon chomhad (í) ar eolas ag git

en: pathspec '%s' did not match any files
ga: níor mheaitseáil pathspec '%s' aon chomhaid

en: pathspec '%s' is beyond a symbolic link
ga: tá pathspec '%s' thar nasc siombalach

en: pathspec '%s' matches files outside the current directory
ga: meaitseálann pathspec '%s' comhaid lasmuigh den eolaire reatha

en: pathspec arguments not supported
ga: argóintí pathspec nach dtacaítear leis

en: pathspec magic not supported by --follow: %s
ga: draíocht pathspec nach dtacaíonn --follow: %s

en: path|tree-ish
ga: cosán | crann-ish

en: pattern
ga: patrún

en: pattern '%s' has no '*'
ga: níl aon '*' ag patrún '%s'

en: percentage by which creation is weighted
ga: céatadán faoina n-ualaítear an cruthú

en: perform a 3-way merge with the new branch
ga: cumasc 3 bhealach a dhéanamh leis an mbrainse nua

en: perform a commit if the merge succeeds (default)
ga: tiomantas a dhéanamh má éireoidh leis an gcumasc (réamhshocraithe)

en: perform a full-directory diff
ga: éagsúlacht eolaire lán-eolaire a dhéanamh

en: perform a merge in addition to a read
ga: cumaisc a dhéanamh i dteannta le léamh

en: perform a non-destructive dry-run
ga: rith tirim neamh-millteach a dhéanamh

en: perform garbage collection in the background
ga: bailiú truflais a dhéanamh sa chúlra

en: perform maintenance in the background
ga: cothabháil a dhéanamh sa chúlra

en: perform multiple merges, one per line of input
ga: cumaisc iolracha a dhéanamh, ceann in aghaidh an líne ionchuir

en: permissions
ga: ceadanna

en: pick hunks and update selectively
ga: roghnaigh hunks agus nuashonraigh go roghnach

en: placement
ga: socrúcháin

en: please fix this using 'git rebase --edit-todo'.
ga: déan é seo a shocrú le do thoil ag baint úsáide as 'git rebase --edit-todo'.

en: please make sure that the .gitmodules file is in the working tree
ga: déan cinnte go bhfuil an comhad .gitmodules sa chrann oibre

en: please run from the toplevel directory in non-cone mode
ga: rith ón eolaire topevel le do thoil i mód neamh-chón

en: please stage your changes to .gitmodules or stash them to proceed
ga: cuir do chuid athruithe ar .gitmodules nó iad a stóráil chun dul ar aghaidh

en: please supply the note contents using either -m or -F option
ga: soláthar ábhar an nóta le do thoil ag baint úsáide as rogha -m nó -F

en: please use two different terms
ga: bain úsáid as dhá théarma éagsúla

en: populate log with at most <n> entries from shortlog
ga: logáil a chomhlánú le hiontrálacha is mó <n>ó ghearrlog

en: populate the new working tree
ga: an crann oibre nua a dhaonrú

en: positive value expected %s=%s
ga: luach dearfach a bhfuiltear ag súil leis %s=%s

en: positive value expected '%s' in %%(%s)
ga: luach dearfach a bhíothas ag súil le '%s' i %%(%s)

en: positive value expected contents:lines=%s
ga: ábhar ag súil le luach dearfach:lines=%s

en: positive width expected with the %%(align) atom
ga: leithead dearfach a bhíothas ag súil leis leis an adamh %%(align)

en: preferred pack '%s' is expired
ga: tá an pacáiste roghnaithe '%s' in éag

en: preferred-pack
ga: pacáiste is fearr leat

en: prefix
ga: réimír

en: prefixed path to initial superproject
ga: cosán réamhshocraithe chuig an superproject tosaigh

en: premature end of input
ga: deireadh roimh ré an ionchuir

en: prepend <root> to all filenames
ga: cuireadh <root>i bhfeidhm ar gach ainm comhaid

en: prepend an additional prefix to every line of output
ga: réimír bhreise a chur ar fáil do gach líne aschuir

en: prepend comment character and space to each line
ga: carachtar tráchta agus spás a chur ar fáil chuig gach líne

en: prepend prefix to each pathname in the archive
ga: réimír a pholadh chuig gach ainm cosán sa chartlann

en: prepend this to submodule path output
ga: é seo a chur ar aghaidh chuig aschur cosán fo-mhodúil

en: preserve initially empty commits
ga: gealltanais folamh a chaomhnú ar dt

en: pretend that paths removed since <tree-ish> are still present
ga: ligean go bhfuil cosáin a bhain <tree-ish>tear ó shin fós i láthair

en: pretty-print <object> content
ga: <object> ábhar priontáil álainn

en: prevent rename/copy detection if the number of rename/copy targets exceeds given limit
ga: cosc a chur ar athainmniú/braite cóipeála má sháraíonn líon na spriocanna athainmniúcháin/cóipeála

en: previous rebase directory %s still exists but mbox given.
ga: eolaire rebase roimhe seo %s ann fós ach tugadh mbox.

en: print <n> lines of each tag message
ga: <n>línte priontála de gach teachtaireacht clib

en: print NUL after filenames
ga: priontáil NUL tar éis ainmneacha comhaid

en: print a list of diff tools that may be used with `--tool`
ga: liosta d'uirlisí diff is féidir a úsáid le `--tool` a phriontáil

en: print all available commands
ga: gach ordú atá ar fáil a phriontáil

en: print all configuration variable names
ga: priontáil gach ainm athróg cumraíochta

en: print command description
ga: cur síos ordaithe priontála

en: print commit contents
ga: ábhair tiomanta priontála

en: print debugging messages to stderr
ga: teachtaireachtaí dífhabhtaithe a phriontáil chuig stderr

en: print empty line between matches from different files
ga: priontáil líne folamh idir cluichí ó chomhaid éagsúla

en: print extra information on screen
ga: faisnéis bhreise a phriontáil ar an sc

en: print list of file formats, protocols and other developer interfaces
ga: liosta priontála formáidí comhaid, prótacail agus comhéadain forbróra eile

en: print list of useful guides
ga: liosta priontáil de threoracha úsáideacha

en: print list of user-facing repository, command and file interfaces
ga: liosta priontála de stór, comhéadain ordaithe agus comhad atá os comhair úsáideora

en: print only branches of the object
ga: ach brainsí den réad a phriontáil

en: print only branches that are merged
ga: ach brainsí a chumasc a phriontáil

en: print only branches that are not merged
ga: ach brainsí nach ndéantar cumasc a phriontáil

en: print only branches that contain the commit
ga: ach brainsí a phriontáil ina bhfuil an tiomantas

en: print only branches that don't contain the commit
ga: ach brainsí a phriontáil nach bhfuil an tiomantas

en: print only error messages
ga: teachtaireachtaí earráide amháin a phrion

en: print only ref-based names (no object names)
ga: ainmneacha ref-bhunaithe amháin a phriontáil (gan ainmneacha réada)

en: print only refs that are merged
ga: ní phriontáil ach scríbhneoireachtaí atá cumasaithe

en: print only refs that are not merged
ga: priontáil ach scríbhinní nach bhfuil cumasc

en: print only refs which contain the commit
ga: ní phriontáil ach téifeanna ina bhfuil an tiomantas

en: print only refs which don't contain the commit
ga: ní phriontáil ach scríbhneoirí nach bhfuil an tiomantas

en: print only refs which points at the given object
ga: ní phriontáil ach téacsanna a phointíonn ar an réad a thugtar

en: print only tags of the object
ga: clibeanna den réad amháin a phriontáil

en: print only tags that are merged
ga: clibeanna a chumasc amháin a phriontáil

en: print only tags that are not merged
ga: clibeanna nach ndéantar cumaisc a phriontáil ach amháin

en: print only tags that contain the commit
ga: clibeanna a phriontáil ach ina bhfuil an tiomantas

en: print only tags that don't contain the commit
ga: clibeanna nach bhfuil an tiomantas a phriontáil ach amháin

en: print patches to standard out
ga: paistí a phriontáil chun caighdeánach

en: print raw gpg status output
ga: aschur stádas amh-gpg a phriontáil

en: print sizes in human readable format
ga: méideanna priontála i bhformáid inléite don duine

en: print status from remote helper
ga: stádas priontála ó chúntóir cianda

en: print tag contents
ga: ábhar clib priontáil

en: problem loading sparse-checkout
ga: fadhb ag luchtú seiceáil neamhchoiti

en: problem with core.sharedRepository filemode value (0%.3o).
    The owner of files must always have read and write permissions.
ga: fadhb le luach mód comhaid core.sharedRepository (0%.3o).
    Ní mór ceadanna léite agus scríbhneoireachta a bheith ag úinéir na gcomhad i gcónaí.

en: process binary files as text
ga: comhaid dénártha a phróiseáil mar th

en: process binary files with textconv filters
ga: comhaid dénártha a phróiseáil le scagairí textconv

en: process file as it were from this path
ga: comhad próiseála mar a bhí sé ón gcosán seo

en: process for submodule '%s' failed
ga: theip ar phróiseas le haghaidh fo-mhodúl '%s'

en: process only line range <start>,<end> or function :<funcname>
ga: ach raon líne, nó feidh <start>m a <end>phróiseáil: <funcname>

en: process the reflogs of all references
ga: athfhillteacha na dtagairtí go léir a phróiseáil

en: produce the smallest possible diff
ga: an difríocht is lú is féidir a tháirgeadh

en: promisor remote name cannot begin with '/': %s
ga: ní féidir ainm iargúlta gealltanaí tosú le '/': %s

en: promisor-remote: could not close stdin to fetch subprocess
ga: gealltó-iargúlta: ní fhéadfaí stdin a dhúnadh chun fophróiseas a fháil

en: promisor-remote: could not write to fetch subprocess
ga: gealltó-iargúlta: ní fhéadfaí scríobh chun fophróiseas a fháil

en: promisor-remote: unable to fork off fetch subprocess
ga: gealltó-iargúlta: ní féidir leis an bhfophróiseas faighte a fhorc

en: protocol
ga: prótacal

en: protocol '%s' is not supported
ga: ní thacaítear le prótacal '%s'

en: protocol does not support --negotiate-only, exiting
ga: ní thacaíonn an prótacal le --negotiate-only, ag scoir

en: protocol error: bad line length %d
ga: earráid prótacal: fad droch-líne %d

en: protocol error: bad line length character: %.4s
ga: earráid prótacal: carachtar fad droch-líne: %.4s

en: protocol error: bad pack header
ga: earráid prótacal: ceanntásc an phacá

en: protocol error: expected '<url> <path>', missing space
ga: earráid prótacal: súil leis '<url><path>', spás in easnamh

en: protocol error: expected sha/ref, got '%s'
ga: earráid prótacal: súil le sha/ref, fuair '%s'

en: protocol error: expected shallow sha-1, got '%s'
ga: earráid prótacal: táthar ag súil le sha-1 éadrom, fuair '%s'

en: protocol error: impossibly long line
ga: earráid prótacal: líne fhada dodhéanta

en: protocol error: unexpected '%s'
ga: earráid prótacal: '%s' gan choinne

en: protocol error: unexpected capabilities^{}
ga: earráid prótacal: cumais gan choinne ^ {}

en: prune any reflog entries that point to broken commits
ga: aon iontrálacha reflog a ghearradh a chuireann in iúl do thiomantas briste

en: prune entries older than <time> that are not reachable from the current tip of the branch
ga: ní féidir iontrálacha br <time>ónta níos sine ná sin a bhaint amach ó bharr reatha na brainse

en: prune entries older than the specified time
ga: iontrálacha brónta níos sine ná an t-am sonraithe

en: prune local tags no longer on remote and clobber changed tags
ga: clibeanna áitiúla a ghearradh nach bhfuil ar chlibeanna iargúlta agus athraithe clobber

en: prune locally removed refs
ga: gearradh a bhaintear go háitiúil

en: prune loose refs (default)
ga: briseadh scaoilte (réamhshocraithe)

en: prune remote-tracking branches no longer on remote
ga: brainsí cianrianaithe a ghearradh nach bhfuil ar iargúlta a

en: prune remotes after fetching
ga: iomadáin brónta tar éis a fháil

en: prune unreferenced objects
ga: rudaí gan tagairt a ghearradh

en: pseudo-merge group '%s' has unstable threshold before stable one
ga: tá tairseach éagobhsaí ag an ngrúpa bréagchumaisc '%s' roimh cheann

en: pseudo-merge group '%s' missing required pattern
ga: grúpa bréagchumaisc '%s' ar iarraidh patrún riachtanach

en: pull with rebase
ga: tarraing le rebase

en: push all branches
ga: brúigh gach brainse

en: push all refs
ga: brúigh gach ceann

en: push destination '%s' on remote '%s' has no local tracking branch
ga: níl aon bhrainse rianaithe áitiúil ag ceann scríbe brúite '%s' ar iargúlta '%s'

en: push has no destination (push.default is 'nothing')
ga: níl aon cheann scríbe ag brú (is é 'rud ar bith' push.default)

en: push missing but relevant tags
ga: clibeanna atá ar iarraidh ach ábhartha a

en: push negotiation failed; proceeding anyway with push
ga: theip ar chaibidlíocht brú; dul ar aghaidh ar aon nós

en: push options must not have new line characters
ga: ní chóir go mbeadh carachtair líne nua ag roghanna brú

en: push refspecs for '%s' do not include '%s'
ga: ní chuimsíonn '%s' brú refspections do '%s'

en: push tags (can't be used with --all or --branches or --mirror)
ga: clibeanna brú (ní féidir iad a úsáid le --all nó --branches nó --mirror)

en: query push URLs rather than fetch URLs
ga: cuir fiosrúcháin ar URLanna brú seachas URLanna aisghabhála

en: quiet
ga: ciúin

en: quiet mode
ga: modh ciúin

en: quit after a single request/response exchange
ga: scor tar éis iarrata/malartú freagartha amháin

en: quote placeholders suitably for Tcl
ga: sealbhóirí áiteanna a luachan go oiriúnach do Tcl

en: quote placeholders suitably for perl
ga: sealbhóirí áiteanna a luachan go oiriúnach do perl

en: quote placeholders suitably for python
ga: sealbhóirí áiteanna a luaigh go oiriúnach do python

en: quote placeholders suitably for shells
ga: sealbhóirí áiteanna a luachan go oiriúnach do

en: quoted CRLF detected
ga: braithíodh CRLF a luaitear

en: range
ga: raon

en: re-code metadata to i18n.commitEncoding
ga: meiteashonraí a athchódú chuig i18N.CommitEncoding

en: re-code metadata to this encoding
ga: athchódú meiteashonraí don ionchódú seo

en: re-fetch without negotiating common commits
ga: athghabháil gan gealltanais choiteanna a chaibidliú

en: re-init: ignored --initial-branch=%s
ga: ath-init: neamhaird a dhéanamh ar --initial-branch=%s

en: read .gitattributes in working directory
ga: léite.gitattributs san eolaire oibre

en: read a pattern list over stdin
ga: léigh liosta patrún thar stdin

en: read additional mailmap entries from blob
ga: léigh iontrálacha ríomhphoist breise ó blob

en: read additional mailmap entries from file
ga: léigh iontrálacha ríomhphoist breise ón gcomhad

en: read additional per-directory exclude patterns in <file>
ga: léigh patrúin breise in aghaidh eolaire a eisiamh i <file>

en: read commands from stdin
ga: léigh orduithe ó stdin

en: read commit log message from file
ga: léigh teachtaireacht logála tiomanta ón gcomhad

en: read config from given blob object
ga: léigh cumraíocht ó réad blob a thugtar

en: read error
ga: earráid léigh

en: read error on input
ga: earráid léigh ar ionchur

en: read error while indexing %s
ga: earráid léite agus %s á innéacsú

en: read exclude patterns from <file>
ga: léigh patrúin eisiamh ó <file>

en: read file names from stdin
ga: léigh ainmneacha comhaid ó stdin

en: read from external filter '%s' failed
ga: theip ar léamh ó scagaire seachtrach '%s'

en: read list of paths from the standard input
ga: léigh liosta na gcosáin ón ionchur caighdeánach

en: read list of paths to be updated from standard input
ga: léigh liosta na gcosáin atá le nuashonrú ó ionchur caighdeánach

en: read message from file
ga: léigh teachtaireacht ón gcomhad

en: read object names from the standard input
ga: léigh ainmneacha réada ón ionchur caighdeánach

en: read objects from stdin
ga: léigh rudaí ó stdin

en: read packs from stdin
ga: léigh pacáistí ó stdin

en: read pathspec from file
ga: léigh pathspec ón gcomhad

en: read patterns from file
ga: patrúin a léamh ón gcomhad

en: read patterns from standard in
ga: léigh patrúin ó chaighdeán i

en: read reference patterns from stdin
ga: léigh patrúin tagartha ó stdin

en: read refs from stdin
ga: léigh refs ó stdin

en: read revision arguments from standard input
ga: léigh argóintí athbhreithnithe ó ionchur

en: read the object from stdin
ga: léigh an réad ó stdin

en: read the tree into the index under <subdirectory>/
ga: léigh an crann isteach san innéacs faoi<subdirectory>/

en: read updates from stdin
ga: léigh nuashonruithe ó stdin

en: read(%s) failed
ga: theip ar léamh (%s)

en: read-tree failed
ga: theip ar chrann léitheoireachta

en: reading bisect refs failed
ga: theip ar athbhreithnithe bisect a léamh

en: reading from '%s' beyond a symbolic link
ga: léamh ó '%s' níos faide ná nasc siombalach

en: reading patches from stdin/tty...
ga: paistí a léamh ó stdin/tty...

en: reading remote from "%s/%s", which is nominated for removal.
    
    If you still use the "remotes/" directory it is recommended to
    migrate to config-based remotes:
    
    	git remote rename %s %s
    
    If you cannot, please let us know why you still need to use it by
    sending an e-mail to <git@vger.kernel.org>.
ga: léamh iargúlta ó "%s/%s", atá ainmnithe lena bhaint.
    
