glib 2.3.0 - en to eo translation catalogue (1214 entries)

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
eo:   KOMANDO   La (laŭvola) komando por klarigi

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
eo:   DOSIERO   ELF-dosiero (plenumebla aŭ kunhavata biblioteko)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
eo:   DOSIERO   ELF-dosiero (plenumebla aŭ kunhavata biblioteko)
                aŭ kompilita risurca dosiero

en:   KEY       The (optional) key within the schema
eo:   ŜLOSILO      La (laŭvola) ŝlosilo interne de la skemo

en:   KEY       The key within the schema
eo:   ŜLOSILO       La ŝlosilo interne de la skemo

en:   PATH      A resource path
eo:   VOJO      vojo de risurco

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
eo:   VOJO      (laŭvola) vojo de risurco (eble parta)

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
eo:   SKEMO     La nomo de la skemo
      VOJO      La vojo, por translokigeblaj skemoj

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
eo:   SCHEMADIR Dosierujo por serĉi pliajn skemojn

en:   SECTION   An (optional) elf section name
eo:   SEKCIO   (laŭvola) nomo de elf-a sekcio

en:   VALUE     The value to set
eo:   VALUE     La valoro agordota

en:  (invalid encoding)
eo:  (nevalida kodoprezento)

en: %s bit | %s bits
eo[0]: %s bito
eo[1]: %s bitoj

en: %s byte | %s bytes
eo[0]: %s bajto
eo[1]: %s bajtoj

en: %s command requires an application id to directly follow
eo: %s komando postulas, ke aplikaĵa identigilo tuj sekvu

en: %s filetype
eo: %s dosierotipo

en: %s message: %s header field is invalid; expected a value of type ‘%s’
eo: %s mesaĝo: %s kapo-kampo estas nevalida; atendita valoro de tipo ‘%s’

en: %s message: %s header field is missing or invalid
eo: %s mesaĝo: %s kapo-kampo mankas aŭ estas nevalida

en: %s message: %s header field is using the reserved value %s
eo: %s mesaĝo: %s kapo-kampo uzas la rezervitan valoron %s

en: %s message: ERROR_NAME header field does not contain a valid error name
eo: %s mesaĝo: ERROR_NAME kapo-kampo ne enhavas validan erarnomon

en: %s message: INTERFACE header field does not contain a valid interface name
eo: %s mesaĝo: INTERFACE kapo-kampo ne enhavas validan interfac-nomon

en: %s message: INVALID header field supplied
eo: %s mesaĝo: provizita NEVALIDA kapo-kampo

en: %s message: MEMBER header field does not contain a valid member name
eo: %s mesaĝo: MEMBER kapo-kampo ne enhavas validan membronomon

en: %s not implemented
eo: %s ne efektivigita

en: %s preprocessing requested, but %s is not set, and %s is not in PATH
eo: %s antaŭtraktado petita, sed %s ne estas agordita, kaj %s ne estas en PATH

en: %s type
eo: %s tipo

en: %s: overwrite “%s”?
eo: %s: ĉu anstataŭigi “%s”?

en: %u byte | %u bytes
eo[0]: %u bajto
eo[1]: %u bajtoj

en: (*MARK) must have an argument
eo: (*MARK) devas havi argumenton

en: (*VERB) not recognized
eo: (*VERB) ne rekonita

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
eo: (Krome, malŝloso por “%s” ankaŭ malsukcesis: %s)

en: (Type any character to close this window)
eo: (Tajpu ajnan klavon por fermi tiun fenestron)

en: - Inspect GI typelib
eo: - Inspekti GI-tipbibliotekon

en: --strict was specified; exiting.
eo: --strict estis specifita; eliranta.

en: <%s id='%s'> already specified
eo: <%s id='%s'> jam specifita

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
eo: <%s id='%s'> ne (jam) difinita.

en: <%s> contains a string not in <choices>
eo: <%s> enhavas ĉenon ne en <choices>

en: <%s> contains string not in the specified flags type
eo: <%s> enhavas ĉenon ne en la specifita flag-tipo

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
eo: <%s> ne estas valida membro de la specifita enumeracia tipo

en: <%s> is not contained in the specified range
eo: <%s> ne troviĝas ene de la specifita intervalo

en: <%s> must contain at least one <value>
eo: <%s> devas enhavi almenaŭ unu <value>

en: <alias value='%s'/> already specified
eo: <alias value='%s'/> jam specifita

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
eo: <alias value='%s'/> donita kiam <choice value='%s'/> jam estis donita

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
eo: <alias value='%s'/> donita kiam “%s” jam estas membro de la enumeracia tipo

en: <aliases> already specified for this key
eo: <aliases> jam specifita por tiu ŝlosilo

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
eo: <aliases> nur povas esti specifita por ŝlosiloj kun enumeracia aŭ flag-tipoj aŭ post <choices>

en: <aliases> must contain at least one <alias>
eo: <aliases> devas enhavi almenaŭ unu <alias>

en: <child name='%s'> already specified
eo: <child name='%s'> jam specifita

en: <choice value='%s'/> already given
eo: <choice value='%s'/> jam donita

en: <choices> already specified for this key
eo: <choices> jam specifita por tiu ŝlosilo

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
eo: <choices> ne povas esti specifita por ŝlosiloj markitaj kiel havantaj enumeracian tipon

en: <choices> must contain at least one <choice>
eo: <choices> devas enhavi almenaŭ unu <choice>

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
eo: <choices> ne permesata por ŝlosiloj de tipo “%s”

en: <key name='%s'> already specified
eo: <key name='%s'> jam specifita

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
eo: <key name='%s'> kaŝas <key name='%s'> en <schema id='%s'>; uzu <override> por modifi valoron

en: <override name='%s'> already specified
eo: <override name='%s'> jam specifita

en: <override> given but schema isn’t extending anything
eo: <override> donita sed la skemo ne etendas ion ajn

en: <range/> already specified for this key
eo: <range/> jam specifita por tiu ŝlosilo

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
eo: <range> ne permesata por ŝlosiloj de tipo “%s”

en: <range> specified minimum is greater than maximum
eo: <range> specifita minimumo estas pli granda ol maksimumo

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
eo: <schema id='%s' list-of='%s'> etendas <schema id='%s' list-of='%s'> sed “%s” ne etendas “%s”

en: <schema id='%s'> already specified
eo: <schema id='%s'> jam specifita

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
eo: <schema id='%s'> etendas skemon “%s” kiu ankoraŭ ne ekzistas

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
eo: <schema id='%s'> estas listo, etendanta <schema id='%s'> kiu ne estas listo

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
eo: <schema id='%s'> estas listo de skemo “%s” kiu ankoraŭ ne ekzistas

en: <value nick='%s'/> already specified
eo: <value nick='%s'/> jam specifita

en: A bookmark for URI “%s” already exists
eo: Legosigno por URI “%s” jam ekzistas

en: A path, if given, must begin and end with a slash
eo: Vojo, se donita, devas komenciĝi kaj finiĝi per oblikvo

en: A subtree is already exported for %s
eo: Subarbo estas jam elportita por %s

en: ACTION
eo: AGO

en: ADDRESS
eo: ADRESO

en: APPID ACTION [PARAMETER]
eo: APPID AGO [PARAMETRO]

en: APPID [FILE…]
eo: APPID [DOSIERO…]

en: ATTRIBUTE
eo: ATRIBUTO

en: ATTRIBUTES
eo: ATRIBUTOJ

en: Abort on any errors in schemas
eo: Ĉesigi se iuj eraroj en skemoj

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
eo: Abstraktaj UNIX-domenaj kontaktskatolaj adresoj ne estas subtenataj en ĉi tiu sistemo

en: Abstract namespace not supported
eo: Abstrakta nomspaco ne estas subtenata

en: Activate an action
eo: Aktivigi agon

en: Added socket is closed
eo: Aldonita kontaktskatolo estas fermita

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
eo: Adresa elemento “%s” ne enhavas dupunkton (:)

en: Address has bits set beyond prefix length
eo: Adreso havas bitojn agorditajn preter prefiksa longeco

en: Address to listen on
eo: Adreso por aŭskulti

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
eo: Adreso “%s” estas malvalida (necesas ĝuste unu el la ŝlosiloj “path”, “dir”, “tmpdir” aŭ “abstract”).

en: Allow interactive authorization
eo: Permesi interagan rajtigon

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
eo: Sumo de memoro kiu estas bezonata por trakti de la skribo estas pli granda ol havebla adresa spaco

en: An object is already exported for the interface %s at %s
eo: Objekto jam estas elportita por la interfaco %s ĉe %s

en: Anonymous access denied
eo: Sennoma aliro rifuzita

en: Append to end of file
eo: Aldoni je la fino de dosiero

en: Application Options:
eo: Aplikaĵaj Opcioj:

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
eo: Aplikaĵ-identigilo en D-Bus-formato (ekz.: org.example.viewer)

en: Application information lacks an identifier
eo: Mankas identigilo en la aplikaĵaj informoj

en: Arguments:
eo: Argumentoj:

en: Attribute not specified
eo: Atributo ne estas specifita

en: Attribute value must be non-NULL
eo: Atributa valoro devas ne esti NUL-a

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
eo: Atributo “%s” de elemento “%s” ne trovita

en: Backup existing destination files
eo: Sekurkopii ekzistantajn celdosierojn

en: Backup file creation failed
eo: Sekurkopia kreado malsukcesis

en: Bad HTTP proxy reply
eo: Malbona HTTP-prokurila respondo

en: C identifier name used for the generated source code
eo: Nomo de la C-identigilo uzata por la generita fontkodo

en: COMMAND
eo: KOMANDO

en: Cancellable initialization not supported
eo: Rezignebla pravalorizo ne estas subtenata

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
eo: Resignita per GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
eo: Ne eblas aldoni ŝlosilojn al skemo “list-of”

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
eo: Ne eblas aŭtolanĉi D-Bus sen X11 $DISPLAY

en: Cannot be a list of a schema with a path
eo: Ne povas esti listo de skemo kun vojo

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
eo: Ne eblas konverti la retrodefaŭlton “%s” al kodaro “%s”

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
eo: Ne eblas malĉifri PEM-kodigitan privatan ŝlosilon

en: Cannot deserialize message:
eo: Ne eblas malseriigi mesaĝon:

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
eo: Ne eblas determini busadreson ĉar la medivariablo DBUS_STARTER_BUS_TYPE ne estas agordita

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
eo: Ne eblas determini busadreson el medivariablo DBUS_STARTER_BUS_TYPE — nekonata valoro “%s”

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
eo: Ne eblas determini seancbusan adreson (ne efektivigita por ĉi tiu operaciumo)

en: Cannot extend a schema with a path
eo: Ne eblas etendi skemon kun vojo

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
eo: Ne eblas envoki metodon; prokurilo estas por la bonkonata nomo %s sen posedanto, kaj prokurilo estis kreita kun la flago G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
eo: Ne eblas aŭskulti per nesubtenata transporto “%s”

en: Cannot parse double value “%s” for %s
eo: Ne eblas analizi duoblan valoron “%s” por %s

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
eo: Ne eblas analizi entjeran valoron “%s” por %s

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”) and --strict was specified; exiting.
eo: Ne eblas provizi laŭlabortablajn superregojn por lokalizita ŝlosilo “%s” en skemo “%s” (superrega dosiero “%s”) kaj --strict estis specifita; eliranta.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”); ignoring override for this key.
eo: Ne eblas provizi laŭlabortablajn superregojn por lokalizita ŝlosilo “%s” en skemo “%s” (superrega dosiero “%s”); ignorante superregon por ĉi tiu ŝlosilo.

en: Cannot retrieve attribute %s
eo: Ne eblas ricevi atributon %s

en: Cannot serialize message:
eo: Ne eblas seriigi mesaĝon:

en: Cannot set permissions on symlinks
eo: Ne eblas agordi permesojn sur simbolaj ligiloj

en: Cannot spawn a message bus when AT_SECURE is set
eo: Ne eblas lanĉi mesaĝbuson kiam AT_SECURE estas agordita

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
eo: Ne eblas starti mesaĝan buson sen maŝino-identigo:

en: Cannot specify nonce file when creating a server
eo: Ne eblas specifi 'nonce'-dosieron dum kreo de servilo

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
eo: Ne eblas mallongigi GBufferedInputStream-on

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
eo: Ne eblas trunki GMemoryInputStream-on

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
eo: Ne eblas uzi datagramajn operaciojn sur ne-datagrama kontaktskatolo.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
eo: Ne eblas uzi datagramajn operaciojn sur kontaktskatolo kun agordita tempolimo.

en: Can’t copy directory over directory
eo: Ne eblas kopii dosierujon super alia dosierujo

en: Can’t copy over directory
eo: Ne eblas anstataŭe kopii sur dosierujon

en: Can’t copy special file
eo: Ne eblas kopii specialan dosieron

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
eo: Ne eblas krei uzantan MIME-agordodosierujon %s: %s

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
eo: Ne eblas krei uzantan aplikaĵan agordodosierujon %s: %s

en: Can’t create user desktop file %s
eo: Ne eblas krei uzantan labortablan dosieron %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
eo: Ne eblas fari krudan legon en g_io_channel_read_line_string

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
eo: Ne eblas fari krudan legon en g_io_channel_read_to_end

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
eo: Ne eblas trakti la provizitan version de la piktograma kodoprezento

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
eo: Ne eblas trakti version %d de GEmblem-kodoprezento

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
eo: Ne eblas trakti version %d de GEmblemedIcon-kodoprezento

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
eo: Ne eblas trakti version %d de GFileIcon-kodoprezento

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
eo: Ne eblas trakti version %d de la kodado de GThemedIcon

en: Can’t move directory over directory
eo: Ne eblas movi dosierujon super dosierujon

en: Can’t recursively copy directory
eo: Ne eblas rekursie kopii dosierujon

en: Can’t rename file, filename already exists
eo: Ne eblas alinomi dosieron, dosiernomo jam ekzistas

en: Can’t rename root directory
eo: Ne eblas alinomi radikan dosierujon

en: Channel terminates in a partial character
eo: Kanalo finas per parta karaktro

en: Character out of range for UTF-16
eo: Karaktro estas ekster la intervalo de UTF-16

en: Character out of range for UTF-8
eo: Karaktro estas ekster la intervalo de UTF-8

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
eo: Karaktra referenco ne finiĝis per punktokomo; vi eble uzis kaj-signon sen intenco komencigi enton - nuligu kaj-signon kiel &amp;

en: Character reference “%-.*s” does not encode a permitted character
eo: Karaktra referenco “%-.*s” ne kodas permesitan signon

en: Check if KEY is writable
eo: Kontroli ĉu ŜLOSILO estas skribebla

en: Child process exited abnormally
eo: Ida procezo eliris nenormale

en: Child process exited with code %ld
eo: Ida procezo eliris kun kodo %ld

en: Child process killed by signal %ld
eo: Ida procezo mortigita de signalo %ld

en: Child process stopped by signal %ld
eo: Ida procezo ĉesigita per signalo %ld

en: Commands:
eo: Komandoj:

en: Commands:
eo: Komandoj:

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
eo: Komandoj:
      help         Montri ĉi tiu informojn
      introspect   Introspekti foran objekton
      monitor      Kontroladi foran objekton
      call         Envoki metodon sur foran objekto
      emit         Sendi signalon
      wait         Atendi, ke busnomo aperos
    
    Uzi “%s KOMANDO --help” por akiri helpon pri ĉiu komando.

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
eo: Kompili risurcan specifon en risurcan dosieron.
    Dosieroj de risurca specifo havas la etendon .gresource.xml,
    kaj la risurca dosiero havas la etendon .gresource.

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
eo: Kompili ciujn GSettings skemajn dosierojn en skema kaŝmemoro.
    Skemaj dosieroj estas bezonas havi la sufikson .gschema.xml,
    kaj la kaŝmemora dosiero estas nomita gschemas.compiled.

en: Concatenate files and print to standard output.
eo: Kunligi dosierojn kaj eligi al norma eligo.

en: Concatenate files to standard output
eo: Kunligi dosierojn al norma eligo

en: Connect to given D-Bus address
eo: Konekti al donita D-Buso adreso

en: Connect to the session bus
eo: Konekti al la seanca buso

en: Connect to the system bus
eo: Konekti al la systemabuso

en: Connection Endpoint Options:
eo: Opcioj de konekta finpunkto:

en: Connection in progress
eo: Farata konektado

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
eo: Konekto ne estis akceptita per SOCKv5 prokurilo.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
eo: Konekto tra SOCKSv4-servilo malakceptiĝis

en: Containing mount does not exist
eo: Enhava munto ne ekzistas

en: Containing mount for file %s not found
eo: Enhava munto por dosiero %s ne trovita

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
eo: Konverto de signaro “%s” al “%s” ne estas subtenata

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
eo: Kopii (reflink/clone) inter muntoj ne estas subtenata

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
eo: Kopiado (reflink/clone) ne estas subtenata aŭ ne funkciis

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
eo: Kopiado (reflink/clone) ne estas subtenata aŭ nevalida

en: Copy file range not supported
eo: Kopiado de dosier-intervalo ne estas subtenata

en: Copy one or more files
eo: Kopii unu aŭ plurajn dosierojn

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
eo: Kopii unu aŭ plurajn dosierojn de FONTO al CELO.

en: Copy with file
eo: Kopii kun dosiero

en: Could not allocate %s to read file “%s”
eo: Ne eblis akiri %s por legi la dosieron “%s”

en: Could not connect to %s:
eo: Ne eblis konekti al %s:

en: Could not connect to proxy server %s:
eo: Ne eblis konekti al prokura servilo %s:

en: Could not connect:
eo: Ne eblis konekti:

en: Could not create network monitor:
eo: Ne eblas krei retmonitoron:

en: Could not create network monitor: %s
eo: Ne eblas krei retmonitoron: %s

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
eo: Ne eblis determini la disko-uzon de %s: %s

en: Could not get network status:
eo: Ne eblas akiri restaton:

en: Could not load schemas from %s: %s
eo: Ne eblis ŝargi skemojn el %s: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
eo: Ne eblas malfermi konvertilon de “%s” al “%s”

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
eo: Ne eblis malfermi konvertilon de “%s” al “%s”: %s

en: Could not parse PEM-encoded certificate
eo: Ne eblas analizi PEM-kodigitan atestilon

en: Could not parse PEM-encoded private key
eo: Ne eblas analizi PEM-kodigitan privatan ŝlosilon

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
eo: Ne eblis analizi pordon '%.*s' en URI

en: Could not parse “%s” as IP address mask
eo: Ne eblas analizi na “%s” kiel IP-adresa masko

en: Create directories
eo: Krei dosierujojn

en: Create directories.
eo: Krei doserujojn.

en: Create parent directories
eo: Krei gepatrajn dosierujojn

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
eo: Imitado de akreditaĵoj ne eblas en ĉi tiu operaciumo

en: Custom definition for %s
eo: Propra difino por %s

en: DEFINE group contains more than one branch
eo: DIFINI grupo havas pli ol unu branĉo

en: DESKTOP-FILE [FILE-ARG …]
eo: LABORTABLA-DOSIERO [DOSIERO-ARG …]

en: DESTINATION
eo: CELO

en: DEVICE
eo: APARATO

en: DIRECTORY
eo: DOSIERUJO

en: DTLS support is not available
eo: DTLS-subteno ne estas havebla

en: Default application for “%s”: %s
eo: Defaŭlta aplikaĵo por “%s”: %s

en: Delete one or more files
eo: Forigi unu aŭ plurajn dosierojn

en: Delete the given files.
eo: Forigi la donitajn dosierojn.

en: Desktop file didn’t specify Exec field
eo: Labortabla dosiero ne specifis Exec-kampon

en: Destination %s is not a directory
eo: Celo %s ne estas dosierujo

en: Destination name to introspect
eo: Nomo de celo por introspekti

en: Destination name to invoke method on
eo: Nomo de celvojo por envoki sur ĝin metodon

en: Destination name to monitor
eo: Nomo de celo de kontrolota

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
eo: Ne troviĝis kuketo kun identigilo %d en la ŝlosiloringo ĉe “%s”

en: Do not enforce key name restrictions
eo: Ne devigi ŝlosilonomajn limigojn

en: Do not write the gschema.compiled file
eo: Ne verki na la gschema.compiled dosieron

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
eo: Dokumento finiĝis neatendite post la egalsigno sekvanta atributnomo; neniu atributvaloro

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
eo: Dokumento finiĝis neatendite interne de komento aŭ traktada instrukcio

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
eo: Dokumento finiĝis neatendite interne de atributnomo

en: Document ended unexpectedly inside an element name
eo: Dokumento finiĝis neatendite interne de elementnomo

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
eo: Dokumento finiĝis neatendite interne de elemento-malfermanta etikedo.

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for an unopened element
eo: Dokumento finiĝis interne de la ferma etikedo por ne malfermita elemento

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element “%s”
eo: Dokumento finiĝis interne de la ferma etikedo por elemento “%s”

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket “<”
eo: Dokumento finiĝis neatendite tuj post malferma angula krampo “<”

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
eo: Dokumento finiĝis neatendite dum interne de atributvaloro

en: Document ended unexpectedly with elements still open — “%s” was the last element opened
eo: Dokumento finiĝis neatendite kun elementoj ankoraŭ malfermitaj — “%s” estis la lasta elemento malfermita

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
eo: Dokumento finiĝis neatendite, atendis vidi etikedon finiĝanta per dekstra angulkrampo <%s/>

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
eo: Dokumento devas komenci per elemento (ekz. <book>)

en: Document was empty or contained only whitespace
eo: Dokumento estis malpena aŭ ĝi havis nur blankspacon

en: Don’t automatically create and register resource
eo: Ne aŭtomate krei kaj registri risurcon

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
eo: Ne enkorpigi risurcan datumon en la C-dosieron; supozu ke ĝi estas ligita ekstere

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
eo: Ne eksporti funkciojn; deklaru ilin G_GNUC_INTERNAL

en: Don’t follow symbolic links
eo: Ne sekvi simbolajn ligilojn

en: Don’t use copy and delete fallback
eo: Ne uzi anstataŭon kopii-kaj-forigi

en: Double value “%s” for %s out of range
eo: Duobla valoro “%s” por %s estas ekster la intervalo

en: ETAG
eo: ETAGO

en: Eject
eo: Elĵeti

en: Element <%s> not allowed at the top level
eo: Elemento <%s> ne estas permesata je plejsupra nivelo

en: Element <%s> not allowed at toplevel
eo: Elemento <%s> ne estas permesita je plejsupre nivelo

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
eo: Elemento <%s> ne estas permesita interne de <%s>

en: Element <default> is required in <key>
eo: Elemento <default> estas bezonata en <key>

en: Element “%s” was closed, but the currently open element is “%s”
eo: Elemento “%s” estis fermita, sed la nun malfermita elemento estas “%s”

en: Element “%s” was closed, no element is currently open
eo: Elemento “%s” estis fermita, neniu elemento nun estas malferma

en: Embedded NUL byte in conversion input
eo: Enkorpigita NUL-bajto en konverta enigo

en: Embedded NUL byte in conversion output
eo: Enkorpigita NUL-bajto en konverta eligo

en: Emit a signal.
eo: Sendi signalon.

en: Empty entity “&;” seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
eo: Malplena ento “&;” vidita; validaj entoj estas: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Empty names are not permitted
eo: Malplenaj nomoj ne estas permesataj

en: Empty path given.
eo: Malplena vojo estis donita.

en: Empty schema name given
eo: Oni donis malplenan skemnomon

en: Empty string is not a number
eo: Malplena ĉeno ne estas nombro

en: Empty structures (tuples) are not allowed in D-Bus
eo: Malplenaj strukturoj (tuploj) ne estas permesataj en D-Bus

en: Empty the trash
eo: Malplenigi la rubon

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
eo[0]: Renkontis matricon de longeco %u bajto. Maksimumo estas 2<<26 bajtoj (64 MiB).
eo[1]: Renkontis matricon de longeco %u bajtoj. Maksimumo estas 2<<26 bajtoj (64 MiB).

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
eo: Renkontis tabelon de tipo “a%c”, atendis longecon multoblon de %u bajtoj, sed trovis longecon de %u bajtoj

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
eo: Enigi la servoreĝimon de GApplication (uzi de D-Bus-servodosieroj)

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
eo: Ento ne finiĝis per punktokomo; vi eble uzis kaj-signon sen intenco komencigi enton - nuligu kaj-signon kiel &amp;

en: Entity name “%-.*s” is not known
eo: Ento-nomo “%-.*s” ne estas konata

en: Enumerator is closed
eo: Enumeraciilo estas fermita

en: Error accepting connection: %s
eo: Eraro dum akcepto de la konekto: %s

en: Error adding handle %d: %s
eo: Eraro dum aldono de pritraktilo %d: %s

en: Error auto-launching:
eo: Eraro dum aŭtolanĉo:

en: Error binding to address %s: %s
eo: Eraro dum bindado al adreso %s: %s

en: Error calling StartServiceByName for %s:
eo: Eraro dum voko de StartServiceByName por %s:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
eo: Eraro kontrolanta ĉu SO_PASSCRED estas enŝaltita por kontaktskatolo: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
eo: Eraro dum fermo de (malligita) ŝlosdosiero “%s”: %s

en: Error closing file descriptor: %s
eo: Eraro dum fermado de la dosiernumero: %s

en: Error closing file: %s
eo: Eraro dum fermado de la dosiero: %s

en: Error closing handle: %s
eo: Eraro dum fermo de dosiernumero: %s

en: Error closing socket: %s
eo: Eraro malfermi kontaktskatolon: %s

en: Error compressing file %s
eo: Eraro dum kompaktigo de dosiero: %s

en: Error connecting: %s
eo: Konekt-eraro: %s

en: Error creating backup copy: %s
eo: Eraro dum kreado de sekurkopio: %s

en: Error creating directory %s: %s
eo: Eraro dum kreo de dosierujo %s: %s

en: Error creating directory “%s”: %s
eo: Eraro dum kreo de dosierujo “%s”: %s

en: Error creating lock file “%s”: %s
eo: Eraro dum kreo de la ŝlosdosiero “%s”: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
eo: Eraro dum forigo de malnova ŝlosdosiero “%s”: %s

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
eo: Eraro dum malseriigo de GVariant kun tip-ĉeno “%s” el la D-Bus dratformato

en: Error during conversion: %s
eo: Eraro dum la konverto: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
eo: Eraro dum enŝalto de SO_PASSCRED: %s

en: Error flushing connection: %s
eo: Eraro dum elbufrigo de la konekto: %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
eo: Eraro dum akiro de dosiersistemaj informoj por %s: %s

en: Error in address “%s” — the %s attribute is missing or malformed
eo: Eraro en adreso “%s” — la atributo %s mankas aŭ estas misformita

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
eo: Eraro en adreso “%s” — la uniksa transporto postulas ke ĝuste unu el la ŝlosiloj path aŭ abstract estu agordita