    Má úsáideann tú an eolaire “iargúlta/” fós moltar
    aistriú chuig iargúlta bunaithe ar chumraíocht:
    
     git iargúlta a athainmniú %s %s
    
    Mura féidir leat, cuir in iúl dúinn le do thoil cén fáth a gcaithfidh tú
    é a úsáid fós trí ríomhphost a sheoladh chuig <git@vger.kernel.org>.

en: reason
ga: cúis

en: reason for locking
ga: cúis le glasáil

en: reason of the update
ga: cúis an nuashonraithe

en: rebase
ga: athbhunú

en: rebase all reachable commits up to the root(s)
ga: athbhunú gach gealltanas inrochtana suas go dtí an fhréamh/na fréamhacha

en: rebase in progress; onto
ga: athbhunú atá ar siúl; ar

en: rebase onto given branch instead of upstream
ga: athbhunú ar an mbrainse ar leith in ionad suas an sruth

en: rebases interactively (with merges) onto remote %s
ga: athbhunú idirghníomhach (le cumaisc) ar iargúlta %s

en: rebases interactively onto remote %s
ga: athbhunú go hidirghníomhach ar iargúlta %s

en: rebases onto remote %s
ga: athbhunú ar iargúlta %s

en: receive pack program
ga: clár pacáiste a fháil

en: recode into utf8 (default)
ga: athchóiriú isteach i utf8 (réamhshocraithe)

en: reconfigure all registered enlistments
ga: gach liostáil cláraithe a athchumrú

en: record only the fact that removed paths will be added later
ga: ní thaifeadadh ach an fíric go gcuirfear cosáin bainte leis níos déanaí

en: record only the fact that the path will be added later
ga: ní thaifeadadh ach an fíric go gcuirfear an cosán leis níos déanaí

en: record the empty patch as an empty commit
ga: taifeadadh an paiste folamh mar thiomantas folamh

en: recount: unexpected line: %.*s
ga: atháireamh: líne gan choinne: %.*s

en: recurse into nested submodules
ga: athshlánú isteach i bhfo-mhodúil neadaithe

en: recurse into subtrees
ga: athshlánú isteach i bhfo-chrainn

en: recurse through submodules
ga: athshlánú trí fho-mhodúil

en: recursing into submodule with push.recurseSubmodules=only; using on-demand instead
ga: athfhillteach isteach i bhfo-mhodúl le push.recurseSubmodules=only; ag baint úsáide as ar-éileamh ina ionad

en: recursive alias: %s
ga: ainm athfhillteach: %s

en: recursive delta detected for object %s
ga: braithíodh delta athfhillteach do réad %s

en: recursively dereference (default)
ga: dereference athshlánach (réamhshocraithe)

en: recursively search in each submodule
ga: cuardach athshlánach i ngach fo-mhodúl

en: redirecting to %s
ga: atreorú chuig %s

en: ref
ga: tagairt

en: ref '%s' is excluded by the rev-list options
ga: tá ref '%s' eisiata ag na roghanna rev-list

en: ref updates aborted by hook
ga: nuashonruithe tagartha a chuirtear deireadh leis

en: ref updates forbidden inside quarantine environment
ga: nuashonruithe ref toirmiscthe laistigh de

en: reference '%s' does not point to a blob
ga: ní thugann tagairt '%s' in iúl do bhlob

en: reference does not exist
ga: níl tagairt ann

en: reference is not a tree: %s
ga: ní crann é tagairt: %s

en: reference parents which are not in fast-export stream by object id
ga: tuismitheoirí tagartha nach bhfuil i sruth tapa onnmhairithe de réir id réad

en: reference repository
ga: stór tagartha

en: reference repository '%s' as a linked checkout is not supported yet.
ga: ní thacaítear le stór tagartha '%s' mar sheiceáil nasctha go fóill.

en: reference repository '%s' is grafted
ga: tá stór tagartha '%s' grapháilte

en: reference repository '%s' is not a local repository.
ga: ní stór áitiúil é stór tagartha '%s'.

en: reference repository '%s' is shallow
ga: tá stóras tagartha '%s' éadomhain

en: references specified along with --all
ga: tagairtí sonraithe in éineacht le --all

en: references to exclude
ga: tagairtí chun eisiamh

en: references to include
ga: tagairtí lena n-áirítear

en: reflog could not be found: '%s'
ga: ní fhéadfaí reflog a fháil: '%s'

en: refmap
ga: athléarscáil

en: refname %s is a symbolic ref, copying it is not supported
ga: rs tagairt siombalach é refname %s, ní thacaítear leis a chóipeáil

en: refname %s not found
ga: ní aimsíodh refname %s

en: refname is dangerous: %s
ga: tá refname contúirteach: %s

en: reformat multiline trailer values as single-line values
ga: luachanna leantóra illíne a athfhormáidiú mar luachanna aon-líne

en: refresh even if index contains unmerged entries
ga: athnuachan fiú má tá iontrálacha neamh-iontrálacha

en: refresh stat information
ga: faisnéis stáit a athnuachan

en: refresh: ignore submodules
ga: athnuachan: neamhaird a dhéanamh ar fho

en: refs snapshot for selecting bitmap commits
ga: léargas refs chun gealltanais bitmap a roghnú

en: reftable: transaction failure: %s
ga: athfhabhtaithe: teip ar idirbheart: %s

en: reftable: transaction prepare: %s
ga: athfhabhtaithe: ullmhú idirbheart: %s

en: refusing to %s notes in %s (outside of refs/notes/)
ga: diúltú do %s nótaí i %s (lasmuigh de refs/notes/)

en: refusing to create malformed object
ga: diúltú réad mífhoirmithe a chruthú

en: refusing to create/use '%s' in another submodule's git dir
ga: diúltú '%s' a chruthú/úsáid i git dir fo-mhodúil eile

en: refusing to delete current working directory
ga: diúltú eolaire oibre reatha a scriosadh

en: refusing to fetch into branch '%s' checked out at '%s'
ga: ag diúltú teacht isteach i mbrainse '%s' a sheiceáil amach ag '%s'

en: refusing to force and skip creation of reflog
ga: diúltú cruthú reflog a chur i bhfeidhm agus a scipeáil

en: refusing to merge unrelated histories
ga: diúltú stair neamhghaolmhara a chumasc

en: refusing to move '%s' into an existing git dir
ga: diúltú '%s' a bhogadh isteach i git dir atá ann cheana

en: refusing to read cookies from http.cookiefile '-'
ga: diúltú fianáin a léamh ó http.cookiefile '-'

en: refusing to run without --i-still-use-this
ga: ag diúltú rith gan --i-still-use-this fós

en: refusing to update pseudoref '%s'
ga: diúltú pseudoref '%s' a nuashonrú

en: refusing to update ref with bad name '%s'
ga: diúltú tagairt a nuashonrú le droch-ainm '%s'

en: refusing to update reflog for pseudoref '%s'
ga: diúltú reflog a nuashonrú do pseudoref '%s'

en: refusing to update reflog with bad name '%s'
ga: diúltú reflog a nuashonrú le droch-ainm '%s'

en: refusing to work with credential missing host field
ga: diúltú oibriú le réimse óstach creidiúnaithe atá ar

en: refusing to work with credential missing protocol field
ga: diúltú oibriú le réimse prótacal ar iarraidh creidiú

en: refusing to write multi-pack .bitmap without any objects
ga: diúltú a scríobh il-pacáiste.bitmap gan aon rudaí

en: regexec returned %d for input: %s
ga: d'fhill regexec %d le haghaidh ionchur: %s

en: register clean resolutions in index
ga: rúin glan a chlárú san innéacs

en: rejected %s because shallow roots are not allowed to be updated
ga: dhiúltaigh %s toisc nach gceadaítear fréamhacha éadmhara a nuashonrú

en: relative config include conditionals must come from files
ga: ní mór coinníollacha a theacht ó chomhaid i gcumraíocht choibhneasta

en: relative config includes must come from files
ga: folaíonn cumraíocht choibhneasta caithfidh teacht ó chomh

en: relative path syntax can't be used outside working tree
ga: ní féidir comhréir cosáin choibhneasta a úsáid lasmuigh de chrann oibre

en: relocate_gitdir for submodule '%s' with more than one worktree not supported
ga: relocate_gitdir le haghaidh fo-mhodúil '%s' le níos mó ná crann oibre amháin nach dtacaítear leis

en: remote %s already exists.
ga: iargúlta %s ann cheana féin.

en: remote HEAD is not a branch: '%.*s'
ga: ní brainse é iargúlta HEAD: '%.*s

en: remote HEAD refers to nonexistent ref, unable to checkout
ga: tagraíonn iargúlta HEAD do thagartha nach bhfuil ann, nach féidir a sheiceáil

en: remote URLs cannot be configured in file directly or indirectly included by includeIf.hasconfig:remote.*.url
ga: ní féidir URLanna iargúlta a chumrú i gcomhad san áireamh go díreach nó go hindíreach ag includeIf.hasconfig:remote.*.url

en: remote did not send all necessary objects
ga: níor sheol iargúlta gach rud riachtanach

en: remote error: %s
ga: earráid iargúlta: %s

en: remote name
ga: ainm iargúlta

en: remote repository '%s' is incompatible with fsmonitor
ga: níl stór iargúlta '%s' neamhoiriúnach le fsmonitor

en: remote server sent unexpected response end packet
ga: sheol freastalaí iargúlta paicéad deiridh

en: remote transport reported error
ga: earráid tuairiscithe ar iompar

en: remote unpack failed: %s
ga: theip ar dhíphacáil iargúlta: %s

en: remote-curl: bad line length character: %.4s
ga: iargúlta: carachtar fad droch-líne: %.4s

en: remote-curl: error reading command stream from git
ga: remote-curl: earráid ag léamh sruth ordaithe ó git

en: remote-curl: fetch attempted without a local repo
ga: remote-curl: iarracht a fháil gan repo áitiúil

en: remote-curl: unexpected response end packet
ga: iargúlta: paicéad deiridh freagartha gan choinne

en: remote-curl: unknown command '%s' from git
ga: remote-curl: ordú anaithnid '%s' ó git

en: remote-curl: usage: git remote-curl <remote> [<url>]
ga: <remote><url>remote-curl: úsáid: git remote-curl []

en: remote-helper doesn't support push; refspec needed
ga: ní thacaíonn cúntóir iargúlta le brú; teastaíonn refspec

en: remote-tracking branch '%s' not found
ga: níor aimsíodh brainse cianrianaithe '%s'

en: removal patch leaves file contents
ga: fágann paiste bainte ábhar an chomhaid

en: remove '%s'
ga: bain '%s'

en: remove <num> leading slashes from traditional diff paths
ga: bain <num>slascanna ceannródaíocha ó chosáin difriúla traidisiúnta

en: remove a section: name
ga: cuid a bhaint: ainm

en: remove a variable: name [<value-pattern>]
ga: bhaint athróg: ainm [<value-pattern>]

en: remove all matches: name [<value-pattern>]
ga: bhaint gach cluiche: ainm [<value-pattern>]

en: remove ignored files, too
ga: bain comhaid a neamhaird orthu, freisin

en: remove named paths even if present in worktree
ga: bain cosáin ainmnithe fiú má tá sé i gcrann oibre

en: remove only ignored files
ga: bain ach comhaid a neamhaird orthu

en: remove redundant packs, and run git-prune-packed
ga: bain pacáistí iomarcacha, agus rith git-prune-packed

en: remove submodule working trees even if they contain local changes
ga: crainn oibre fo-mhodúil a bhaint fiú má tá athruithe áitiúla iontu

en: remove unnecessary whitespace
ga: bain spás bán neamhriachtanach

en: remove whole directories
ga: bain eolairí iomlána

en: removed stale scalar.repo '%s'
ga: bainte scale scalar.repo '%s'

en: rename section: old-name new-name
ga: athainmnigh an chuid: sean-ainm nua-ainm

en: renamed a misnamed branch '%s' away
ga: athainmnigh brainse mí-ainmnithe '%s' ar shiúl

en: renamed:
ga: athainmnithe:

en: renaming '%s' failed
ga: theip ar athainmniú '%s'

en: renaming pack to '%s' failed
ga: theip ar phacáiste a athainmniú go '%s'

en: renormalize EOL of tracked files (implies -u)
ga: athormalú a dhéanamh ar EOL na gcomhaid rianaithe (tugann le tuiscint -u)

en: repack all other packs except the largest pack
ga: gach pacáiste eile a athphacáil ach amháin an pacáiste is mó

en: repack objects in packs marked with .keep
ga: athphacáil rudaí i bpacáistí atá marcáilte le .keep

en: repack: Expecting full hex object ID lines only from pack-objects.
ga: athphacáil: Ag súil le línte aitheantais réad heicseach iomlána ach ó phacáistí.

en: repair: %s: %s
ga: deisiú: %s: %s

en: replace all matching variables: name value [<value-pattern>]
ga: athróg meaitseála go léir in ionad: luach ainm [<value-pattern>]

en: replace depth too high for object %s
ga: doimhneacht ró-ard a chur in ionad do réad %s

en: replace existing notes
ga: nótaí atá ann cheana in ionad

en: replace multi-valued config option with new value
ga: luach nua a chur in ionad rogha cumraíochta illuachmhara

en: replace ref '%s' already exists
ga: athsholáthar tagairt '%s' atá ann cheana féin

en: replace ref '%s' not found
ga: athsholáthair nach bhfuarthas tagairt '%s'

en: replace the ref if it exists
ga: athsholáthar an tagartha má tá sé ann

en: replace the tag if exists
ga: athsholáthar an chlib má tá sé ann

en: replacement %s not found for %s
ga: nach bhfuarthas %s a athsholáthar do %s

en: replacement '%s' has no '*'
ga: níl aon '*' ag athsholáthar '%s'

en: replay onto given commit
ga: athsheoladh ar thiomantas a thugtar

en: replaying down to root commit is not supported yet!
ga: ní thacaítear le athsheinm síos go dtí tiomantas fréimhe fós!

en: replaying merge commits is not supported yet!
ga: ní thacaítear le gealltanna cumaisc athsheinm fós!

en: repo
ga: stóras

en: repo URL: '%s' must be absolute or begin with ./|../
ga: repo URL: caithfidh '%s' a bheith iomlán nó tosú leis. /| .. /

en: repo version is 0, but v1-only extension found: | repo version is 0, but v1-only extensions found:
ga[0]: is é leagan repo 0, ach fuarthas síneadh v1 amháin:
ga[1]: is é 0 an leagan den stór, ach fuarthas síntí v1 amháin:
ga[2]: is é 0 an leagan den stór, ach fuarthas síntí v1 amháin:

en: repopulate stages #2 and #3 for the listed paths
ga: céimeanna #2 agus #3 a athdhíonrú do na cosáin liostaithe

en: report actions to standard output
ga: gníomhartha a thuairisciú go dtí

en: report all attributes set on file
ga: tuairisc a thabhairt ar gach tréithe atá leagtha síos

en: report archived files on stderr
ga: tuairisciú comhaid cartlainne ar stderr

en: report on-disk index format version
ga: leagan formáid innéacs ar dhiosca tuairisc

en: report pruned notes
ga: nótaí gearrtha a thuairisciú

en: report pruned objects
ga: tuairisciú rudaí gearrtha

en: report pruned working trees
ga: crainn oibre gearrtha a thuairisciú

en: report root nodes
ga: nóid fréimhe a thuairisc

en: report tags
ga: clibeanna tuarascála

en: report that we have only objects reachable from this object
ga: tuairisciú nach bhfuil ach rudaí inrochtana againn ón réad seo

en: repository
ga: stóras

en: repository '%s' does not exist
ga: níl an stóras '%s' ann

en: repository '%s' is incompatible with fsmonitor due to errors
ga: tá stór '%s' neamh-chomhoiriúnach le fsmonitor de bharr earráidí

en: repository '%s' is not registered
ga: níl stór '%s' cláraithe

en: repository '%s' not found
ga: níor aimsíodh stór '%s'

en: repository already uses '%s' format
ga: úsáideann stór formáid '%s' cheana féin

en: repository at '%s' has a format issue
ga: tá ceist formáide ag stór ag '%s'

en: repository at '%s' has different owner
ga: tá úinéir difriúil ag an stórlann ag '%s'

en: repository has been updated, but unable to write
    new index file. Check that disk is not full and quota is
    not exceeded, and then "git restore --staged :/" to recover.
ga: nuashonraíodh an stór, ach ní féidir scríobh
    comhad innéacs nua. Seiceáil nach bhfuil an diosca 
    lán agus nach bhfuil an cuóta sáraithe, agus ansin "git restore --staged :/" chun é a aisghabháil.

en: repository lacks the necessary blob to perform 3-way merge.
ga: níl an blob riachtanach ag stór chun cumasc trí bhealach a dhéanamh.

en: repository not found in '%s'
ga: ní bhfuarthas stór i '%s'

en: repository on the other end cannot be shallow
ga: ní féidir stór ar an gceann eile a bheith éadrom

en: repository path '%s' already exists and is not an empty directory.
ga: tá cosán stórais '%s' ann cheana féin agus ní eolaire folamh é.