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
eo: Eraro en adreso “%s” — la atributo “%s” estas misformita

en: Error joining multicast group: %s
eo: Eraro kunigante plurelsendgrupon: %s

en: Error leaving multicast group: %s
eo: Eraro lasante plurelsendgrupon: %s

en: Error making symbolic link %s: %s
eo: Eraro dum kreo de la simbola ligilo %s: %s

en: Error moving file %s: %s
eo: Eraro dum movado de la dosiero %s: %s

en: Error on line %d char %d:
eo: Eraro sur linio %d karaktro %d:

en: Error on line %d: %s
eo: Eraro sur linio %d: %s

en: Error opening directory “%s”: %s
eo: Eraro dum malfermo de la dosierujo “%s”: %s

en: Error opening file %s: %s
eo: Eraro dum malfermo de dosiero %s: %s

en: Error opening file “%s”: %s
eo: Eraro dum malfermo de dosiero “%s”: %s

en: Error opening keyring “%s” for reading:
eo: Eraro dum malfermo de ŝlosiloringo “%s” por legado:

en: Error opening keyring “%s” for writing:
eo: Eraro dum malfermo de ŝlosiloringo “%s” por skribado:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
eo: Eraro dum malfermo de nonce-dosiero “%s”: %s

en: Error parsing DNS %s record: malformed DNS packet
eo: Eraro dum analizo de DNS-%s-registro: misformita DNS-paketo

en: Error parsing arguments: %s
eo: Eraro dum analizo de argumentoj: %s

en: Error parsing file ‘%s’: %s
eo: Eraro dum analizo de dosiero ‘%s’: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
eo: Eraro analizanta introspektan XML-datumaron: %s

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
eo: Eraro dum analizo de ŝlosilo “%s” en skemo “%s” kiel specifite en superrega dosiero “%s”: %s. --strict estis specifita; eliranta.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
eo: Eraro dum analizo de ŝlosilo “%s” en skemo “%s” kiel specifite en superrega dosiero “%s”: %s. Ignorante superregon por ĉi tiu ŝlosilo.

en: Error parsing option %s
eo: Eraro dum sintaksa analizo de la opcio %s

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
eo: Eraro dum analizo de parametro %d de tipo “%s”: %s

en: Error parsing parameter %d: %s
eo: Eraro dum sintaksa analizo de la parametro %d: %s

en: Error reading file %s: %s
eo: Eraro dum legado de la dosiero %s: %s

en: Error reading file “%s”: %s
eo: Eraro dum legado de la dosiero “%s”: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
eo: Eraro dum legado de la dosiernumero: %s

en: Error reading from file: %s
eo: Eraro dum legado de la dosiero: %s

en: Error reading from handle: %s
eo: Eraro dum lego de dosiernumero: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
eo: Eraro dum legado de nonce-dosiero “%s”; atenditaj 16 bajtoj, ricevitaj %d

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
eo: Eraro dum legado de nonce-dosiero “%s”: %s

en: Error reading from standard input
eo: Eraro dum lego el norma enigo

en: Error receiving data: %s
eo: Eraro dum ricevo de la datumaro: %s

en: Error receiving message: %s
eo: Eraro dum ricevo de la mesaĝo: %s

en: Error removing file %s: %s
eo: Eraro dum forigo de la dosiero %s: %s

en: Error removing old backup link: %s
eo: Eraro dum forigo de la malnova sekurkopia ligilo: %s

en: Error removing old file: %s
eo: Eraro dum forigo de la malnova dosiero: %s

en: Error removing target file: %s
eo: Eraro dum forigo de la celdosiero: %s

en: Error renaming file %s: %s
eo: Eraro dum alinomo de dosiero %s: %s

en: Error renaming temporary file: %s
eo: Eraro dum alinomo de la provizora dosiero: %s

en: Error resolving “%s”
eo: Eraro dum solvado de “%s”

en: Error resolving “%s”: %s
eo: Eraro dum solvado de “%s”: %s

en: Error return with body of type “%s”
eo: Erara reveno kun korpo de tipo “%s”

en: Error return with empty body
eo: Erara reveno kun malplena korpo

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
eo: Eraro dum inversa serĉo “%s”: %s

en: Error seeking in file: %s
eo: Eraro dum serĉo en la dosiero: %s

en: Error sending credentials:
eo: Eraro dum sendo de la akreditaĵoj:

en: Error sending data: %s
eo: Eraro dum sendado de la datumaro: %s

en: Error sending message: %s
eo: Eraro dum sendado de la mesaĝo: %s

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
eo: Eraro dum seriigo de GVariant kun tip-ĉeno “%s” al la D-Bus dratformato

en: Error setting SELinux context: %s
eo: Eraro dum agordado de la SELinuksa kunteksto: %s

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
eo: Eraro dum agordado de la etendita atributo “%s”: %s

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
eo: Eraro agordante modifon aŭ alirtempon por dosiero “%s”: %lu

en: Error setting modification or access time: %s
eo: Eraro dum agordado de modifaĵo aŭ alira horo: %s

en: Error setting owner: %s
eo: Eraro dum agordado de posedanto: %s

en: Error setting permissions: %s
eo: Eraro dum agordado de la permesoj: %s

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
eo: Eraro agordante atributon “%s”: Atendita tipo “%s” sed ricevita “%s”

en: Error setting symlink: %s
eo: Eraro dum agordado de simligilo: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
eo: Eraro dum agordado de simligilo: dosiero ne estas simligilo

en: Error spawning command line “%s”:
eo: Eraro dum lanĉo de komandlinio “%s”:

en: Error splicing file: %s
eo: Eraro dum splisado de la dosiero: %s

en: Error trashing file %s: %s
eo: Eraro dum forigo de la dosiero %s: %s

en: Error truncating file: %s
eo: Eraro dum trunko de la dosiero: %s

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
eo: Eraro dum malkodado de la ŝlosilo aŭ valoro en ŝlosilo/valoro-paro %d, “%s”, en adresa elemento “%s”

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
eo: Eraro dum malligado de la ŝlosdosiero “%s”: %s

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
eo: Eraro dum ricevo de informo por dosierujo “%s”: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
eo: Eraro dum akiro informo pri dosierpriskribilo: %s

en: Error when getting information for file “%s”: %s
eo: Eraro dum akiro de informo pri dosiero “%s”: %s

en: Error while compiling regular expression ‘%s’ at char %s: %s
eo: Eraro dum kompilo de regula esprimo ‘%s’ ĉe karaktro %s: %s

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
eo: Eraro dum elŝalto de SO_PASSCRED: %s

en: Error while matching regular expression %s: %s
eo: Eraro dum kongruado de regula esprimo %s: %s

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
eo: Eraro dum analizado de anstataŭiga teksto "%s" ĉe signo %lu: %s

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
eo: Eraro dum skribado de enhavo de nonce-dosiero “%s” al la fluo:

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
eo: Eraro dum skribo de nonce-dosiero ĉe “%s”: %s

en: Error writing to file descriptor: %s
eo: Eraro dum skribado de la dosiernumero: %s

en: Error writing to file: %s
eo: Eraro dum skribado de la dosiero: %s

en: Error writing to handle: %s
eo: Eraro dum skribo al dosiernumero: %s

en: Error writing to stdout
eo: Eraro dum skribado al stdout

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Error: %s is not a valid bus name
eo: Eraro: %s ne estas valida bus-nomo

en: Error: %s is not a valid interface name
eo: Eraro: %s ne estas valida interfaco-nomo

en: Error: %s is not a valid member name
eo: Eraro: %s ne estas valida membro-nomo

en: Error: %s is not a valid name
eo: Eraro: %s ne estas valida nomo

en: Error: %s is not a valid object path
eo: Eraro: %s ne estas valida objekto-vojo

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
eo: Eraro: %s ne estas valida unika buso-nomo.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
eo: Eraro: %s ne estas valida konata buso-nomo.

en: Error: A service to activate for must be specified.
eo: Eraro: necesas specifi servon por aktivigi.

en: Error: A service to wait for must be specified.
eo: Eraro: necesas specifi servon por atendi.

en: Error: Could not write the whole output: %s
eo: Eraro: Ne eblis skribi la tutan eligon: %s

en: Error: Destination is not specified
eo: Eraro: Celzono ne estas specifita

en: Error: Failed to rename ‘%s’ to ‘%s’: %s
eo: Eraro: Malsukcesis alinomi ‘%s’ al ‘%s’: %s

en: Error: Method name is not specified
eo: Eraro: Metodonomo ne estas specifita

en: Error: Method name “%s” is invalid
eo: Eraro: Metodonomo “%s” estas nevalida

en: Error: Object path is not specified
eo: Eraro: Objektvojo ne estas specifita

en: Error: Signal name is not specified
eo: Eraro: Signalnomo ne estas specifita

en: Error: Signal name “%s” is invalid
eo: Eraro: Signalnomo“%s” estas nevalida

en: Error: Too many arguments.
eo: Eraro: Tro da argumentoj.

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
eo: Eraro: ne eblas kontroli ne-mesaĝbusan konekton

en: Etag not available
eo: Etag ne estas havebla

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
eo: Precize unu el “type”, “enum” aŭ “flags” devas esti specifita kiel atributo de <key>

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
eo: Eluzis ĉiujn haveblajn aŭtentigajn metodojn (provinta: %s) (havebla: %s)

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
eo: Ne eblis forigi ekzistantan dosieron “%s”: g_unlink() malsukcesis: %s

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
eo: Atendita NUL-bajto post la ĉeno “%s” sed trovita estis bajto %d

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
eo: Atendis GEmblem por GEmblemedIcon

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
eo: Atendita valida UTF-8 ĉeno sed trovitaj nevalidaj bajtoj ĉe bajto-ofseto %d (longeco de ĉeno estas %d). La valida UTF-8 ĉeno ĝis tiu punkto estis “%s”

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
eo[0]: Atendita 1 stir-mesaĝo, ricevita %d
eo[1]: Atendita 1 stir-mesaĝo, ricevita %d

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
eo[0]: Atendita unu fd, sed ricevita %d
eo[1]: Atendita unu fd, sed ricevita %d

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
eo: Atendanta legi unuopan bajton por ricevi akreditaĵojn sed legis neniom da bajtoj

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld are negative
eo: Kromaj nanosekundoj %d por Unikso-tempindiko %lld estas negativaj

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld reach 1 second
eo: Kromaj nanosekundoj %d por Unikso-tempindiko %lld atingas 1 sekundon

en: Extract a resource file to stdout
eo: Eltiri risurcan dosieron al 'stdout'

en: FILE
eo: DOSIERO

en: FILE PATH
eo: DOSIERA VOJO

en: FILE [PATH]
eo: DOSIERO [VOJO]

en: Failed to allocate memory
eo: Malsukcesis akiri memoron

en: Failed to build typelib for module ‘%s’
eo: Malsukcesis konstrui tipbibliotekon por modulo ‘%s’

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
eo: Malsukcesis ŝanĝi al dosierujo “%s” (%s)

en: Failed to close file descriptor for child process (%s)
eo: Malsukcesis fermi dosierpriskribilon por ida procezo (%s)

en: Failed to create a temporary directory for template “%s”: %s
eo: Malsukcesis krei provizoran dosierujon por ŝablono “%s”: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
eo: Malsukcesis krei dosieron “%s”: %s

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
eo: Malsukcesis krei dukton por komunikado kun procezido (%s)

en: Failed to create typelib ‘%s’: %s
eo: Malsukcesis krei tipbibliotekon ‘%s’: %s

en: Failed to dup() in child process (%s)
eo: Malsukcesis dup() en ida procezo (%s)

en: Failed to duplicate file descriptor for child process (%s)
eo: Malsukcesis duobligi dosierpriskribilon por ida procezo (%s)

en: Failed to execute child process (%s)
eo: Malsukcesis plenumi ida procezon (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
eo: Malsukcesis plenumi procezidon “%s” (%s)

en: Failed to execute helper program (%s)
eo: Malsukcesis plenumi helpan programon (%s)

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
eo: Malsukcesis vastigi plenuman linion “%s” per URI “%s”

en: Failed to find default application for URI Scheme ‘%s’
eo: Malsukcesis trovi defaŭltan aplikaĵon por URI-skemo '%s'

en: Failed to find default application for content type ‘%s’
eo: Malsukcesis trovi defaŭltan aplikaĵon por enhavtipo ‘%s’

en: Failed to fork (%s)
eo: Malsukcesis branĉiĝi (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
eo: Malsukcesis branĉiĝi procezidon (%s)

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
eo: Malsukcesis akiri atributojn de dosiero “%s%s%s%s”: fstat() malsukcesis: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
eo: Malsukcesis akiri atributojn de dosiero “%s”: fstat() malsukcesis: %s

en: Failed to load info for handler “%s”
eo: Malsukcesis ŝargi informon por pritraktilo “%s”

en: Failed to load typelib: %s
eo: Malsukcesis ŝargi tipbibliotekon: %s

en: Failed to locate “%s” in any source directory
eo: Malsukcesis trovi “%s” en iu ajn fonta dosierujo

en: Failed to locate “%s” in current directory
eo: Malsukcesis trovi “%s” en aktuala dosierujo

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
eo: Malsukcesis mapigi dosieron %s%s%s%s: mmap() malsukcesis: %s

en: Failed to open file to remap file descriptor (%s)
eo: Malsukcesis malfermi dosieron por remapado de dosierpriskribilo (%s)

en: Failed to open file “%s”: %s
eo: Malsukcesis malfermi dosieron “%s”: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
eo: Malsukcesis malfermi dosieron “%s”: fdopen() malsukcesis: %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
eo: Malsukcesis malfermi dosieron “%s”: open() malsukcesis: %s

en: Failed to open ‘%s’: %s
eo: Malsukcesis malfermi ‘%s’: %s

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
eo: Malsukcesis sintakse analizi <default>-valoron de tipo “%s”:

en: Failed to parse DNS response for “%s”:
eo: Malsukcesis analizi DNS-respondon por “%s”:

en: Failed to parse command line options: %s
eo: Malsukcesis analizi komandliniajn opciojn: %s

en: Failed to parse “%-.*s”, which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) — perhaps the digit is too large
eo: Malsukcesis analizi '%-.*s', kiu devus esti cifero en karaktra referenco (ekzemple &#234) - la cifero estas eble tro granda

en: Failed to parse: %s
eo: Malsukcesis analizi: %s

en: Failed to read data from child process
eo: Malsukesis legi datumaron de ida procezo

en: Failed to read data from child process (%s)
eo: Malsukcesis legi datumaron de procezido (%s)