en: request atomic transaction on remote side
ga: iarraidh idirbheart adamach ar an taobh iargúl

en: require old value of ref to be at this value
ga: a cheangal go mbeadh seanluach an tagartha ag an luach seo

en: require remote updates to be integrated locally
ga: éilíonn go ndéanfaí nuashonruithe iargúlta

en: reroll-count
ga: comhaireamh ath-rollta

en: reset HEAD and index
ga: athshocraigh HEAD agus innéacs

en: reset HEAD but keep local changes
ga: athshocraigh HEAD ach coinnigh athruithe áiti

en: reset HEAD, index and working tree
ga: athshocraigh HEAD, innéacs agus crann oibre

en: reset only HEAD
ga: athshocraigh CEAD amháin

en: resolve notes conflicts using the given strategy (manual/ours/theirs/union/cat_sort_uniq)
ga: coimhlintí nótaí a réiteach ag baint úsáide as an straitéis a thugtar (lámhleabhair/innir/a nd/union/cat_sort_uniq)

en: resolve-undo records `%s` which is missing
ga: taifid réitigh a chealú `%s` atá ar iarraidh

en: respect format colors
ga: meas dathanna formáid

en: respect include directives on lookup
ga: meas lena n-áirítear treoracha maidir le cuardach

en: respect islands during delta compression
ga: meas ar oileáin le linn comhbhrúite delta

en: restore the index
ga: an t-innéacs a chur ar ais

en: restore the original branch and abort the patching operation
ga: an bhrainse bunaidh a chur ar ais agus cuir deireadh leis an oibríocht paiste

en: restore the working tree (default)
ga: an crann oibre a chur ar ais (réamhshocraithe)

en: resume revert or cherry-pick sequence
ga: athosú ar ais nó seicheamh a phiocadh silíní

en: retrieve the archive from remote repository <repo>
ga: aisghabháil an cartlann ó stór iargúlta <repo>

en: return all URLs
ga: gach URL a thabhairt ar ais

en: return all values for multi-valued config options
ga: gach luach a thabhairt ar ais le haghaidh roghanna cumraithe illuachmhara

en: return success even if repository was not registered
ga: rath ar ais fiú mura raibh stór cláraithe

en: reuse and edit message from specified commit
ga: teachtaireacht a athúsáid agus a chur in eagar ó thiomantas

en: reuse and edit specified note object
ga: réad nóta sonraithe a úsáid agus a chur in eagar

en: reuse existing deltas
ga: déltaí atá ann cheana a athúsáid

en: reuse existing objects
ga: athúsáid rudaí atá ann cheana

en: reuse message from specified commit
ga: teachtaireacht athúsáid ó thiomantas sonraithe

en: reuse specified note object
ga: réad nóta sonraithe a athúsáid

en: rev-list does not support display of notes
ga: ní thacaíonn rev-list le taispeáint nótaí

en: reverse-index file %s has unknown signature
ga: tá síniú anaithnid ag comhad innéacs droim %s

en: reverse-index file %s is corrupt
ga: tá comhad innéacs droim %s truaillithe

en: reverse-index file %s is too small
ga: tá comhad innéacs droim %s róbheag

en: revert
ga: filleadh

en: revert failed
ga: theip ar ais

en: revert is already in progress
ga: tá filleadh ar siúl cheana féin

en: revert staged set of changes back to the HEAD version
ga: tacar athruithe céime a chur ar ais chuig an leagan HEAD

en: reverted %d path
     | reverted %d paths
ga[0]: cosán %d aisiompaithe
ga[1]: %d cosán aisiompaithe
ga[2]: %d cosán aisiompaithe

en: revision
ga: athbhreithiú

en: revision arguments not allowed
ga: argóintí athbhreithnithe nach

en: revision walk setup failed
ga: theip ar socrú siúlóid ath

en: reword option of '%s' and '%s' cannot be used together
ga: ní féidir rogha athfhocal de '%s' agus '%s' a úsáid le chéile

en: reword option of '%s' and path '%s' cannot be used together
ga: ní féidir rogha athfhocal de '%s' agus cosán '%s' a úsáid le chéile

en: rewrite the old SHA1 with the new SHA1 of the entry that now precedes it
ga: athscríobh an sean-SHA1 leis an SHA1 nua den iontráil atá roimh ré anois

en: root
ga: fréamh

en: root %s
ga: fréamh %s

en: root tree OID for commit %s in commit-graph is %s != %s
ga: crann fréimhe Is é OID do thiomantas %s sa ghraf tiomantais ná %s != %s

en: run 'maintenance --auto' after fetching
ga: reáchtáil 'cothabháil --auto' tar éis a fháil

en: run a specific task
ga: tasc ar leith a reáchtáil

en: run external text conversion filters when comparing binary files
ga: reáchtáil scagairí tiontaithe téacs seachtracha agus comhaid

en: run filters on object's content
ga: reáchtáil scagairí ar ábhar an rud

en: run interactively
ga: rith idirghníomhach

en: run only test suite or individual test <suite[::test]>
ga: reáchtáil ach sraith tástála nó tástáil aonair <suite [::test] >

en: run tasks based on frequency
ga: tascanna a rith bunaithe ar mhinicíocht

en: run tasks based on the state of the repository
ga: tascanna a reáchtáil bunaithe ar staid an stór

en: run textconv on object's content
ga: reáchtáil textconv ar ábhar an réad

en: run_command returned non-zero status for %s
    .
ga: thug run_command stádas neamh-nialas ar ais do %s.
    .

en: run_command returned non-zero status while recursing in the nested submodules of %s
    .
ga: d'fhill run_command stádas neamh-nialasach agus é ag athshlánú sna fo-mhodúil neadaithe de %s
    .

en: running %s
ga: ag rith %s

en: running fsmonitor-daemon in '%s'
ga: ag rith fsmonitor-daemon i '%s'

en: running trailer command '%s' failed
ga: theip ar an ordú leantóir '%s' a rith

en: safe.directory '%s' not absolute
ga: níl safe.directory '%s' iomlán

en: same as -a, and turn unreachable objects loose
ga: mar an gcéanna le -a, agus casadh rudaí nach féidir inrochtana scaoilte

en: same as -a, pack unreachable cruft objects separately
ga: mar an gcéanna le -a, pacáil rudaí cruft neamh-inrochtana ar leithligh

en: same as -m, but discard unmerged entries
ga: mar an gcéanna le -m, ach caith iontrálacha neamh-chumhdaithe

en: same as the above, but limit memory size instead of entries count
ga: mar an gcéanna leis an méid thuas, ach teorainn le méid cuimhne in ionad iontrálacha

en: scalar [-C <directory>] [-c <key>=<value>] <command> [<options>]
    
    Commands:
ga: scalar [-C <eolaire>] [-c <eochair>=<luach>] <ordú> [<roghanna>]
    
    Orduithe:

en: scalar clone [--single-branch] [--branch <main-branch>] [--full-clone]
    	[--[no-]src] [--[no-]tags] [--[no-]maintenance] <url> [<enlistment>]
ga: clón scálach [--single-branch] [--branch <príomhbhrainse>] [--full-clone]
    [--[no-]src] [--[no-]tags] [--[no-]maintenance] <url> [<liostáil>]

en: scalar delete <enlistment>
ga: scriosadh scalar <enlistment>

en: scalar diagnose [<enlistment>]
ga: <enlistment>diagnóis scalar []

en: scalar register [--[no-]maintenance] [<enlistment>]
ga: clár scálach [--[gan-]chothabháil] [<liostáil>]

en: scalar run <task> [<enlistment>]
    Tasks:
ga: rith scalar <tasc> [<liostáil>]
    Tascanna:

en: scalar unregister [<enlistment>]
ga: <enlistment>scálar díchlárú []

en: scan pack-indexes listed by stdin for commits
ga: scanadh innéacsanna pacáiste atá liostaithe ag stdin le haghaidh gealltanais

en: scheduler
ga: sceidealóir

en: scheduler to trigger git maintenance run
ga: sceidealóir chun rith cothabhála git a spreagadh

en: score
ga: scór

en: search for regex?
ga: cuardach a dhéanamh ar regex?

en: search in both tracked and untracked files
ga: cuardach i gcomhaid rianaithe agus neamhrianaithe araon

en: search in index instead of in the work tree
ga: cuardaigh san innéacs in ionad sa chrann oibre

en: search in subdirectories (default)
ga: cuardaigh i bhfo-eolairí (réamhshocrú)

en: second guess 'git checkout <no-such-branch>' (default)
ga: an dara tuairim 'git check <no-such-branch>'(réamhshocraithe)

en: second guess 'git switch <no-such-branch>'
ga: buille faoi thuairim eile 'git switch <gan-bhrainse-den-sórt-sin>'

en: seconds to wait for daemon to start or stop
ga: soicind chun fanacht go dtosóidh nó stopfaidh an daemon

en: see protocol.version in 'git help config' for more details
ga: féach protocol.version in 'git help config' le haghaidh tuilleadh sonraí

en: select a numbered item
ga: roghnaigh mír uimhrithe

en: select a range of items
ga: roghnaigh raon earraí

en: select a single item
ga: roghnaigh mír amháin

en: select files by diff type
ga: roghnaigh comhaid de réir cineál diff

en: select handling of commit messages in an alternate encoding
ga: roghnaigh láimhseáil teachtaireachtaí tiomanta i ionchódú

en: select handling of signed commits
ga: roghnaigh láimhseáil tiomantas sínithe

en: select handling of signed tags
ga: roghnaigh láimhseáil na clibeanna

en: select handling of tags that tag filtered objects
ga: roghnaigh láimhseáil clibeanna a ligeann rudaí

en: select hunks interactively
ga: roghnaigh hunks idirghníomhach

en: select item based on unique prefix
ga: roghnaigh mír bunaithe ar réimír uathúil

en: select mainline parent
ga: roghnaigh tuismitheoir príomh

en: select multiple ranges
ga: roghnaigh raonta iomadúla

en: send results to standard output
ga: torthaí a sheoladh chuig aschur caigh

en: send-pack: unable to fork off fetch subprocess
ga: pacáiste seolta: ní féidir leis an bhfophróiseas faighte a fhorc

en: separate git dir from working tree
ga: git dir ar leithligh ó chrann oibre

en: separate paths with the NUL character
ga: cosáin ar leithligh leis an carachtar NUL

en: serious inflate inconsistency
ga: neamhchomhsheasmhacht tromchúiseach

en: serve up the info/refs for git-http-backend
ga: freastal suas ar na faisnéise/réimsí le haghaidh git-http-backend

en: server does not support wait-for-done
ga: ní thacaíonn freastalaí le fanacht le déanamh

en: server doesn't support '%s'
ga: ní thacaíonn freastalaí le '%s'

en: server doesn't support feature '%s'
ga: ní thacaíonn freastalaí le gné '%s'

en: server options require protocol version 2 or later
ga: teastaíonn leagan prótacal 2 nó níos déanaí ó roghanna

en: server-specific
ga: freastalaí-shonrach

en: set From address to <ident> (or committer ident if absent)
ga: socraigh Ó sheoladh go dtí <ident>(nó aitheantas an tiomantais mura bhfuil sé ann)

en: set branch tracking configuration
ga: cumraíocht rianaithe brainse a shoc

en: set compression level
ga: leibhéal comhbhrú a shocrú

en: set config inside the new repository
ga: socraigh cumraíocht taobh istigh den stór nua

en: set labels for file1/orig-file/file2
ga: lipéid a shocrú le haghaidh comhad1/orig-file/file2

en: set modification time of archive entries
ga: socraigh am modhnaithe iontrálacha cartlainne

en: set refs/remotes/<name>/HEAD according to remote
ga: socraigh refs/remotes/<name>/HEAD de réir an chianrialtáin

en: set the default tracking branch
ga: socraigh an brainse rianaithe réamhshoc

en: set the default tracking branch to master
ga: socraigh an mbrainse rianaithe réamhshocraithe chun

en: set up remote as a mirror to push to or fetch from
ga: cuir iargúlta ar bun mar scáthán chun brú chuig nó a fháil uaidh

en: set up tracking mode (see git-branch(1))
ga: modh rianaithe a bhunú (féach git-branch (1))

en: set upstream for git pull/fetch
ga: socraigh suas sruth le haghaidh git pull/fetch

en: set upstream for git pull/status
ga: socraigh suas sruth le haghaidh tarraing/stádas git

en: sets the submodule's name to the given string instead of defaulting to its path
ga: socraíonn ainm an fho-mhodúil don teaghrán a thugtar in ionad réamhshocrú ar a chosán

en: setsid failed
ga: theip ar setsid

en: setting remote service path not supported by protocol
ga: cosán seirbhíse iargúlta a shocrú nach dtacaíonn

en: setup as shared repository
ga: socrú mar stór roinnte

en: sha1 information is lacking or useless (%s).
ga: tá faisnéis sha1 easpa nó gan úsáid (%s).

en: sha1 information is lacking or useless for submodule %s
ga: tá faisnéis sha1 easpa nó gan úsáid le haghaidh fo-mhodúl %s

en: short object ID %s is ambiguous
ga: tá ID réad gairid %s débhríoch

en: short read while indexing %s
ga: léamh gearr agus %s á innéacsú

en: shortcut for -C NUM
ga: aicearra le haghaidh -C NUM

en: shorten ref output
ga: aschur tagairt a ghiorrú

en: shouldn't have EOF when not gentle on EOF
ga: níor chóir go mbeadh EOF ann nuair nach bhfuil sé miline ar EOF

en: show 'other' directories' names only
ga: taispeáin ainmneacha 'eile' amháin

en: show <n> context lines after matches
ga: <n>línte comhthéacs a thaispeáint

en: show <n> context lines before and after matches
ga: <n>línte comhthéacs a thaispeáint roimh agus tar

en: show <n> context lines before matches
ga: <n>línte comhthéacs a thaispeáint

en: show <n> more commits after the common ancestor
ga: taispeáint <n>níos mó gealltanais tar éis an sinsear coiteann

en: show <n> most recent ref-log entries starting at base
ga: taispeáin ion <n>trálacha ref-log is déanaí ag tosú ag an mbonn

en: show a diffstat at the end of the merge
ga: taispeáin diffstat ag deireadh an chumaisc

en: show a line with the function name before matches
ga: taispeáint líne leis an ainm feidhme roimh mheaitseálacha

en: show abbreviated commit object as fallback
ga: taispeáint réad tiomanta giorraithe mar fhilleadh

en: show aliases in --all
ga: taispeáin ainmneacha in --all

en: show all changes in the changeset with -S or -G
ga: taispeáint na hathruithe go léir sa tacar athraithe le -S nó -G

en: show author email instead of name (Default: off)
ga: taispeáin ríomhphost an údair in ionad ainm (Réamhshocraithe: as)

en: show blame entries as we find them, incrementally
ga: taispeáint iontrálacha milleán de réir mar a aimsímid iad, go chéile

en: show branch information
ga: taispeáin faisnéis bhrainse

en: show cached files in the output (default)
ga: taispeáint comhaid taispeána san aschur (réamhshocraithe)

en: show changes against <refspec> in cover letter or single patch
ga: athruithe a thaispeá <refspec>int i gcoinne i litir chlúdaigh nó

en: show changes against <rev> in cover letter or single patch
ga: athruithe a thaispeá <rev>int i gcoinne i litir chlúdaigh nó

en: show colored diff
ga: taispeáin éagsúlacht daite

en: show column number of first match
ga: taispeáin uimhir cholún an chéad chluiche

en: show commits in topological order
ga: gealltanna seó in ord topolaíoch

en: show config keys in addition to their values
ga: taispeáin eochracha cumraithe i dteannta lena luachanna

en: show config matching the given URL
ga: taispeáin configí a mheaitseáil leis an URL tugtha

en: show config with values matching the pattern
ga: taispeáin cumraíocht le luachanna a mheaitseann an phatrún

en: show context between diff hunks up to the specified number of lines
ga: comhthéacs a thaispeáint idir diff hunks suas go dtí an líon sonraithe línte

en: show current branch name
ga: taispeáin ainm brainse reatha

en: show dangling objects
ga: taispeáin rudaí crochtanacha

en: show debugging data
ga: taispeáin sonraí dífhabhtaithe

en: show deleted files in the output
ga: taispeáint comhaid scriosta san aschur

en: show diff in commit message template
ga: taispeáin diff i teimpléad teachtaireachta tiomanta

en: show extended annotations and reasons, if available
ga: anótaí agus cúiseanna leathnaithe a thaispeáint, má tá sé ar fáil

en: show external commands in --all
ga: taispeáint orduithe seachtracha i --all

en: show filename only once above matches from same file
ga: taispeáin ainm comhaid ach uair amháin thuas na cluichí ón gcomhad céanna

en: show filenames
ga: taispeáin ainmneacha comhaid

en: show filenames relative to top directory
ga: ainmneacha comhaid a thaispeáint i gcoibhneas

en: show files on the filesystem that need to be removed
ga: taispeáint comhaid ar an gcóras comhaid is gá a bhaint

en: show full <object> or <rev> contents
ga: taispeáin iomlán <object>nó á <rev>bhar

en: show full pre- and post-image object names on the "index" lines
ga: taispeáint ainmneacha réad réad réamh-íomhá iomlána ar na línte “innéacs”

en: show hash and subject, give twice for upstream branch
ga: taispeáin hash agus ábhar, tabhair faoi dhó don bhrainse suas srutha

en: show ignored files in the output
ga: taispeáint comhaid a neamhaird san aschur

en: show ignored files, optional modes: traditional, matching, no. (Default: traditional)
ga: taispeáint comhaid neamhaird orthu, modhanna roghnacha: traidisiúnta, meaitseáil, (Réamhshocraithe: traidisiúnta)

en: show in a format designed for machine consumption
ga: taispeáint i bhformáid atá deartha le haghaidh tomhaltas meaisín

en: show in-body From: even if identical to the e-mail header
ga: taispeáin in-chorp Ó: fiú más comhionann leis an gceannteideal ríomhphoist

en: show info page
ga: taispeáin leathanach faisnéise

en: show line endings of files
ga: taispeáint deireadh líne na gcomhaid

en: show line numbers
ga: taispeáin uimhreacha líne

en: show long commit SHA1 (Default: off)
ga: taispeáin tiomantas fada SHA1 (Réamhshocraithe: as)

en: show man page
ga: taispeáin leathanach fear

en: show manual in web browser
ga: taispeáin lámhleabhar sa bhrabhsála

en: show matching files in the pager
ga: taispeáint comhaid mheaitseála sa pager

en: show merges reachable from only one tip
ga: cumaisc seó inrochtana ó chomhairle amháin

en: show modified files in the output
ga: taispeáint comhaid modhnaithe san aschur

en: show non-matching input paths
ga: cosáin ionchuir neamh-mheaitseála

en: show non-matching lines
ga: línte neamh-mheaitseála a

en: show number of added and deleted lines in decimal notation
ga: líon na línte breise agus scriosta a thaispeáint i nótaí deachúil

en: show object size
ga: taispeáin méid an réad

en: show object type (one of 'blob', 'tree', 'commit', 'tag', ...)
ga: taispeáint cineál réad (ceann de 'blob', 'crann', 'tiomantas', 'tag',...)