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
eo: Malsukcesis legi sufiĉe datumaron de pid-duktido (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
eo: Malsukcesis legi de duktido (%s)

en: Failed to read from file “%s”: %s
eo: Malsukcesis legi el dosiero “%s”: %s

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
eo: Malsukcesis legi la simbolan ligilon “%s”: %s

en: Failed to read ‘%s’: %s
eo: Malsukcesis legi ‘%s’: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
eo: Malsukcesis alinomi dosieron de “%s” al “%s”: g_rename() malsukcesis: %s

en: Failed to resize memory output stream
eo: Malsuksesis ŝanĝi la grandon de memoro-eliga fluo

en: Failed to set permissions of “%s”: %s
eo: Malsukcesis agordi permesojn de “%s”: %s

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
eo: Malsukcesis agordi “%s” kiel la defaŭltan pritraktilon por “%s”: %s

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
eo: Malsukcesis lanĉi ida procezon “%s” (%s)

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
eo: Malsukcesis skribi dosieron “%s”: fsync() malsukcesis: %s

en: Failed to write file “%s”: ftruncate() failed: %s
eo: Malsukcesis skribi dosieron “%s”: ftruncate() malsukcesis: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
eo: Malsukcesis skribi dosieron “%s”: write() malsukcesis: %s

en: File %s appears multiple times in the resource
eo: Dosiero %s aperas plurfoje en la risurco

en: File enumerator has outstanding operation
eo: Dosierenumeraciilo havas restantan operacion

en: File enumerator is already closed
eo: Dosierenumeraciilo jam estas fermita

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
eo: Dosiernomo  “%s” ne povas esti konvertita al UTF-16

en: File names cannot contain “%c”
eo: Dosiernomoj ne povas enhavi “%c”

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
eo: Dosiero “%s” ne povas esti malfermita: Vindoza eraro %lu

en: File “%s” is too large
eo: Dosiero “%s” estas tro granda

en: Filesystem does not support symbolic links
eo: Dosiersistemo ne subtenas simbolajn ligilojn

en: Filesystem root
eo: Dosiersistema radiko

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
eo: Unua ĵetono de linio %d de la ŝlosiloringo ĉe “%s” kun enhavo “%s” estas misformita

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
eo: Sekvi simbolajn ligilojn, muntojn kaj mallongigojn

en: GApplication Options:
eo: GAplikaj-opcioj:

en: GCredentials contains invalid data
eo: GCredentials enhavas nevalidajn datumojn

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
eo: GCredentials ne enhavas procezan identigilon en ĉi tiu operaciumo

en: GCredentials is not implemented on this OS
eo: GCredentials ne estas realigita sur ĉi tiu operaciumo

[ctx: GDateTime]
en: %m/%d/%y
eo: %F

[ctx: GDateTime]
en: AM
eo: ATM

[ctx: GDateTime]
en: PM
eo: PTM

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
eo: GSocketControlMessage ne estas subtenata en Vindozo

en: Generate dependency list
eo: Generi liston de dependeco

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
eo: Generi eliron laŭ la formo elektita per la celdosiernoma etendo

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
eo: Generi fontkodon uzatan por ligi la risurcan dosieron en vian kodon

en: Generate source header
eo: Generi fontan kapdosieron

en: Get file system info
eo: Akiro de dosiersistema informo

en: Get or set the handler for a mimetype
eo: Preni aŭ agordi la pritraktilon por MIME-tipo

en: Get or set the handler for a mimetype.
eo: Ricevi aŭ agordi la pritraktilon por mimetipo.

en: Get the value of KEY
eo: Akiri la valoron de ŜLOSILO

en: HANDLER
eo: PRITRAKTILO

en: HTTP proxy authentication failed
eo: HTTP-prokurila aŭtentigo malsukcesis

en: HTTP proxy authentication required
eo: HTTP-prokurila aŭtentigo estas postulata

en: HTTP proxy connection failed: %i
eo: HTTP-prokurila konekto malsukcesis: %i

en: HTTP proxy connection not allowed
eo: HTTP-prokurila konekto ne estas permesata

en: HTTP proxy response too big
eo: HTTP-prokurila respondo tro granda

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
eo: HTTP-prokurila servilo neatendite fermis konekton.

en: Help Options:
eo: Helpaj Opcioj:

en: Host unreachable
eo: Gastiganto neatingebla

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
eo: Gastiga komputilo estas ne kontaktebla per SOCKSv5-servilo.

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
eo: Komputilnomo “%s” enhavas “[” sed ne “]”

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
eo: Komputilnomo “%s” estas tro longa por SOCKSv4-protokolo

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
eo: Gastiga komputilonomo “%s” estas tro longa por SOCKSv5-protokolo

en: IDENTIFIER
eo: IDENTIGILO

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
eo: Se neniu pritraktilo estas donita, listigas registritajn kaj rekomenditajn
    aplikaciojn por la mimetipo. Se pritraktilo estas donita, ĝi estas agordita kiel
    la defaŭlta pritraktilo por la mimetipo.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
eo: Ignori neekzistantajn dosierojn, neniam demandi

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
eo: Ignori nefinajn dosieroperaciojn dum malmuntado aŭ elĵetado

en: Ignored, for compat with GTestDbus
eo: Ignorata, por kongrueco kun GTestDbus

en: Ignoring this file.
eo: Ignorante ĉi tiun dosieron.

en: Illegal character in URI
eo: Nevalida signo en URI

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
eo: Nevalida kodita IP-adreso '%.*s' en URI

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
eo: Nevalida internaciigita gastiga nomo '%.*s' en URI

en: Include directories in GIR search path
eo: Inkluzivi dosierujojn en la serĉvojo de GIR

en: Include phony targets in the generated dependency file
eo: Inkluzivi ŝajnajn celojn en la generita dependeca dosiero

en: Incomplete multibyte sequence in input
eo: Nekompleta plurbajta sekvenco en enigo

en: Input stream doesn’t implement read
eo: Eniga fluo ne realigas read

en: Input stream doesn’t implement seek
eo: Eniga fluo ne realigas serĉon

en: Integer value “%s” for %s out of range
eo: Entjera valoro “%s” por %s estas ekster la intervalo

en: Integer value “%s” out of range
eo: Entjera valoro “%s” estas ekster la intervalo

en: Interface name too long
eo: Interfaca nomo estas tro longa

en: Interface not found: %s
eo: Interfaco ne trovita: %s

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
eo: Interna SOCKSv5-prokur-servila eraro.

en: Internal error: %s
eo: Interna eraro: %s

en: Introspect a remote object.
eo: Introspekti foran objekton.

en: Introspect children
eo: Introspekti idoj

en: Invalid %-encoding in URI
eo: Nevalida %-kodado en URI

en: Invalid GSeekType supplied
eo: Nevalida GSeekType liverita

en: Invalid GVariant type string “%s”
eo: Nevalida GVariant tipo-ĉeno “%s”

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
eo: Nevalida IPv6-adreso '%.*s' en URI

en: Invalid UTF-8 encoded text in name — not valid “%s”
eo: Nevalida UTF-8-kodita teksto en nomo — ne valida “%s”

en: Invalid attribute type (byte string expected)
eo: Nevalida atributa tipo (bajta ĉeno atendata)

en: Invalid attribute type (string or invalid expected)
eo: Nevalida atributa tipo (ĉeno aŭ nevalida atendata)

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
eo: Nevalida atributa tipo (uint32 atendata)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
eo: Nevalida atributa tipo (uint64 atendata)

en: Invalid attribute type “%s”
eo: Nevalida atributa tipo “%s”

en: Invalid byte sequence in conversion input
eo: Nevalida bajtosekvenco en konverta enigo

en: Invalid compressed data
eo: Nevalida densigita datumaro

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
eo: Nevalida dato/tempo ‘%s’ en legosigna dosiero

en: Invalid domain
eo: Nevalida domajno

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
eo: Nevalida 'endianness'-valoro. Atendita 0x6c (“l”) aŭ 0x42 (“B”) sed trovita 0x%02x

en: Invalid extended attribute name
eo: Nevalida etendita atributnomo

en: Invalid filename
eo: Nevalida dosiernomo

en: Invalid filename %s
eo: Nevalida dosiernomo %s

en: Invalid group name: %s
eo: Nevalida grupa nomo: %s

en: Invalid hostname
eo: Nevalida gastiga komputilonomo

en: Invalid key name: %.*s
eo: Nevalida ŝlosilonomo: %.*s

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
eo: Nevalida ĉefprotokolo versio. Atendita 1 sed trovita %d

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
eo: Nevalida nomo “%s”: nevalida signo “%c”; nur minusklaj literoj, nombroj kaj streketo (“-”) estas permesataj

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
eo: Nevalida nomo “%s”: maksimuma longo estas 1024

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
eo: Nevalida nomo “%s”: nomoj devas komenciĝi per minuskla litero

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
eo: Nevalida nomo “%s”: la lasta signo ne povas esti streketo (“-”)

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
eo: Nevalida nomo “%s”: du sinsekvaj streketoj (“--”) ne estas permesataj

en: Invalid numeric value
eo: Nevalida numera valoro

en: Invalid object, not initialized
eo: Nevalida objekto, ne pravalorizita

en: Invalid program name: %s
eo: Nevalida programa nomo: %s

en: Invalid seek request
eo: Nevalida serĉpeto

en: Invalid sequence in conversion input
eo: Nevalida sekvenco en konverta enigo

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
eo: Nevalida kontaktskatolo, pravalorizo malsukcesis pro: %s

en: Invalid socket, not initialized
eo: Nevalida kontaktskatolo, ne pravalorizita

en: Invalid source FDs argument
eo: Nevalida fonta FD-argumento

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
eo: Nevalida ĉeno en argument-vektoro ĉe %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
eo: Nevalida ĉeno en medio: %s

en: Invalid symlink value given
eo: Invalida simligila valoro donita

en: Invalid typelib for module ‘%s’: %s
eo: Nevalida tipbiblioteko por modulo ‘%s’: %s

en: Invalid working directory: %s
eo: Nevalida kuranta dosierujo: %s

en: Invoke a method on a remote object.
eo: Envoki metodon sur fora objekto.

en: Invoke an action on the application
eo: Alvoki agon sur la aplikaĵo

en: Keep with file when moved
eo: Konservi kun dosiero kiam ĝi estas movita

en: Key file contains escape character at end of line
eo: Ŝlosilodosiero havas kodŝanĝan signon ĉe fino de linio

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
eo: Ŝlosilodosiero enhavas nevalidan kodŝanĝan sekvencon “%s”

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
eo: Ŝlosilodosiero enhavas ŝlosilon “%s” en grupo “%s” kiu havas neinterpreteblan valoron.

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
eo: Ŝlosilodosiero enhavas ŝlosilon “%s” kiu havas neinterpreteblan valoron.

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
eo: Ŝlosilodosiero enhavas ŝlosilon “%s” kun valoro “%s” kiu ne estas UTF-8

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
eo: Ŝlosilodosiero enhavas linion “%s” kiu ne estas paro ŝlosilo-valoro, grupo aŭ komento

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
eo: Ŝlosilodosiero enhavas nesubtenatan kodoprezenton “%s”

en: Key file does not have group “%s”
eo: Ŝlosilodosiero ne havas grupon “%s”

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
eo: Ŝlosilodosiero ne havas ŝlosilon “%s” en grupo “%s”

en: Key file does not start with a group
eo: Ŝlosilodosiero ne komenciĝas per grupo

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
eo: Ŝlosilo “%s” en grupo “%s” havas valoron “%s” kie %s estis atendita

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
eo: Ŝlosilo/valoro-paro %d, “%s”, en adresa elemento “%s” ne enhavas egalsignon

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
eo: Ŝlosilo/valoro-paro %d, “%s”, en adresa elemento “%s” ne rajtas havi malplenan ŝlosilon

en: LOCATION
eo: LOKO

en: Launch an application
eo: Lanĉi aplikaĵon

en: Launch an application from a desktop file
eo: Lanĉi aplikaĵon el labortabla dosiero

en: Launch an application from a desktop file, passing optional filename arguments to it.
eo: Lanĉi aplikaĵon el labortabla dosiero, transdonante laŭvolajn dosiernomajn argumentojn al ĝi.

en: Launch the application (with optional files to open)
eo: Lanĉi la aplikaĵon (kun laŭvolaj dosieroj por malfermi)

en: Leftover unconverted data in read buffer
eo: Kroma nekonvertita datumaro en legbufro

en: Length %u is too long for address
eo: Longeco %u estas tro longa por adreso

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
eo: Linio %d de la ŝlosiloringo ĉe “%s” kun enhavo “%s” estas misformita

en: List applications
eo: Listigi aplikaĵojn

en: List available actions
eo: Listigi disponeblajn agojn

en: List contents of directories in a tree-like format.
eo: Listigi enhavon de dosierujoj en arbeca formato.

en: List files in the trash with their original locations
eo: Listigi dosierojn en la rubujo kun iliaj originaj lokoj

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
eo: Listi ŝlosilojn kaj valorojn, rikure
    Se ne SKEMO estas donita, listi ĉiujn ŝlosilojn

en: List other typelibs the inspected typelib requires
eo: Listigi aliajn tipbibliotekojn postulatajn de la inspektata tipbiblioteko