en: show only <n> matched refs
ga: taispeáin ach sonraí com <n>hoiriúnaithe

en: show only commits not on the first branch
ga: seó ní geallann ach ar an gcéad bhrainse

en: show only filenames instead of matching lines
ga: taispeáint ach ainmneacha comhaid in ionad línte meaitseála

en: show only matches from files that match all patterns
ga: taispeáin ach cluichí ó chomhaid a mheaitseálann gach patrún

en: show only matching parts of a line
ga: taispeáin ach codanna de líne a mheaitseáil

en: show only names and status of changed files
ga: taispeáint ach ainmneacha agus stádas na gcomhaid athraithe

en: show only names of changed files
ga: taispeáint ach ainmneacha comhaid athraithe

en: show only the names of files without match
ga: taispeáint ach ainmneacha na gcomhaid gan meaitseáil

en: show origin of config (file, standard input, blob, command line)
ga: taispeáint bunús an chumraíochta (comhad, ionchur caighdeánach, blob, líne ordaithe)

en: show original filename (Default: auto)
ga: taispeáin ainm comhaid bunaidh (Réamhshocraithe: auto)

en: show original linenumber (Default: off)
ga: taispeáin uimhir líne bunaidh (Réamhshocraithe: as)

en: show original object ids of blobs/commits
ga: taispeáin id réad bunaidh de bhlobanna/gealltanna

en: show other files in the output
ga: taispeáint comhaid eile san aschur

en: show output score for blame entries
ga: taispeáin scór aschuir d'iontrálacha mille

en: show patch format instead of default (patch + stat)
ga: taispeáin formáid paiste in ionad réamhshocraithe (paiste + stat)

en: show paths with changes
ga: taispeáin cosáin le hathruithe

en: show porcelain format with per-line commit information
ga: formáid poircealláin a thaispeáint le faisnéis tiomanta

en: show possible merge bases
ga: taispeáin bonn cumaisc féidear

en: show progress
ga: taispeáin dul chun cinn

en: show progress after <n> objects
ga: dhul chun cinn a thaispe <n>áint

en: show progress meter
ga: taispeáin méadar dul chun cinn

en: show progress meter during object writing phase
ga: méadar dul chun cinn a thaispeáint le linn céim sc

en: show progress while generating patches
ga: dul chun cinn a thaispeáint agus paistí

en: show raw timestamp (Default: off)
ga: taispeáin ama amh (Réamhshocraithe: as)

en: show refs from stdin that aren't in local repository
ga: taispeáin airgeanna ó stdin nach bhfuil i stóras áitiúil

en: show refs unreachable from any other ref
ga: taispeántais neamh-inrochtana ó aon tagairt eile

en: show remote-tracking and local branches
ga: taispeáint cianrianú agus brainsí áitiúla

en: show remote-tracking branches
ga: taispeáin brainsí cianrianaithe

en: show resolve-undo information
ga: taispeáin faisnéis réitigh a chealú

en: show scope of config (worktree, local, global, system, command)
ga: taispeáin raon feidhme an chumraíochta (crann oibre, áitiúil, domhanda, córas, ordú)

en: show source
ga: foinse taispeáin

en: show sparse directories in the presence of a sparse index
ga: taispeáint eolairí neamhchoitianta i láthair innéacs neamhchoitianta

en: show staged contents' object name in the output
ga: taispeáin ainm réad ábhair stáitseáilte san aschur

en: show stash information
ga: taispeáin faisnéis stash

en: show statistics only
ga: taispeáin staitisticí amháin

en: show status concisely
ga: taispeáin stádas go hachomair

en: show status in long format (default)
ga: stádas taispeáint i bhformáid fhada (réamhshocraithe)

en: show tag list in columns
ga: taispeáin liosta clibeanna i gcolúin

en: show the HEAD reference, even if it would be filtered out
ga: taispeáin tagairt HEAD, fiú dá ndéanfaí é a scagadh amach

en: show the change in the specified path first
ga: taispeáin an t-athrú ar an gcosán sonraithe ar dtús

en: show the email address of each author
ga: taispeáin seoladh ríomhphoist gach údair

en: show the given destination prefix instead of "b/"
ga: taispeáin an réimír ceann scríbe tugtha in ionad “b/”

en: show the given source prefix instead of "a/"
ga: taispeáint an réimír foinse a thugtar in ionad “a/”

en: show the number of matches instead of matching lines
ga: taispeáint líon na gcluichí in ionad línte meaitseála

en: show the patch being applied
ga: taispeáin an paiste atá á chur i bhfeidhm

en: show the patch file being applied or merged
ga: taispeáin an comhad paiste atá á chur i bhfeidhm nó á chumas

en: show the surrounding function
ga: taispeáin an fheidhm máguaird

en: show trees when recursing
ga: crainn a thaispeáint agus tú ag athf

en: show underlying ref in addition to the object pointed by it
ga: taispeáint an tagairt bhunúsach i dteannta leis an réad a thug sé

en: show unmerged files in the output
ga: taispeáint comhaid neamh-chumhdaithe san aschur

en: show unreachable objects
ga: taispeáint rudaí dochreidte

en: show untracked files, optional modes: all, normal, no. (Default: all)
ga: taispeáin comhaid neamhrianaithe, modhanna roghnacha: gach, gnáth, níl. (Réamhshocraithe: gach)

en: show variable names only
ga: taispeáin ainmneacha athróg amháin

en: show verbose names for reachable objects
ga: taispeáint ainmneacha fabhracha do rudaí inrochtana

en: show what would be committed
ga: taispeáint cad a bheadh tiomanta

en: show whether the branch would be created
ga: taispeáint an cruthófaí an mbrainse

en: show word diff, using <mode> to delimit changed words
ga: taispeáint diff focal, ag baint úsáide as focail <mode>athraithe a theorannú

en: show work cost statistics
ga: taispeáin staitisticí costas oibre

en: signal how to adjust background maintenance
ga: comhartha a thabhairt maidir le conas cothabháil chúlra a choigeartú

en: signature
ga: síniú

en: silently ignore missing requested <hook-name>
ga: neamhaird go ciúin a iarrtar ar <hook-name>

en: similar to --all-progress when progress meter is shown
ga: cosúil le --all-progress nuair a thaispeántar méadar dul chun cinn

en: size of the window used for delta compression
ga: méid na fuinneoga a úsáidtear le haghaidh comhbhrú delta

en: skip and remove all lines starting with comment character
ga: scipeáil agus bain gach líne ag tosú le carachtar trácht

en: skip applying sparse checkout filter
ga: scipeáil scagaire seiceála neamhchoitianta a

en: skip current commit and continue
ga: scipeáil tiomantas reatha agus lean ar aghaidh

en: skip current patch and continue
ga: scipeáil an paiste reatha agus lean ar aghaidh

en: skip files matching pattern
ga: patrún meaitseála comhaid scipeála

en: skip move/rename errors
ga: scipeáil earráidí a bhogadh/athainmniú

en: skip output of blob data
ga: scipeáil aschur sonraí blob

en: skip refreshing the index after reset
ga: scipeáil an t-innéacs a athnuachan tar éis

en: skip some sanity checks on the given paths that might give false positives
ga: scipeáil roinnt seiceálacha sláinte ar na cosáin a thugtar a d'fhéadfadh dearfacha bréagacha a

en: skip submodules with 'ignore_config' value set to 'all'
ga: scipeáil fo-mhodúil le luach 'ignore_config' socraithe go 'go léir'

en: skip the current patch
ga: scipeáil an paiste reatha

en: skip the output to the specified path
ga: scipeáil an t-aschur chuig an gcosán sonraithe

en: skipped previously applied commit %s
ga: scipeáil tiomantas %s a cuireadh i bhfeidhm

en: skipping '%s', which is neither file nor directory
ga: ag scipeáil '%s', nach comhad ná eolaire

en: skipping credential lookup for key: credential.%s
ga: cuardach creidiúnaithe a scipeáil le haghaidh eochair: creidiúnas. %s

en: skipping incremental-repack task because core.multiPackIndex is disabled
ga: tasc athphacáil fáis a scipeáil toisc go bhfuil core.multiPackIndex díchumasaithe

en: socket directory '%s' is incompatible with fsmonitor due to lack of Unix sockets support
ga: tá eolaire soicéad '%s' neamhoiriúnach le fsmonitor mar gheall ar easpa tacaíochta soicéid Unix

en: soft
ga: bog

en: some local refs could not be updated; try running
     'git remote prune %s' to remove any old, conflicting branches
ga: ní fhéadfaí roinnt fios áitiúla a nuashonrú; déan iarracht rith
     'git remote prune%s' chun aon bhrainsí sean-fhrithsheasmhach a bhaint

en: some prerequisite commits exist in the object store, but are not connected to the repository's history
ga: tá roinnt gealltanais réamhriachtanais ann sa stór réada, ach níl siad ceangailte le stair an stór

en: some rev walking options will be overridden as '%s' bit in 'struct rev_info' will be forced
ga: cuirfear roinnt roghanna siúil rev a athshealbhú mar go gcuirfear giotán '%s' i 'struct rev_info' iallach

en: sort output according to the number of commits per author
ga: aschur a shórtáil de réir líon na ngealltanais in aghaidh an údair

en: sorting and filtering are case insensitive
ga: tá sórtáil agus scagadh neamh-íogair ó thaobh cásanna de

en: source directory is empty
ga: tá eolaire foinse folamh

en: source repository is shallow, ignoring --local
ga: tá stóras foinse éadrom, ag neamhaird a dhéanamh ar --local

en: source repository is shallow, reject to clone.
ga: tá stóras foinse éadrom, diúltaigh clóin.

en: sparse:path filters support has been dropped
ga: neamhchoitianta: tá tacaíocht scagairí cosáin titim

en: specify a custom command for viewing diffs
ga: sonraigh ordú saincheaptha chun féachaint ar dhifríochtaí

en: specify a destination for the bugreport file(s)
ga: sonraigh ceann scríbe don chomhad (í) bugreport

en: specify a destination for the diagnostics archive
ga: sonraigh ceann scríbe don chartlann diagnóisic

en: specify a merge-base for the merge
ga: sonraigh bonn cumaisc don chumasc

en: specify a strftime format suffix for the filename
ga: sonraigh iarmhír formáid strftime don ainm comhaid

en: specify a strftime format suffix for the filename(s)
ga: sonraigh iarmhír formáid strftime don ainm (í) comhaid

en: specify bundle format version
ga: leagan formáid beartán a shonrú

en: specify directories rather than patterns (no leading slash)
ga: eolairí a shonrú seachas patrúin (gan aon slash tosaigh)

en: specify directories rather than patterns.  If your directory really has any of '*?[]\' in it, pass --skip-checks
ga: eolairí a shonrú seachas patrúin. Má tá aon cheann de '* ag d'eolaire i ndáiríre? []\ 'ann, pas --skip-checks

en: specify directories rather than patterns.  If your directory starts with a '!', pass --skip-checks
ga: eolairí a shonrú seachas patrúin. Má thosaíonn d'eolaire le '!', pas --skip-checks

en: specify fetch refmap
ga: sonraigh refmap a fháil

en: specify how differences in submodules are shown
ga: sonraigh conas a thaispeántar na difríochtaí i bhfo-

en: specify if background maintenance should be enabled
ga: sonraigh an bhfuil cothabháil chúlra le cumasú

en: specify if tags should be fetched during clone
ga: sonraigh an gcaithfear clibeanna a fháil le linn clóin

en: specify that the git repository is to be shared amongst several users
ga: sonraigh go bhfuil an stór git le roinnt i measc roinnt úsáideoirí

en: specify the character to indicate a context instead of ' '
ga: sonraigh an carachtar chun comhthéacs in ionad '' a chur in iúl

en: specify the character to indicate a new line instead of '+'
ga: sonraigh an carachtar chun líne nua a léiriú in ionad '+'

en: specify the character to indicate an old line instead of '-'
ga: sonraigh an carachtar chun sean-líne a chur in iúl in ionad '-'

en: specify the content of the diagnostic archive
ga: sonraigh ábhar an chartlann dhiagnóiseach

en: specify the hash algorithm to use
ga: sonraigh an algartam hash le húsáid

en: specify the name hash version to use for grouping similar objects by path
ga: sonraigh an leagan hash ainm atá le húsáid chun rudaí den chineál céanna a ghrúpáil

en: specify the reference format to convert to
ga: sonraigh an fhormáid tagartha le tiontú

en: specify the reference format to use
ga: sonraigh an fhormáid tagartha le húsáid

en: specifying a master branch makes no sense with --mirror
ga: níl aon chiall ar mháistirbhrainse a shonrú le --mirror

en: specifying branches to track makes sense only with fetch mirrors
ga: nííl ciall le brainsí a shonrú le rianú ach le scátháin faighte

en: spend extra cycles to find better match
ga: timthriallta breise a chaitheamh chun meaitseáil níos fearr

en: splitIndex.maxPercentChange value '%d' should be between 0 and 100
ga: splitIndex.maxPercentChange value '%d' bheith idir 0 agus 100

en: squelched %d whitespace error | squelched %d whitespace errors
ga[0]: earráid spás bán %d múchta
ga[1]: %d earráid spás bán múchta
ga[2]: %d earráid spás bán múchta

en: src refspec %s does not match any
ga: src refspec %s ní mheaitseálann aon

en: src refspec %s matches more than one
ga: meaitseálann src refspec %s níos mó ná ceann amháin

en: ssh signing revocation file configured but not found: %s
ga: comhad cúlghairm sínithe ssh cumraithe ach níor aimsíodh: %s

en: ssh variant 'simple' does not support -4
ga: ní thacaíonn leagan ssh 'simplí' le -4

en: ssh variant 'simple' does not support -6
ga: ní thacaíonn leagan ssh 'simplí' le -6

en: ssh variant 'simple' does not support setting port
ga: ní thacaíonn leagan ssh 'simplí' le port socrú

en: ssh-keygen -Y find-principals/verify is needed for ssh signature verification (available in openssh version 8.2p1+)
ga: tá gá le ssh-keygen -Y aimsithe/fíorú le haghaidh fíorú sínithe ssh (ar fáil i leagan openssh 8.2p1 +)

en: ssh-keygen -Y sign is needed for ssh signing (available in openssh version 8.2p1+)
ga: ssh-keygen -Y comhartha ag teastáil le haghaidh síniú ssh (ar fáil i leagan openssh 8.2p1+)

en: stage should be between 1 and 3 or all
ga: ba chóir go mbeadh an chéim idir 1 agus 3 nó gach ceann

en: staged
ga: stáitse

en: staging updated .gitmodules failed
ga: theip ar stáisiú nuashonraithe .gitmodules

en: start a working area (see also: git help tutorial)
ga: tús a chur le limistéar oibre (féach freisin: teagaisc cabhrach git)

en: start numbering patches at <n> instead of 1
ga: tosú ag uimhriú paistí ag <n>seachas 1

en: start walk at all refs
ga: tosú ag siúl ag gach ceann

en: start walk at commits listed by stdin
ga: tosú ag siúl ag gealltanais atá liostaithe ag stdin

en: starting fsmonitor-daemon in '%s'
ga: ag tosú fsmonitor-daemon i '%s'

en: stash failed
ga: theip ar stash

en: stash in patch mode
ga: stash i mód paiste

en: stash message
ga: teachtaireacht stash

en: stash staged changes only
ga: athruithe céimeádta stash amháin

en: status: waiting for bad commit, %d good commit known
     | status: waiting for bad commit, %d good commits known
ga[0]: stádas: ag fanacht le droch-thiomnadh, %d dea-thiomnadh ar eolas
ga[1]: stádas: ag fanacht le droch-thiomantas, %d dea-thiomantas ar eolas
ga[2]: stádas: ag fanacht le droch-thiomantas, %d dea-thiomantas ar eolas

en: status: waiting for both good and bad commits
ga: stádas: ag fanacht le tiomáintí mhaith agus tiomáintí dona

en: status: waiting for good commit(s), bad commit known
ga: stádas: ag fanacht le tiomáintí maith, droch-tiomantas ar eolas

en: stdin and stdout is NUL-terminated
ga: tá stdin agus stdout foirceannta NUL

en: stdin has NUL-terminated arguments
ga: tá argóintí ag foirceannadh NUL ag stdin

en: stdin is NUL-terminated
ga: tá stdin foirceanta ag NUL

en: stop parsing after the first non-option argument
ga: stop a pháirseáil tar éis an chéad argóint neamh-rogha

en: store file as is without filters
ga: comhad a stóráil mar atá gan scagairí

en: store resulting files in <dir>
ga: comhaid mar thoradh air a stóráil i <dir>

en: stored pre-cherry-pick HEAD file '%s' is corrupt
ga: tá comhad HEAD réamh-phiocadh silíní stóráilte '%s' truaillithe

en: strange hostname '%s' blocked
ga: ainm óstach aisteach '%s' blocáilte

en: strange pathname '%s' blocked
ga: cosc ar ainm cosán aisteach '%s'

en: strange port '%s' blocked
ga: cosc ar chalafort aisteach '%s'

en: strategy
ga: straitéis

en: strbuf_readlink('%s') failed
ga: theip ar strbuf_readlink ('%s')

en: stricter reference checking, requires exact ref path
ga: seiceáil tagartha níos doichte, teastaíonn cosán tagartha

en: string
ga: teaghrán

en: strip everything before a scissors line
ga: gach rud a tharraingt roimh líne siosúr

en: style
ga: stíl

en: submodule
ga: fo-mhodúl

en: submodule '%s' cannot add alternate: %s
ga: ní féidir le fo-mhodúl '%s' malartach a chur leis: %s

en: submodule '%s' has dirty index
ga: tá innéacs salach ag fo-mhodúl '%s'

en: submodule '%s': cannot create branch '%s'
ga: fo-mhodúl '%s': ní féidir brainse '%s' a chruthú

en: submodule '%s': unable to find submodule
ga: fo-mhodúl '%s': in ann fo-mhodúl a aimsiú

en: submodule entry '%s' (%s) is a %s, not a commit
ga: is %s é iontráil an fhomhodúil '%s' (%s), ní tiomnú

en: submodule git dir '%s' is inside git dir '%.*s'
ga: tá fo-mhodúl git dir '%s' taobh istigh de git dir '%.*s

en: suboptimal pack - out of memory
ga: pacáiste suboptimal - as cuimhne

en: suite
ga: svuít

en: suite[::test]
ga: suite [::test]

en: support for protocol v2 not implemented yet
ga: tacaíocht do phrótacal v2 nach bhfuil curtha i bhfeidhm

en: suppress all output; only exit status wanted
ga: cosc a chur ar an aschur go léir; níl uaim ach stádas scoir

en: suppress author name and timestamp (Default: off)
ga: ainm an údair agus stampa ama a chur faoi chois (Réamhshocraithe: as)

en: suppress commit descriptions, only provides commit count
ga: tuairiscí tiomanta a chur faoi chois, ní sholáthraíonn

en: suppress diff output
ga: aschur diff a chur faoi chois

en: suppress duplicate entries
ga: iontrálacha dúbailte a chur

en: suppress error message for non-symbolic (detached) refs
ga: teachtaireacht earráide a chur faoi chois le haghaidh tuairimí neamh-shiombalacha

en: suppress feedback messages
ga: teachtaireachtaí aiseolais

en: suppress informational messages
ga: teachtaireachtaí faisnéise a chur

en: suppress naming strings
ga: teaghráin ainmniúcháin

en: suppress output for initializing a submodule
ga: aschur a chur faoi chois chun fo-mhodúl a thosú

en: suppress output for setting url of a submodule
ga: aschur a chur faoi chois chun url fo-mhodúil a shocrú

en: suppress output of entering each submodule command
ga: cosc a chur ar aschur gach ordú fo-mhodúil a chur isteach

en: suppress output of synchronizing submodule url
ga: aschur url fo-mhodúil sioncrónaithe a chur faoi chois

en: suppress progress reporting
ga: cur chun cinn tuairiscithe

en: suppress submodule status output
ga: aschur stádas fo-mhodúil a chur faoi cho

en: suppress summary after successful commit
ga: achoimre a chur faoi chois tar éis tiomantas

en: swap two inputs, reverse the diff
ga: dhá ionchur a mhalartú, an diff a aisiompú

en: switch `%c' expects a numerical value
ga: tá an lasc `%c' ag súil le luach uimhriúil

en: switch `C' expects a numerical value
ga: tá an lasc `C' ag súil le luach uimhriúil

en: switch `m' requires a value
ga: teastaíonn luach ag lasc `m'

en: symlink '%s' exists, refusing to clone with --local
ga: tá nasc symlink '%s' ann, ag diúltú clónú le --local

en: synonym for '-p --raw'
ga: comhchiallach do '-p --raw'

en: synonym for '-p --stat'
ga: comhchiallach do '-p --stat'

en: synonym for --dirstat=cumulative
ga: comhchiallach do --dirstat=cumulative

en: synonym for --dirstat=files,<param1>,<param2>...
ga: comhchiallaigh le haghaidh --dirstat=files,<param1>,<param2>...

en: synonym for --files-with-matches
ga: comhchiallach do --files-with-matches

en: synonym of --reset-author-date
ga: comhchiallach de --reset-author-date

en: synonym to more=-1
ga: comhchiallach le níos mó = -1

en: synonyms for --continue
ga: comhchiallaigh do --continue

en: tag '%s' already exists
ga: tá clib '%s' ann cheana féin

en: tag '%s' is externally known as '%s'
ga: tugtar '%s' ar an gclib '%s' go seachtrach

en: tag '%s' not found.
ga: níor aimsíodh tag '%s'.

en: tag message
ga: teachtaireacht tag

en: tag on stdin did not pass our strict fsck check
ga: níor rith tag ar stdin ár seiceáil dhian fsck

en: tag on stdin did not refer to a valid object
ga: níor thagraigh an chlib ar stdin do réad bailí

en: tag shorthand without <tag>
ga: gearrthand clib gan <tag>

en: tagged %s %s (%s) in %s
ga: clib %s %s (%s) i %s

en: take url.<base>.insteadOf into account
ga: glacadh url. <base>.insteadOf san áireamh

en: task
ga: tasc

en: task '%s' cannot be selected multiple times
ga: ní féidir tasc '%s' a roghnú arís agus arís eile

en: task '%s' failed
ga: theip ar thasc '%s'

en: template-directory
ga: eolaire teimpléad

en: templates not found in %s
ga: teimpléid gan aimsiú i %s

en: temporary files exist in '%s'.
ga: tá comhaid shealadacha ann i '%s'.

en: terminate entries with NUL
ga: foirceannadh na hiontrálacha

en: terminate entries with NUL byte
ga: foirceannadh iontrálacha le bait NUL

en: terminate input and output files by a NUL character
ga: comhaid ionchuir agus aschuir a fhoirceannadh le carachtar NUL

en: terminate input and output records by a NUL character
ga: taifid ionchuir agus aschuir a fhoirceannadh le carachtar NUL

en: terminate records with a NUL character
ga: deireadh a chur le taifid le carachtar NUL

en: terminate values with NUL byte
ga: foirceannadh luachanna le nóta NUL

en: terminating chunk id appears earlier than expected
ga: is cosúil le feiceáil id cúince a fhoirceannadh níos luaithe

en: test if the filesystem supports untracked cache
ga: tástáil an dtacaíonn an córas comhaid le taisce neamhrianaithe

en: test-helper simple-ipc is-active    [<name>] [<options>]
ga: <name><options>tá cúntóir tástála simple-ipc gníomhach [] []

en: test-helper simple-ipc run-daemon   [<name>] [<threads>]
ga: <name><threads>cúntóir tástála simple-ipc run-daemon [] []

en: test-helper simple-ipc send         [<name>] [<token>]
ga: <name><token>cúntóir tástála simple-ipc seol [] []

en: test-helper simple-ipc sendbytes    [<name>] [<bytecount>] [<byte>]
ga: <name><bytecount><byte>test-helper simple-ipc sendbytes [] [] []

en: test-helper simple-ipc start-daemon [<name>] [<threads>] [<max-wait>]
ga: <name><threads><max-wait>cúntóir tástála simple-ipc tosaigh daemon [] [] []

en: test-helper simple-ipc stop-daemon  [<name>] [<max-wait>]
ga: <name><max-wait>cúntóir tástála simple-ipc stad-daemon [] []

en: text
ga: téacs

en: the '%s' option doesn't take any non-option arguments
ga: ní ghlacann an rogha '%s' aon argóintí neamh-rogha

en: the '%s' option is only allowed in list mode
ga: ní cheadaítear an rogha '%s' ach i mód liosta

en: the '--no-[external-commands|aliases]' options can only be used with '--all'
ga: ní féidir na roghanna '--no- [external-commands|aliases] 'a úsáid ach le' --all '

en: the '--set-upstream' option is no longer supported. Please use '--track' or '--set-upstream-to' instead
ga: ní thacaítear leis an rogha '--set-upstream' a thuilleadh. Úsáid '--track' nó '--set-upstream-to' ina ionad

en: the -a, and -r, options to 'git branch' do not take a branch name.
    Did you mean to use: -a|-r --list <pattern>?
ga: ní ghlacann na roghanna -a, agus -r, le 'git branch' ainm brainse.
    <pattern>An raibh sé i gceist agat úsáid a bhaint as: -a|-r --list?

en: the branch '%s' is not fully merged
ga: níl an brainse '%s' cumaisc go hiomlán

en: the commit is authored by me now (used with -C/-c/--amend)
ga: tá an gealltanas údar agam anois (úsáidtear le -C/-c/--amend)

en: the commit-graph file has incorrect checksum and is likely corrupt
ga: tá seicsum mícheart ag an gcomhad graf coimite agus is dócha go bhfuil sé truaillithe

en: the editor exited uncleanly, aborting everything
ga: d’imigh an t-eagarthóir go neamhghlan, ag cur deireadh le gach rud

en: the following file has changes staged in the index: | the following files have changes staged in the index:
ga[0]: tá athruithe céime san innéacs ag an gcomhad seo a leanas:
ga[1]: tá athruithe céimnithe san innéacs sna comhaid seo a leanas:
ga[2]: tá athruithe céimnithe san innéacs sna comhaid seo a leanas:

en: the following file has local modifications: | the following files have local modifications:
ga[0]: tá modhnuithe áitiúla sa chomhad seo a leanas:
ga[1]: tá modhnuithe áitiúla ar na comhaid seo a leanas:
ga[2]: tá modhnuithe áitiúla ar na comhaid seo a leanas:

en: the following file has staged content different from both the
    file and the HEAD: | the following files have staged content different from both the
    file and the HEAD:
ga[0]: tá ábhar stáitse ag an gcomhad seo a leanas difriúil ón araon
    comhad agus an CEAD:
ga[1]: tá ábhar stáitseáilte difriúil idir an comhad agus
    an CEAD sna comhaid seo a leanas:
ga[2]: tá ábhar stáitseáilte difriúil idir an comhad agus 
    an CEAD sna comhaid seo a leanas:

en: the following paths have collided (e.g. case-sensitive paths
    on a case-insensitive filesystem) and only one from the same
    colliding group is in the working tree:
ga: bhuail na cosáin seo a leanas (e.g. cosáin cás-íogair
    ar chóras comhaid cás-neamh-íogair) agus ach ceann amháin ón gcéanna
    tá grúpa imbhuailte sa chrann oibre:

en: the merge base between %s and [%s] must be skipped.
    So we cannot be sure the first %s commit is between %s and %s.
    We continue anyway.
ga: caithfear an bonn cumaisc idir %s agus [%s] a scipeáil.
    Mar sin ní féidir linn a bheith cinnte go bhfuil an chéad thiomantas %s idir %s agus %s.
    Leanaimid orainn ar aon nós.

en: the midx contains no oid
ga: níl aon oid sa midx

en: the necessary postimage %s for '%s' cannot be read
ga: ní féidir an post riachtanach %s le haghaidh '%s' a léamh

en: the note contents have been left in %s
ga: tá ábhar an nóta fágtha i %s

en: the number of objects to write
ga: líon na rudaí le scríobh

en: the object %s does not exist
ga: níl an réad %s ann

en: the object directory to store the graph
ga: an eolaire réada chun an graf a stóráil

en: the option '%s' requires '%s'
ga: tá %s ag teastáil don rogha '%s'

en: the original commit '%s' has a gpg signature
ga: tá síniú gpg ag an tiomantas bunaidh '%s'

en: the patch applies to '%s' (%s), which does not match the current contents.
ga: baineann an paiste le '%s' (%s), nach bhfuil comhoiriúnach leis an ábhar reatha.

en: the patch applies to an empty '%s' but it is not empty
ga: baineann an paiste le '%s' folamh ach níl sé folamh

en: the receiving end does not support --atomic push
ga: ní thacaíonn an deireadh glacadh le brú --atomic

en: the receiving end does not support --signed push
ga: ní thacaíonn an deireadh glacadh le brú --signed

en: the receiving end does not support push options
ga: ní thacaíonn an deireadh glacadh le roghanna brú

en: the receiving end does not support this repository's hash algorithm
ga: ní thacaíonn an deireadh glacadh le halgartam hash an stór seo

en: the remote end hung up unexpectedly
ga: crochadh an deireadh iargúlta suas gan choinne

en: the remote end hung up upon initial contact
ga: crochadh an deireadh iargúlta ar an teagmháil tosaigh

en: the requested upstream branch '%s' does not exist
ga: níl an brainse suas srutha iarrtha '%s' ann

en: the script was already rearranged.
ga: athshocraíodh an script cheana féin.

en: the server does not support algorithm '%s'
ga: ní thacaíonn an freastalaí algartam '%s'

en: the signature will be removed in the replacement commit!
ga: bainfear an síniú sa tiomantas athsholáthair!

en: there is nothing to skip
ga: níl aon rud le scipeáil

en: there were errors while writing '%s' (%s)
ga: bhí earráidí ann agus tú ag scríobh '%s' (%s)

en: this command reject atom %%(%.*s)
ga: diúltú an t-ordú seo adamh %%(%.*s)

en: this operation must be run in a work tree
ga: caithfear an oibríocht seo a reáchtáil i gcrann oibre

en: this remote helper should implement refspec capability
ga: ba cheart go gcuirfeadh an cúntóir cianda seo cumas refspec

en: this worktree is not sparse
ga: níl an crann oibre seo neamhchoitianta

en: this worktree is not sparse (sparse-checkout file may not exist)
ga: níl an crann oibre seo neamhchoitianta (b'fhéidir nach bhfuil comhad seiceála neamhchoitianta ann)

en: throw away local modifications
ga: modhnuithe áitiúla a chaitheamh

en: time
ga: am

en: timestamp
ga: stampa ama

en: to clone from a local repository
ga: a chlónú ó stór áitiúil

en: to unregister this repository from Scalar, run
    	git config --global --unset --fixed-value scalar.repo "%s"
ga: chun an stór seo a dhíchlárú ó Scalar, reáchtáil
     git config --global --unset --fixed-value scalar.repo “%s”

en: toggle inclusion of blob objects
ga: cuimsiú rudaí blob a thógáil

en: toggle inclusion of commit objects
ga: toggle áireamh rudaí tiomanta

en: toggle inclusion of tag objects
ga: cuimsiú rudaí clibeanna a thosc

en: toggle inclusion of tree objects
ga: cuimsiú rudaí crann a thógáil

en: toggle pruning of uninteresting paths
ga: bearradh cosáin neamh-spéisiúla a thosú

en: toggle the use of a sparse index
ga: athsholáthar úsáid innéacs neamhchoitianta

en: token
ga: comhartha

en: tolerate incorrectly detected missing new-line at the end of file
ga: glacadh le líne nua atá in easnamh a bhraitear go mícheart ag deireadh an chomhaid

en: too few arguments
ga: ró-bheag argóintí

en: too large to be a .git file: '%s'
ga: ró-mhór le bheith ina chomhad .git: '%s'

en: too many args to run %s
ga: an iomarca args chun %s a rith

en: too many arguments
ga: an iomarca argóintí

en: too many arguments for a rename operation
ga: an iomarca argóintí maidir le hoibríocht athainmnithe

en: too many arguments given outside repository
ga: an iomarca argóintí a thugtar stóráil

en: too many arguments to set new upstream
ga: an iomarca argóintí chun suas an sruth nua a shocrú

en: too many arguments to unset upstream
ga: an iomarca argóintí le díshocrú suas an sruth

en: too many branches for a copy operation
ga: an iomarca brainsí le haghaidh oibríocht cóipeála

en: too many commits marked reachable
ga: an iomarca gealltanais atá marcáilte inrochtana

en: too many commits to write graph
ga: an iomarca gealltanais graf a scríobh

en: too many entries in %s
ga: an iomarca iontrálacha i %s

en: too many pseudo-merges
ga: an iomarca bréag-chumaisc

en: too-short tree file
ga: comhad crann ró-ghearr

en: too-short tree object
ga: réad crann ró-ghearr

en: tool
ga: uirlis

en: topologically sort, maintaining date order where possible
ga: a shórtáil topaiceach, ag coinneáil ord dáta nuair is féidir

en: trace the evolution of line range <start>,<end> or function :<funcname> in <file>
ga: éabhlóid raon líne<start>, <end>nó feidhm <funcname>a rianú: i <file>

en: trailer
ga: leantóir

en: trailer(s) to add
ga: leantóir (í) le cur leis

en: transport '%s' not allowed
ga: ní cheadaítear iompar '%s'

en: transport: invalid depth option '%s'
ga: iompar: rogha doimhneachta neamhbhailí '%s'

en: traverse submodules recursively
ga: fo-mhodúil a thrasú go athshlánach

en: traversed %lu commits
ga: gealltanais %lu a thrasnaíodh

en: treat 'git add -N' entries as real in the index
ga: déileáil le hiontrálacha 'git add -N' mar atá fíor san innéacs

en: treat <string> in -S as extended POSIX regular expression
ga: caitheamh <string>le -S mar léiriú rialta POSIX leathnaithe

en: treat all files as text
ga: déileáil le gach comhad mar théacs

en: tree objects not supported
ga: rudaí crann nach dtacaítear leis

en: tree-ish
ga: crainn

en: trim empty trailers
ga: leantóirí folamh a ghear

en: true/false are no valid working-tree-encodings
ga: níl aon ionchódaithe bailí crainn oibre fíor-bhréagach

en: try "git cherry-pick (--continue | %s--abort | --quit)"
ga: bain triail as “git cherry-pick (--continue | %s--abort | --quit)”

en: try "git revert (--continue | %s--abort | --quit)"
ga: bain triail as “git revert (--continue | %s--abort | --quit)”

en: try to apply current patch again
ga: déan iarracht paiste reatha a chur i bhfeidhm

en: try to match the new branch name with a remote-tracking branch
ga: déan iarracht ainm nua na brainse a mheaitseáil le brainse cianrianaithe

en: try to rebase merges instead of skipping them
ga: déan iarracht cumaisc a athbhunú in ionad iad a scipeáil

en: trying to write commit not in index
ga: ag iarraidh tiomantas a scríobh ní in innéacs

en: trying to write non-commit object %s to branch '%s'
ga: ag iarraidh réad neamh-thiomanta %s a scríobh chuig brainse '%s'

en: trying to write ref '%s' with nonexistent object %s
ga: ag iarraidh tagairt '%s' a scríobh le réad nach bhfuil %s ann

en: two output directories?
ga: dhá eolaire aschuir?

en: type
ga: cineál

en: typechange:
ga: cineál cineál:

en: unable to access '%s'
ga: ní féidir rochtain a fháil ar '%s'

en: unable to access '%s' with http.pinnedPubkey configuration: %s
ga: ní féidir rochtain a fháil ar '%s' le cumraíocht http.pinnedPubkey: %s

en: unable to access '%s': %s
ga: ní féidir teacht ar '%s': %s

en: unable to access commit %s
ga: nach féidir teacht ar thiomantas %s

en: unable to access sparse blob in '%s'
ga: ní féidir rochtain a fháil ar bhlob neamhchoitianta i '%s'

en: unable to add '%s' to index
ga: ní féidir '%s' a chur leis an innéacs

en: unable to add '%s' value of '%s'
ga: nach féidir luach '%s' de '%s' a chur leis

en: unable to add additional attribute
ga: in ann tréith bhreise a chur leis

en: unable to add cache entry for %s
ga: nach féidir iontráil taisce a chur le haghaidh %s

en: unable to add cruft objects
ga: in ann rudaí cruft a chur leis

en: unable to add recent objects
ga: in ann rudaí le déanaí a chur leis

en: unable to adjust shared permissions for '%s'
ga: nach féidir ceadanna roinnte a choigeartú do '%s'

en: unable to auto-detect email address (got '%s')
ga: in ann seoladh ríomhphoist a bhrath go huathoibríoch (fuair '%s')

en: unable to auto-detect name (got '%s')
ga: ní féidir ainm a bhrath go huathoibríoch (fuair '%s')

en: unable to checkout submodule '%s'
ga: ní féidir le fo-mhodúl '%s' a sheiceáil

en: unable to checkout working tree
ga: in ann crann oibre a sheiceáil

en: unable to compact stack: %s
ga: nach féidir cruach a dhlúthú: %s

en: unable to compute preferred pack, disabling pack-reuse
ga: in ann pacáiste roghnaithe a ríomh, athúsáid pacáiste a dhíchumasú

en: unable to connect to %s:
    %s
ga: ní féidir a nascadh le %s:
    %s

en: unable to create '%s'
ga: ní féidir '%s' a chruthú

en: unable to create '%s.lock': %s.
    
    Another scheduled git-maintenance(1) process seems to be running in this
    repository. Please make sure no other maintenance processes are running and
    then try again. If it still fails, a git-maintenance(1) process may have
    crashed in this repository earlier: remove the file manually to continue.
ga: nach féidir '%s.lock' a chruthú: %s.
    