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
eo: Listigi risurcojn
    Se SEKCIO estas donita, listigu nur risurcojn en tiu sekcio
    Se VOJO estas donita, listigu nur kongruajn risurcojn

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
eo: Listigi risurcojn kun detaloj
    Se SEKCIO estas donita, listigu nur risurcojn en tiu sekcio
    Se VOJO estas donita, listigu nur kongruajn risurcojn
    Detaloj inkluzivas la sekcion, grandecon kaj kunpremon

en: List sections containing resources in an elf FILE
eo: Listigi sekciojn enhavantajn risurcojn en ELF-DOSIERO

en: List static actions for an application (from .desktop file)
eo: Listigi senmovajn agojn por aplikaĵo (el .desktop-dosiero)

en: List the children of SCHEMA
eo: Listi la idojn de SKEMO

en: List the contents of locations
eo: Listigi la enhavon de lokoj

en: List the contents of the locations.
eo: Listigi la enhavon de la lokoj.

en: List the installed (non-relocatable) schemas
eo: Listigi la instalitajn (ne translokigeblajn) skemojn

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
eo: Listigi la instalitajn D-Bus-aktivigeblajn aplikaĵojn (laŭ .desktop dosieroj)

en: List the installed relocatable schemas
eo: Listigi la instalintajn translokiĝeblajn skemojn

en: List the keys in SCHEMA
eo: Listi la ŝlosilojn en SKEMO

en: List the shared libraries the typelib requires
eo: Listigi la komunajn bibliotekojn postulatajn de la tipbiblioteko

en: List user-interesting volumes, drives and mounts
eo: Listigi por-uzantajn interesajn datumportilojn, diskojn kaj muntojn

en: List writable attributes
eo: Listigi skribeblajn atributojn

en: Listener is already closed
eo: Aŭskultilo estas jam fermita

en: Lists the contents of locations in a tree
eo: Listigas la enhavon de lokoj kiel arbo

en: Location given doesn't start with trash:///
eo: Donita loko ne komenciĝas per trash:///

en: Location not specified
eo: Loko ne estas specifita

en: MIMETYPE
eo: MIMETIPO

en: Malformed DNS packet
eo: Misformita DNS-paketo

en: Malformed input data for GFileIcon
eo: Esti misformita eniga datumaro por GFileIcon

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
eo: Misformita nombro da ĵetonoj (%d) en GEmblem kodoprezento

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
eo: Misformita nombro da ĵetonoj (%d) en GEmblemedIcon kodoprezento

en: Malformed version number: %s
eo: Misformita versionumero: %s

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
eo: Sensenca ŝlosilo/valoro-paro en adresa eniro “%s”

en: Memory output stream not resizable
eo: Grando de memoro-eliga fluo ne estas ŝanĝebla

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
eo: Mesaĝkorpo havas subskribon “%s” sed ne ekzistas subskriba kapo

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
eo: Mesaĝkorpo havas tip-subskribon “%s” sed la subskribo en la kapokampo estas “%s”

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
eo: Mesaĝkorpo estas malplena sed subskribo en la kapa kampo estas “(%s)”

en: Message vectors too large
eo: Mesaĝaj vektoroj tro grandaj

en: Method and interface name
eo: Metodo- kaj interfaco-nomo

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
eo: Metodo “%s” en interfaco “%s” kun subskribo “%s” ne ekzistas

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
eo: Metodo “%s” liveris tipon “%s”, sed atendita estis “%s”

en: Missing argument
eo: Mankas argumento

en: Missing argument for %s
eo: Mankas argumento de %s

en: Missing ‘=’ and parameter value
eo: Mankas '=' kaj parametrovaloro

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
eo: Kontroladi ŜLOSILO-n por ŝanĝoj.
    Se ŜLOSILO ne estas specifata, kontroladi ĉiujn ŝlosilojn en SKEMO.
    Uzu ^C por haltigi kontroladon.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
eo: Monitori dosierujon (defaŭlte: dependas de tipo)

en: Monitor a file (default: depends on type)
eo: Monitori dosieron (defaŭlte: dependas de tipo)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
eo: Rekte monitori dosieron (rimarkas ŝanĝojn faritajn per fiksaj ligiloj)

en: Monitor a remote object.
eo: Kontroli foran objekton.

en: Monitor files and directories for changes
eo: Kontroli dosierojn kaj dosierujojn pri ŝanĝoj

en: Monitor files or directories for changes.
eo: Monitori dosierojn aŭ dosierujojn pri ŝanĝoj.

en: Monitor user-interesting volume, drive and mount events
eo: Monitori por-uzantajn interesajn datumportilajn, diskajn kaj muntajn eventojn

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
eo: Rekte monitoras dosieron, sed ne raportas ŝanĝojn

en: Mount a TCRYPT hidden volume
eo: Munti kaŝitan TCRYPT-datumportilon

en: Mount a TCRYPT system volume
eo: Munti sisteman TCRYPT-datumportilon

en: Mount as mountable
eo: Munti kiel muntebla

en: Mount or unmount the locations
eo: Surmeti aŭ demeti la lokojn

en: Mount or unmount the locations.
eo: Munti aŭ malmunti la lokojn.

en: Mount volume with device file, or other identifier
eo: Munti datumportilon per aparat-dosiero aŭ alia identigilo

en: Move between mounts not supported
eo: Movo inter muntoj ne estas subtenata

en: Move files or directories to the trash
eo: Movi dosierojn aŭ dosierujojn rubujen

en: Move one or more files
eo: Movi unu aŭ plurajn dosierojn

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
eo: Movi unu aŭ plurajn dosierojn de FONTO al CELO.

en: Move/Restore files or directories to the trash.
eo: Movi/Restarigi dosierojn aŭ dosierujojn al la rubujo.

en: Multiple connection endpoints specified
eo: Multoblaj konektaj finpunktoj specifitaj

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
eo: Oni devas specifi unuopan mimetipon, kaj eble pritraktilon

en: NAME
eo: NOMO

en: NAMESPACE
eo: NOMSPACO

en: Name of the dependency file to generate
eo: Nomo de la dependeca dosiero generota

en: Name of the output file
eo: Nomo de la elig-dosiero

en: Need more input
eo: Bezonas pli da enigo

en: Network unreachable
eo: Loka reto estas ne kontaktebla

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
eo: Loka reto estas ne kontaktebla per SOCKSv5-prokurilo.

en: NetworkManager not running
eo: NetworkManager ne ruliĝas

en: NetworkManager version too old
eo: Versio de NetworkManager tro malnova

en: Never follow symbolic links
eo: Neniam sekvi simbolajn ligilojn

en: No <key name='%s'> to override
eo: Neniu <key name='%s'> por anstataŭi

en: No DNS record of the requested type for “%s”
eo: Neniu DNS-registro de la petita tipo por “%s”

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
eo: Neniu MIME-tipo difinita en la legosigno por URI “%s”

en: No PEM-encoded certificate found
eo: Neniu PEM-kodigita atestilo trovita

en: No PEM-encoded private key found
eo: Neniu PEM-kodigita privata ŝlosilo trovita

en: No address specified
eo: Neniu adreso specifita

en: No application is registered as handling this file
eo: Neniu aplikaĵo estas registrita kiel traktilo por ĉi tiu dosiero

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
eo: Neniu aplikaĵo kun nomo “%s” registris legosignon por “%s”

en: No bookmark found for URI “%s”
eo: Neniu legosigno trovita por URI “%s”

en: No connection endpoint specified
eo: Ne konekta finpunkto specifita

en: No default applications for “%s”
eo: Neniuj defaŭltaj aplikaĵoj por “%s”

en: No desktop file given
eo: Neniu labortabla dosiero donita

en: No destination given
eo: Neniu celo donita

en: No drive for device file
eo: Neniu disko por aparat-dosiero

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
eo: Neniuj grupoj agorditaj en legosigno por URI “%s”

en: No input files
eo: Neniuj enigaj dosieroj

en: No locations given
eo: Neniuj lokoj donitaj

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
eo: Neniu privata flago difinita en legosigno por URI “%s”

en: No recommended applications
eo: Neniu rekomendita aplikaĵo

en: No registered applications
eo: Neniu registrita aplikaĵo

en: No schema files found: doing nothing.
eo: Neniuj skemaj dosieroj trovitaj: farante nenion.

en: No schema files found: removed existing output file.
eo: Neniuj skemaj dosieroj trovitaj: forigita ekzistanta eligdosiero.

en: No schemas installed
eo: Neniuj skemoj estas instalitaj

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
eo[0]: Mankas subskriba kapo en mesaĝo sed la mesaĝkorpo estas %u bajto
eo[1]: Mankas subskriba kapo en mesaĝo sed la mesaĝkorpo estas %u bajtoj

en: No such interface “%s”
eo: Neniu tia interfaco “%s”

en: No such interface “%s” on object at path %s
eo: Neniu tia interfaco “%s” ĉe objekto je vojo %s

en: No such key “%s”
eo: Neniu tia ŝlosilo “%s”

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
eo: Nenia tia ŝlosilo “%s” en skemo “%s” kiel specifite en superrega dosiero “%s” kaj --strict estis specifita; eliranta.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
eo: Nenia tia ŝlosilo “%s” en skemo “%s” kiel specifite en superrega dosiero “%s”; ignorante superregon por tiu ŝlosilo.

en: No such method “%s”
eo: Neniu tia metodo “%s”

en: No such property “%s”
eo: Neniu tia atributo “%s”

en: No such schema “%s”
eo: Neniu tia skemo “%s”

en: No support for IPv4 source-specific multicast
eo: Neniu subteno por IPv4-fontspecifa plurelsendgrupo

en: No support for IPv6 source-specific multicast
eo: Neniu subteno por IPv6-fontspecifa plurelsendgrupo

en: No support for source-specific multicast
eo: Neniu subteno por fontspecifa plurelsendgrupo

en: No target directory
eo: Mankas celdosierujo

en: No type for class name %s
eo: Neniu tipo por klasnomo %s

en: No valid addresses were found
eo: Neniuj validaj adresoj estis trovitaj

en: No valid bookmark file found in data dirs
eo: Neniu valida legosigna dosiero estis trovita en datumaj dosierujoj

en: No volume for given ID
eo: Neniu datumportilo por donita identigilo

en: Non-UTF-8 characters in URI
eo: Ne-UTF-8-signoj en URI

en: Not a regular file
eo: Ne estas regula dosiero

en: Not authorized to change debug settings
eo: Ne rajtigita por ŝanĝi sencimigajn agordojn

en: Not enough memory
eo: Memoro ne sufiĉas

en: Not enough space for socket address
eo: Ne sufiĉa spaco por kontaktskatolo adreso

en: Not enough space in destination
eo: Ne sufiĉa spaco en la cel-loko

en: Not expecting control message, but got %d
eo: Ne atendanta stirmesaĝon, sed akiris %d

en: Note: for --restore switch, if the original location of the trashed file 
    already exists, it will not be overwritten unless --force is set.
eo: Noto: por la ŝaltilo --restore, se la originala loko de la forĵetita dosiero 
    jam ekzistas, ĝi ne estos anstataŭita krom se oni agordas --force.

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
eo: Nombro de dosierpriskribiloj en mesaĝo (%d) diferencas de kapo-kampo (%d)

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
eo: Numero “%s” estas ekster limoj [%s, %s]

en: Object does not exist at path “%s”
eo: Objekto ne ekzistas ĉe vojo “%s”

en: Object path to emit signal on
eo: Objektovojo por sendi signalon sur

en: Object path to introspect
eo: Objektvojo por introspekti

en: Object path to invoke method on
eo: Vojo al objekto por envoki sur ĝin metodon

en: Object path to monitor
eo: Vojo de kontrolota objekto

en: Odd character “%s”, expected a “=” after attribute name “%s” of element “%s”
eo: Stranga signo “%s”, atendita estis “=” post atributnomo “%s” de elemento “%s”

en: Odd character “%s”, expected a “>” character to end the empty-element tag “%s”
eo: Stranga signo “%s”, atendita estis signo “>” por fini la malplenan elementan etikedon “%s”

en: Odd character “%s”, expected a “>” or “/” character to end the start tag of element “%s”, or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
eo: Stranga signo “%s”, atendita estis signo “>” aŭ “/” por fini la komencan etikedon de elemento “%s”, aŭ eble atributon; eble vi uzis nevalidan signon en atributnomo

en: Odd character “%s”, expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute “%s” of element “%s”
eo: Stranga signo “%s”, atendita estis malferma citilo post la egalsigno dum donado de valoro por atributo “%s” de elemento “%s”

en: Only create if not existing
eo: Krei nur se ne ekzistas

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
eo: Nur unu elemento <%s> estas permesata ene de <%s>

en: Only print properties
eo: Nur presi agordojn

en: Open files with the default application
eo: Malfermi dosierojn per la defaŭlta aplikaĵo

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
eo: Malfermi dosierojn per la defaŭlta aplikaĵo kiu
    estas registrita por pritrakti dosierojn de ĉi tiu tipo.

en: Operation not supported
eo: Operacio ne estas subtenata

en: Operation was cancelled
eo: Operacio rezignita

en: Optional destination for signal (unique name)
eo: Malnepra celo por signalo (unika nomo)

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
eo: Laŭvola parametro por la ago-alvoko, en GVariant-formato