    Is cosúil go bhfuil próiseas sceidealaithe eile git-maintenance(1) ag rith sa
    stórlann seo
    Déan cinnte go bhfuil aon phróisis chothabhála eile ag rith agus
    ansin déan iarracht arís. Má theipeann air fós, d'fhéadfadh go mbeadh próiseas cothabhála git-maintenance (1)
    tháinig isteach sa stór seo níos luaithe: bain an comhad de láimh chun leanúint ar aghaidh.

en: unable to create backing store for newly created file %s
ga: nach féidir stór tacaíochta a chruthú do chomhad nua-chruthaithe %s

en: unable to create diagnostics archive %s
ga: nach féidir cartlann diagnóiseach %s a chruthú

en: unable to create directory %s
ga: nach féidir eolaire %s a chruthú

en: unable to create lazy_dir thread: %s
ga: nach féidir snáithe lazy_dir a chruthú: %s

en: unable to create lazy_name thread: %s
ga: nach féidir snáithe lazy_name a chruthú: %s

en: unable to create leading directories of %s
ga: nach féidir eolairí tosaigh de %s a chruthú

en: unable to create load_cache_entries thread: %s
ga: ní féidir an snáithe load_cache_entries a chruthú: %s

en: unable to create load_index_extensions thread: %s
ga: nach féidir snáithe load_index_extensions a chruthú: %s

en: unable to create temporary MIDX layer
ga: in ann ciseal MIDX sealadach a chruthú

en: unable to create temporary file
ga: in ann comhad sealadach a chruthú

en: unable to create temporary graph layer
ga: in ann ciseal graf sealadach a chruthú

en: unable to create temporary index
ga: in ann innéacs sealadach a chruthú

en: unable to create temporary object directory
ga: in ann eolaire réad sealadach a chruthú

en: unable to create thread: %s
ga: nach féidir snáithe a chruthú: %s

en: unable to create threaded lstat: %s
ga: nach féidir lstat snáithithe a chruthú: %s

en: unable to deflate appended object (%d)
ga: nach féidir réad cuibheangailte a dhíscaoileadh (%d)

en: unable to deflate new object %s (%d)
ga: nach féidir réad nua %s a dhíoslagadh (%d)

en: unable to delete '%s': remote ref does not exist
ga: ní féidir '%s' a scriosadh: níl tagairt iargúlta ann

en: unable to dequote value of '%s'
ga: nach féidir luach '%s' a dhíchur

en: unable to dup bundle descriptor
ga: nach féidir tuairiscí a chur ar bhearnadh

en: unable to enumerate additional recent objects
ga: in ann rudaí breise le déanaí a áireamh

en: unable to fdopen %s
ga: nach féidir %s a fdophríomhachtú

en: unable to fdopen alternates lockfile
ga: in ann comhad glasála malartacha a fdopen

en: unable to find all commit-graph files
ga: nach féidir gach comhad gráf coimisiúnaithe a fháil

en: unable to find all multi-pack index files
ga: in ann gach comhad innéacs il-phacáiste a fháil

en: unable to find filename in patch at line %d
ga: ní féidir ainm comhaid a aimsiú i bpaiste ag an líne %d

en: unable to find remote helper for '%s'
ga: in ann cúntóir iargúlta a aimsiú do '%s'

en: unable to force loose object
ga: in ann rud scaoilte a chur i bhfeidhm

en: unable to fork
ga: in ann a fhorc

en: unable to format message: %s
ga: nach féidir teachtaireacht a fhormáidiú: %s

en: unable to fstat %s
ga: ní féidir le fstat %s

en: unable to generate diff for '%s'
ga: nach féidir éagsúlacht a ghiniúint do '%s'

en: unable to get HEAD
ga: in ann HEAD a fháil

en: unable to get credential storage lock in %d ms
ga: in ann glas stórála creidiúnaithe a fháil in %d ms

en: unable to get current working directory
ga: in ann eolaire oibre reatha a fháil

en: unable to get disk usage of %s
ga: nach féidir úsáid diosca de %s a fháil

en: unable to get disk usage of '%s'
ga: ní féidir úsáid diosca a fháil de '%s'

en: unable to get object type for %s
ga: nach féidir cineál réad a fháil do %s

en: unable to get random bytes
ga: in ann bétaí randamacha a fháil

en: unable to get size of %s
ga: nach féidir méid %s a fháil

en: unable to get type of object %s
ga: nach féidir cineál réada %s a fháil

en: unable to grep from object of type %s
ga: in ann grep ó réad de chineál %s

en: unable to handle file type %d
ga: in ann cineál comhad %d a láimhseáil

en: unable to index file '%s'
ga: ní féidir an comhad '%s' a innéacsú

en: unable to join lazy_name thread: %s
ga: ní féidir teacht le snáithe lazy_name: %s

en: unable to join load_cache_entries thread: %s
ga: ní féidir teacht le snáithe load_cache_entries thread: %s

en: unable to join load_index_extensions thread: %s
ga: ní féidir teacht le snáithe load_index_extensions: %s

en: unable to link '%s' to '%s'
ga: ní féidir '%s' a nascadh le '%s'

en: unable to load config blob object '%s'
ga: nach féidir réad blob cumraithe '%s' a luchtú

en: unable to load existing sparse-checkout patterns
ga: in ann patrúin seiceála neamhchoitianta atá ann a luchtú

en: unable to load pack: '%s', disabling pack-reuse
ga: in ann pacáiste a luchtú: '%s', athúsáid pacáiste a dhíchumasú

en: unable to load rev-index for pack '%s'
ga: in ann innéacs rev-innéacs a luchtú do phacáiste '%s'

en: unable to load root tree for commit %s
ga: nach féidir crann fréimhe a luchtú le haghaidh tiomanta %s

en: unable to locate repository; .git file broken
ga: in ann stór a aimsiú; comhad .git briste

en: unable to locate repository; .git file does not reference a repository
ga: in ann stór a aimsiú; ní thagann comhad .git tagairt do stór

en: unable to locate repository; .git is not a file
ga: in ann stór a aimsiú; ní comhad é .git

en: unable to look up %s (%s)
ga: nach féidir a lorg suas %s (%s)

en: unable to look up %s (port %s) (%s)
ga: nach féidir a lorg suas %s (port %s) (%s)

en: unable to map %s %s in commit object
ga: nach féidir %s %s a mhapáil i réad tiomanta

en: unable to mmap %s
ga: nach féidir %s a mmapáil

en: unable to mmap '%s'%s
ga: ní féidir le '%s'%s a mmapáil

en: unable to move %s to %s
ga: nach féidir %s a bhogadh go %s

en: unable to move new alternates file into place
ga: in ann comhad malartacha nua a bhogadh isteach

en: unable to normalize alternate object path: %s
ga: nach féidir cosán réad malartach a normalú: %s

en: unable to open %s
ga: ní féidir %s a oscailt

en: unable to open %s for reading
ga: nach féidir %s a oscailt le haghaidh léamh

en: unable to open %s for writing
ga: nach féidir %s a oscailt le haghaidh scríobh

en: unable to open %s: %s
ga: nach féidir %s a oscailt: %s

en: unable to open '%s'
ga: ní féidir '%s' a oscailt

en: unable to open commit-graph chain file
ga: nach féidir comhad slabhra coimis-graf a oscailt

en: unable to open git dir: %s
ga: in ann git dir a oscailt: %s

en: unable to open loose object %s
ga: nach féidir réad scaoilte %s a oscailt

en: unable to open multi-pack-index chain file
ga: in ann comhad slabhra in-innéacs il-phacáiste a oscailt

en: unable to open or read %s
ga: nach féidir %s a oscailt nó a léamh

en: unable to open rr-cache directory
ga: in ann eolaire rr-cache a oscailt

en: unable to pack objects reachable from tag %s
ga: nach féidir rudaí a phacáil inrochtana ó chlib %s

en: unable to parse %s header
ga: nach féidir ceannteideal %s a pháirseáil

en: unable to parse '%.*s'
ga: nach féidir le parsáil a dhéanamh '%.*s

en: unable to parse '%s' from command-line config
ga: ní féidir '%s' a pháirseáil ó chumraíocht líne ordaithe

en: unable to parse --pretty format
ga: in ann formáid --pretty a pháirseáil

en: unable to parse command-line config
ga: nach féidir cumraíocht líne ordaithe a pháirseáil

en: unable to parse commit %s
ga: nach féidir le tiomantas %s a pharsáil

en: unable to parse commit author
ga: ní féidir leis an údar tiomanta a pharsáil

en: unable to parse default color value
ga: in ann luach dath réamhshocraithe a pharsáil

en: unable to parse format string
ga: in ann teaghrán formáide a pháirseáil

en: unable to parse header of %s
ga: nach féidir ceannteideal %s a pháirseáil

en: unable to parse mode: %s
ga: nach féidir modh a pháirseáil: %s

en: unable to parse object header of %s
ga: nach féidir ceanntásc réad %s a pháirseáil

en: unable to parse object id: %s
ga: nach féidir id réad a pháirseáil: %s

en: unable to parse object: %s
ga: nach féidir réad a pháirseáil: %s

en: unable to parse remote unpack status: %s
ga: nach féidir stádas iargúlta díphacáil a pháirseáil: %s

en: unable to parse rename/copy score: %s
ga: nach féidir scór athainmniú/cóipeáil a pháirseáil: %s

en: unable to parse sparse filter data in %s
ga: nach féidir sonraí scagaire neamhchoitianta a pháirseáil i %s

en: unable to parse type from header '%s' of %s
ga: ní féidir cineál a pharsáil ó cheanntásc '%s' de %s

en: unable to pass trailers to --trailers
ga: nach féidir leantóirí a chur chuig --trailers

en: unable to read %s
ga: nach féidir %s a léamh

en: unable to read alternates file
ga: in ann comhad malartach a léamh

en: unable to read branch description file '%s'
ga: nach féidir an comhad tuairisc brainse '%s' a léamh

en: unable to read commit message from '%s'
ga: nach féidir teachtaireacht tiomanta ó '%s' a léamh

en: unable to read config file '%s'
ga: nach féidir an comhad cumraithe '%s' a léamh

en: unable to read from mktree
ga: in ann léamh ó mktree

en: unable to read gitdir file (%s)
ga: nach féidir comhad gitdir a léamh (%s)

en: unable to read index file
ga: in ann comhad innéacs a léamh

en: unable to read signature file '%s'
ga: nach féidir an comhad sínithe '%s' a léamh

en: unable to read symlink %s
ga: nach féidir nasc simtéarach %s a léamh

en: unable to read tree %s
ga: nach féidir crann %s a léamh

en: unable to read tree (%s)
ga: nach féidir crann a léamh (%s)

en: unable to redirect descriptor
ga: nach féidir tuairiscí a atreorú

en: unable to remove %s from index
ga: nach féidir %s a bhaint as innéacs

en: unable to rename new multi-pack-index layer
ga: in ann ciseal innéacs ilphacáiste nua a athainmniú

en: unable to rename temporary '*.%s' file to '%s'
ga: in ann athainmniú sealadach '*.%s' comhad chuig '%s'

en: unable to resolve '%s'
ga: nach féidir '%s' a réiteach

en: unable to resolve HEAD after creating commit
ga: in ann HEAD a réiteach tar éis tiomantas a chruthú

en: unable to resolve config blob '%s'
ga: in ann clob config '%s' a réiteach

en: unable to resolve revision: %s
ga: nach féidir athbhreithniú a réiteach: %s

en: unable to rewind rpc post data - try increasing http.postBuffer
ga: nach féidir sonraí post rpc a athfhillt - déan iarracht http.postBuffer a mhéadú

en: unable to select a comment character that is not used
    in the current commit message
ga: nach féidir carachtar tráchta a roghnú nach n-úsáidtear
    sa teachtaireacht tiomanta reatha

en: unable to set %s in '%s'
ga: nach féidir %s a shocrú i '%s'

en: unable to set SO_KEEPALIVE on socket
ga: in ann SO_KEEPALIVE a shocrú ar an soicéad

en: unable to set extensions.relativeWorktrees setting
ga: ní féidir an socrú extensions.relativeWorktrees a shocrú

en: unable to set permission to '%s'
ga: nach féidir cead a shocrú do '%s'

en: unable to set up work tree using invalid config
ga: in ann crann oibre a chur ar bun ag baint úsáide as cumraíocht nebhailí

en: unable to sign the tag
ga: in ann an chlib a shíniú

en: unable to spawn mktree
ga: in ann mktree a shannadh

en: unable to start '%s' filter
ga: nach féidir scagaire '%s' a thosú

en: unable to start 'show' for object '%s'
ga: ní féidir 'show' a thosú le haghaidh réad '%s'

en: unable to stat '%s'
ga: ní féidir '%s' a shástáil

en: unable to stat newly created file '%s'
ga: nach féidir an comhad nua-chruthaithe '%s' a stáil

en: unable to stream deflate new object (%d)
ga: nach féidir réad nua a dhíscaoileadh a shruthlú (%d)

en: unable to unlink: %s
ga: nach féidir dínasc a dhéanamh: %s

en: unable to unpack %s header
ga: ní féidir ceannteideal %s a dhíphacáil

en: unable to unpack contents of %s
ga: nach féidir ábhar %s a dhíphacáil

en: unable to unpack header of %s
ga: nach féidir ceanntásc %s a dhíphacáil

en: unable to unquote C-style string '%s'
ga: nach féidir teaghrán '%s' i stíl C a dhíluachan

en: unable to unset %s in '%s'
ga: nach féidir %s a dhíshocrú i '%s'

en: unable to unset '%s' value of '%s'
ga: nach féidir luach '%s' de '%s' a dhíshocrú

en: unable to update %s
ga: nach féidir %s a nuashonrú

en: unable to update HEAD
ga: in ann HEAD a nuashonrú

en: unable to update cache tree
ga: in ann crann taisce a nuashonrú

en: unable to update local ref
ga: in ann tagairt áitiúil a nuashonrú

en: unable to update temporary index
ga: in ann innéacs sealadach a nuashonrú

en: unable to update url base from redirection:
      asked for: %s
       redirect: %s
ga: in ann bonn url a nuashonrú ó atreorú:
     iarrtha ar: %s
     atreorú: %s

en: unable to upgrade repository format to support partial clone
ga: in ann formáid stórais a uasghrádú chun tacú le clón páirteach

en: unable to upgrade repository format to support relative worktrees
ga: in ann formáid stórais a uasghrádú chun tacú le crainn oibre coibh

en: unable to verify %s on good revision
ga: nach féidir %s a fhíorú ar athbhreithniú maith

en: unable to write %s
ga: nach féidir %s a scríobh

en: unable to write delim packet
ga: in ann pacáiste delim a scríobh

en: unable to write file %s
ga: nach féidir comhad %s a scríobh

en: unable to write file '%s' mode %o
ga: ní féidir an comhad '%s' modh %o a scríobh

en: unable to write flush packet
ga: in ann pacáiste srutháin a scríobh

en: unable to write index file
ga: in ann comhad innéacs a scríobh

en: unable to write loose object file
ga: in ann comhad réad scaoilte a scríobh

en: unable to write new index file
ga: in ann comhad innéacs nua a scríobh

en: unable to write note object
ga: in ann réad nótaí a scríobh

en: unable to write object to database
ga: in ann réad a scríobh chuig bunachar sonraí

en: unable to write parameters to config file
ga: in ann paraiméadair a scríobh chuig comhad cumraithe

en: unable to write repeatedly vanishing file %s
ga: in ann comhad %s atá ag imeacht arís agus arís eile a scríobh

en: unable to write request to remote
ga: in ann iarratas a scríobh chuig iargúlta

en: unable to write rerere record
ga: in ann taifead a scríobh arís

en: unable to write response end packet
ga: in ann pacáiste deiridh freagartha a scríobh

en: unable to write tag file
ga: in ann comhad clib a scríobh

en: unable to write temporary index file
ga: in ann comhad innéacs sealadach a scríobh

en: unable to write to %s
ga: nach féidir a scríobh chuig %s

en: unable to write to remote
ga: in ann scríobh chuig iargúlta

en: unable to write upstream branch configuration
ga: in ann cumraíocht brainse suas srutha a scríobh

en: uname() failed with error '%s' (%d)
ga: theip ar uname () le earráid '%s' (%d)

en: unchanged
ga: gan athrú

en: unclosed quote
ga: luachan neamhdhúnadh

en: unclosed quote: '%s'
ga: luachan neamhdhúnadh: '%s'

en: unexpected 'ready' from remote
ga: gan choinne 'réidh' ó iargúlta

en: unexpected acknowledgment line: '%s'
ga: líne admhaithe gan choinne: '%s'

en: unexpected diff status %c
ga: stádas diff gan choinne %c

en: unexpected end of file
ga: deireadh gan choinne an chomhaid

en: unexpected filter type
ga: cineál scagaire gan choinne

en: unexpected flush packet while reading remote unpack status
ga: paicéad srutháin gan choinne agus stádas díphacála iargúlta

en: unexpected line: '%s'
ga: líne gan choinne: '%s'

en: unexpected mode %o
ga: modh gan choinne %o

en: unexpected non-hex object ID: %s
ga: id réada neamh-heicsidheachúlach gan choinne: %s

en: unexpected wanted-ref: '%s'
ga: gan choinne wanted-ref: '%s'

en: unhandled branch.%s.rebase=%s; assuming 'true'
ga: brainse gan láimhseáil. %s.rebase=%s; ag glacadh leis 'fíor'

en: unhandled case in 'has_worktree_moved': %d
ga: cás neamh-láimhseáilte i 'has_worktree_moved': %d

en: unhandled object '%s' given.
ga: réad neamh-láimhseáilte '%s' tugtha.

en: unknown
ga: anaithnid

en: unknown %%(trailers) argument: %s
ga: argóint %%(trailers) anaithnid: %s

en: unknown '%s' value for '%s' config option
ga: luach '%s' anaithnid do rogha cumraithe '%s'

en: unknown --mirror argument: %s
ga: argóint --mirror anaithnid: %s

en: unknown -s/--strategy: %s
ga: anaithnid -s/--strategy: %s

en: unknown action: %d
ga: gníomh anaithnid: %d

en: unknown argument `%s'
ga: argóint anaithnid `%s'

en: unknown argument to --path-format: %s
ga: argóint anaithnid chuig --path-format: %s

en: unknown arguments supplied with --stdin
ga: argóintí anaithnid a sholáthraítear le --stdin

en: unknown branch type
ga: cineál brainse anaithnid

en: unknown capability '%s'
ga: cumas anaithnid '%s'

en: unknown change class '%c' in --diff-filter=%s
ga: aicme athraithe anaithnid '%c' i --diff-filter=%s

en: unknown color-moved-ws mode '%s', possible values are 'ignore-space-change', 'ignore-space-at-eol', 'ignore-all-space', 'allow-indentation-change'
ga: modh dath-gluaisea-ws anaithnid '%s', is iad na luachanna féideartha 'neamhaird-spas-athrú', 'neamhaird a dhéanamh ar spás-at-eol', 'neamhaird a dhéanamh ar uile-spás', 'ligead-indentation-change'

en: unknown command %d
ga: ordú anaithnid %d

en: unknown command: %d
ga: ordú anaithnid: %d

en: unknown command: '%s'
ga: ordú anaithnid: '%s'

en: unknown commit %s
ga: tiomantas anaithnid %s

en: unknown conflict style '%s'
ga: stíl choimhlinte anaithnid '%s'

en: unknown diff status: %c
ga: stádas diff anaithnid: %c

en: unknown element '%s' from remote info
ga: eilimint anaithnid '%s' ó fhaisnéis iargúlta

en: unknown error occurred while reading the configuration files
ga: tharla earráid anaithnid agus na comhaid cumraíochta á léamh

en: unknown field name: %.*s
ga: ainm réimse anaithnid: %.*s

en: unknown group type: %s
ga: cineál grúpa anaithnid: %s

en: unknown hash algorithm '%s'
ga: algartam hais anaithnid '%s'

en: unknown index entry format 0x%08x
ga: formáid iontrála innéacs anaithnid 0x%08x

en: unknown mandatory capability %s; this remote helper probably needs newer version of Git
ga: cumas éigeantach anaithnid %s; is dócha go mbeidh leagan níos nuaí de Git ag teastáil ó

en: unknown mode for --abbrev-ref: %s
ga: modh anaithnid do --abbrev-ref: %s

en: unknown mode for --maintenance option: %s
ga: mód anaithnid don rogha --maintenance: %s

en: unknown mode for --show-object-format: %s
ga: modh anaithnid do --show-object-format: %s

en: unknown non-ascii option in string: `%s'
ga: rogha neamh-ascii anaithnid i sreang: `%s'

en: unknown notes merge strategy %s
ga: straitéis cumaisc nótaí anaithnid %s

en: unknown object format '%s' specified by server
ga: formáid réad anaithnid '%s' arna shonrú ag freastalaí

en: unknown object type %d
ga: cineál réad anaithnid %d

en: unknown option %s
ga: rogha anaithnid %s

en: unknown option `%s'
ga: rogha anaithnid `%s'

en: unknown option: %s
ga: rogha anaithnid: %s

en: unknown option: --fixup=%s:%s
ga: rogha anaithnid: --fixup=%s:%s

en: unknown port %s
ga: port anaithnid %s

en: unknown preferred pack: '%s'
ga: pacáiste roghnaithe anaithnid: '%s'

en: unknown ref storage format '%s'
ga: formáid stórála tagartha anaithnid '%s'

en: unknown repository extension found: | unknown repository extensions found:
ga[0]: síneadh stórais anaithnid aimsithe:
ga[1]: síntí stórais anaithnide aimsithe:
ga[2]: síntí stórais anaithnide aimsithe:

en: unknown response to connect: %s
ga: freagra anaithnid chun nascadh: %s

en: unknown strategy option: -X%s
ga: rogha straitéise anaithnid: -X%s

en: unknown style '%s' given for '%s'
ga: stíl anaithnid '%s' a thugtar do '%s'

en: unknown subcommand: `%s'
ga: fo-ordú anaithnid: `%s'

en: unknown switch `%c'
ga: lasc anaithnid `%c'

en: unknown type: %d
ga: cineál anaithnid: %d

en: unknown value '%s' for key '%s'
ga: luach anaithnid '%s' don eochair '%s'

en: unknown value after ws-error-highlight=%.*s
ga: luach anaithnid tar éis ws-error-highlight =%.*s

en: unknown value for config '%s': %s
ga: luach anaithnid do chumraíocht '%s': %s

en: unknown value for object-format: %s
ga: luach anaithnid d'fhormáid réad: %s

en: unknown variable '%s'
ga: athróg anaithnid '%s'

en: unknown write failure on standard output
ga: teip scríbhneoireachta anaithnid ar aschur

en: unknown:
ga: anaithnid:

en: unmerged:
ga: gan chumasc:

en: unordered stage entries for '%s'
ga: iontrálacha stáitse neamh-ordaithe do '%s'

en: unordered stage entries in index
ga: iontrálacha céime neamh-ordaithe san innéacs

en: unpack unreachable objects newer than <time>
ga: rudaí nach féidir a dhíphacáil níos nuaí ná <time>

en: unreachable %s %s
ga: %s %s neamh-inrochtana

en: unreachable: invalid reference: %s
ga: unrochtana: tagairt neamhbhailí: %s

en: unrecognized %%(%.*s) argument: %s
ga: neamhaithnithe %%(%.*s) argóint: %s

en: unrecognized %%(%s) argument: %s
ga: argóint %%(%s) gan aitheantas: %s

en: unrecognized --schedule argument '%s'
ga: argóint --schedule gan aithint '%s'

en: unrecognized --scheduler argument '%s'
ga: argóint --scheduler gan aithint '%s'

en: unrecognized --split argument, %s
ga: argóint --split gan aithint, %s

en: unrecognized --type argument, %s
ga: argóint --type gan aithint, %s

en: unrecognized argument: %s
ga: argóint gan aithint: %s

en: unrecognized binary patch at line %d
ga: paiste dénártha gan aithint ag an líne %d

en: unrecognized bundle hash algorithm: %s
ga: algartam hash beartán gan aithint: %s

en: unrecognized bundle mode from URI '%s'
ga: modh beartán neamhaithnithe ó URI '%s'

en: unrecognized color: %%(color:%s)
ga: dath gan aithint: %%(color:%s)

en: unrecognized empty type '%s'; valid values are "drop", "keep", and "stop".
ga: cineál folamh gan aithint '%s'; is iad na luachanna bailí ná “drop”, “keep”, agus “stop”.

en: unrecognized followRemoteHEAD value '%s' ignored
ga: neamhaird a dhéanamh ar luach FollowRemoteHead '%s' gan aithint

en: unrecognized header: %s%s (%d)
ga: ceanntásc gan aithint: %s%s (%d)

en: unrecognized help format '%s'
ga: formáid cabhrach gan aithint '%s'

en: unrecognized negative pattern: '%s'
ga: patrún diúltach gan aithint: '%s'

en: unrecognized option: '%s'
ga: rogha gan aithint: '%s'

en: unrecognized pattern: '%s'
ga: patrún gan aithint: '%s'

en: unrecognized position:%s
ga: suíomh gan aithint:%s

en: unrecognized setting %s for option rebase.missingCommitsCheck. Ignoring.
ga: socrú neamhaithnithe %s le haghaidh rogha rebase.missingCommitsCheck. Neamhaird a dhéanamh.

en: unrecognized value transfer.credentialsInUrl: '%s'
ga: aistriú luacha transfer.credentialsInUrl: '%s'

en: unrecognized whitespace ignore option '%s'
ga: neamhaird ar spás bán gan aithint neamhaird ar rogha '%s'

en: unrecognized whitespace option '%s'
ga: rogha spás bán gan aithint '%s'

en: unrecognized width:%s
ga: leithead gan aithint:%s

en: unregister all submodules
ga: gach fo-mhodúl a dhíchlárú

en: unselect specified items
ga: míreanna sonraithe díroghnaigh

en: unset the upstream info
ga: díshocraigh an fhaisnéis suas sruth

en: unstaged
ga: gan stáitse

en: unsupported bundle version %d
ga: leagan beartán gan tacaíocht %d

en: unsupported command listing type '%s'
ga: cineál liostaithe ordaithe gan tacaíocht '%s'

en: unsupported file mode: 0%o (SHA1: %s)
ga: modh comhad gan tacaíocht: 0%o (SHA1: %s)

en: unsupported index version %s
ga: leagan innéacs neamhthacaithe %s

en: unsupported object format '%s'
ga: formáid réad gan tacaíocht '%s'

en: unsupported object format: %s
ga: formáid réad gan tacaíocht: %s

en: unsupported section for hidden refs: %s
ga: rannán gan tacaíocht do thaifeanna i bhfolach: %s

en: unsupported version '%d' for bitmap index file
ga: leagan gan tacaíocht '%d' do chomhad innéacs bitmap

en: untracked cache is disabled on this system or location
ga: tá taisce neamhrianaithe díchumasaithe ar an gcóras nó ar an suíomh seo

en: untracked content,
ga: ábhar neamhrianaithe,

en: unusable instruction sheet: '%s'
ga: bileog treoracha neamhúsáidte: '%s'

en: unusable squash-onto
ga: squash-on neamhúsáidte

en: unusable worktree destination '%s'
ga: ceann scríbe crainn oibre neamhúsáidte '%s'

en: up to date
ga: cothrom le dáta

en: update <refname> not the one it points to
ga: nuashon <refname>raigh ní an ceann a thugann sé in iúl

en: update branches that point to commits that are being rebased
ga: brainsí a nuashonrú a thugann in iúl do ghealltanais atá á athbhunú

en: update ignored files (default)
ga: nuashonrú comhaid a dhéantar neamhaird orthu

en: update of config-file failed
ga: theip ar nuashonrú comhad config-file

en: update stat information in the index file
ga: faisnéis stat a nuashonrú sa chomhad innéacs

en: update the index with reused conflict resolution if possible
ga: an t-innéacs a nuashonrú le réiteach coinbhleachta a athúsáidtear

en: update the info files from scratch
ga: nuashonraigh na comhaid faisnéise ón tús

en: update the reference to the value of the top reflog entry
ga: an tagairt do luach an iontráil reflog barr a nuashonrú

en: update tracked files
ga: comhaid rianaithe a nuashonrú

en: update working tree with merge result
ga: crann oibre a nuashonrú le toradh cumaisc

en: update-ref requires a fully qualified refname e.g. refs/heads/%s
ga: teastaíonn athainm iomlán cáilithe uasghabháilte e.g. refs/heads/%s

en: update-refs file at '%s' is invalid
ga: tá comhad update-refs ag '%s' neamhbhailí

en: update_ref failed for ref '%s': %s
ga: theip ar update_ref le haghaidh tagairt '%s': %s

en: updated %d path
     | updated %d paths
ga[0]: nuashonraithe %d cosán
ga[1]: nuashonraíodh %d cosán
ga[2]: nuashonraíodh %d cosán

en: updating files failed
ga: theip ar nuashonrú comhaid

en: upstream
ga: suas sruth

en: upstream branch '%s' not stored as a remote-tracking branch
ga: brainse suas srutha '%s' nach stóráiltear mar bhrainse cianrianaithe

en: url contains a newline in its %s component: %s
ga: tá líne nua ina chomhpháirt %s ag url: %s

en: url has no scheme: %s
ga: níl aon scéim ag url: %s

en: url where to clone the submodule from
ga: url cá háit ar féidir an fo-mhodúl a chlónáil

en: usage:
ga: úsáid:

en: usage: $dashless $USAGE
ga: úsáid: $dashless $USAGE

en: usage: %s
ga: úsáid: %s

en: usage: %s
ga: úsáid: %s

en: usage: %s%s
ga: úsáid: %s%s

en: use 'merge-base --fork-point' to refine upstream
ga: bain úsáid as 'merge-base --fork-point' chun suas an sruth a bheachtú

en: use --reapply-cherry-picks to include skipped commits
ga: bain úsáid as --reapply-cherry-picks chun gealltanais scipeáilte a áireamh

en: use --reference only while cloning
ga: bain úsáid as --reference amháin agus tú ag clónú

en: use .gitattributes only from the index
ga: bain úsáid as .gitattributs ach ón innéacs

en: use <file>'s contents as the final image
ga: úsáid <file>ábhar mar an íomhá deiridh

en: use <n> digits to display object names
ga: úsáid dhigit <n>í chun ainmneacha réada a thaispe

en: use <n> ipc worker threads
ga: úsáid snái <n>theanna oibrithe ipc

en: use <n> worker threads
ga: úsáid sná <n>itheanna oibrithe

en: use <name> instead of 'origin' to track upstream
ga: úsáid in <name> ionad 'origin' chun suas an sruth a rianú

en: use <name> instead of the real target
ga: úsáid in <name>ionad an sprioc fíor

en: use <name> instead of the real target branch
ga: úsáid in <name> ionad na fíor-spriocbhrainse

en: use <regex> to decide what a word is
ga: bain úsáid <regex>as chun cinneadh a dhéanamh cad é focal

en: use <sfx> instead of '.patch'
ga: úsáid <sfx>in ionad '.patch'

en: use <text> as start of message
ga: úsáid <text> mar thús na teachtaireachta

en: use IPv4 addresses only
ga: bain úsáid as seoltaí IPv4 amháin

en: use IPv6 addresses only
ga: bain úsáid as seoltaí IPv6 amháin

en: use OFS_DELTA objects
ga: bain úsáid as rudaí OFS_DELTA

en: use Perl-compatible regular expressions
ga: úsáid abairtí rialta atá comhoiriúnach le PERL

en: use SHA-1 of submodule's remote tracking branch
ga: úsáid SHA-1 de bhrainse cianrianaithe an fho-mhodúil

en: use [<prefix>] instead of [PATCH]
ga: úsáid [<prefix>] in ionad [PATCH]

en: use [PATCH n/m] even with a single patch
ga: bain úsáid as [PATCH n/m] fiú le paiste amháin

en: use [PATCH] even with multiple patches
ga: bain úsáid as [PATCH] fiú le paistí iolracha

en: use `diff.guitool` instead of `diff.tool`
ga: bain úsáid as `diff.guitool` in ionad `diff.tool`

en: use a <path> for (--textconv | --filters); Not with 'batch'
ga: úsáid a le <path>haghaidh (--textconv | --filters); Ní le 'baisc'

en: use a bitmap index if available to speed up counting objects
ga: úsáid innéacs bitmap má tá sé ar fáil chun rudaí a chomhaireamh a bhrostú

en: use a diff3 based merge
ga: bain úsáid as cumaisc atá bunaithe ar diff3

en: use a zealous diff3 based merge
ga: bain úsáid as cumaisc díograiseach bunaithe ar diff3

en: use another key to sign the tag
ga: bain úsáid as eochair eile chun an chlib a shíniú

en: use any ref
ga: bain úsáid as aon tagairt

en: use any tag, even unannotated
ga: úsáid aon chlib, fiú gan anótáil

en: use apply strategies to rebase
ga: úsáid straitéisí i bhfeidhm chun athbhunú

en: use at most one of --auto and --schedule=<frequency>
ga: bain úsáid as --auto agus --schedule=<frequency> ar a mhéad

en: use at most one of --reachable, --stdin-commits, or --stdin-packs
ga: bain úsáid as ceann de --reachable, --stdin-commits, nó --stdin-packs ar a mhéad

en: use atomic transaction to update references
ga: úsáid idirbheart adamach chun tagairtí a nuashonrú

en: use autosquash formatted message to fixup or amend/reword specified commit
ga: úsáid teachtaireacht fhormáidithe autosquash chun gealltanas sonraithe a shocrú nó a leasú/athfhocal

en: use autosquash formatted message to squash specified commit
ga: úsáid teachtaireacht fhormáidithe autosquash chun tiomantas sonraithe squash

en: use basic POSIX regular expressions (default)
ga: úsáid abairtí rialta bunúsacha POSIX (réamhshocraithe)

en: use branch description from file
ga: úsáid cur síos brainse ón gcomhad

en: use colored output
ga: úsáid aschur daite

en: use commit stored in the index instead of the one stored in the submodule HEAD
ga: bain úsáid as tiomantas atá stóráilte san innéacs in ionad an ceann atá stóráilte sa fho-mhodúl HEAD

en: use current timestamp for author date
ga: bain úsáid as stampa ama reatha le haghaidh dáta an údair

en: use default prefixes a/ and b/
ga: bain úsáid as réamhshocraithe a/ agus b/

en: use default value when missing entry
ga: bain úsáid as luach réamhshocraithe agus iontráil

en: use empty blobs as rename source
ga: bain úsáid as blobs folamh mar fhoinse athainmnithe

en: use extended POSIX regular expressions
ga: bain úsáid as nathanna rialta POSIX leathnaithe

en: use full path names
ga: úsáid ainmneacha cosáin iomlána

en: use given config file
ga: bain úsáid as comhad cumraíochta tugtha

en: use global config file
ga: bain úsáid as comhad cumraíochta domhanda

en: use headers in message's body
ga: ceanntásca a úsáid i gcorp na teachtaireachta

en: use lowercase letters for 'assume unchanged' files
ga: bain úsáid as litreacha beaga le haghaidh comhaid 'glacadh leis gan athraithe'

en: use lowercase letters for 'fsmonitor clean' files
ga: bain úsáid as litreacha beaga le haghaidh comhaid 'fsmonitor clean'

en: use mail map file
ga: úsáid comhad léarscáil ríomhphoist

en: use merging strategies to rebase
ga: straitéisí cumaisc a úsáid chun athbhunú

en: use notes from <notes-ref>
ga: úsáid nótaí ó <notes-ref>

en: use object IDs instead of filenames
ga: úsáid ID réad in ionad ainmneacha comhaid

en: use overlay mode
ga: úsáid modh forleagtha

en: use overlay mode (default)
ga: úsáid modh forleagtha (réamhshocraithe)

en: use patterns in <file> instead of the current ones.
ga: úsáid patrúin in <file>ionad na cinn reatha.