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
eo: Laŭvolaj relative aŭ absolutaj dosiernomoj, aŭ URI-oj por malfermi

en: Options specifying the connection endpoint
eo: Opcioj specifantaj la konektan finpunkton

en: Options:
eo: Opcioj:

en: Output file
eo: Eldosiero

en: Output stream doesn’t implement write
eo: Eliga fluo ne realigas skribon

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
eo: Superrego por ŝlosilo “%s” en skemo “%s” en superrega dosiero “%s” ne estas en la listo de validaj elektoj kaj --strict estis specifita; eliranta.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
eo: Superrego por ŝlosilo “%s” en skemo “%s” en superrega dosiero “%s” ne estas en la listo de validaj elektoj; ignorante superregon por tiu ŝlosilo.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
eo: Superrego por ŝlosilo “%s” en skemo “%s” en superrega dosiero “%s” estas ekster la intervalo donita en la skemo kaj --strict estis specifita; eliranta.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
eo: Superrego por ŝlosilo “%s” en skemo “%s” en superrega dosiero “%s” estas ekster la intervalo donita en la skemo; ignorante superregon por tiu ŝlosilo.

en: Override the application’s ID
eo: Anstataŭigi la ID de la aplikaĵo

en: PARAMETER
eo: PARAMETRO

en: PATH
eo: VOJO

en: PCRE library is compiled with incompatible options
eo: PCRE-biblioteko estas kompilata kun nekongruaj opcioj

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
eo: PCRE-biblioteko estas kompilata sen UTF8-subteno

en: POSIX collating elements are not supported
eo: POSIX kunmetigaj elementoj ne estas subtenataj

en: POSIX named classes are supported only within a class
eo: POSIX nomitaj klasoj estas subtenataj nur ene de klaso

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
eo: Analizita valoro “%s” por varianto ne estas valida D-Bus subskribo

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
eo: Analizita valoro “%s” ne estas valida D-Bus objektvojo

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
eo: Analizita valoro “%s” ne estas valida D-Bus subskribo

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
eo: Analizita valoro “%s” ne estas valida D-Bus subskribo (por korpo)

en: Partial character sequence at end of input
eo: Parta karaktrosekvenco ĉe enigofino

en: Path must begin with a slash (/)
eo: Vojo devas komenciĝi per oblikvo (/)

en: Path must end with a slash (/)
eo: Vojo devas finiĝi per oblikvo (/)

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
eo: Vojo devas ne havi du apudajn oblikvojn (//)

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
eo: Permesoj de dosierujo “%s” estas misformitaj. Atendita reĝimo 0700, ricevita 0%o

en: Pipes are not supported in this platform
eo: Duktoj ne estas subtenataj en ĉi tiu platformo

en: Please specify --print-shlibs, --print-typelibs or both
eo: Bonvolu specifi --print-shlibs, --print-typelibs aŭ ambaŭ

en: Please specify exactly one input file
eo: Bonvolu specifi ĝuste unu enig-dosieron

en: Please specify exactly one namespace
eo: Bonvolu specifi ĝuste unu nomspacon

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
eo: Pordo '%.*s' en URI estas ekster intervalo

en: Preserve all attributes
eo: Konservi ĉiujn atributojn

en: Print XML
eo: Presi XML

en: Print address
eo: Presi adreson

en: Print address in shell mode
eo: Presi adreson en ŝel-reĝimo

en: Print display names
eo: Montri ekranajn nomojn

en: Print full URIs
eo: Montri plenajn URI-ojn

en: Print help
eo: Presi helpon

en: Print new etag at end
eo: Montri novan etagon ĉe fino

en: Print the application version
eo: Montri la aplikaĵan version

en: Print version
eo: Montri version

en: Print version information and exit
eo: Eligi versian informon kaj ĉesi

en: Print version information and exit.
eo: Presi versian informon kaj ĉesi.

en: Program ‘%s’ not found in $PATH
eo: Programo ‘%s’ ne troviĝis en $PATH

en: Prompt before overwrite
eo: Demandi antaŭ anstataŭi

en: Property “%s” is not readable
eo: Atributo “%s” ne estas legebla

en: Property “%s” is not writable
eo: Atributo “%s” ne estas skribebla

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
eo: Prokura protokolo “%s” ne estas subtenata.

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
eo: Prokurado tra ne-TCP-konekto ne estas subtenata.

en: Query the description for KEY
eo: Informpeti la priskribon por ŜLOSILO

en: Query the range of valid values for KEY
eo: Informpeti la intervalon de validaj valoroj por ŜLOSILO

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
eo: Teksto citita ne komenciĝas per citilo

en: Read from standard input and save
eo: Legi de norma enigo kaj konservi

en: Read from standard input and save to DEST.
eo: Legi el norma enigo kaj konservi al CELO.

en: Received invalid fd
eo: Akirita ne valida fd

en: Receiving FD is not supported
eo: Ricevi dosierpriskribilon (FD) ne estas subtenata

en: Recommended applications:
eo: Rekomenditaj aplikaĵoj:

en: Registered applications:
eo: Registritaj aplikaĵoj:

en: Rename a file
eo: Alinomigi dosieron

en: Rename a file.
eo: Alinomi dosieron.

en: Rename successful. New uri: %s
eo: Alinomis sukcese. Nova URI: %s

en: Replace the running instance
eo: Anstataŭigi la kurantan ekzemplon

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
eo: Raporti movojn kaj alinomojn kiel simplajn forigitajn/kreitajn eventojn

en: Requested seek before the beginning of the stream
eo: Petita enpozicigo antaŭ la komencon de la fluo

en: Requested seek beyond the end of the stream
eo: Petita serĉ-loko estas preter la finon de la fluo

en: Reset KEY to its default value
eo: Reŝargi ŜLOSILO-n al ĝia defaŭlta valoro

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
eo: Reŝargi ĉiujn ŝlosilojn en SKEMO al iliaj defaŭltoj

en: Resource files cannot be renamed
eo: Risurcaj dosieroj ne povas esti alinomi

en: Restore a file from trash to its original location (possibly recreating the directory)
eo: Restarigi dosieron el la rubujo al ĝia origina loko (eble rekreante la dosierujon)

en: Run a dbus service
eo: Lanĉi dbus-servon

en: SCHEMA[:PATH]
eo: SKEMO[:VOJO]

en: SCHEMA[:PATH] KEY
eo: SKEMO[:VOJO] ŜLOSILO

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
eo: SKEMO[:VOJO] ŜLOSILO VALORO

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
eo: SKEMO[:VOJO] [ŜLOSILO]

en: SCHEME
eo: SKEMO

en: SECTION
eo: SEKCIO

en: SELinux context must be non-NULL
eo: SELinuksa kunteksto devas ne esti NUL-a

en: SELinux is not enabled on this system
eo: SELinux ne estas enŝaltita sur ĉi tiu sistemo

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
eo: SOCKSv4 ne subtenas IPv6-adreson “%s”

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
eo: SOCKSv5-aŭtentokontrolo malsukcesis pro erara uzantonomo aŭ pasvorto.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
eo: SOCKSv5-konekto ne estas permesita laŭ servila agordo.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
eo: Provizita adrestipo ne estas subtenata de SOCKSv5-prokurilo.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
eo: SOCKSv5-prokurilo ne subtenas la komandon “connect”.

en: SOURCE
eo: FONTO

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
eo: Skemo “%s” ne estas translokigebla (vojo ne devas esti specifita)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
eo: Skemo “%s” estas translokigebla (vojo devas esti specifita)

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
eo: Dua ĵetono de linio %d de la ŝlosiloringo ĉe “%s” kun enhavo “%s” estas misformita

en: Seek not supported on base stream
eo: Serĉo ne estas subtenata en baza fluo

en: Seek not supported on stream
eo: Serĉo ne estas subtenata en fluo

en: Sending FD is not supported
eo: Sendi dosierpriskribilon (FD) ne estas subtenata

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
eo: Servo aktivigenda antaŭ ol atendi la alian (konata nomo)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
eo: Seanca dbus ne rulas, kaj aŭtolanĉo malsukcesis

en: Set a file attribute
eo: Agordi dosieran atributon

en: Set a file attribute of LOCATION.
eo: Agordi dosieran atributon de LOKO.

en: Set the value of KEY to VALUE
eo: Agordi la valoron de ŜLOSILO al VALORO

en: Settable attributes:
eo: Agordeblaj atributoj:

en: Setting application as last used for type not supported yet
eo: Agordi aplikaĵon kiel laste uzata por tipo ankoraŭ ne estas subtenate

en: Setting attribute %s not supported
eo: Agordi atributon %s ne subtenita

en: Setting default applications not supported yet
eo: Agordado de defaŭltaj aplikaĵoj ankoraŭ ne estas subtenata

en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
eo: Pluraj pasvortoj enigitaj estis malĝustaj, kaj via aliro estos barita post pliaj malsukcesoj.

en: Shared library
eo: Komuna biblioteko

en: Show GApplication options
eo: Montri aplikaĵajn opciojn

en: Show all available information
eo: Montri la tutan haveblan informon

en: Show all help options
eo: Montri ĉiujn helpan opciojn

en: Show debug messages
eo: Montri sencimigajn mesaĝojn

en: Show extra information
eo: Montri kroman informon

en: Show help options
eo: Montri helpajn opciojn

en: Show hidden files
eo: Montri kaŝitajn dosierojn

en: Show information about locations
eo: Montri informojn pri lokoj

en: Show information about locations.
eo: Montri informojn pri lokoj.

en: Show program version and exit
eo: Montri programan version kaj ĉesi

en: Show program’s version number and exit
eo: Montri la program-versionumeron kaj eliri

en: Show progress
eo: Montri progreson

en: Show verbose messages
eo: Montri detalajn mesaĝojn

en: Signal and interface name
eo: Signalo kaj interfaco nomo

en: Signature header found but is not of type signature
eo: Subskriba kapo trovita sed ĝi ne estas de tipo 'signature'

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
eo: Subskriba kapo kun subskribo “%s” trovita sed korpo de la mesaĝo estas malplena

en: Socket I/O timed out
eo: Kontaktoskatolo I/O eltempiĝis

en: Socket is already closed
eo: Kontaktskatolo estas jam fermita

en: Source stream is already closed
eo: Fontfluo jam estas fermita

en: Splice not supported
eo: Splisi ne subtenata

en: Stop drive with device file
eo: Halti diskon per aparat-dosiero

en: Stream doesn’t support query_info
eo: Fluo ne subtenas query_info

en: Stream has outstanding operation
eo: Fluo havas restantan operacion

en: Stream is already closed
eo: Fluo estas jam fermita

en: Sum of vectors passed to %s too large
eo: Sumo de vektoroj pasitaj al %s tro granda

en: Symbolic links not supported
eo: Simbolaj ligiloj ne estas subtenataj

en: TLS backend does not implement TLS binding retrieval
eo: TLS-malantaŭo ne realigas akiron de TLS-ligado

en: TLS support is not available
eo: TLS subteno ne estas havebla

en: TYPE
eo: TIPO

en: Target %s is not a directory
eo: Celo %s ne estas dosierujo

en: Target file exists
eo: Celdosiero jam ekzistas

en: Target file is a directory
eo: Celdosiero estas dosierujo

en: Target file is not a regular file
eo: Celdosiero ne estas regula dosiero

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
eo: Ŝablono “%s” ne enhavas XXXXXX

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
eo: Ŝablono “%s” nevalida, ĝi ne devas enhavi “%s”

en: Temporarily unable to resolve “%s”
eo: Ne eblas solvi “%s” provizore

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
eo: Teksto finiĝis antaŭ ol troviĝis kongrua citilo por %c. (La teksto estis “%s”)

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
eo: Teksto finiĝis tuj post la signo “\”. (La teksto estis “%s”)

en: Text may not appear inside <%s>
eo: Teksto ne povas aperi ene de <%s>

en: Text was empty (or contained only whitespace)
eo: Teksto estis malplena (aŭ havis nur blankspacon)

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
eo: La SOCKSv5-prokurilo benzonas aŭtentokontrolan metodon ke ne estas subtenita per GLib.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
eo: La SOCKSv5-prokurilo bezonas aŭtentokontrolon.

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
eo: La SOCKSv5-prokura servilo uzas adrestipon kiu estas nekonata.

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
eo: La URI “%s” enhavas nevalide eskapitajn signojn

en: The URI “%s” is invalid
eo: La URI “%s” estas nevalida

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
eo: La URI “%s” ne estas absoluta URI uzanta la skemon “file”

en: The action name to invoke
eo: La agonomo alvokenda

en: The app ‘%s’ and the handler ‘%s’ in the application object have no verbs
eo: La aplikaĵo ‘%s’ kaj la traktanto ‘%s’ en la aplikaĵ-objekto ne havas verbojn

en: The app ‘%s’ in the application object has no verbs
eo: La aplikaĵo ‘%s’ en la aplikaĵ-objekto ne havas verbojn

en: The attributes to get
eo: La atributoj akirendaj

en: The command to print detailed help for
eo: La komando por montri detalan helpon por

en: The connection is closed
eo: La konekto estas fermita

en: The current TLS backend does not support PKCS #12
eo: La nuna TLS-backend ne subtenas PKCS #12

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
eo: La dosierujoj el kiuj ŝargi dosierojn referencitajn en FILE (defaŭlto: aktuala dosierujo)

en: The etag of the file being overwritten
eo: La etago de la dosiero anstataŭigata

en: The file was externally modified
eo: La dosiero estis ekstere modifita

en: The given address is empty
eo: La donita adreso estas malplena

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
eo: La komputilnomo de la URI “%s” estas nevalida

en: The key is not writable
eo: La ŝlosilo ne estas skribebla

en: The launch command is not currently supported on this platform
eo: La lanĉa komando nun ne estas subtenata en ĉi tiu platformo

en: The numeric PIM when unlocking a VeraCrypt volume
eo: La numera PIM dum malŝloso de VeraCrypt-datumportilo

en: The password entered is incorrect.
eo: La pasvorto enigita estas ne korekta.

en: The path of a list must end with “:/”
eo: La vojo de listo devas finiĝi per “:/”

en: The pathname “%s” is not an absolute path
eo: La vojnomo “%s” ne estas absoluta vojo

en: The provided value is outside of the valid range
eo: La valoro provizita estas preter la valida intervalo

en: The resource at “%s” does not exist
eo: La risurco ĉe “%s” ne ekzistas

en: The resource at “%s” failed to decompress
eo: La risurco ĉe “%s” malsukcesis malkompaktiĝi

en: The resource at “%s” is not a directory
eo: La risurco ĉe “%s” ne estas dosierujo

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
eo: La servilo ne estas SOCKSv4-prokura servilo.

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
eo: La servilo ne estas SOCKSv5-prokura servilo.

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
eo: La ĉeno “%s” ne estas valida D-Bus GUID

en: The target C compiler (default: the CC environment variable)
eo: La cela C-kompililo (defaŭlto: la medivariablo CC)

en: The typelib to inspect
eo: La tipbiblioteko por inspekti

en: There is no GCredentials support for your platform
eo: Estas neniu subteno por GCredentials por via platformo

en: This GTlsBackend does not support creating PKCS #11 certificates
eo: Ĉi tiu GTlsBackend ne subtenas kreadon de PKCS #11-atestiloj

en: This entire file has been ignored.
eo: Ĉi tiu tuta dosiero estis ignorita.

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
eo: Ĉi tiu estas la fina ebleco enigi la pasvorton ĝuste antaŭ ol via aliro estos barita.

en: Timeout in seconds
eo: Tempolimo en sekundoj

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
eo: Tempolimo por atendi antaŭ ol eliri kun eraro (sekundoj); 0 por neniu limtempo (defaŭlte)

en: Timeout was reached
eo: Tempolimo estis atingita

en: Too large count value passed to %s
eo: Tro granda nombra valoro transdonita al %s

en: Too many arguments
eo: Tro da argumentoj

en: Too many attributes in element “%s”
eo: Tro da atributoj en elemento “%s”

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
eo: Transdonite %s el %s (%s/s)

en: Transport name in address element “%s” must not be empty
eo: Transportnomo en adresa elemento “%s” ne rajtas esti malplena

en: Trash not supported
eo: Rubujo ne estas subtenata

en: Trashing on system internal mounts is not supported
eo: Rubujorigo sur internaj sistemaj muntoj ne estas subtenata

en: Truncate not allowed on input stream
eo: Trunki ne permesita en eniga fluo

en: Truncate not supported on base stream
eo: Mallongigo ne estas subtenata en baza fluo

en: Truncate not supported on stream
eo: Trunki ne permesita en fluo

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
eo: Tipo %s ne realigas from_tokens() sur la GIcon Interfaco

en: Type %s does not implement the GIcon interface
eo: Tipo %s ne realigas la GIcon interfaco

en: Type %s is not classed
eo: Tipo %s ne estas klasata

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
eo: Tipo de mesaĝo, “%s”, ne kongruas kun la atendita tipo “%s”

en: Type of the attribute
eo: Tipo de la atributo

en: Typelib version to inspect
eo: Tipbiblioteka versio por inspekti

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
eo: Unikso-tempindiko %lld ne enkapas en 64 bitojn

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
eo: Unikso-tempindiko %lld estas ekster la intervalo subtenata de Vindozo

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
eo: URI ne estas absoluta, kaj neniu baza URI estis disponigita

en: URI ‘%s’ has no host component
eo: URI '%s' havas neniun gastigan komponenton

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
eo: URI '%s' ne estas absoluta URI

en: Unable to create socket: %s
eo: Ne eblas krei kontaktskatolon: %s

en: Unable to create trash directory %s: %s
eo: Ne eblas krei rubaĵan dosierujon %s: %s

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
eo: Ne eblas krei inform-dosieron pri rubujo por %s: %s

en: Unable to find default local file monitor type
eo: Ne eblas trovi defaŭltan tipon de loka dosiera monitoro

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
eo: Ne eblas trovi aŭ krei rubujan dosierujon %s por meti %s en rubujon

en: Unable to find original path
eo: Ne eblas trovi la originalan vojon

en: Unable to find terminal required for application
eo: Ne eblas trovi terminalon bezonata por aplikaĵo

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
eo: Ne eblas trovi plej-supran dosierujon por meti %s en rubujon

en: Unable to get Hardware profile: %s
eo: Ne eblas akiri aparataran profilon: %s

en: Unable to get pending error:
eo: Ne eblas akiri okazontan eraron:

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
eo: Ne eblas lanĉi aplikaĵon ‘%s’: %s

en: Unable to load %s or %s:
eo: Ne eblas ŝargi %s aŭ %s:

en: Unable to load application information for ‘%s’
eo: Ne eblas ŝargi aplikaĵajn informojn por ‘%s’

en: Unable to load ‘%s’: %s
eo: Ne eblas ŝargi ‘%s’: %s

en: Unable to move file to its original location:
eo: Ne eblas movi dosieron al ĝia origina loko:

en: Unable to read socket credentials: %s
eo: Ne eblas legi la atestilojn de la kontaktskatolo: %s

en: Unable to recreate original location:
eo: Ne eblas rekrei la originalan lokon:

en: Unable to retrieve property %s.%s
eo: Ne eblas akiri atributon %s.%s

en: Unable to send message: %s
eo: Ne eblas sendi mesaĝon: %s

en: Unable to set property %s.%s
eo: Ne eblas agordi proprecon %s.%s

en: Unable to shutdown socket: %s
eo: Ne eblas fermi kontaktskatolon: %s

en: Unable to trash child file %s
eo: Ne eblas meti idan dosieron %s en rubujon

en: Unable to trash file %s
eo: Ne eblas meti dosieron %s en rubujon

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
eo: Ne eblas rubujorigi dosieron %s trans limoj de dosiersistemoj

en: Unable to trash file %s: %s
eo: Ne eblas forigi dosieron %s: %s

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
eo: Neatendita atributo “%s” por elemento “%s”

en: Unexpected data after end of conversion
eo: Neatenditaj datumoj post fino de konverto

en: Unexpected early end-of-stream
eo: Neatendata frua flufino

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
eo: Neatendita eraro dum g_io_channel_win32_poll() legado de datumaro de procezido

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
eo: Neatendita eraro en legado de datumoj de infana procezo (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
eo: Neatendita eraro en waitpid() (%s)

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
eo: Neatendita manko de enhavo kiam provas legi (sekure) linion

en: Unexpected lack of content trying to read a byte
eo: Neatendita manko de enhavo dum provo legi bajton

en: Unexpected lack of content trying to read a line
eo: Neatendita manko de enhavo kiam provas legi linion

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
eo: Neatendata respondo %d de StartServiceByName("%s") metodo

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
eo: Neatendita etikedo “%s” interne de “%s”

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
eo: Neatendita etikedo “%s”; atendita etikedo “%s”

en: Unexpected type of ancillary data
eo: Ne atendita tipo de helpa datumaro

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
eo: Nekonata SOCKv5 prokurilo eraro.

en: Unknown bus type %d
eo: Nekonata bustipo %d

en: Unknown command %s
eo: Nekonata komando %s

en: Unknown error executing child process “%s”
eo: Nekonata eraro dum rulo de ida procezo “%s”

en: Unknown family was specified
eo: Nekonata familio estis specifita

en: Unknown option %s
eo: Nekonata opcio %s

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
eo: Nekonata aŭ nesubtenata transporto “%s” por adreso “%s”

en: Unknown processing option “%s”
eo: Nekonata prilabora opcio “%s”

en: Unknown protocol was specified
eo: Nekonata protokolo estis specifita

en: Unknown type
eo: Nekonata tipo

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
eo: Ne kongrua citilo sur komanda linio aŭ alia teksto citita en ŝelo

en: Unmount
eo: Demeti

en: Unmount all mounts with the given scheme
eo: Malmunto ĉiujn muntitajn per la donita skemo

en: Unnamed
eo: Sennoma

en: Unrepresentable character in conversion input
eo: Nereprezentebla signo en konverta enigo

en: Unset given attribute
eo: Malagordi donitan atributon

en: Unspecified proxy lookup failure
eo: Nedifinita fiasko dum serĉo de prokura servilo

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
eo: Nesubtenataj flagoj renkontitaj dum kreo de klientflanka konekto

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
eo: Nesubtenata ŝlosilo “%s” en adresa eniro “%s”

en: Unsupported socket address
eo: Nesubtenata kontaktskatolo adreso

en: Unsupported socket family
eo: Nesubtenata kontaktskatola familio

en: Usage:
eo: Uzo:

en: Usage:
eo: Uzo:

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
eo: Uzo:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
eo: Uzo:
      gresource [--section SEKCIO] KOMANDO [ARGUMENTOJ…]
    
    Komandoj:
      help                      Montri ĉi tiun informon
      sections                  Listigi risurcajn sekciojn
      list                      Listigi risurcojn
      details                   Listigi risurcojn kun detaloj
      extract                   Eltiri risurcon
    
    Uzu “gresource help KOMANDO” por akiri detalajn helpojn.

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
eo: Uzo:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] KOMANDO [ARGUMENTOJ…]
    
    Komandoj:
      help                      Montri ĉi tiun informon
      list-schemas              Listi instalitajn skemojn
      list-relocatable-schemas  Listi translokigeblajn skemojn
      list-keys                 Listi ŝlosilojn en skemo
      list-children             Listi idojn de skemo
      list-recursively          Listi ŝlosilojn kaj valorojn, rekursie
      range                     Informpetas la intervalon de ŝlosilo
      describe                  Informpetas la priskribon de ŝlosilo
      get                       Akiri la valoron de ŝlosilo
      set                       Difini la valoron de ŝlosilo
      reset                     Redefaŭltigi la valoron de ŝlosilo
      reset-recursively         Redefaŭltigi ĉiujn valorojn en donita skemo
      writable                  Kontroli ĉu ŝlosilo estas skribebla
      monitor                   Observi ŝanĝojn
    
    Uzu “gsettings help KOMANDO” por akiri detalan helpon.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
eo: Uzo:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s

en: Use %s to get detailed help.
eo: Uzu %s por ricevi detaleman helpon.

en: Use a long listing format
eo: Uzi longan listigan formaton

en: Use an anonymous user when authenticating
eo: Uzi sennoman uzanton dum aŭtentigo

en: Use default file modification timestamps for the destination
eo: Uzi defaŭltajn dosierajn modiftempojn por la celo

en: Use default permissions for the destination
eo: Uzi defaŭltajn permesojn por la celo

en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
eo: Uzi "%s help KOMANDO" por ricevi detalan helpon.

en: User IDs must be the same for peer and server
eo: Uzant-identigiloj devas esti samaj por kundislokigo kaj servilo

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
eo: Uzantonomo estas tro longa por SOCKSv4-protokolo

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
eo: Uzantonomo aŭ pasvorto estas tro longa por SOCKSv5-protokolo.

en: VALUE
eo: VALORO

en: VERSION
eo: VERSIO

en: Valid key file could not be found in search dirs
eo: Valida ŝlosilodosiero ne povas esti trovita en serĉaj dosierujoj

en: Value nested too deeply
eo: Valoro nestita tro profunde

en: Value not specified
eo: Valoro ne estas specifita

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
eo: Valoro “%s” ne povas esti interpretita kiel boolean.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
eo: Valoro “%s” ne povas esti interpretita kiel flosanta nombro.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
eo: Valoro “%s” ne povas esti interpretita kiel nombro.

en: Wait for a bus name to appear.
eo: Atendi ke busnomo aperu.

en: Waiting for socket condition: %s
eo: Atendanta kontaktskatolon kondiĉon: %s

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
eo[0]: Volis legi %lu bajto sed nur akiris %lu
eo[1]: Volis legi %lu bajtoj sed nur akiris %lu

en: Warning: %u modules omitted
eo: Averto: %u moduloj preterlasitaj

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
eo: Averto: Laŭ introspektaj datumoj, interfaco “%s” ne ekzistas

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
eo: Averto: Laŭ introspektaj datumoj, metodo “%s” ne ekzistas ĉe interfaco “%s”

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
eo: Averto: Skemo “%s” havas vojon “%s”.  Vojoj komenciĝantaj per “/apps/”, “/desktop/” aŭ “/system/” estas malnoviĝintaj.