en: use per-worktree config file
ga: bain úsáid as comhad cumraíochta in aghaidh an chrann oibre

en: use relative paths for worktrees
ga: úsáid cosáin choibhneasta do chrainn oibre

en: use repository config file
ga: bain úsáid as comhad cumraíochta stórais

en: use revisions from <file> instead of calling git-rev-list
ga: athbhreithnithe a úsáid as in <file>ionad glaoch ar git-rev-list

en: use scissors
ga: siosúr a úsáid

en: use simple diff colors
ga: bain úsáid as dathanna diff simplí

en: use simple number sequence for output file names
ga: úsáid seicheamh uimhreacha simplí d'ainmneacha comhaid aschu

en: use specified template file
ga: úsáid comhad teimpléad sonraithe

en: use stateless RPC protocol
ga: prótacal RPC gan stáit a úsáid

en: use string equality when comparing values to value pattern
ga: bain úsáid as comhionannas sreangán agus luachanna á gcomparáid

en: use symlinks in dir-diff mode
ga: bain úsáid as naisc siombailte i mód dir-diff

en: use system config file
ga: bain úsáid as comhad cumraíochta córais

en: use the 'checkout' update strategy (default)
ga: úsáid an straitéis nuashonraithe 'tseiceáil' (réamhshocraithe)

en: use the 'merge' update strategy
ga: úsáid an straitéis nuashonraithe 'cumaisc'

en: use the 'rebase' update strategy
ga: bain úsáid as an straitéis nuashonraithe 'rebase'

en: use the 'reference' format to refer to commits
ga: bain úsáid as an bhformáid 'tagartha' chun tagairt a dhéanamh do ghealltanais

en: use the commit stored in the index instead of the submodule HEAD
ga: bain úsáid as an gealltanas atá stóráilte san innéacs in ionad an fho-mhodúl HEAD

en: use the done feature to terminate the stream
ga: úsáid an ghné déanta chun an sruth a fhoirceannadh

en: use the given merge strategy
ga: bain úsáid as an straitéis cumaisc tugtha

en: use the merge-base of upstream and branch as the current base
ga: bain úsáid as bonn cumaisc suas sruth agus brainse mar an bonn reatha

en: use the same output mode as git-annotate (Default: off)
ga: bain úsáid as an modh aschuir céanna le git-annotate (Réamhshocraithe: as)

en: use the sparse reachability algorithm
ga: úsáid an algartam inrochtaineachta neamhchoitianta

en: use the specified diff tool
ga: bain úsáid as an uirlis diff sonraithe

en: use the specified name-hash function to group similar objects
ga: bain úsáid as an bhfeidhm sonraithe ainm-hash chun rudaí den chineál céanna a

en: use the stable patch-id algorithm
ga: bain úsáid as an algartam paith-id cobhsaí

en: use the unstable patch-id algorithm
ga: bain úsáid as an algartam paith-id éagobhsaí

en: use thin pack
ga: bain úsáid as pacáiste tanaí

en: use this format
ga: bain úsáid as an bhformáid seo

en: use threads when searching for best delta matches
ga: úsáid snáitheanna agus tú ag cuardach na cluichí delta is fearr

en: use unmodified files as source to find copies
ga: úsáid comhaid neamh-mhodhnaithe mar fhoinse chun cóipeanna a fháil

en: used more bytes than were available
ga: úsáideadh níos mó bytes ná mar a bhí ar fáil

en: user.signingKey needs to be set for ssh signing
ga: ní mór user.signingKey a shocrú le haghaidh síniú ssh

en: using %s with stdin is not supported
ga: ní thacaítear le baint úsáide as %s le stdin

en: using '%s' as range-diff origin of current series
ga: ag baint úsáide as '%s' mar bhunús diff raon na sraithe reatha

en: using multiple --group options with stdin is not supported
ga: ní thacaítear le roghanna iolracha --group le stdin a úsáid

en: validation failed, cannot move working tree: %s
ga: theip ar bhailíochtú, ní féidir crann oibre a bhogadh: %s

en: validation failed, cannot remove working tree: %s
ga: theip ar bhailíochtú, ní féidir crann oibre a bhaint: %s

en: value
ga: luach

en: value expected %s=
ga: luach ag súil leis %s=

en: value is "true" or "false"
ga: tá luach “fíor” nó “bréagach”

en: value is --bool or --int
ga: is é luach --bool nó --int

en: value is --bool or string
ga: is é luach --bool nó teaghrán

en: value is a path (file or directory name)
ga: is cosán é luach (ainm comhad nó eolaire)

en: value is an expiry date
ga: is dáta éaga é luach

en: value is decimal number
ga: is é luach uimhir deachúil

en: value is given this type
ga: tugtar luach an cineál seo

en: value of '%s' not bool or int: %d
ga: luach '%s' gan bool nó int: %d

en: value of '%s' out of range: %d
ga: luach '%s' lasmuigh den raon: %d

en: value of uploadpack.blobpackfileuri must be of the form '<object-hash> <pack-hash> <uri>' (got '%s')
ga: <object-hash><pack-hash><uri>caithfidh luach uploadpack.blobpackfileuri a bheith den fhoirm '' (fuair '%s')

en: verbose
ga: eolach

en: verify tags
ga: clibeanna a fíorú

en: verify that the named commit has a valid GPG signature
ga: fíorú go bhfuil síniú bailí GPG ag an tiomantas ainmnithe

en: version
ga: leagan

en: view diff between HEAD and index
ga: féach ar an difríocht idir HEAD agus innéacs

en: virtual repository '%s' is incompatible with fsmonitor
ga: níl stór fíorúil '%s' neamhoiriúnach le fsmonitor

en: wait for hEvent failed for '%s'
ga: fanacht go dtí Theip ar feadh '%s'

en: warn if changes introduce conflict markers or whitespace errors
ga: rabhadh má thugann athruithe marcóirí coinbhleachta nó earráidí spás bán isteach

en: warn when adding an embedded repository
ga: rabhadh agus stór leabaithe á chur leis

en: warning in %s %s: %s
ga: rabhadh i %s %s: %s

en: warning:
ga: rabhadh:

en: warning: `/file` or `|pipe` redirection not supported: %s
ga: rabhadh: Ní thacaítear le hathreorú `/comhad` nó `|píopa`: %s

en: warning: `:include:` not supported: %s
ga: rabhadh: `:include: `níl tacaíocht: %s

en: warning: command update mode suggested for submodule '%s'
ga: rabhadh: modh nuashonraithe ordaithe a mholtar don fho-mhodúl '%s'

en: warning: sendmail alias with quotes is not supported: %s
ga: rabhadh: ní thacaítear le alias sendmail le luachana: %s

en: warning: sendmail line is not recognized: %s
ga: rabhadh: ní aithnítear líne sendmail: %s

en: warning: tag input does not pass fsck: %s
ga: rabhadh: ní théann ionchur clib ar fsck: %s

en: when
ga: nuair a

en: when cloning, create full working directory
ga: agus tú ag clónú, cruthaigh eolaire oibre iomlán

en: when creating files, prepend <string>
ga: agus comhaid á gcruthú agat, déan iarracht <string>

en: when run from subdir, exclude changes outside and show relative paths
ga: nuair a bheidh á rith ó subdir, eisiamh athruithe lasmuigh agus taispeáin coibhneasta

en: when used with --rules-file interpret patterns as cone mode patterns
ga: nuair a úsáidtear é le --rules-file patrúin a léirmhíniú mar phatrúin mód

en: where the new submodule will be cloned to
ga: áit a gclónófar an fo-mhodúl nua

en: where to place the new trailer
ga: cá háit a chuirfear an leantóir nua

en: whether the initial clone should follow the shallow recommendation
ga: cibé an chóir don chlón tosaigh an moladh éadrom a leanú

en: which tree-ish to check attributes at
ga: cén crainn le tréithe a sheiceáil ag

en: which tree-ish to checkout from
ga: cén crainn le seiceáil uaidh

en: while expanding alias '%s': '%s'
ga: agus ainm '%s' á leathnú: '%s'

en: while searching for:
    %.*s
ga: agus tú ag cuardach:
    %.*s

en: whitespace before command: '%s'
ga: spás bán roimh an ordú: '%s'

en: will not add file alias '%s' ('%s' already exists in index)
ga: ní chuirfidh sé alias comhad '%s' leis (tá '%s' ann cheana féin san innéacs)

en: with --batch[-check]: ignores stdin, batches all known objects
ga: le --batch [-check]: déanann neamhaird ar stdin, déanann baisceanna gach rud aitheanta

en: with --cruft, expire objects older than this
ga: le --cruft, rachadh in éag rudaí níos sine ná seo

en: with --cruft, limit the size of new cruft packs
ga: le --cruft, teorainn le méid pacáistí cruft nua

en: with --cruft, only repack cruft packs smaller than this
ga: le --cruft, ní athphacáil ach pacáistí cruft níos lú ná seo

en: with --get, use default value when missing entry
ga: le --get, bain úsáid as luach réamhshocraithe agus iontráil in easnamh

en: with --pathspec-from-file, pathspec elements are separated with NUL character
ga: le --pathspec-from-file, déantar eilimintí pathspec scartha le carachtar NUL

en: with --stdin: input lines are terminated by null bytes
ga: le --stdin: cuirtear deireadh le línte ionchuir le bytes null

en: with -A, do not loosen objects older than this
ga: le -A, ná scaoil rudaí níos sine ná seo

en: with -a, repack unreachable objects
ga: le -a, athphacáil rudaí neamh-inrochtana

en: work on the current change (see also: git help everyday)
ga: obair ar an athrú reatha (féach freisin: git help gach lá)

en: working tree '%s' already exists.
ga: tá crann oibre '%s' ann cheana féin.

en: working tree file has been left.
ga: tá comhad crann oibre fágtha.

en: working trees containing submodules cannot be moved or removed
ga: ní féidir crainn oibre ina bhfuil fo-mhodúil a bhogadh ná a bhaint

en: working without -z is not supported
ga: ní thacaítear le bheith ag obair gan -z

en: worktree and untracked commit have duplicate entries: %s
ga: tá iontrálacha dúbailte ag crann oibre agus tiomantas neamhrianaithe: %s

en: would clobber existing tag
ga: chuirfeadh an chlib atá ann cheana

en: write a bitmap index if possible
ga: scríobh innéacs bitmap más féidir

en: write a bitmap index together with the pack index
ga: scríobh innéacs bitmap in éineacht leis an innéacs pacáiste

en: write a multi-pack index of the resulting packs
ga: scríobh innéacs il-phacáiste de na pacáistí mar thoradh air

en: write a new incremental MIDX
ga: scríobh MIDX incrementach nua

en: write bitmap index
ga: scríobh innéacs bitmap

en: write dangling objects in .git/lost-found
ga: scríobh rudaí crochta in .git/lost-found

en: write failure on standard output
ga: teip scríobh ar aschur caighdeánach

en: write fetched references to the FETCH_HEAD file
ga: scríobh tagairtí faighte don chomhad FETCH_HEAD

en: write index in this format
ga: scríobh innéacs san fhormáid seo

en: write multi-pack bitmap
ga: scríobh bitmap il-phacáiste

en: write multi-pack index containing only given indexes
ga: scríobh innéacs il-phacáiste nach bhfuil ach innéacsanna ar leith

en: write out the index even if is not flagged as changed
ga: scríobh amach an t-innéacs fiú mura bhfuil sé brataithe mar a athraítear

en: write resulting index to <file>
ga: scríobh innéacs mar thoradh air go <file>

en: write the archive to this file
ga: scríobh an cartlann chuig an gcomhad seo

en: write the commit-graph after fetching
ga: scríobh an graf coimisiúnaithe tar éis a fháil

en: write the content to temporary files
ga: scríobh an t-ábhar chuig comhaid sealadacha

en: write the object into the object database
ga: scríobh an réad isteach sa bhunachar sonraí réad

en: write the pack index file in the specified idx format version
ga: scríobh an comhad innéacs pacáiste sa leagan formáid idx sonraithe

en: write tree object for a subdirectory <prefix>
ga: scríobh réad crann le haghaidh fo-eolaire <prefix>

en: write(%s) failed
ga: theip ar scríobh (%s)

en: writing '%s' failed
ga: theip ar scríobh '%s'

en: writing config blobs is not supported
ga: ní thacaítear le blobs cumraíochta a scríobh

en: writing fake root commit
ga: tiomantas fréamh bréige a scríobh

en: writing squash-onto
ga: scríobh squash-on

en: writing to stdin is not supported
ga: ní thacaítear le scríobh chuig stdin

en: wrong number of arguments, should be %d
ga: líon mícheart na n-argóintí, ba chóir go mbeadh %d

en: wrong number of arguments, should be from %d to %d
ga: ba chóir go mbeadh líon mícheart na n-argóintí ó %d go %d

en: wrong object type in link
ga: cineál réad mícheart i nasc

en: y - apply this hunk to index
    n - do not apply this hunk to index
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
ga: y - cuir an hunk seo i bhfeidhm ar innéacs
    n - ná cuir an hunk seo i bhfeidhm ar innéacs
    q - scor; ná cuir an hunk seo ná aon cheann de na cinn atá fágtha i bhfeidhm
    a - cuir an hunk seo agus gach hunk níos déanaí i bhfeidhm sa chomhad
    d - ná cuir an hunk seo ná aon cheann de na hunks níos déanaí sa chomhad i bhfeidhm

en: y - apply this hunk to index and worktree
    n - do not apply this hunk to index and worktree
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
ga: y - cuir an hunk seo i bhfeidhm ar innéacs agus ar chrann oibre
    n - ná cuir an hunk seo i bhfeidhm ar innéacs agus crann oibre
    q - scor; ná cuir an hunk seo ná aon cheann de na cinn atá fágtha i bhfeidhm
    a - cuir an hunk seo agus gach hunk níos déanaí i bhfeidhm sa chomhad
    d - ná cuir an hunk seo ná aon cheann de na hunks níos déanaí sa chomhad i bhfeidhm

en: y - apply this hunk to worktree
    n - do not apply this hunk to worktree
    q - quit; do not apply this hunk or any of the remaining ones
    a - apply this hunk and all later hunks in the file
    d - do not apply this hunk or any of the later hunks in the file
ga: y - cuir an hunk seo i bhfeidhm ar chrann oibre
    n - ná cuir an hunk seo i bhfeidhm ar chrann oibre
    q - scor; ná cuir an hunk seo ná aon cheann de na cinn atá fágtha i bhfeidhm
    a - cuir an hunk seo agus gach hunk níos déanaí i bhfeidhm sa chomhad
    d - ná cuir an hunk seo ná aon cheann de na hunks níos déanaí sa chomhad i bhfeidhm

en: y - discard this hunk from index and worktree
    n - do not discard this hunk from index and worktree
    q - quit; do not discard this hunk or any of the remaining ones
    a - discard this hunk and all later hunks in the file
    d - do not discard this hunk or any of the later hunks in the file
ga: y - caitheamh an hunk seo ón innéacs agus ón gcrann oibre
    n - ná caith an hunk seo ón innéacs agus ón gcrann oibre
    q - scor; ná caith an hunk seo ná aon cheann de na cinn atá fágtha
    a - caith an hunk seo agus gach hunc ina dhiaidh sin sa chomhad
    d - ná caith an hunk seo ná aon cheann de na huncanna níos déanaí sa chomhad

en: y - discard this hunk from worktree
    n - do not discard this hunk from worktree
    q - quit; do not discard this hunk or any of the remaining ones
    a - discard this hunk and all later hunks in the file
    d - do not discard this hunk or any of the later hunks in the file
ga: y - caitheamh an bonc seo ón gcrann oibre
    n - ná caitheamh an hunk seo ón gcrann oibre
    q - scor; ná caith an hunk seo ná aon cheann de na cinn atá fágtha
    a - caith an hunk seo agus gach hunc ina dhiaidh sin sa chomhad
    d - ná caith an hunk seo ná aon cheann de na huncanna níos déanaí sa chomhad

en: y - stage this hunk
    n - do not stage this hunk
    q - quit; do not stage this hunk or any of the remaining ones
    a - stage this hunk and all later hunks in the file
    d - do not stage this hunk or any of the later hunks in the file
ga: y - céim an hunk seo
    n - ná déan an hunk seo a chéile
    q - scor; ná déan an hunk seo ná aon cheann de na cinn atá fágtha a chéile
    a - céim an hunk seo agus gach hunc ina dhiaidh sin sa chomhad
    d - ná déan an hunk seo ná aon cheann de na hunks níos déanaí sa chomhad a chéile

en: y - stash this hunk
    n - do not stash this hunk
    q - quit; do not stash this hunk or any of the remaining ones
    a - stash this hunk and all later hunks in the file
    d - do not stash this hunk or any of the later hunks in the file
ga: y - stash an hunk seo
    n - ná déan an hunk seo a stóráil
    q - scor; ná déan an hunk seo ná aon cheann de na cinn atá fágtha a stóráil
    a - stóráil an hunk seo agus gach hunk ina dhiaidh sin sa chomhad
    d - ná déan an hunk seo ná aon cheann de na hunks níos déanaí sa chomhad a stóráil

en: y - unstage this hunk
    n - do not unstage this hunk
    q - quit; do not unstage this hunk or any of the remaining ones
    a - unstage this hunk and all later hunks in the file
    d - do not unstage this hunk or any of the later hunks in the file
ga: y - déan an hunk seo a dhíchur
    n - ná déan an hunk seo a dhíchur
    q - scor; ná déan an hunk seo nó aon cheann de na cinn atá fágtha a dhíchur
    a - déan an hunk seo a dhíchur agus gach hunk ina dhiaidh sin sa chomhad
    d - ná déan an hunk seo nó aon cheann de na huncanna níos déanaí sa chomhad a dhíchur

en: you are switching branch while bisecting
ga: tá tú ag athrú brainse agus tú ag déileáil

en: you have staged changes in your working tree
    If these changes are meant to be squashed into the previous commit, run:
    
      git commit --amend %s
    
    If they are meant to go into a new commit, run:
    
      git commit %s
    
    In both cases, once you're done, continue with:
    
      git rebase --continue
ga: tá athruithe céime agat i do chrann oibre
    Má tá na hathruithe seo i gceist a chur isteach sa tiomantas roimhe seo, reáchtáil:
    
      git commit --amend %s
    
    Má tá siad i gceist dul i dtiomantas nua, reáchtáil:
    
      git commit %s
    
    Sa dá chás, nuair a bheidh tú déanta, lean ar aghaidh leis:
    
      git rebase --continue

en: you may want to cleanup or recover these.
ga: b'fhéidir gur mhaith leat iad seo a ghlanadh nó a aisghabháil.

en: you may want to set your %s variable to at least %d and retry the command.
ga: b'fhéidir gur mhaith leat d'athróg %s a shocrú go %d ar a laghad agus iarracht a dhéanamh arís ar an ordú.

en: you must specify a directory
ga: ní mór duit eolaire a shonrú

en: you must specify exactly one commit to test
ga: ní mór duit tiomantas amháin a shonrú go díreach chun tástáil

en: you must specify path(s) to restore
ga: ní mór duit cosáin(í) a shonrú chun athchóiriú

en: you need to resolve your current index first
ga: ní mór duit d'innéacs reatha a réiteach ar dtús

en: you need to specify a tag name
ga: ní mór duit ainm clib a shonrú

en: your current branch '%s' does not have any commits yet
ga: níl aon gealltanais fós ag do bhrainse reatha '%s'

en: your current branch appears to be broken
ga: is cosúil go bhfuil do bhrainse reatha briste

en: your index file is unmerged.
ga: tá do chomhad innéacs neamh-chumasaithe.

en: your local changes would be overwritten by %s.
ga: d'athruithe áitiúla a fhorscríobhadh ag %s.

en: your sparse-checkout file may have issues: pattern '%s' is repeated
ga: d'fhéadfadh fadhbanna a bheith ag do chomhad seiceála neamhchoitianta: déantar patrún '%s' arís eile