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
eo: Averto: nedifinita referenco al <schema id='%s'/>

en: Watch for mount events
eo: Observi muntokazaĵojn

en: When creating, restrict access to the current user
eo: Dum kreado limigi aliron al la nuna uzanto

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
eo: Dum anstataŭigo, anstataŭigi kvazaŭ la celo ne ekzistus

en: Where to store the gschemas.compiled file
eo: Kie stoki la dosieron gschemas.compiled

en: Writable attribute namespaces:
eo: Skribeblaj atributaj nomspacoj:

en: Wrong args
eo: Malĝustaj argumentoj

en: Wrong number of tokens (%d)
eo: Malĝusta nombro de ĵetonoj (%d)

en: You should give exactly one directory name
eo: Vi devus doni precize unu dosierujon

en: You should give exactly one file name
eo: Vi devus doni precize unu dosieran nomon

en: [ARGS…]
eo: [ARG-oj…]

en: [COMMAND]
eo: [KOMANDO]

en: [OPTION…]
eo: [OPCIO...]

en: [OPTION…] BUS-NAME
eo: [OPCIO…] BUS-NOMO

en: [PATH]
eo: [VOJO]

en: [SCHEMA[:PATH]]
eo: [SKEMO[:VOJO]]

en: \ at end of pattern
eo: \ ĉe fino de modelo

en: \C not allowed in lookbehind assertion
eo: \C ne estas permesata en retrorigarda aserto

en: \N is not supported in a class
eo: \N ne estas subtenataj en klaso

en: \c at end of pattern
eo: \c ĉe fino de modelo

en: \c must be followed by an ASCII character
eo: \c devas esti sekvata de ASCII-karaktro

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
eo: \g ne estas sekvata de nomo aŭ numero inter kunigaj krampoj, angulkrampoj, aŭ citiloj, nek de simpla numero

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
eo: \k ne estas sekvata de nomo inter kunigaj krampoj, angulkrampoj, aŭ citiloj

en: a numbered reference must not be zero
eo: numero-referenco ne devas esti nulo

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
eo: apr

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
eo: aŭg

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
eo: dec

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
eo: feb

[ctx: abbreviated month name]
en: Jan
eo: jan

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
eo: jul

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
eo: jun

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
eo: mar

[ctx: abbreviated month name]
en: May
eo: maj

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
eo: nov

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
eo: okt

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
eo: sep

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
eo: apr

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
eo: aŭg

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
eo: dec

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
eo: feb

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jan
eo: jan

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
eo: jul

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
eo: jun

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
eo: mar

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
eo: maj

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
eo: nov

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
eo: okt

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
eo: sep

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
eo: ven

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
eo: lun

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
eo: sab

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
eo: dim

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
eo: ĵaŭ

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
eo: mar

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
eo: mer

en: action name must be given after application id
eo: nomo de ago devas esti donita post aplikaĵa identigilo

en: actions accept a maximum of one parameter
eo: agoj akceptas maksimume unu parametron

en: alias target “%s” is not in <choices>
eo: celo de alinomo “%s” ne estas en <choices>

en: alias target “%s” is not in enumerated type
eo: celo de alinomo “%s” ne estas en enumeracia tipo

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
eo: argumenton ne permesas por (*ACCEPT), (*FAIL), aŭ (*COMMIT)

en: assertion expected after (?(
eo: aserto atendata post (?(

en: attributes:
eo: atributoj:

en: back references as conditions are not supported for partial matching
eo: retroreferencoj kiel kondiĉoj ne estas subtenataj por parta kongruado

en: bad offset
eo: malbona deŝovo

en: bit | bits
eo[0]: bito
eo[1]: bitoj

en: byte | bytes
eo[0]: bajto
eo[1]: bajtoj

en: character value in \x{...} sequence is too large
eo: karaktro-valoro en \x{...} sekvenco estas tro granda

en: code overflow
eo: koda troo

en: conditional group contains more than two branches
eo: kondiĉa grupo havas pli ol du branĉigojn

en: corrupted object
eo: difektita objekto

en: could not get local address: %s
eo: ne eblas akiri lokan adreson: %s

en: could not get remote address: %s
eo: ne eblas akiri foran adreson: %s

en: could not listen: %s
eo: ne eblas aŭskulti: %s

en: creating GSocket from fd: %s
eo: kreanta GSocket de fd: %s

en: deprecated
eo: malmoda

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
eo: malsamaj nomoj por submodeloj de la sama numero ne estas permesataj

en: digit expected
eo: cifero atendata

en: display name: %s
eo: montra nomo: %s

en: drive doesn’t implement eject
eo: diskingo ne realigas elĵeton

en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
eo: diskingo ne realigas eject aŭ eject_with_operation

en: drive doesn’t implement polling for media
eo: diskingo ne realigas enketadon pri datumportiloj

en: drive doesn’t implement start
eo: diskingo ne realigas start

en: drive doesn’t implement stop
eo: diskingo ne realigas stop

en: edit name: %s
eo: redakta nomo: %s

en: error parsing action parameter: %s
eo: eraro analizante ago-parametron: %s

en: error sending %s message to application: %s
eo: eraro dum sendado de %s mesaĝo al aplikaĵo: %s

en: flags values must have at most 1 bit set
eo: flag-valoroj devas havi plej multe 1 biton agorditan

[ctx: full month name]
en: April
eo: aprilo

[ctx: full month name]
en: August
eo: aŭgusto

[ctx: full month name]
en: December
eo: decembro

[ctx: full month name]
en: February
eo: februaro

[ctx: full month name]
en: January
eo: januaro

[ctx: full month name]
en: July
eo: julio

[ctx: full month name]
en: June
eo: junio

[ctx: full month name]
en: March
eo: marto

[ctx: full month name]
en: May
eo: majo

[ctx: full month name]
en: November
eo: novembro

[ctx: full month name]
en: October
eo: oktobro

[ctx: full month name]
en: September
eo: septembro

[ctx: full month name with day]
en: April
eo: aprilo

[ctx: full month name with day]
en: August
eo: aŭgusto

[ctx: full month name with day]
en: December
eo: decembro

[ctx: full month name with day]
en: February
eo: februaro

[ctx: full month name with day]
en: January
eo: januaro

[ctx: full month name with day]
en: July
eo: julio

[ctx: full month name with day]
en: June
eo: junio

[ctx: full month name with day]
en: March
eo: marto

[ctx: full month name with day]
en: May
eo: majo

[ctx: full month name with day]
en: November
eo: novembro

[ctx: full month name with day]
en: October
eo: oktobro

[ctx: full month name with day]
en: September
eo: septembro

[ctx: full weekday name]
en: Friday
eo: vendredo

[ctx: full weekday name]
en: Monday
eo: lundo

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
eo: sabato

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
eo: dimanĉo

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
eo: ĵaŭdo

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
eo: mardo

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
eo: merkredo

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
eo: g_socket_get_credentials ne realigita por ĉi tiu mastruma sistemo

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
eo: gio cat funkcias same kiel la tradicia cat ilo, sed uzas GIO-
    lokojn anstataŭ lokajn dosierojn: ekzemple vi povas uzi ion
    kiel smb://servilo/rimedo/dosiero.txt kiel loko.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
eo: gio copy similas al la tradicia ilo cp, sed uzas GIO-
    lokojn anstataŭ lokajn dosierojn: ekzemple vi povas uzi ion
    kiel smb://servilo/rimedo/dosiero.txt kiel loko.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
eo: gio info similas al la tradicia ilo ls, sed uzas GIO-lokojn
    anstataŭ lokajn dosierojn: ekzemple vi povas uzi ion kiel
    smb://servilo/rimedo/dosiero.txt kiel loko. Dosieraj atributoj povas
    esti specifitaj per ilia GIO-nomo, ekz. standard::icon, aŭ nur per
    nomspaco, ekz. unix, aŭ per “*”, kiu kongruas kun ĉiuj atributoj

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
eo: gio list similas al la tradicia ilo ls, sed uzas GIO-lokojn
    anstataŭ lokajn dosierojn: ekzemple vi povas uzi ion kiel
    smb://servilo/rimedo/dosiero.txt kiel loko. Dosieraj atributoj povas
    esti specifitaj per ilia GIO-nomo, ekz. standard::icon

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
eo: gio mkdir similas al la tradicia ilo mkdir, sed uzas GIO-
    lokojn anstataŭ lokajn dosierojn: ekzemple vi povas uzi ion
    kiel smb://servilo/rimedo/miaDosierujo kiel loko.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
eo: gio move similas al la tradicia ilo mv, sed uzas GIO-
    lokojn anstataŭ lokajn dosierojn: ekzemple vi povas uzi ion
    kiel smb://servilo/rimedo/dosiero.txt kiel loko

en: hexadecimal digit expected
eo: deksesuma cifero atendata

en: hexadecimal digit or “}” expected
eo: deksesuma cifero aŭ "}" atendita

en: hidden
eo: kaŝita

en: illegal symbolic reference
eo: malpermesita simbola referenco

en: inconsistent NEWLINE options
eo: nekoheraj NOVLINIO-j opcioj

en: internal error
eo: interna eraro

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
eo: nevalida agnomo: “%s”
    agnomoj devas konsisti nur el literciferoj, “-” kaj “.”

en: invalid application id: “%s”
eo: nevalida aplikaĵa identigo: “%s”

en: invalid escape sequence in character class
eo: nevalida kodŝanĝa sekvenco en karaktro-klaso

en: l10n requested, but no gettext domain given
eo: l10n petita, sed neniu gettext-domajno donita

en: list-actions command takes only the application id
eo: komando list-actions prenas nur la aplikaĵ-identigilon

en: local path: %s
eo: loka vojo: %s

en: lookbehind assertion is not fixed length
eo: retrorigarda aserto ne havas fiksitan longon

en: malformed \P or \p sequence
eo: misformita \P aŭ \p sekvenco

en: malformed number or name after (?(
eo: misformata nombro aŭ nomo post (?(

en: matching mode is requested that was not compiled for JIT
eo: kongrua modo estas petata, kiu ne estis kompiliita por JIT

en: missing ) after comment
eo: manka ) post komento

en: missing subpattern name after (?&
eo: mankas submodela nomo post (?&

en: missing terminating )
eo: mankas finiga )

en: missing terminating ] for character class
eo: mankas finiga ] por karaktro-klaso

en: missing terminator in subpattern name
eo: manka finilo en submodela nomo

en: missing “<” in symbolic reference
eo: mankas “<” en simbola referenco

en: mount doesn’t implement content type guessing
eo: munto ne realigas divenon de enhav-tipo

en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
eo: munto ne realigas sinkronan divenon de enhav-tipo

en: mount doesn’t implement “eject”
eo: munto ne realigas “eject”

en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
eo: munto ne realigas “eject” aŭ “eject_with_operation”

en: mount doesn’t implement “remount”
eo: munto ne realigas “remount”

en: mount doesn’t implement “unmount”
eo: munto ne realigas “unmount”

en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
eo: munto ne realigas “unmount” aŭ “unmount_with_operation”

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
eo: nomo estas tro longa en (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), aŭ (*THEN)

en: name: %s
eo: nomo: %s

en: nick must be a minimum of 2 characters
eo: kromnomo devas esti minimume de 2 signoj

en: nothing to repeat
eo: nenio ripetebla

en: number is too big
eo: numero estas tro granda

en: number too big in {} quantifier
eo: nombro tro granda en {} kvantoro

en: numbers out of order in {} quantifier
eo: nombroj neordigitaj en {} kvantoro

en: octal value is greater than \377
eo: okuma valoro estas pli granda ol \377

en: out of memory
eo: memormanko

en: overran compiling workspace
eo: troplenigis kompilada laborspaco

en: previously-checked referenced subpattern not found
eo: antaŭe kontrolita referencita submodelo ne trovita

en: range out of order in character class
eo: intervalo ne ordigita en karaktro-klaso

en: recursion limit reached
eo: rekurslimo atingita

en: recursion loop
eo: rekursia ciklo

en: reference to non-existent subpattern
eo: referenco al ne ekzistanta submodelo

en: regular expression is too large
eo: regula esprima estas tro granda

en: size:
eo: grando:

en: source-specific not an IPv4 address
eo: la fontadreso ne estas IPv4-adreso

en: stray final “\”
eo: devaga fina "\"

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
eo: submodela nomo estas tro longa (maksimume 32 karaktroj)

en: symlink must be non-NULL
eo: simligilo devas ne esti NUL-a

en: text may not appear inside <%s>
eo: teksto ne povi montriĝas interne de <%s>

en: the pattern contains items not supported for partial matching
eo: la modelo havas erojn kiuj ne estas subtenataj por parta kongruado

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
eo: tro multaj nomitaj submodeloj (maksimume 10.000)

en: translation context given for value without l10n enabled
eo: traduk-kunteksto donita por valoro sen ŝaltita l10n

en: two named subpatterns have the same name
eo: du nomitaj submodeloj havas la saman nomon

en: type is INVALID
eo: tipo estas NEVALIDA

en: type: %s
eo: tipo: %s

en: unable to connect to D-Bus: %s
eo: ne eblas konekti al D-Bus: %s

en: unable to find desktop file for application %s
eo: ne eblas trovi labortablan dosieron por aplikaĵo %s

en: unfinished symbolic reference
eo: nefinita simbola referenco

en: unix mount: %s%s %s %s %s
eo: unika munto: %s%s %s %s %s

en: unknown POSIX class name
eo: nekonata POSIX klasnomo

en: unknown error
eo: nekonata eraro

en: unknown escape sequence
eo: nekonata kodŝanĝa sekvenco

en: unknown property name after \P or \p
eo: nekonata eco-nomo post \P aŭ \p

en: unrecognized character after (? or (?-
eo: nekonata karaktro post (? aŭ (?-

en: unrecognized character after (?P
eo: nekonata karaktro post (?P

en: unrecognized character following \
eo: nekonata karaktro sekvanta \

en: unrecognized command: %s
eo: nekonata komando: %s

en: unsupported l10n category: %s
eo: nesubtenata l10n-kategorio: %s

en: value='%s' already specified
eo: value='%s' jam specifita

en: volume doesn’t implement eject
eo: datumportilo ne realigas elĵet-funkcion

en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
eo: datumportilo ne realigas elĵeton aŭ elĵeton_kun_operacio (eject_with_operation)

en: volume doesn’t implement mount
eo: datumportilo ne realigas mount

en: zero-length symbolic reference
eo: nulo-longa simbola referenco

en: “%s” is not a signed number
eo: “%s” ne estas valida numero

en: “%s” is not a valid character following a “<” character; it may not begin an element name
eo: “%s” ne estas valida signo post la signo “<”; ĝi ne povas komenci elementan nomon

en: “%s” is not a valid character following the characters “</”; “%s” may not begin an element name
eo: “%s” ne estas valida signo post la signosigno “</”; “%s” ne povas komenci elementnomon

en: “%s” is not a valid character following the close element name “%s”; the allowed character is “>”
eo: “%s” ne estas valida signo post la ferma elementnomo “%s”; la permesita signo estas “>”

en: “%s” is not a valid name
eo: “%s” ne estas valida nomo

en: “%s” is not a valid name: “%c”
eo: “%s” ne estas valida nomo: “%c”

en: “%s” is not an unsigned number
eo: “%s” ne estas valida numero

en: “%s” takes no arguments
eo: “%s” ne prenas argumentojn

en: “version” takes no arguments
eo: “version” anticipas neniun argumenton
